Pomóżcie w walce z bakteriami w kuchni.

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Pomóżcie w walce z bakteriami w kuchni.

Postprzez Monia88 » 10 lis 2016, o 22:25

Cześć, powiedzcie mi, jak często mam zmieniać ścierki do kuchni? Ostatnio dowiedziałam się o ty,m, że gąbki do naczyń należy trzymać w lodówce na noc, wówczas nie rozwijają się w nich bakterie groźne dla naszego organizmu. Nie wiem czy to samo robi się w przypadku ścierek. Jak często zmieniacie ścierki do kuchni? Ja mam w domu i ścierki, gąbki i drucik do mycia trudniejszych zabrudzeń, nie mam zmywarki w domu.
Monia88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 lis 2016, o 22:22

Re: Pomóżcie w walce z bakteriami w kuchni.

Postprzez hania66 » 11 lis 2016, o 17:33

Kuchnia powinna być najbardziej sterylnym miejscem w domu, gdyż tu właśnie przygotowujemy posiłki. Nie ułatwia jednak sprawy fakt, że tutaj czai się także najwięcej bakterii (zaniedbany zlew, długo używane ścierki i gąbki, odpadki jedzenia itp). Ja też słyszałam o tym, że powinno się trzymać gąbki w lodówce. Stosuje to czasami, jak nie zapominam. Nigdy ścierek nie używałam, tylko ręczników papierowych, więc jeden problem za mną. Hmm ale sądzę, że możesz podobnie jak z gąbkami włożyć je na noc do lodówki, ale myślę jednak, że ich wyparzenie jest o wiele lepsze.
hania66
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 lis 2016, o 17:30

Re: Pomóżcie w walce z bakteriami w kuchni.

Postprzez Zosia88 » 12 lis 2016, o 12:02

Na akcesoriach do sprzątania gromadzi się wiele bakterii, dlatego koniecznie trzeba je często wymieniać. Dodatkowym zagrożeniem dla naszego zdrowia jest fakt, że do mycia różnych powierzchni wykorzystujemy rozmaite detergenty, np. ten do mycia zlewu mógłby być szkodliwy, gdyby przedostał się na naczynia przeznaczone do jedzenia. Zdecydowanie lodówka chyba nie jest doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku. Najlepiej wyparzać gąbki i ścierki, ja tak robię. A jakiej wy używacie gąbki do ścierania?
Zosia88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 lis 2016, o 12:00

Re: Pomóżcie w walce z bakteriami w kuchni.

Postprzez laelia » 12 lis 2016, o 16:03

oho

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Pomóżcie w walce z bakteriami w kuchni.

Postprzez a_gatka » 12 lis 2016, o 22:11

Tak... ;)
a_gatka
 

Re: Pomóżcie w walce z bakteriami w kuchni.

Postprzez Ania43 » 14 lis 2016, o 22:26

Zosia gąbka do mycia naczyń – najlepsza, gdy jest z jednej strony gładka, z drugiej szorstka do szorowania mocnych zabrudzeń; na rynku dostępne są specjalne gąbki do mycia teflonu, które nie rysują powierzchni. Dodatkowym atutem jest specjalny kształt, dzięki któremu w prosty sposób można chronić paznokcie w trakcie mycia naczyń (wgłębienie pośrodku). Nie powinno zabraknąć również ściereczek do wycierania naczyń, można je zastąpić papierowym ręcznikiem, który jest bardziej higieniczny. Ja używam papieru i nie martwię się o bakterie i inne zarazki...
Ania43
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 22:22

Re: Pomóżcie w walce z bakteriami w kuchni.

Postprzez Monia66 » 15 lis 2016, o 20:01

Jak czyścić gąbki i ścierki, które zawierają dużo bakterii? Jak czytam tak wasze odpowiedzi, to sądzę, że najlepszym wyjściem w tym przypadku byłoby wycierać naczynia ręcznikiem papierowym, bo jest najbezpieczniejszy...
Monia66
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lis 2016, o 20:00

Re: Pomóżcie w walce z bakteriami w kuchni.

Postprzez Zosia99 » 16 lis 2016, o 12:38

Ścierka i gabka do zmywania może kryć w sobie groźne bakterie, np. gronkowca złocistego lub E.coli. Mogą one wywoływać trudne do wyleczenia infekcje. Często używamy bowiem gąbek i ścierek, aby wytrzeć to, co rozlaliśmy, a potem nadal je wykorzystujemy, nie piorąc ich od razu. Do wycierania doraźnego używaj kuchennych ręczników papierowych. Ścierki zachowaj wyłącznie do wycierania umytych naczyń i garnków. Często zmieniaj ścierki i gąbki lub pierz je dwa razy w tygodniu w wysokiej temperaturze (minimum 70 st. C) lub używając chlorowego wybielacza. Gąbki do naczyń włóż do mikrofali i podgrzewaj na najwyższej mocy przez minutę. Zmieniaj je często. Kuchenna gąbka to najbardziej zanieczyszczony przedmiot w domu i za jej pomocą bakterie łatwo się roznoszą. Im częściej wycierasz nią rozmaite powierzchnie, tym częściej przenoszą się drobnoustroje.
Zosia99
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 lis 2016, o 12:34

Re: Pomóżcie w walce z bakteriami w kuchni.

Postprzez Ania43 » 17 lis 2016, o 12:24

Zosia 99 – Ja Do mycia blatów kuchennych używam innych środków niż płyn do mycia naczyń, poza tym na gąbce do naczyń zostają resztki tłuszczu, które potem rozprowadzamy po blacie razem z bakteriami. W tylu sklepach są dostępne różne gąbki w formie ściereczki, płaskie i bardzo chłonne – doskonałe do mycia gładkich powierzchni. Łatwe w spłukiwaniu i szybko schną. Tutaj możesz wykorzystać również ręczniki papierowe.
Ania43
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 22:22

Re: Pomóżcie w walce z bakteriami w kuchni.

Postprzez Monia88 » 18 lis 2016, o 11:23

Dziękuję wam za te wszystkie odpowiedzi, są naprawdę przydatne, nie sądziłam, że tak szybko je uzyskam od was. Hmm, tak czytam, zastanawiam się jednak na ścierkami papierowymi, być może one są najlepszym rozwiązaniem, ale nie ekologicznym. Z drugiej strony jak wyparzanie ścierek i gąbek nie jest nie do końca ekologiczne, bo więcej wody zużywam wówczas. Mimo wszystko dziękuję za wasz odpowiedzi.
Monia88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 lis 2016, o 22:22

Re: Pomóżcie w walce z bakteriami w kuchni.

Postprzez Hadassa » 19 gru 2016, o 22:40

Temat ogolnie fajny... ale nie przesadzajmy... nasze mamy i babcie nie mialy tylu specyfikow i zyjemy...wl
Wydaje mi sie ze wystarczy po prrostu czesto te scierki zmieniac

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]