Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez Malaga » 10 mar 2013, o 12:52

Czy trzymacie swoje oszczędności na lokacie lub jakimś koncie oszczędnościowym? Ja do tej pory nie miałam szansy odkładać, ale ostatnio udaje mi się zaoszczędzić trochę grosza i chciałabym pieniądze trzymać w bezpiecznym miejscu, aby jeszcze na siebie pracowały. Przyznam, że jeśli chodzi o banki to średnio znam się na tym i orientuję, który jest najlepszy. Sama od lat mam konto w wbk i nawet nie interesowałam się, czy to dobry bank czy nie ;]
Na różnych forach finansowych i niefinansowych polecane są lokaty róznych banków, czasem nawet takich, które jak sie później sprawdzi ofertę, wcale nie wygląda atrakcyjnie;/ więc nie wiem, czy w ogole sie sugerować takimi opiniami. W rankingu na money sa w czołówce banki, o których pierwszy raz słyszę.
Poradźcie coś. Czy Wy korzystanie z jakichś lokat? Jeśli tak to w jakim banku? Czy w ogóle warto trzymać pieniądze na lokacie czy może po prostu załozyc osobne konto i tam co miesiąc przelewać sobie zaoszczędzony grosz?

Malaga
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 9 mar 2013, o 16:27

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez krokusss » 10 mar 2013, o 14:56

tu masz ranking kont oszczędnościowych: http://gospodarka.dziennik.pl/twoje-fin ... -2013.html

Ja też się trochę interesuję lokatami, bo udało mi się w końcu nazbierać pewną sumkę. Ale opinię proszę głownie rodzinie przyjaciół, ktorzy się na tym znają, bo jakbym sama decydowała to pewnie bm utopiła pieniądze w jakimś bagnie (o mały włos nie ulokowałam pieniędzy w amber...0
Avatar użytkownika
krokusss
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 15:09

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez krokusss » 10 mar 2013, o 15:19

Podobno Alior ma dość fajna ofertę lokat, gdzies czytałam , że swego czasu Getin też całkiem nieźle wypadał w rankingach. z kolei tesciowa mojej siostry (podpowiada mi własnie znad ramienia :) ) ma w skoku lokatę. Oprocentowanie całkiem fajne jak patrze lokatę terminową o zmiennym-oprocentowaniu
tylko pamiętaj,że w skoku trzeba zostać członkiem. Ale to musisz się już szczegółowo w oddziale dowiedzieć.

generalnie moja rada jest taka, abyś sobie przygotowała listę pytań i wybrała kilka najmocniejszych ofert, po czym pochodziła po oddziałach i poprosiła, aby doradca wyliczył ci zysk w oparciu o kryteria identyczne w każdym odwiedzanym banku.
wtedy będziesz mieć najlepsze porównanie. acha, no i koniecznie pytaj zawsze, jakie są dodatkowe opłaty :)

Ostatnio edytowano 26 lip 2013, o 22:31 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Treść moderowana -spam
Avatar użytkownika
krokusss
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 15:09

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez megi12 » 10 mar 2013, o 16:19

Lokata bezkarna BGŻOptima
• lokata 5,8%
• 100% płatności odsetek w przypadku zerwania
• lokata już od 1000 zł
• dla nowych klientów
megi12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 16:48

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez tuptek84 » 10 mar 2013, o 18:38

mSaver jeśli posiadasz konto w mBanku.
Avatar użytkownika
tuptek84
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 2 mar 2013, o 12:07

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez teresa35 » 10 mar 2013, o 22:26

Są jeszcze inne opcje . Może to być fundusz inwestycyjny Multi firmy AXA ale prowadzony tak gdzie nie poniesiemy żadnych kosztów jak i również nic nie musimy opłacać. Dodatkowo poza tym pakietem jaki otrzymamy możemy podjąć legalną prace na umowę z bardzo dobrymi zarobkami. Firma dodatkowo jeszcze rozlicza za nas podatek. Sadzę że w chwili obecnej nie ma na rynku lepszej oferty. Wszelkie szczegóły w zakładce -avrio - na blogu, jest w stopce. Pozdrawiam.

praca dodatkowa, zawsze nowości - www.sukceszloupre.pl/Janusz
teresa35
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 09:49

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez Malaga » 11 mar 2013, o 16:17

Mam dylemat,co wybrać.konto oszczędnościowe to dość kusząca opcja,zwłaszcza,se mogę wypłacać kasę w dowolnym momencie. Boję się trochę zamrażać gotówkę na dłużej,bo różnie w życiu bywa i mogę np nagle potrzebować gotówki

Malaga
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 9 mar 2013, o 16:27

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez lulumiranda » 7 sie 2013, o 08:52

Jeżeli nie chcesz ryzykować, to najlepsze konto oszczędnościowe znajdziesz w VW Bank. Nie płacisz tam za otwarcie i prowadzenie rachunku, pieniądze możesz wypłacać w dowolnym momencie - bez utraty zarobionych odsetek (są często kapitalizowane). Jest to jeden z większych banków więc nie musisz się obawiać, że nagle stanie się niewypłacalny :)

Ostatnio edytowano 10 sie 2013, o 07:11 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez pannaM » 17 sie 2013, o 18:10

Nie podałaś jaki procent i jakie kruczki.
pannaM
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 20:05

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez MarianAna » 25 paź 2013, o 11:35

Teraz nie opłaca się trzymać pieniążków w banku, na lokatach czy kontach oszczędnościowych procent jest tak strasznie ubogi, że nie ma to sensu. Poważnie!
MarianAna
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 14:45

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez Amaretto » 16 gru 2013, o 12:18

No to jest faktem, że oprocentowanie jest bardzo niskie ale zawsze lepsze to niż nic prawda? Sama mam konto oszczędnościowe i mimo, że zysk nie jest duży to zawsze kilka złotych więcej w ciągu roku ;) Generalnie wejdź sobie na porównanie: SPAM i za jego pomocą zdecyduj się co będzie najbardziej korzystne dla Ciebie..
Oferty zmieniają się na bieżąco tak więc ciężko jest polecić coś konkretnego.

Ostatnio edytowano 16 gru 2013, o 12:35 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Amaretto
 

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez zafinansowani » 21 sty 2014, o 14:29

Bank to z pewnością bezpiecznie miejsce dla Twoich pieniędzy. Jeżeli myślisz o tym, żeby odłożyć jakąś część środków, lokata lub konto oszczędnościowe to świetny pomysł. Jeżeli chcesz stale mieć dostęp do swoich funduszy i wypłacać je kiedy chcesz, a jednocześnie co miesiąc pomnażać swoje pieniądze, to idealnym rozwiązaniem będzie ta druga opcja. To taki mix lokaty oraz zwykłego konta osobistego. Więcej szczegółów w linku poniżej:

SPAM

Ostatnio edytowano 21 sty 2014, o 14:36 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
zafinansowani
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 lis 2013, o 11:08

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez shadowface » 27 sty 2014, o 13:04

Lokata w mBanku moim zdaniem oferuje świetne warunki.

shadowface
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 sty 2014, o 12:59

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez MagdaLena30 » 5 lut 2014, o 11:41

To zależy od celu i czasu
SPAM

Ostatnio edytowano 5 lut 2014, o 22:58 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
MagdaLena30
 

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez milano77 » 21 lut 2014, o 09:23

Witam. Pierwsze polecam dobre pożyczki bez bik:):)

SPAM

Pozdrawiam

Ostatnio edytowano 21 lut 2014, o 09:54 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
milano77
 

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez teresa35 » 11 mar 2014, o 21:54

Polecam np. mbank, to nie tylko niskie koszty ale tu jeszcze mamy możliwość skorzystania z programu partnerskiego tego banku gdzie zarabiamy dodatkową kasę. Płacą za założenie konta od 60 do 100 zł, warto? - no pewnie. Ile mamy znajomych co nie maja konta, no dobrze, - w tym banku, namówić je do założenia z naszego linku i kasa leci. W razie czego pomogę uruchomić.

praca dodatkowa, zawsze nowości - www.sukceszloupre.pl/Janusz
teresa35
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 09:49

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez jasama » 8 kwi 2014, o 19:52

Warto wczytać się w regulaminy lokat kilku banków, można też porównać oferty w kalkulatorze finansowym SPAM. Prościej wtedy zobaczymy różnicę i będziemy wiedzieli gdzie ile będzie zysku i w jakim czasie

Ostatnio edytowano 9 kwi 2014, o 08:32 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
jasama
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 21:26

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez teresa35 » 9 kwi 2014, o 12:18

Są też inne możliwości. Od 18 do 21% rocznie w firmie niemieckiej. Pewna i sprawdzona. Pracuję w niej od ok. 2 miesięcy. Zarobki i lokaty bardzo dobre.

praca dodatkowa, zawsze nowości - www.sukceszloupre.pl/Janusz
teresa35
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 09:49

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez zosiaopasek » 3 gru 2015, o 18:54

Sprawdź sobie jakiś ranking w internecie najlepiej, porównaj oferty i wybierz najlepszą dla siebie. Fajnym rozwiązaniem są lokaty krótkoterminowe. Można wpłacić pieniądze na jedną, wyjąć np. po trzech miesiącach, potem wybrać taką, która jest aktualnie najlepsza w danym miesiącu i znowu wpłacić swoje oszczędności. Aktualnie SPAM ma fajną ofertę oprocentowaną na 5,5%, okres umowy to trzy miesiące.

Ostatnio edytowano 3 gru 2015, o 22:07 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam

zosiaopasek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 18:45

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez kolomana » 7 gru 2015, o 13:07

to i to mam w rajfie. z konta jestem zadowolona, to stwierdziłam, że lokatę wezmę też tam. Będzie wygodniej. Możesz w rankingach sobie jeszcze posprawdzać. Są raczej miarodajne.
kolomana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 gru 2015, o 13:04

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez samoludek26 » 7 gru 2015, o 13:51

Ja chyba też poleciła bym mbank lub ing

samoludek26
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 gru 2015, o 12:34

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez Czarna » 7 gru 2015, o 14:55

zosiaopasek napisał(a):Sprawdź sobie jakiś ranking w internecie najlepiej, porównaj oferty i wybierz najlepszą dla siebie. Fajnym rozwiązaniem są lokaty krótkoterminowe. Można wpłacić pieniądze na jedną, wyjąć np. po trzech miesiącach, potem wybrać taką, która jest aktualnie najlepsza w danym miesiącu i znowu wpłacić swoje oszczędności. Aktualnie SPAM ma fajną ofertę oprocentowaną na 5,5%, okres umowy to trzy miesiące.

No to są fajne opcje, tylko że w większości wiążą się z koniecznością zakładania konta, a dodatkowo są dla nowych klientów (zwłaszcza Idea Bank tak robi), więc jak ktoś raz skorzysta z fajnej oferty, więcej już nie będzie mógł.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez Bibia » 7 gru 2015, o 22:59

Czarna napisał(a):
zosiaopasek napisał(a):Sprawdź sobie jakiś ranking w internecie najlepiej, porównaj oferty i wybierz najlepszą dla siebie. Fajnym rozwiązaniem są lokaty krótkoterminowe. Można wpłacić pieniądze na jedną, wyjąć np. po trzech miesiącach, potem wybrać taką, która jest aktualnie najlepsza w danym miesiącu i znowu wpłacić swoje oszczędności. Aktualnie SPAM ma fajną ofertę oprocentowaną na 5,5%, okres umowy to trzy miesiące.

No to są fajne opcje, tylko że w większości wiążą się z koniecznością zakładania konta, a dodatkowo są dla nowych klientów (zwłaszcza Idea Bank tak robi), więc jak ktoś raz skorzysta z fajnej oferty, więcej już nie będzie mógł.



A jaki problem z założeniem konta, jeśli konto jest darmowe?
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez Czarna » 8 gru 2015, o 10:23

Darmowe konto bez konieczności spełniania dodatkowych warunków (np. określony wpływ miesięczny albo kwota wydana transakcjami bezgotówkowymi) jest coraz rzadszym produktem bankowym, który wkrótce pewnie zupełnie zniknie z ofert banków. Tak więc "darmowość" konta nie jest taka oczywista. Poza tym nie bardzo widzi mi się zakładać kolejne konta w różnych bankach (z których i tak nie będę korzystać - w przeciwieństwie do moich danych, z których bank zrobi właściwy sobie użytek), tylko po to, aby uzyskać 2% więcej na lokacie 3-miesięcznej. O ile nie dysponuje się setkami tysięcy złotych, przy których te 2% robi odczuwalną różnicę, to uważam, że nie jest to gra warta świeczki.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Lokata lub konto oszczędnościowe - gdzie?

Postprzez Adelinka » 10 gru 2015, o 01:41

A jest jeszcze coś takiego jak darmowe konto?Sprawdziłam niedawno saldo w bankomacie i jakież było moje zdziwienie gdy później ujrzałam że potrącił mi bank za to 5 zł.
Adelinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 gru 2015, o 01:32
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Bricer33932, Google [Bot]