Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.
AnnaWierz12 pisze:Cześć
Od niemal miesiąca zmagam się z potwornym bólem pleców. Wydaje mi się że to przez siedzący tryb życia ale pewna nie jestem. Mimo to staram się czynnie uprawiać sporty jednak to daje chwilową ulgę.
Czy któraś z was również boryka się z bólem pleców w dolnej części kręgosłupa??
Jak sobie z tym radzicie??
Próbowałaś może skorzystać z pomocy fachowców na SPAM
Odpowiadają na pytania i bezpłatnie dzielą się wiedzą. Powodzenia!
Ostatnio zmieniony sob paź 06, 2018 8:56 pm przez Jamelia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:SPAM
Moim zdaniem w przypadku przewlekłego bolu, warto wybrac się na terapię do rehabilitanta, to naprawdę pomaga. W Gdańsku w placówce SPAM leczą bóle kręgosłupa, terapia jest skuteczna, bóle ustępują. Oczywiście duże znaczenie ma również aktywność fizyczna oraz dieta.
Ostatnio zmieniony wt paź 09, 2018 8:50 pm przez Jamelia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:SPAM
Jak byłam na rehabilitacji to właśnie zalecono mi spać na plecach, nie wygięta na różne strony :d podobno zakładanie nogi na nogę może powodować problemy z kręgosłupem. Ciężko o tym wszystkim pamiętać. Prawda, ze basen pomaga w bólach kręgosłupa i karku. Ja średnio mam czas, dlatego wspomagam się preparatami przeciwbólowymi. Teraz testuję SPAM . To preparat o naturalnym składzie, a działa jak lek, natychmiastowo.
Ostatnio zmieniony sob paź 06, 2018 8:56 pm przez Jamelia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:SPAM
Polecono mi też basen, ale ciężko jest się zmotywować. Dobre są ćwiczenia na piłce albo na wałku ja robię takie od dłuższego czasu i widzę dużą poprawę. Wiadomo czasem zdarza się dzien, że bardziej boli, ale wtedy używam SPAM Ból szybko mija, a ja mogę normalnie funkcjonować.
Ostatnio zmieniony sob paź 06, 2018 8:57 pm przez Jamelia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:SPAM
Najlepiej zrobić rezonans magnetyczny.
W obecnych czasach większa część populacji ma problem z kręgosłupem i to właśnie w odcinku lędzwiowym. Nabawiamy się dyskopatii poprzez niewłaściwe wzorce ruchowe przy chociażby podnoszeniu czegoś z podłogi .. do tego brak ruchu, przez co wiątczeją prostowniki pleców a co za tym idzie-jest większy nacisk na kręgi bo nie ma ich co podtrzymywać.
Trzeba zaczáć dbać o plecy, trenować je ale oczywiście podstawą jest prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń/treningów
Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Niewłaściwy materac może się przyczynić do bólu pleców. Polecam rozejrzeć się za materacem ortopedycznym, ja wybrałam pro-system SPAM , sklep ma też w swojej ofercie poduszki ortopedyczne. Odkąd takiej używam to ból pleców zniknął.
Ostatnio zmieniony śr paź 17, 2018 7:03 am przez Jamelia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:SPAM
Witaj w klubie Ze względu na mój tryb pracy także często doskwiera mi ból pleców. Bardzo dobrym sposobem są ćwiczenia, spacery oraz rozciąganie. Jednak czasem jak ból jest nie do wytrzymania biorę Gardan SPAM pomaga mi szybko pozbyć się bólu i mogę normalnie funkcjonować
Ostatnio zmieniony pn lis 05, 2018 1:51 pm przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:spam
Miałam okropne bóle w krzyżu i stawach i w sumie nie potrzebnie trułam się tabletkami przeciwbólowymi. Tak się zdarzyło, że robiliśmy remont sypialni i zmienialiśmy nasze spanie. Kupiliśmy taki sprężynowy materac SPAM Wiecie, że bóle mi ustąpiły? Nie miałam pojęcia, że chodzi tu o niewygodne spanie. Teraz nareszcie się wysypiam i cieszę się z tak prozdrowotnych właściwości tego cudownego materaca.
Zawsze można poprosić faceta o solidny masaż pleców ale umiejętny żeby szkody tylko nie narobić, posmarować sobie plecy jakąś dobrą maścią, ja to od jakiegoś czasu to bez dip hot w apteczce nie funkcjonuję, coś od bólu wziąć doraźnie i na pewno umówić się do lekarza jak ból jest częsty i długotrwały
Doskonale Cię rozumiem. Mi też ból pleców strasznie doskwierał i również podejrzewam, że winny może być właśnie ten siedzący tryb życia. Chodziłam po lekarzach, korzystałam również usług rehabilitantów i czasem chodzę też na masaże. Na jednej konsultacji, rehabilitant polecił mi kupić specjalne półwałki do ćwiczeń w domu. Zakupiłam je w specjalistycznym sklepie internetowym SPAM Po kilku tygodniach ćwiczeń z nimi, poczułam znaczną ulgę. Ćwiczenia warto wykonywać codziennie, jednak nie zrażaj się, bo są one bardzo przyjemne i właściwie bardziej można je nazwać relaksem dla kręgosłupa niż ćwiczeniami. Dobry rehabilitant Ci wszystko powie. Osobiście w domu wykonuję też inne ćwiczenia, ponieważ intensywnie pracuję nad sylwetką. Najbardziej lubię te w pozycji leżącej, ponieważ nie obciążam wtedy stawów. Do nich również dobrano mi odpowiedni materac, który nie będzie szkodliwy dla pleców SPAM
Ze swojej strony mogę polecić również pływanie i zmianę torby na plecak!
Ostatnio zmieniony pn mar 25, 2019 5:36 pm przez Jamelia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:SPAM
Kup sobie w SPAM poduszkę profilowaną do snu. Mi to bardzo pomogło, a też bolał mnie kręgosłup od siedzenia przed komputerem. Możesz też pomyśleć o piłce, oni też mają je w ofercie.
Ostatnio zmieniony śr mar 27, 2019 8:48 pm przez Jamelia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:SPAM
no niby spoko ale lekarze tak chętnie dają skierowania że głowa boli :/ chyba że na własną rękę to ok, u mnie w Skierniewicach robią RM prywatnie w wizji v to wiem że czeka się dzień-dwa max no i kosztuje 370zł podstawowe badanie. ale jak trzeba to trzeba, zdrowie najważniejsze
Na takie bóle to trzymam w apteczce gardan, z rzeczy bez recepty to tylko te tabletki na mnie działają na taki mocny ból. Szkoda ze w naszym kraju dotać się na jakąś rehabilitację to można szybciej paść i wszystko trzeba robić prywatnie
liniana pisze:Na takie bóle to trzymam w apteczce gardan, z rzeczy bez recepty to tylko te tabletki na mnie działają na taki mocny ból. Szkoda ze w naszym kraju dotać się na jakąś rehabilitację to można szybciej paść i wszystko trzeba robić prywatnie
Masz rację, mnie wysyłają na operacje bo od końca września 2018 nie mam pełnego zakresu ruchu przez uciśnięty nerw, do tego oczywiście ból ale rehabilitacja dopiero na koniec sierpnia tego roku, neurochirurg pod koniec przyszłego roku i to ze skierowaniem na CITO. Ten kraj to dramat...
Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
liniana pisze:Na takie bóle to trzymam w apteczce gardan, z rzeczy bez recepty to tylko te tabletki na mnie działają na taki mocny ból. Szkoda ze w naszym kraju dotać się na jakąś rehabilitację to można szybciej paść i wszystko trzeba robić prywatnie
Masz rację, mnie wysyłają na operacje bo od końca września 2018 nie mam pełnego zakresu ruchu przez uciśnięty nerw, do tego oczywiście ból ale rehabilitacja dopiero na koniec sierpnia tego roku, neurochirurg pod koniec przyszłego roku i to ze skierowaniem na CITO. Ten kraj to dramat...
no to straszne cito jak masz czekać ponad rok strach chorować, bo można się nie doczekać leczenia
DipHot na pewno pomoże. Ten krem działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Dociera szybko w miejsce bólu i nie trzeba obciążać wątroby tabletkami. Mój mąż ma zrosty na kręgoslupie i dają o sobie często znać. Wtedy właśnie smaruje mu tym kremem. Jest niedrogi, a sprawdza sie nieźle.
Na ogromny ból pleców to przede wszystkim badania oraz fizjoterapeuta.
Ja stosuję również taśmy kinezjologiczne, np. takie : https://5elementum.eu/pol_m_TASMY-KINEZ ... E-100.html
Niesamowicie mi to pomaga, bo mogę wreszcie normalnie funkcjonować.
Miewam czasem okropne bóle, lekarz rozkłada ręce, badania są dobre, pomagają ćwiczenia, masaż i maść chłodząca, marka bez znaczenia, zazwyczaj kupuje na doz.pl, najlepsze ceny mają.
Idźka89 pisze:Miewam czasem okropne bóle, lekarz rozkłada ręce, badania są dobre, pomagają ćwiczenia, masaż i maść chłodząca, marka bez znaczenia, zazwyczaj kupuje na doz.pl, najlepsze ceny mają.
Jak dla mnie jednak maść maści nie równa. Kup sobie Dip Rilif jesli mają na doz a jak nie to zobacz w swojej aptece.
A nie myślałaś kiedyś nad tym, aby wymienić swój materac, na jakiś bardziej wygodny i z kategorii tych bardziej medycznych? Widziałam ostatnio ciekawą ofertę sklepu, który w swoim asortymencie ma m.in. materace w różnych rozmiarach. Tutaj: https://senpo.pl/materace/materace-180x200/ Możesz sprawdzić sama, czy odpowiada Ci taka jakość produktu.
Są super masażery na kręgosłup, poza tym dobrze jest też co jakiś czas nagrzewać sobie te miejsce albo iść na rehabilitacje. Ewentualnie zrobić sobie rezonans kręgosłupa, może przydałyby ci się jakieś ćwiczenia korekcyjne.
Ja staram się, co 2 dzień ćwiczyć jogę, chodzę też na basen i dużo spaceruję. Jak pracuję, to co jakiś czas zmieniam pozycję lub robię małe przerwy i się rozciągam. Do tego maści różne, typu końca mentolowa lub coś w stylu Voltarenu. Mam też nowy materac ortopedyczny https://expertsnu.pl, więc ból pojawia się coraz rzadziej albo wtedy, gdy nie chce mi się ćwiczyć.
Mój dom w szeregówce: http://osiedlezielonezacisze.pl
od razu udaj się do profesor ortopeda jarosław fabiś . Na pewno zacznie szybko działać i bardzo dobrze doradzi. Miałam u niego zabieg barku i zostałam wspaniale opiekowana przez personel i samego profesora