wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez naysha » 14 mar 2010, o 17:32

Nie wiem jak sobie juz z tym poradzić, bo od tygodnia meczą mnie te dolegliwości;( mam wrażenie jakbym połknęła balon! i ciągle słychać to okropne "przelewanie " w moim brzuchu... jest jakis bezpieczny lek na wzdęcia? nie chce niepotrzebnie obciążać wątroby.
nie lubię tez smaku activi więc nawet nie próbuje...
naysha
 

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez pstro » 16 mar 2010, o 13:06

Pij codziennie herbatkę z kopru włoskiego. Nie jest to smaczne, ale ja zawsze doleję pare kropli soku z malin i jest do wypicia :)
pstro
 

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez naysha » 19 maja 2010, o 15:24

problem powrócił ale tym razem zaopatrzyłam się w lek polecony przez panią z apteki:) espumisan easy w granulkach- smak przepyszny, cytrynowy:)
pomogło po kilku minutach!
Po jogurtach niestety nic się nie zmieniało, a nie za bardzo lubię je w smaku więc nie będę na siłę jadła:P
naysha
 

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Sharlot » 19 maja 2010, o 22:09

hakkuna sliwki to sa na przeczyszczenie, czyli nie w kazdej sytuacji sie sprawdzaja ;P
najczesciej mam wzdecia jak siedze dlugo na wykladach to wiadomo, ze wyjsc sobie nie moge do lazienki tylko dopiero na przerwie... wiec ani herbatki, ani sliwek czy activi sobie nie zjem ....
Sharlot
 

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez naysha » 19 maja 2010, o 22:20

hehe jak tak zabrzmiało to sorki;) taki mam styl pisania, ale spokojnie nic nie miałam złego na myśli;)
właśnie czytałam na jakiejś stronce że wzdęcia mogą być tez spowodowane przez połykanie powietrza podczas żucia gumy nawet:O a ja żuję z 10 dziennie:P
naysha
 

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Sharlot » 20 maja 2010, o 20:56

ja zuje tez baaaaardzo duzo gum... no i czesto pije napoje gazowane-kolejna przyczyna wzdec. Staram sie tego nie robic, ale kazdy jest tylko czlowiekim...czasem nie potrafie sobie odmowic szklaneczki coli:)
Sharlot
 

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Arowana14 » 12 cze 2012, o 21:19

Gazy, zaparcia czy wzdęcia są wynikiem działania toksyn, które są dla naszego organizmu trujące.
Aby zapobiec tym znienawidzonym przez nas wszystkich objawom, mogę Ci polecić Zestaw "Oczyszczenie jelit" Firmy CaliVita. Zestaw składa się z dwóch preparatów: Liquid Chlorophyll - jest to wewnętrzny dezodorant, kompleksowo oczyszcza krew i jelita oraz Nopalin, zawierający błonnik. Oba te produkty pozwolą Ci oczyścić organizm z toksyn i metali ciężkich, oczyszczą krew oraz usuną chorobotwórcze bakterie i wirusy, a co za tym idzie pozbędziesz się zaparć czy niechcianych gazów. Są to bardzo skuteczne produkty. Gwarantuję, że po ich użyciu pozbędziesz się problemu raz na zawsze. Tutaj masz adres strony, z której ja sama zamawiałam ten zestaw: SPAM

Ostatnio edytowano 31 sie 2014, o 21:04 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Arowana14
 

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Tusia » 20 paź 2012, o 21:44

Nie ma to jak reklama cudownych środków, jak w każdym domu zwykły espumisan znajdzie swoje zastosowanie i pomoże. Myślałam, że wyczytam coś ciekawego, jako, że niestety ów problem - wzdęć pojawił się również i u mnie...
Tusia
 

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Bonga123 » 22 paź 2012, o 23:49

taka prawda, ze na kazdrgo działa co innego...poza tym najwazniejsze pytanie to trezba dosjc do tego jaka jest przyczyna wzdec...moze warto pomyslec na zmniejszeniem tych dolegliwosci a potem nad srodkami, ktorymi trzeba je zwalczac...mi tam na wzdecia prawie nic nie pomaga...;/dlateg staram sie jesc tak zeby ich nie wywoływac ;o)


Interesuje cię SPAM

Ostatnio edytowano 31 sie 2014, o 21:04 przez Jamelia, łącznie edytowano 2 razy
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
Bonga123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 paź 2012, o 23:41

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez elzbieta45 » 23 paź 2012, o 08:06

mysle ze powinno sie ograniczyc produkty wzdymajace jesli ktos ma z tym problemy
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Tusia » 31 paź 2012, o 19:42

Tyle, ze wiecie, czasami jest tak - a w moim wypadku dosc czesto, ze nawet jadam domowe jedzenie - gotowne swieze obiady, ale albo wpracy, albo u znajomych a nawet jak czasem knajpa to nie zawsze wiemy do konca co w potrawie jest no i co - u znajomych wybrzydzac niebede, a jednak wzdecia to moze nie do konca wstysdliwy, ale niewatpliwie malo-komfortowy temat.
Tusia
 

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez browneyes » 6 lis 2012, o 15:25

trzeba sie zmobilizowac do regularnego jedzenia, czesciej a mniej:) a pozatym to zastnanow sie czy nie przezywalas ostatnio jakis stresow bo to tez ma wplyw na twoje wzdecia:)
browneyes
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lis 2012, o 14:21

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez mery » 23 lis 2012, o 16:54

Jest tyle powodów przez które mogą powstać wzdęcia, że czasami to łapię się za głowę! Stres, nieregularne jedzenie, kawa, tluste potrawy. Po prostu jakaś masakara, i jak tu normalnie żyć i się nie denerwować czy zaraz znowu jakieś wzdęcia nie zaatakują... Tusia napisz coś więcej o działaniu espumisanu:)

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Klaris » 24 lis 2012, o 20:09

Na wzmożone wzdęcia wpływa również doustna antykoncepcja hormonalna albo stres... praca siedząca, brak ruchu albo niektóre przyprawy...
Klaris
 

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez mery » 26 lis 2012, o 00:55

"Wzdęcia występują podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej jako dolegliwość towarzysząca. Pomimo że na uczucie pełności jamy brzusznej aż dwukrotnie częściej uskarżają się kobiety, problem dotyczący trawienia dotyka wszystkich osób dorosłych. Objaw ten w dużej mierze związany jest z niewłaściwym trybem spożywania posiłków, brakiem błonnika w diecie, a także ze stosowaniem antykoncepcji hormonalnej."

raz jeszcze ja się pytam jak żyć bez wzdęć w dzisiejszych czasach?

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez LuckyGirl » 26 lis 2012, o 10:00

Ja ze swojej strony mogę polecić też probiotyki z bakteriami lactobacillus. Bardzo fajnie regulują pracę jelit.
LuckyGirl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 17:48

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez agat81 » 26 lis 2012, o 12:02

wdęcia to najgorsze co może być. ja mam najgorsze po kalafiorze i kapuście ;/ ale od czego jest zielona herbata :):)

Avatar użytkownika
agat81
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 11:58

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Klaris » 26 lis 2012, o 20:40

Agata, po tych produktach prawie wszyscy mają wzdęcia... nic dziwnego, niestety, mimo, że te produkty są bardzo zdrowe. Ja np. uwielbiam je jeść ugotowane na parze :) Ja zauważyłam, że szybkie jedzenie, w pośpiechu oraz stres znacznie częściej wywołują wzdęcia niż kalafior czy kapusta...
Klaris
 

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez mery » 28 lis 2012, o 18:10

Ja na szczęście nie mam wzdęć po kalafiorze, ale faktycznie jak szybko jem to wtedy zaczyna się zabawa.

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez mery » 26 gru 2012, o 14:20

No i jak tam po świętach? Oczyszczanie rozpoczęte czy jeszcze świętujecie??? Wzdęcia Wam bardzo dokuczały?

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]