kobiety ktore nie chca karmic piersia

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez Wiktoria » 9 lis 2015, o 15:41

Witam co myslicie o kobietach ktore juz w ciazy wiedza ze nie chca karmic piersia? Sa moze wsrod was takie mamy?
Wiktoria
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 paź 2014, o 07:28

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez kartka » 9 lis 2015, o 16:11

Nic nie myślę, bo to, jak inna obca kobieta karmi swoje dziecko, jest jej sprawą ;-)
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez envelop » 9 lis 2015, o 16:31

Niby jest teraz nagonka na karmienie piersią...
Ja osobiście karmię, i bardzo chcę karmić. Niestety nie zawsze mam pokarm (taki to u mnie problem). Ile tylko się da daje cyca, ewentualnie dokarmiam mm. I nigdy, ale to nigdy nie kwestionuję sposobu karmienia przez mamy ;) każdy ma prawo wyboru itp ...

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą!
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,
a potem pokona doświadczeniem..."


Obrazek
Obrazek
envelop
Extra Kobietka
 
Posty: 389
Dołączył(a): 20 maja 2015, o 18:32

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez Czarna » 10 lis 2015, o 09:46

envelop napisał(a):Niby jest teraz nagonka na karmienie piersią...

Ale ta nagonka dotyczy chyba tylko karmiących w miejscach publicznych? Czy może coś mi umknęło?

Co do karmienia bądź nie karmienia piersią - wolny wybór kobiety. Znajoma postanowiła nie karmić, wiec jej wybór uszanowałam bez żadnych komentarzy. Ja z kolei postanowiłam karmić, ale prawie nie miałam pokarmu, więc musiałam przejść na mleko modyfikowane. Co tu więc osądzać?

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez Wiktoria » 10 lis 2015, o 10:45

W szpitalach podobno zmuszaja do karmienia piersia. Namawiaja do sprobowania ale jak ktos nie chce to po co kogos zmuszac
Wiktoria
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 paź 2014, o 07:28

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez Czarna » 13 lis 2015, o 09:26

To zależy od szpitala - w jednym bardziej nakłaniają do karmienia piersią, w drugim mniej. Generalnie jest jednak taka tendencja, co zapewne związane jest z unijną dyrektywą (np. mamy tez zakaz reklamowania mleka początkowego).

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez annalasowska » 17 lis 2015, o 09:22

Witam ja nie karmiłam od początku bo nie chciałam. Moja córka była do 3 roku na Bebilonie . Rozwija się nawet lepiej niz jej rówieśnicy. To wasza sprawa dziewczyny a nie położnej czy szpitala. Ja powiedziałam, ze piersi sa dla mnie i dla mojego męża, koniec ina temat

annalasowska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 lis 2015, o 09:16

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez Wiktoria » 17 lis 2015, o 09:51

Jak od poczatku nie chcialas karmic piersia to odrazu wzielas do szpitala mleko i butelke?Polozne nic nie mowily? a odrazu po porodzie sama musialas zrobic i nakarmic dziecko mlekiem czy polozne ci pomagaly chociaz zrobic bo wiadomo po porodzie czasami ciezko wstac przynajmniej pare godz po
Wiktoria
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 paź 2014, o 07:28

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez Czarna » 23 lis 2015, o 11:14

Wiktoria, po pierwsze zabierasz do szpitala to, co uważasz za słuszne i nikomu się z tego nie tłumaczysz (no chyba że weźmiesz "cały" dom ze sobą ;)). Po drugie lepiej nie nastawiaj się, że położne będą koło Ciebie skakać, chuchać i dmuchać, bo możesz się rozczarować. Już lepiej zostać mile zaskoczoną ich opieką niż odwrotnie. Być może będziesz rodzić w szpitalu ze świetną opieką i wszelkie obawy okażą się nieuzasadnione, ale jednak radziłabym się przygotować też na przeciwną sytuację (jeśli tak się stanie, bądź wobec położnych stanowcza i nie daj im się zbywać).

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez Wiktoria » 23 lis 2015, o 12:46

Dziekuje wam bardzo za rady. Ostatnie tyg przed porodem i obawy czy wszystko spakowalam itd ale tak to jest jak sie nie ma jeszcze doswiadczenia i to bd pierwszy dzidzius:-)
Wiktoria
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 paź 2014, o 07:28

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez a_gatka » 3 gru 2015, o 12:14

Nie widzę powodu, aby zmuszać się do karmienia piersią. Sama odstawiłam małą po 2 tygodnia, bo to było dla mnie nie do przejścia emocjonalnie i sprawiało też ogromny ból. Zaoszczędziłam stresu i sobie i dziecku, rozwijało się i rozwija świetnie, więc nie żałuję tej decyzji.
a_gatka
 

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez zwyczajna » 18 lut 2016, o 21:42

Moim zdaniem to indywidualna sprawa kobiety.
Sama karmiłam swoje dzieci około roku i uważam, że to dla nas było najlepsze. I bardzo wygodne, choć początki nie były łatwe.

Avatar użytkownika
zwyczajna
Fajna Kobietka
 
Posty: 163
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 17:02

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez Woli » 24 lut 2016, o 17:00

Moja siostra karmiła dziecko tylko kilka dni po porodzie. Potem już tylko mlekiem sztucznym. Nie wiem o co dokładnie chodziło, ale mówiła, że nie chce i już.
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez pyśka » 3 maja 2016, o 21:55

ciekawe jak u mnie będzie, moja siostra też miała za chude mleko i jej córeczka nie najadała się i musiała dokarmiać.
pyśka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 kwi 2016, o 21:17

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez Hadassa » 4 maja 2016, o 12:57

Ale nie ma czegos takiego jak za chude mleko...
Na poczatku to i tak sama woda prawie.. dziecko tez duzo nie potrzebuje...
A pozniej... niektore mamy np robia tak ze poczatek odciagaja a potem dopiero karmia

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez joaska86 » 10 maja 2016, o 11:08

To jest sprawa kobiety jak chce karmić swoje dziecko - ja to rozumiem, że nie chce mieć ,wymemłanych" piersi.
Avatar użytkownika
joaska86
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 14:26

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez zwyczajna » 10 maja 2016, o 20:57

Wykarmiłam dwójkę dzieci i mam świetny biust - więc to nie kwestia karmienia, a dbania o siebie i pewnie też genetyki.

Avatar użytkownika
zwyczajna
Fajna Kobietka
 
Posty: 163
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 17:02

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez Małgorzata80 » 11 maja 2016, o 12:11

Są z pewnością mało odpowiedzialne, ale to ich dzieci i ich życie.
Szkoda tylko, że pośrednio za ich choroby będziemy płacić w składkach zdrowotnych.
Małgorzata80
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12 paź 2014, o 11:15

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez Hadassa » 11 maja 2016, o 14:06

Czemu malo odpowiedzialne?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez kokoszanel » 22 maja 2016, o 07:43

mój Kuba rozwijał się prawidłowo mimo iż właściwie od pierwszych dni leciał na mm. ja sama miałam bardzo mało pokarmu a właściwie w ogóle, pokarm był tak naprawdę nie wiartościowy i choćby był karmiony piersią przez dwie godziny to po chwili zaczynał płakać z głodu bo był nie najedzony. więc choć starałam się przez około 3 tyg karmić piersią to i tak go dokarmiałam mm. potem po prostu pokarm mi się przepalił, zniknął ... i całe szczęście.

czy przy ewentualnym drugim dziecku karmiłabym mm czy piersią? chyba jednak mm ...

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez a_gatka » 22 maja 2016, o 13:06

Małgorzata80 napisał(a):Są z pewnością mało odpowiedzialne, ale to ich dzieci i ich życie.
Szkoda tylko, że pośrednio za ich choroby będziemy płacić w składkach zdrowotnych.


Bardzo chętnie dowiem się skąd ta teoria. Nie czuję się mniej odpowiedzialna z powodu karmienia dziecka butelką. Nie ma też żadnych dowodów na to, że dzieci karmione butelką chorują częściej. Cóż za brednie. :)
a_gatka
 

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez misiamisia » 3 cze 2016, o 13:09

To jest indywidualna sprawa każdego, mnie nic do tego. Każdy karmi swoje dziecko tak, jak uważa za słuszne.

misiamisia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 3 cze 2016, o 12:11

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez Ruuuda » 10 cze 2016, o 18:06

To ja należę do kobiet, które nie chcą karmić piersią. Dziecka jeszcze nie mam, ale od dawna dawna mam straszny uraz. Jak tylko sobie o tym pomyśle wszystko mnie boli i jest mi niedobrze.
Szanuję wybór innych kobiet. Ale nie zgadzam się, że zrobię moim dzieciom krzywdę nie karmiąc ich piersią. Znam dzieci długo karmione piersią i bardzo chorowite i znam takie osoby, teraz dorosłych ludzi, którzy nie byli karmieni piersią i nie chorują.
A jak słyszę, że podczas karmienia piersią tworzy się specjalna więz między matką a dzieckiem to chce mi się śmiać. Czyli kobieta nie karmiąca piersią jest gorsza i nie ma z dzieckiem tej więzi?
Ruuuda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 maja 2016, o 21:16

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez Hadassa » 11 cze 2016, o 05:38

Matka nigdy nie bedzie gorsza czy lepsza dla swojego dziecka.
Ale faktem jest to ze butelke dziecku moze dac kazdy.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: kobiety ktore nie chca karmic piersia

Postprzez kokoszanel » 11 cze 2016, o 07:50

oj tam, to jest tak czy siak indywidualna sprawa każdej kobiety i żadna z nas nie powinna oceniać tej drugiej, bo raz nigdy nie wiadomo dlaczego nie karmi. może to widzimisię a może po prostu nie może (ja tak miałam!) a ta kobieta która nie karmi w ogóle nie powinna się zastanawiać nad tym co myśli o tym otoczenie!

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]