Nowoczesne pranie

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Nowoczesne pranie

Postprzez klaudia_12-15 » 11 cze 2015, o 14:35

Witajcie kobietki!
Chciałabym poznać wasze opinie na temat nowoczesnych produktów do prania a konkretnie, o ocenę kapsułek/pereł (czy jak to tam nazywają) do prania. Ostatnio miałam okazję przetestować perły do prania Perlux, do białego i do koloru. Osobiście byłam pozytywnie zaskoczona efektem prania i intensywnym zapachem. :) Używacie takich nowości? Co uważacie na ten temat? Czy jakość takich produktów jest lepsza od zwykłego proszku i czy nie jest bardziej kosztowna? Zachęcam do dyskusji !
klaudia_12-15
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 cze 2015, o 14:25

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez kamila » 15 cze 2015, o 09:51

Ja uzywam do prania Persil (do białego i kolorów) Do czarnego płyn z Lou Pre i do płukania rowniez koncentratu z Lou Pre. Cudowny i trwały zapach.

Największą głupotą naszego gatunku jest to,że najwspanialsze bukiety przeznaczamy dla zmarłych...
Avatar użytkownika
kamila
Fajna Kobietka
 
Posty: 245
Dołączył(a): 14 kwi 2015, o 17:56

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez Theila » 29 lip 2015, o 10:56

Zdarza mi się używać ogólnie kapsułek, bo jednocześnie nie trzeba używać płynu do płukania. Ale wydaje mi się, że to wszystko zależy od pralki a nie od proszku. Zazwyczaj zmieniam proszki i rzeczy do prania kiedy akurat jest coś na promocji, albo jak po prostu mi się spodoba. Jedynie pralki nie zmieniam bo mam Electroluxa parowego i nie zamieniłabym jej na żadną inna pralkę.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez kartka » 29 lip 2015, o 11:45

Używam proszku z kilku względów. Przede wszystkim wychodzi dużo dużo taniej. Na opakowaniach zawsze masz napisaną szacunkową ilość prań, wystarczy porównać kilkukilogramowy worek proszku i standardowe opakowanie kapsułek w stosunku do ich ceny. Gwarantuję, że zawsze wyjdzie na korzyść standardowego proszku (wraz z doliczeniem zakupu płynu) ;-)
A druga sprawa, że próbowałam kapsułek (Persil bodajże, nie pamiętam) i pranie wyszło tak se. Lubię dolać nawet więcej płynu zmiękczającego, chociażby dla samego zapachu, a po użyciu kapsułki pranie nie pachniało w ogóle i było mega sztywne, szorstkie. Dodam, że to nie wina pralki, bo jest sprawna na 100% ;-)
Ale co kto lubi.
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez laelia » 1 sie 2015, o 17:04

ja używam tylko płynów do prania, wszystko mi się dopiera i pięknie pachnie i rzeczy są miękkie. Ale kapsułki może wypróbuję

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez lama1980 » 13 sie 2015, o 07:24

Używamy płynu do prania Persil, kupujemy go nie w Polsce a w Niemczech. Jest bardzo wydajny.
lama1980
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 5 sie 2014, o 10:31

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez Stella » 18 sie 2015, o 18:20

w chwili obecnej mam kapsułki - trochę ten zakup podyktowany wygodą. Gdyż jak uczyłam moich chłopaków robić pranie to właśnie dawka proszku była największym problemem - teraz jedna kapsułka i spoko. Nie mówię też, że wogóle nie stosuję proszków czy płynów do prania.
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez Theila » 28 wrz 2015, o 12:01

Teraz te nowocześniejsze pralki mają takie funkcje, które same dostosowują ilość pobieranych detergentów. Mają też licznik wagi prania przez co mogą same wszystko dostosować. To jednak duża wygoda. A co do środków piorących to fakt, że kapsułki są wygodne bo nie trzeba juz dodawać do prania płynów.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez Hadassa » 30 wrz 2015, o 09:53

Jak to jest z ilością pobranych detergentów ??
Jak nasypię za dużo, to co zostawia to, czy wypłukuje ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez Theila » 30 wrz 2015, o 16:33

Jeszcze nie mam takiej pralki ale niedługo kupujemy nową to Ci powiem. Jest w opisach jedynie, ze pralka sama pobiera odpowiednia ilość detergentów. Moze ma pojemniczek z proszkiem suchym i sypkim i sama dozuje do tego jakie zamierza zrobić pranie. Po czujniku wagi wie jak bardzo załadowana jest pralka.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez Alinka » 30 wrz 2015, o 16:46

Ja wole używać płynów do prania, bo są po prostu delikatniejsze ;) jakoś kapsułki wydają mi się za drogie...
Alinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 31 sie 2015, o 14:26

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez Hadassa » 30 wrz 2015, o 20:44

Zaciekawiło mnie to, bo ciekawe jak to wygląda.
A faktycznie może to być niezła oszczędność, a jednak do tego własnie dążymy

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez docha » 30 wrz 2015, o 21:24

Czy macie na myśli technologię fuzy logic? Czy to przypadkiem nie jest tak, ze ona pokazuje ile tego detergentu dodać wg wagi załadunku i stopnia zabrudzenia?
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez kies » 30 wrz 2015, o 23:22

Docha zaciekawiłaś mnie tą opcją, poczytałam i znalazłam taką definicję "System kontroluje parametry prania takie, jak poziom wody, temperatura, obroty i obciążenie silnika oraz pobór wody. Dzięki tej autokontroli pralka dostosowuje zużycie prądu czy wody do załadunku" I tak myślę i kombinuję jak to się ma do ilości detergentu i dochodzę do wniosku, że to się wszystko ze sobą wiąże, bo żeby pobrać detergent woda musi przepłynąć przez pojemniczek, mniej wody przepłynie mniej detergentu przepchnie. Bynajmniej tak ja to rozumiem, swoją drogą te pralki są dokładne co do pół kilograma, całkiem niezły wynik.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez Hadassa » 8 paź 2015, o 11:11

Docha, no własnie to jest pytanie, czy podaje ile ma być detergentu.
Czy własnie, woda luzem przepływa, a tedy pobierze wszystko co wsypiesz
Bo pobieranie prądu i wody, jestem w stanie zrozumieć

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez kasza00 » 9 paź 2015, o 10:46

Ostatnio dostałam do przetestowania perły piorące perlux ... powiem szczerze nie byłam do końca do nich przekonana ponieważ wcześniej używałam kapsułek innych producentów i nie byłam zadowolona, co do pereł naprawdę byłam zaskoczono ponieważ nie dość że dobrze poradziły sobie z praniem to mają super zapach który utrzymuje się na odzieży jeszcze wiele dni.
kasza00
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 paź 2015, o 10:39

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez luizah » 19 paź 2015, o 17:41

Ja od pewnego czasu używam kapsułek zamiast proszku. Nie dość, że są wygodne w użyciu to jeszcze bardzo ładnie dopierają ubrania :)

luizah
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 19 paź 2015, o 17:30

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez Jagoda31 » 4 mar 2016, o 09:18

Ja słyszałam o tej technologii eco bubble ale jest ona używana jedynie w pralkach w cenie powyżej 3 tys.... A to moim zdaniem zdecydowanie za dużo na pralkę. Nie kupiłabym takiej

Jakis czas temu kupowałam sobie nową pralkę marki Candy , model GV 159TWC3/1-S . Pralka o dużej pojemnośći 9 kg tak wiec mozna wybrać w niej wszystko, równiez koce czy też kołdry. Ma prędkość wirowania 1500 obrotów na minutę. Nie była taka droga, zakup na pewno dobry.Programy są wyraźnie opisane z przodu.
Jagoda31
Miła Kobietka
 
Posty: 67
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 08:27

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez Hadassa » 4 mar 2016, o 09:22

Jagoda, z ciekawości wpisałam w google.
Pierwszy lepszy wynik wyszukiwania: Samsung Eco Bubble WF80F5EBW4W cena 1500...
Więc gdzie tu 3 tysiące ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez Theila » 18 mar 2016, o 10:21

Ja nawet znalazłam pralkę taką w cenie 1100zl, więc na pewno nie sa to tak diaboliczne kwoty. Ale tu ta funkcja jest tak nazwana, ale wydaje mi sie, że to mają tez inni producencji. W Electroluxie w pralkach Eco Care jest opcja wstepnego mieszania detergentu z wodą. Uaktywnia to wedługo producenta właściwości piorące szybciej niż zwykłe pranie. To wydaje mi się dokładnie tym samym co bąbelki :)

Zaciekawiła mnie za to przy okazji szperania funkcia UltraMix. Co jest korzystaniem z podwójnej siły płynu zmiękczającego :P Dobrze wiedzieć, że takie rzeczy mamy w domach :)
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez lulumiranda » 14 kwi 2016, o 15:13

Ja również mam Candy.Jest ok. Dużo programów. chodzi u mnie w łazience bezproblemowo już 6 rok ( i tfu tfu mam nadzieję,że będzie chodziła jeszcze przez następne 6 lat).Nie napiszę tutaj jaki model bo już pewnie go nie produkują.Ważne jest to,że nie jest droga, ma klasę A +++ i wsyzystkie programy są opisane z przodu tak wiec nie muszę zaglądac do gwarancji aby wiedzieć jaki program włączyć. Swoją drogą to ciekawa jestem tych nowych modeli pralek Candy.Widziałyście,że wyprodukowali pralki, które można sterować telefonem przez wifi?
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez Hadassa » 14 kwi 2016, o 15:40

Pralki, kuchenki, piekarniki... teraz wszystko mozna tel sterowac telefonem ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez Ajlar » 16 maja 2016, o 15:19

Hej! A macie moze pralko-suszarki? Candy ma wlasnie takie w swojej ofercie. Musze przyznac, ze to moze byc ciekawa opcja - nie mialam nigdy pralko-suszarki - jak to jest faktycznie z tym praniem? Wychodzi calkiem suche, czy trzeba je i tak jeszcze dowieszac na suszarce?
Ajlar
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 20:26

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez mańka » 20 maja 2016, o 13:04

Pani Gadżet kiedyś mówiła że lepiej mieć osobną pralkę i osobną suszarkę. Ja się do tego przychylam. Zwykła suszarka lepiej dosusza niż taka połączona z pralką.

mańka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 maja 2016, o 12:43

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez magdaakos » 6 cze 2016, o 17:04

Kapsułki są znacznie lepsze od proszku. Nieporównywalnie wygodniejsze w użyciu i łatwo dopierają.

magdaakos
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 cze 2016, o 16:46
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]