Strona główna forum Zadbaj o siebie Zdrowie

przeziebienie czy alergia?

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

przeziebienie czy alergia?

Postprzez alercia » 17 kwi 2012, o 15:01

hej, moze mi dziewczyny pomożecie.
Od kilku tygodni mam cały czas zasmarkany nos i wiecznie mi z niego cieknie. Tony chusteczek juz chyba zuzylam. Myslalam ,ze sie przeziebilam i zaczelam zazywac leki na przeziebienie Oscillococcinum i nic :( dalej smarkanie, teraz to zaczely mi lzawic oczy i czuje sie okropnie. Nie wiem juz co robic? Czy to przeziebienie, ktorego nie moge wyleczyc czy alergia?
Dodam ,ze nigdy alergii nie mialam zadnej.

Doradźcie mi prosze dziewczyny! Moze ktoras tez miala takie objawy? Co robic? Co kupic w aptece?
alercia
Jestem tu nowa :)

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez ame-pot » 23 kwi 2012, o 14:22

Mysle, ze to alergia. Kichanie, smarkanie, podraznione i łzawiące oczy to typowe objawy. Powinnas jak najszybciej wybrac sie do alergologa i zorbic testy. Prywatna wizyta to ok 100 zł, z NFZ czeka się około 2óch miesięcy ;/ Wiec lepiej prywatnie.
Nim pojdziesz do lekarza to idź do apteki i popros o cos na alergie bez recepty. Ja mam alergie od 4 lat i uzywam allergodilu w aerozolu i dla mnie jest ok. Mozesz sprobowac, albo po prostu popros farmaceutke o cos innego.
ame-pot

Postprzez doradca.disnemar » 17 maja 2012, o 16:25

Przeziębienie zazwyczaj trwa około tygodnia. Powinnaś poczuć się lepiej po tym czasie. Pójdź do lekarza, niech Cię zbada, wykluczy ew. infekcję i da skierowanie na badania.
Marta,
Doradca on-line marki Disnemar
www.disnemar.pl
doradca.disnemar

Postprzez Daria_W » 2 cze 2014, o 22:35

obstawiam, że to alergia. W okresie wiosenno - letnim testów alergicznych się jednak nie robi. Na takie badania trzeba poczekać do później jesieni.
Daria_W

Postprzez jolaniebieska » 5 cze 2014, o 11:59

Lepiej kupić bez recepty coś co ma w składzie ceteryzynę np amertil łyknąć. Ja mam alergię na pyłki traw i po tabletce jest znacznie lepiej.

Postprzez Damianl2 » 6 cze 2014, o 11:29

Ja bym radził udać się do lekarza, jeśli objawy nie chcę ustąpić :) leczenie na własną rękę z reguły nie przynosi efektów :)
Damian i Anna na 1 koncie.
Damianl2

Powrót do Zdrowie