wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez kalinna » 8 maja 2017, o 21:15

Może to znak, że czegoś nie tolerujesz? Np. glutenu?

kalinna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 maja 2017, o 19:39

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Rosa Mania » 12 maja 2017, o 10:26

Koniecznie warto zmienić dietę, zadbać o jelita. Naturalne probiotyki będą niezastąpione. No i zdecydowanie radzę zgłębić temat chorób jelit...

http://www.piekno24.pl - portal o modzie, zdrowiu i urodzie, dzieciach, pracy i rodzinie ;)
Rosa Mania
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 6 kwi 2017, o 12:37

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Brabella » 31 maja 2017, o 12:38

Ostatnio babcia poradziła mi przy podobnym problemie zażycie łyżeczki suszonego majeranku i popicie go wodą, żeby było łatwo przełknąć. Prawdę mówiąc, pierwszy raz słyszałam o podobnym rozwiązaniu, ale mogę powiedzieć na własnym przykładzie, że pomogło. Męczył mnie potworny ból brzucha, wzdęcie i problemy z trawieniem, po zażyciu majeranku problemy na razie ustały, więc polecam, może komuś też pomoże.
Brabella
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14 kwi 2017, o 14:32

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez a_gatka » 31 maja 2017, o 15:35

Na mnie najlepiej działa szklanka gorącej wody albo verdin.
a_gatka
 

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez sabinkaduchess » 8 cze 2017, o 13:17

Na mnie działa tylko cholestil max. Herbatki nie za wiele pomagają, a nawet mam wrażenie, że działają jeszcze gorzej, bo jakoś czuję się po nich jeszcze bardziej przejedzona.
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez kassia » 20 cze 2017, o 17:22

Miałam ta samo, w zielarskim polecili mi probiotyki i enzymy trawienne po 3 tygodniach wszystko wróciło do normy, :)
kassia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 16:32

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Magnetoplag » 20 lip 2017, o 23:20

Należy zgłosić się do gastrologa. Lekarz ten, po zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu badania klinicznego, wskaże dalszą diagnostykę. Wskazana okazać może się także gastroskopia.
Avatar użytkownika
Magnetoplag
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 cze 2017, o 13:31
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez sabinkaduchess » 24 lip 2017, o 16:40

Na pewno wizyta u lekarza jest w takim wypadku wskazana, ale wiesz, kiedy zjesz na wakacjach za tłusto lub za dożo, o co bardzo łatwo, bo nad polskim morzem to chyba tłuszcz leją też do sałaty, to jednak tabletki szybko zadziałają i pomogą.
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Witalka » 13 sie 2017, o 09:58

Powinnas udac sie do gastrologa i ewentualnie alergologa (tak tez objawiaja sie alergie pokarmowe). Musisz uwazac na to co jesz bo od wzdec krotka droga do zaparć ( na zaparcia bierz dicopeg 10g) Musisz pobudzic perystaltyke jelit i przyspieszyc metabolizm inaczej bedziesz się męczyc.
Witalka
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 12 sie 2017, o 21:46

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez freya » 6 wrz 2017, o 18:14

Też bym tu stawiała na nietolerancję albo alergię, ale bez badań trudno zgadywać co może być powodem, mnie męczą wzdęcia i mam boleści brzucha po dużej ilości błonnika, podobno powinno się przy takiej diecie bardzo pić czystej wody, niestety mam z tym problem i może dlatego tak się u mnie dzieje. A może to też być wina zaparć, dicopeg 10g powinien pomóc w takiej sytuacji
Avatar użytkownika
freya
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 26 cze 2017, o 10:22

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez domi » 17 paź 2017, o 12:32

Winny może być gluten niestety. "Niestety" bo wiem jak trudno go wyrzucić ze swojej diety..

domi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 11:51

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Brzychatka » 26 paź 2017, o 16:03

Ja na wzdęcia polecam dicopeg 10g a przede wszystkim przyglądniecie sie swojej diecie. może za mało wody jest w niej? może alergia na coś. warto się zastanowić
Brzychatka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 paź 2017, o 15:56

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez WiolkaWiolka » 27 paź 2017, o 11:49

ja używam espumisan, jak już jest źle to dulcobis, bo sam bisacodyl na mnie nie działa. na duże bóle brzucha herbata z senesu też jest spoko ale zauważyłam wzdymanie po winogronach. zastanówcie się czy ich nie jecie :( niestety bo je uwielbiam :/
WiolkaWiolka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 paź 2017, o 11:45

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez reika » 1 lis 2017, o 12:23

oj ja też nie znoszę tego uczucia wzdęć i ogólnie samopoczucia po tym jak zjem coś ciężkostrawnego...mnie w takich sytuacjach ratuje sylimarol ( to ziołowy produkt Herbapolu ) można go kupić w każdej aptece bez recepty. Jest niedrogi a działa szybko i skutecznie.
reika
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 21 cze 2017, o 10:44

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez toma » 6 lis 2017, o 12:43

No niestety wszelkiego rodzaju espunisany słabo pomagają na tego typu dolegliwości.

toma
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 lis 2017, o 12:12

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez mamakinia » 20 gru 2017, o 12:38

Esputicon na pewno pomoże, jako jedyny zawiera dimetykon co dodatkowo wspomaga pękanie pęcherzyków z gazami. Jest tani wie spokojnie możesz kupić.
mamakinia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 lis 2017, o 15:05

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez barbaros.pio.70 » 27 gru 2017, o 14:04

Mogę polecić stare sposoby. Łyżeczka tymianku lub majeranku popita wodą przynosi ulgę.
barbaros.pio.70
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 14:56

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez jagodzianka » 27 gru 2017, o 17:51

właśnie po Świętach męczyłam się z wzdęciami i zaparciem;/ rano wybrałam się do apteki i kupiłam dicopeg który okazał się bardzo skuteczny i przyniósł szybką ulgę zarówno na wzdęcia i zaparcia, wyczytałam że wspomaga prace jelit
jagodzianka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 gru 2017, o 17:47

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez alex1234 » 3 sty 2018, o 19:25

Ja też się objadłam, tyle pyszności. Mi pomaga esputicon o jest o wiele tańszy od innych tego podobnych leków.
alex1234
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 17 lut 2017, o 18:24

walkubw

Postprzez walkubw » 4 sty 2018, o 01:07

najlepiej zjeść trochę kminku, to jest dla mnie niezawodny sposób na dolegliwości nie tylko żołądkowe :)

Avatar użytkownika
walkubw
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 sty 2018, o 18:04
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez askanow99 » 24 lut 2018, o 13:22

Najlepiej udać się po poradę do lekarza.

askanow99
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 lut 2018, o 13:17

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez agamat » 26 lut 2018, o 21:28

w święta łatwo przesadzić zwłaszcza, że często siedzimy przy pełnym stole i jak tu sobie odmówić:). A później no cóż. Ja po takim objadaniu pomagam sobie pektynami świetnie oczyszczają organizm i zaparcia znikają. Działają na mnie rewelacyjnie. i pije wodę w dużych ilościach. Metody naturalne są zdecydowanie lepsze.
agamat
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 lut 2018, o 21:22

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Anulka84 » 27 lut 2018, o 12:24

Hej, sporadyczne przejedzenie się to jest problem ale jednak krótkotrwały. Gorzej jak się ma wzdęcia i brzuch jak balon cały czas, tak jak u mnie. Wtedy tylko pomaga dieta, ruch. Mnie lekarz zalecił jeszcze stałe przyjmowanie probiotyku z enzymami, bo moje dolegliwości mogą być spowodowane własnie przez brak enzymów. Od kilku tygodni łykam Biopron z enzymami, staram się zdrowiej jeść i dwa razy w tygodniu chodzę na pilates. Zmiana jest duża, zaczynam się dopinać w moich jeansach :)
Anulka84
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 lut 2018, o 12:13

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Karolka » 13 mar 2018, o 16:17

Zgadzam się, zdrowa dieta i ruch są bardzo ważne! Tez miałam tego typu problemy, ale odkąd jem lekkostrawne rzeczy i bardzo dużo warzyw, to czuję się o niebo lepiej. Ruch tez dobrze wpływa na perystaltykę jelit.
Karolka
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 26 paź 2017, o 13:31

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez sareneczka » 18 mar 2018, o 11:25

No wiadomo, że zdrowa dieta i ruch są bardzo ważne, ale ja mimo zmiany diety i tak borykałam się z problemami trawiennymi. Dopiero branie Intesty w trakcie posiłków pomogło mi pozbyc się tych wzdęć i pełności w brzuchu. Tez dietetyczny środek spożyczwy bardzo dobrze wpływa na perystaltykę jelit.
sareneczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 20 gru 2017, o 17:15
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]