Ile Was wyszło własne wesele?

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez sun979 » 24 lut 2013, o 16:09

paula.x111 napisał(a):mój swojej w urzędzie za bardzo nie zniszczy siedząc przy dokumentach i przed kompem haha :happy
mnie się marzył zawsze dość skromny ślub, rodzice, świadkowie, najbliższa rodzina. Tyle tylko że teraz tak licząc to nasze najbliższe rodziny to 70 osób :D także z kamerzystą, kierowcami, zespołem - nasze wesele będzie liczyło min. te 80 os. Więc jest to już duże wesele (niestety..)!
nie bardzo chciałabym płacić tylko za swoją część gości. Chcę podzielić się po połowie kosztami mimo że z jego strony jest więcej osób. Wydaje mi się że zamknęlibyśmy się w 20-25tyś. (nie liczę oczywiście sukni i dodatków oraz jego ubrań). Także mam 1,5 roku by zaoszczędzić min. 10 tysiaczków :D choć zapewne wyjdzie nas to o wiele drożej ale on jest finansistą więc niech kombinuje co zrobić by wyszło najtaniej :P


To fajnie z nim masz! ;) Mój to na luzie bierze całkowicie, a jakoś to będzie, popłaci się i z głowy... jego słowa :D
sun979
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez paula » 24 lut 2013, o 22:07

no ja nie wiem jak to wszystko będzie. Liczyliśmy wczoraj gości: z jego strony to 37, z mojej 23, plus oczywiście my, to w sumie wychodzi: 62osoby. Do tego trzeba doliczyć zespół, kamerzystę, kierowców (mimo że będą tylko na obiedzie to i tak trzeba za nich zapłacić). Więc nie będzie nas mało. Liczę mniej więcej że od osoby zapłacimy ok. 160-170zł także catering/restauracja wyniesie nas może z 12 tys. Do tego oczywiście zapłata zespołowi, kamerzyście, itd itd itd. Także mam ogromną nadzieję że w 25tys. naprawdę się zamkniemy.
paula
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez sun979 » 25 lut 2013, o 10:16

Jak się to liczy to na prawdę się tego zbiera. Ja naliczyłam 85 ludzi i w tym jest rodzina i usługi. Chcemy za osobę płacić raczej 200 zł, bo zależy nam by goście nie byli głodni. Ja Ci przedstawię moje wydatki do porównania. Mimo, że mam trochę więcej ludzi to zobaczysz ile za co płacę. ;)

Opłata za osobę - wszyscy 16000 zł
1 kamerzysta - 1300 zł
fotograf - 2000 zł
dekoracja sali - 1500 zł
zespół 2 os. - 1200 zł(po znajomości)
suknia ślubna - 2400 zł(gratis welon, bolerko i rękawiczki)

...
inne wydatki na razie liczę na oko, więc nie wypisuje :) ja modlę się, żeby przy tylu ludziach to wesele nie wyszło nas więcej niż 30 tyś. i liczę, że chociaż 10 osób nie będzie ;P to jest już 2000 zł jakby nie było :)
sun979
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez paula » 25 lut 2013, o 15:24

Ja liczę tak mniej więcej. Tylko mam do Ciebie pytanie. Kiedy zamówiliście salę weselną i zespół? bo wiem że z kościołem nie ma większych problemów, w zasadzie nawet na 16 może być ślub, mnie to obojętne (choć wolałabym na 13 - ale zakładam że u nas w Bazylice raczej ludzie wolą śluby o 12 więc ta 13.00 będzie dla nas zarezerwowana). Bo jak wiadomo, jeszcze zaręczeni nie jesteśmy. Ale czas leci. Zliczamy gości, robimy wstępne kosztorysy, a w zasadzie nie chciałabym się później rozczarować że nigdzie w pobliżu nie będzie miejsca aby to wesele zorganizować :D
paula
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez sun979 » 25 lut 2013, o 16:06

paula.x111 napisał(a):Ja liczę tak mniej więcej. Tylko mam do Ciebie pytanie. Kiedy zamówiliście salę weselną i zespół? bo wiem że z kościołem nie ma większych problemów, w zasadzie nawet na 16 może być ślub, mnie to obojętne (choć wolałabym na 13 - ale zakładam że u nas w Bazylice raczej ludzie wolą śluby o 12 więc ta 13.00 będzie dla nas zarezerwowana). Bo jak wiadomo, jeszcze zaręczeni nie jesteśmy. Ale czas leci. Zliczamy gości, robimy wstępne kosztorysy, a w zasadzie nie chciałabym się później rozczarować że nigdzie w pobliżu nie będzie miejsca aby to wesele zorganizować :D


Salę weselną od razu po zaręczynach z dwuletnim wyprzedzeniem, bo niestety te terminy na wrzesień są bardzo oblegane. Zespół z 1,5 rocznym wyprzedzeniem, kamerzystę i kościół z 1 rocznym wyprzedzeniem. Natomiast wiem, że kościół można załatwiać nawet pół roku przed. Ja bałam się również, że wrzesień i dużo wesel, dlatego wolałam kościół załatwić szybciej i tradycyjnie jak to było w rodzinie godz: 13.00. Sukienka wybrana pół roku przed ślubem ;)
sun979
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez paula » 25 lut 2013, o 16:32

noo właśnie dlatego wkurzam się że jeszcze nie jesteśmy zaręczeni. Bo on chyba nie zdaje sobie sprawy z tego że naprawdę sale weselne trzeba dość wcześnie rezerwować. Co prawda zespołów muzycznych i kamerzystów jest mnóstwo na rynku ;) także się nie przejmuję. Ale jednak najdroższa jest ta sala weselna i trzeba ją wybrać z głową
paula
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez sun979 » 1 mar 2013, o 22:48

paula.x111 napisał(a):noo właśnie dlatego wkurzam się że jeszcze nie jesteśmy zaręczeni. Bo on chyba nie zdaje sobie sprawy z tego że naprawdę sale weselne trzeba dość wcześnie rezerwować. Co prawda zespołów muzycznych i kamerzystów jest mnóstwo na rynku ;) także się nie przejmuję. Ale jednak najdroższa jest ta sala weselna i trzeba ją wybrać z głową



Jest dużo zespołów i kamerzystów, ale Ci dobrzy mają czasem już 2-letnią rezerwacje. Znam to z doświadczenia, bo w rodzinie mam osobę, która gra w zespole...
sun979
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez paula » 1 mar 2013, o 22:54

ja też. Dlatego będę się sugerowała zdaniem właśnie tej osoby :P i mam nadzieję że mi załatwi dość dobry i w miarę realny cenowo zespolik :D
paula
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez sun979 » 1 mar 2013, o 23:21

paula.x111 napisał(a):ja też. Dlatego będę się sugerowała zdaniem właśnie tej osoby :P i mam nadzieję że mi załatwi dość dobry i w miarę realny cenowo zespolik :D


hehe fajnie :) mi gra na weselu właśnie ten zespół, w którym ta osoba gra ;D fajnie, bo po znajomości zawsze taniej
sun979
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez paula » 1 mar 2013, o 23:30

no u mnie to jest tak że brat grał w zespole (to był dokladnie jego zespół), jednak gdy urodziło mu się drugie dziecko to już zrezygnowali z grania. Ale kontakty z innymi zespołami mimo wszystko zostały :D

chociaż myślelismy już kiedyś o deejayu ale moja mama twierdzi że to nie dyskoteka tylko wesele :D
paula
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez sun979 » 1 mar 2013, o 23:40

paula.x111 napisał(a):no u mnie to jest tak że brat grał w zespole (to był dokladnie jego zespół), jednak gdy urodziło mu się drugie dziecko to już zrezygnowali z grania. Ale kontakty z innymi zespołami mimo wszystko zostały :D

chociaż myślelismy już kiedyś o deejayu ale moja mama twierdzi że to nie dyskoteka tylko wesele :D



weszła taka moda, ale ja wolę tradycyjnie zespół :)
sun979
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez paula » 1 mar 2013, o 23:42

a ja byłam na sylwestrze na którym właśnie był dj i powiem że naprawdę fajnie było!!! wybawiliśmy się bardziej niż przy zespole. No ale raczej u mnie też będzie zespól ;P
paula
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez brunecia » 2 mar 2013, o 12:35

my mieliśmy na weselu wodzireja-grajka który śpiewał po polsku i prowadził zabawy i oczepiny oraz zaprosiliśmy Conrado Yanez'a (tego z must be the music) bo mieliśmy pierwszy taniec z piosenką anglojęzyczną i chcieliśmy, żeby to właśnie on zaśpiewał.
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez brunecia » 2 mar 2013, o 12:35

brunecia napisał(a):my mieliśmy na weselu wodzireja-grajka który śpiewał po polsku i prowadził zabawy i oczepiny oraz zaprosiliśmy Conrado Yanez'a (tego z must be the music) bo mieliśmy pierwszy taniec z piosenką anglojęzyczną i chcieliśmy, żeby to właśnie on zaśpiewał. w sumie wyszło to ok 2000
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez sun979 » 2 mar 2013, o 18:18

paula.x111 napisał(a):a ja byłam na sylwestrze na którym właśnie był dj i powiem że naprawdę fajnie było!!! wybawiliśmy się bardziej niż przy zespole. No ale raczej u mnie też będzie zespól ;P



tradycja jednak wygrywa ;)
sun979
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez Aga723 » 17 mar 2015, o 13:10

A nie wiecie ile trzeba wydać na wieczór panieński?
Aga723
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 13:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez Hadassa » 17 mar 2015, o 13:15

Zależy gdzie robisz i jak ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez a_gatka » 18 mar 2015, o 22:35

Dobrze powiedziane. ;)
a_gatka
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez Czarna » 22 mar 2015, o 14:40

Co to znaczy: "ile trzeba wydać"? To jest na to jakiś taryfikator? Mnie wieczór panieński wyniósł grosze, bo był skromny.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez majka40 » 1 maja 2015, o 14:26

Na 100 osób jeden dzień bez ubrania 20 tys

Wózki dzięcie Maja - www.maja.sklep.pl
majka40
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 maja 2015, o 13:26

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez joel554 » 4 maja 2015, o 12:44

Wszystko zależy od zespołu, lokalu, terminu, dodatkowych atrakcji itd.

Profesjonalne sklepy internetowe - dla najlepszych.
joel554
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 maja 2015, o 12:40

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez akaineko » 27 maja 2015, o 09:29

nas nie tak dużo jakby mogło się wydawać ;) muzyka sami puszczaliśmy z płyty
akaineko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 maja 2015, o 09:28

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez animator » 27 paź 2015, o 16:29

Trochę ponad 25 tysięcy :) Ale wesele nie było zbyt duże. Nie warto oszczędzać na takim ważnym dniu, bo potem można żałować, że jednak nie było takie jakie sobie wymarzyliśmy.
animator
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 paź 2015, o 14:32

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez adol » 27 paź 2015, o 17:26

Wszystko zależy od tego ilu gości zapraszasz i w jakim regionie organizujesz, czy będą poprawiny itp. Warto rozsądnie planować wydatki ślubne ;)

adol
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 27 paź 2015, o 17:17

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez monika9093 » 10 sty 2017, o 17:02

Trochę ponad 20 tys zł na 100 osób
monika9093
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 21:02
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]