Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez Czarna » 12 gru 2015, o 13:44

Adelinka napisał(a):A jest jeszcze coś takiego jak darmowe konto?Sprawdziłam niedawno saldo w bankomacie i jakież było moje zdziwienie gdy później ujrzałam że potrącił mi bank za to 5 zł.

To akurat jest przez niektóre banki (a może i większość?) stosowane od lat. Generalnie "darmowe konto" nie oznacza i chyba nigdy nie oznaczało, że wszystko w każdym zakresie związane z kontem jest za darmo. Rozchodzi się o podstawy, które są najistotniejsze dla większości klientów, czyli brak opłat za prowadzenie konta, wydanie karty, przelewy i wypłaty z bankomatów (jak nie wszystkich, to chociaż danej sieci). Sprawdzanie salda w bankomacie, przelewy natychmiastowe, powiadomienia sms-owe o operacjach na koncie to już swojego rodzaju "fanaberie", dodatkowo płatne :)

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez rygielanna » 16 mar 2016, o 15:41

Trzeba sprawdzać aktualne rankingi, nie ma jednego banku, który zawsze ma najlepsze oferty

rygielanna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 mar 2016, o 15:36

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez dradziszewska » 18 mar 2016, o 11:03

Wiesz wszystko zależy od tego ile masz tych pieniędzy. Lokaty są obecnie słabo oprocentowane i tak naprawdę ani konto oszczędnościowe ani lokata nie jest opłacalnym przedsięwzięciem biorąc pod uwagę inflacje. Mając dużo gotówki warto pomyśleć o inwestycji w nieruchomości ale jeśli posiadasz kilkaset złotych czy kilka tysięcy to na Twoim miejscu zainwestowała bym w siebie. Jakiś kurs, nauka nowego języka, coś co zaprocentuje w przyszłości. Pieniądze można stracić ale wiedza zostanie.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez michalik » 21 mar 2016, o 14:23

W ING niestety lokaty się ostatnio bardzo popsuły. Fajna jest za to lokata nieparzysta w PKO BP.

michalik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 21 mar 2016, o 14:20

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez dradziszewska » 13 kwi 2016, o 13:51

Mając niewielką kwotę pieniędzy najlepiej zainwestować w siebie, kurs języka, kursy komputerowe, bo obecnie lokaty i konta oszczędnościowe dają tak niewielki zysk ze szkoda gadać.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez rejmonia » 29 kwi 2016, o 14:36

Ja celowałabym w lokaty, zakładając taki depozyt nie jesteśmy narażeni na dodatkowe koszty. Przy kontach oszczędnościowych, często są takie naliczane. Najlepiej jakieś krótkoterminówki, mają lepsze oprocentowanie niż te zakładane na dłuższy okres

rejmonia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 kwi 2016, o 14:32

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez katamiodu » 13 maja 2016, o 12:10

Ja również skłaniam się ku lokatom krótkoterminowym. Polecam Ideabank oraz szeroki wachlarz możliwości

katamiodu
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 maja 2016, o 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez Joanka1989 » 1 cze 2016, o 13:52

Ja staram się dzielić oszczędności - trochę na lokaty (mam główne konto w mbanku więc tam), trochę obligacje itd. Niby ryzyko większe, al;e zysk też
Joanka1989
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 cze 2016, o 13:34

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez dradziszewska » 25 lip 2016, o 15:28

Lokaty to obecnie bardzo słaba forma oszczędzania pieniędzy. Ja mając nieco dodatkowego grosza zainwestowałam w kursy, z których pomocą teraz lepiej funkcjonuje w pracy. w Pierwszej kolejności był kurs języka angielskiego, uczę się już drugi rok i z pewnością zyskam więcej niż trzymając oszczędności na lokacie.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]