Ile Was wyszło własne wesele?

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez sun979 » 19 lip 2012, o 21:54

Pytanie z tematu: Ile Was wyszło własne wesele? ;)
Chodzi o przybliżoną kwotę. Co uważałyście za najważniejsze, a jak myślicie - nad czym można zaoszczędzić lub z czego zrezygnować?
Podzielcie się swoimi doświadczeniami... ;)
Ja będę w przyszłym roku mieć wesele i zastanawiam się, czy w ogóle brać kamerzystę. Co o tym myślicie? :)
sun979
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez sun979 » 28 lip 2012, o 10:32

Kobietki proszę odpowiedzcie mi na ten temat! ;) Ja liczyłam w zaokrągleniu moje wesele jednodniowe może wyjść około 25 tyś. To dużo czy mało?
Proszę o radę na czym można oszczędzić? :) Myślę i myślę. I nie umiem dojść do tego czy kamerzysta ma sens? Może lepiej po prostu mieć tylko porządnego fotografa? Hmmm... :)
sun979
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez stokrotka1011 » 3 sie 2012, o 14:23

u mnie wyszło ok. 35 tyś.

Hmmm kamerzysta się przyda później jest pamiątka;)
Można dużo oszczędzić na dekoracjach samochodu, sali czy kościoła ( jeżeli kościół duży to nie za bardzo ten pomysł) kupić kwiaty i potrzebne dodatki i samemu kompozycje wykonać.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
stokrotka1011
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 12:35

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez sun979 » 3 sie 2012, o 16:37

stokrotka1011 napisał(a):u mnie wyszło ok. 35 tyś.

Hmmm kamerzysta się przyda później jest pamiątka;)
Można dużo oszczędzić na dekoracjach samochodu, sali czy kościoła ( jeżeli kościół duży to nie za bardzo ten pomysł) kupić kwiaty i potrzebne dodatki i samemu kompozycje wykonać.


Hmmm... 35 tyś. trochę dużo :/ A to miałaś wesele 2-dniowe? Tak z ciekawości pytanko - w jakim wieku brałaś ślub? :) Ja myślę, że na dekoracje Kościoła niewartko wydawać, bo głównie wszyscy zwracają uwagę na salę. Myślę, że jak przystroimy kwiatami ołtarz i boki ławek to wystarczy. Jak myślicie? Dekorowanie sali mam załatwione za 1500 zł i robią go kelnerki z restauracji. Widziałam galerię i bardzo mi się spodobała. Myślę, że to nie za dużo...
Jeśli chodzi o kamerzystę to zdecydowałam, że fakt - jest to fajna pamiątka. Ile za kamerzystę się płaci tak plus minus? Chodzi mi o standard...
sun979
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez brunecia » 25 wrz 2012, o 20:02

sun979 napisał(a):
stokrotka1011 napisał(a):u mnie wyszło ok. 35 tyś.

Hmmm kamerzysta się przyda później jest pamiątka;)
Można dużo oszczędzić na dekoracjach samochodu, sali czy kościoła ( jeżeli kościół duży to nie za bardzo ten pomysł) kupić kwiaty i potrzebne dodatki i samemu kompozycje wykonać.


Hmmm... 35 tyś. trochę dużo :/ A to miałaś wesele 2-dniowe? Tak z ciekawości pytanko - w jakim wieku brałaś ślub? :) Ja myślę, że na dekoracje Kościoła niewartko wydawać, bo głównie wszyscy zwracają uwagę na salę. Myślę, że jak przystroimy kwiatami ołtarz i boki ławek to wystarczy. Jak myślicie? Dekorowanie sali mam załatwione za 1500 zł i robią go kelnerki z restauracji. Widziałam galerię i bardzo mi się spodobała. Myślę, że to nie za dużo...
Jeśli chodzi o kamerzystę to zdecydowałam, że fakt - jest to fajna pamiątka. Ile za kamerzystę się płaci tak plus minus? Chodzi mi o standard...



ooo matkoooo, strasznie duzo!!! Nam restauracja sama stroi sale w cenie.
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez ZakreconaEwcia » 30 wrz 2012, o 14:01

U mnie wyszło około 47 tyś... Zaproszonych było 100 osób przybyło 87. Sama sala z jedzeniem i napojami wyszła 26 tyś. Alkohole 9 tyś, suknia ślubna 6 tyś, samochód 2 tyś, DJ 2,5 tyś zł itd itd :)

Sam ślub w sensie sala, suknia nie wychodzą dużo. Druga połowa wydatków jest związana z tymi wszystkimi dodatkami dookoła, o których na samym początku planowania nawet nie mieliśmy pojęcia :/ kwiatki, fryzjerka,, pani od make-upu, skrzypce w kościele, zaproszenia, wystrój kościoła... mogłabym wymieniać jeszcze na 2 strony podaniowe...

Jakiś czas temu z mężem rozmawialiśmy o tym i oboje stwierdziliśmy, że gdybyśmy planowali jeszcze raz ślub, zrobilibyśmy o wiele skromniejszą imprezę.

ZakreconaEwcia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 00:58

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez jacobs » 2 paź 2012, o 12:46

Nasze wesele też wyszło ok. 50tyś i to już parę ładnych lat temu. W tej chwili myślę, że koszta są jeszcze większe. To jest droga impreza :)
jacobs
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 paź 2012, o 15:28

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez kisiaa » 9 paź 2012, o 14:19

my miekismy impreze na 220 osob wesele jakies 42tysiace, naprawde staralismy sie oszczedzac ale nie na wszystkim sie da
kisiaa
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 11:42

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez kisiaa » 9 paź 2012, o 14:21

miesiac temu to bylo a i nie wliczałam w koszt ubrania mojedo i mlodego
kisiaa
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 11:42

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez PychaxD » 15 paź 2012, o 15:31

my chcemy się zmieścić w 30 -35 tysiącach
na czym zaoszczędzić? moja opinia jest taka:
- nie potrzebuję sukni najmodniejszego projektanta z super salonów, z diamentami i kryształami wartymi więcej niż całe wesele..., tak samo jak i młody nie musi mieć niewiadomo jak cennego garnituru i jakiś zapinek do rękawów droższych niż obrączki...
- obrączki - są przerózne modele z diamencikami, cuda wianki - ale jak tak się zastanowić - klasyka zawsze będzie w modzie - wybraliśmy jeden z prostszych (a co za tym idzie tańszych) modeli
- nie oszczędzam na butach - muszą być solidne i wygodne :)
- sala i goście - zapraszamy najbliższą rodzinę i serdecznych przyjaciół - po co nam daleka ciotka, piąta woda po kisielu której nikt nie widział od lat xxx... ani tym bardziej po co mi dawna koleżanka, która teraz nawet nie utrzymuje ze mną kontaktów...
-fotograf i kamerzysta - to pamiątka dla nas i dla gości - nie rezygnujemy z tego
- samochód - zawsze marzyłam o jakimś pięknym samochodzie, starodawnym, klimatycznym - ale ludzie, jakie to są pieniądze - popytaliśmy wśród znajomych, znajomy ma znajomego a ten znajomy na znajomego... znaleźliśmy auto - tańsze o kilkaset złotych- które może jest bardziej współczesne, ale równie piękne :)

Myślę, że najlepiej można zaoszczędzić zachowując zdrowy rozsądek i starając się znaleźć złoty środek podczas przygotowań:)

IDK AM

Obrazek
PychaxD
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 17:13

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez sun979 » 16 paź 2012, o 16:56

PychaxD napisał(a):my chcemy się zmieścić w 30 -35 tysiącach
na czym zaoszczędzić? moja opinia jest taka:
- nie potrzebuję sukni najmodniejszego projektanta z super salonów, z diamentami i kryształami wartymi więcej niż całe wesele..., tak samo jak i młody nie musi mieć niewiadomo jak cennego garnituru i jakiś zapinek do rękawów droższych niż obrączki...
- obrączki - są przerózne modele z diamencikami, cuda wianki - ale jak tak się zastanowić - klasyka zawsze będzie w modzie - wybraliśmy jeden z prostszych (a co za tym idzie tańszych) modeli
- nie oszczędzam na butach - muszą być solidne i wygodne :)
- sala i goście - zapraszamy najbliższą rodzinę i serdecznych przyjaciół - po co nam daleka ciotka, piąta woda po kisielu której nikt nie widział od lat xxx... ani tym bardziej po co mi dawna koleżanka, która teraz nawet nie utrzymuje ze mną kontaktów...
-fotograf i kamerzysta - to pamiątka dla nas i dla gości - nie rezygnujemy z tego
- samochód - zawsze marzyłam o jakimś pięknym samochodzie, starodawnym, klimatycznym - ale ludzie, jakie to są pieniądze - popytaliśmy wśród znajomych, znajomy ma znajomego a ten znajomy na znajomego... znaleźliśmy auto - tańsze o kilkaset złotych- które może jest bardziej współczesne, ale równie piękne :)

Myślę, że najlepiej można zaoszczędzić zachowując zdrowy rozsądek i starając się znaleźć złoty środek podczas przygotowań:)



Bardzo mądrze mówisz i zgadzam się w 100% z Tobą... ;) kiedy masz ślub i jeśli mogę zapytać jaki wiek macie z facetem? :)))
sun979
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez sun979 » 16 paź 2012, o 16:59

Jak czytam, że ktoś dawał 50 tyś. na ślub i miał 220 ludzi itp. - masakra. Tak dużo...
W życiu bym tyle nie wydała. Po ślubie trzeba jakoś żyć. Wolę na super wczasy jechać, a nie robić ślub na 200 ludzi. Planujemy wydać nie więcej niż 28 tyś na wesele 1 dniowe, na ok. 80 ludzi.
sun979
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez kisiaa » 17 paź 2012, o 11:55

ja miałam wesele na 220 osób to byli naprawdę najbliżsi . mój tata miała 10 rodzeństwa te ciotki maja swoje dzieci a te dzieci maja swoje już dzieci. to samo u mojego męża. wiec inaczej się nie dało. i bardzo dobrze bo chciałam zęby cala rodzina była z nami w tym wspaniałym dniu.
kisiaa
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 11:42

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez martula11 » 25 paź 2012, o 13:09

przecietny slub ok 25-30 tys, to zalezy od znajomosci i liczby osób

Lajkujcie mój profil
martula11
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 22 paź 2012, o 22:55

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez poziomkaa » 25 paź 2012, o 16:09

kisiaa napisał(a):ja miałam wesele na 220 osób to byli naprawdę najbliżsi . mój tata miała 10 rodzeństwa te ciotki maja swoje dzieci a te dzieci maja swoje już dzieci. to samo u mojego męża. wiec inaczej się nie dało. i bardzo dobrze bo chciałam zęby cala rodzina była z nami w tym wspaniałym dniu.


Wielka rodzina :). Podobno im więcej, tym weselej :).
poziomkaa
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez kisiaa » 26 paź 2012, o 11:55

ja zawsze myslalam ze chce małe wesele na kilka osób tylko dla najbliższych, moze male nie było 220 osób ale tylko dla najbliższych. zabawa byla super, każdy był bardzo zadowolony, bo nie dośc ze fajna impreza to okazja zeby sie zobaczyć z cała rodzinka
kisiaa
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 11:42

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez Genny » 29 paź 2012, o 12:39

mnie wyszło ledwo 20tyś ale było świetnie
Genny
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez katimati89 » 10 gru 2012, o 15:58

myśle, ze lepiej zrobic mała uroczystosc dla znajomych. NA weselu i tak sie nie bawi para młoda tylko goscie, a za 35 tysiecy mozna kupic sobie nowy samochod. Duzo załatwiania, a zabawy 2 dni.
katimati89
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 15:18

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez Qxxina » 10 gru 2012, o 16:47

My mieliśmy skromny ślub na 26 osób. Ślub był Cywilny i wszystko kosztowało nas około 6 tysięcy. Najważniejsze dla nas były obrączki bo wiadomo nosimy je codziennie i na nie wydaliśmy 1600zł, zdjęcia i film podczas ślubu i na sali robili nam przyjaciele także zaoszczędziliśmy, sale mieliśmy wynajętą, alkohol kupiony suknia moja mnie kosztowała w salonie 300zł ponieważ ja nie chciałam mieć drogiej sukni na jedną noc dlatego też suknie kupiłam z przeceny z tamtorocznej kolekcji, samochodu nie wynajmowaliśmy tylko pojechaliśmy z świadkami naszymi w jednym udekorowanym aucie więc też zaoszczędziliśmy, grajka mieliśmy jednego grał całą noc i wziął od nas 400zł więc ja miałam skromny ślub ale nie ważne za ile będzie ślub tylko ważne z kim i jak będzie się żyło z naszą drugą połówką. Ja z moim jestem 6 lat razem a od czerwca tego roku 2012 jestem szczęśliwą mężatką.
Qxxina
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 16:17

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez katimati89 » 10 gru 2012, o 16:57

Qxxina napisał(a):My mieliśmy skromny ślub na 26 osób. Ślub był Cywilny i wszystko kosztowało nas około 6 tysięcy. Najważniejsze dla nas były obrączki bo wiadomo nosimy je codziennie i na nie wydaliśmy 1600zł, zdjęcia i film podczas ślubu i na sali robili nam przyjaciele także zaoszczędziliśmy, sale mieliśmy wynajętą, alkohol kupiony suknia moja mnie kosztowała w salonie 300zł ponieważ ja nie chciałam mieć drogiej sukni na jedną noc dlatego też suknie kupiłam z przeceny z tamtorocznej kolekcji, samochodu nie wynajmowaliśmy tylko pojechaliśmy z świadkami naszymi w jednym udekorowanym aucie więc też zaoszczędziliśmy, grajka mieliśmy jednego grał całą noc i wziął od nas 400zł więc ja miałam skromny ślub ale nie ważne za ile będzie ślub tylko ważne z kim i jak będzie się żyło z naszą drugą połówką. Ja z moim jestem 6 lat razem a od czerwca tego roku 2012 jestem szczęśliwą mężatką.



Idealnie. Tak własnie mi sie marzy!
katimati89
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 15:18

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez lajlab » 21 lut 2013, o 22:28

Mnie wyszło koło 15 tysięcy ze wszystkim i zwróciło się w kopertach więc ok:)

Najpiękniejsze zaproszenia ślubne - www.zaproszeniaslubne.pro
lajlab
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 22:26

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez karla_gda » 21 lut 2013, o 22:37

A ile mniej więcej by wyszło wesele na 50 osób ?
Ktoś jest zorientowany ?
karla_gda
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 17:50

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez paula » 21 lut 2013, o 22:41

karla_gda napisał(a):A ile mniej więcej by wyszło wesele na 50 osób ?
Ktoś jest zorientowany ?


to wszystko tak naprawdę zależy od tego gdzie robisz wesele, czyli czy w kościele czy USC, w restauracji czy w domu z cateringiem, mieszkasz w małej miejscowości (coś w stylu prowincji,wsi) czy w dużym mieście. Później taka kwota zależy od tego jak drogie będą obrączki, kamerzysta, fotograf, zespół. Oczywiście nie wliczaj w ten całkowity koszt waszego ubioru :)
ale myślę że gdyby ciąć koszty do w 20tys. byście się zamknęli.
paula
 

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez karla_gda » 22 lut 2013, o 15:31

Mi się marzy w USC.
Wesele w restauracji, na mniej więcej 50 osób.
Oczywiście jakaś limuzyna.
Marzy mi się sesja fotograficzna nad morzem w Gdyni.
Może dlatego, że mój Pan mi się oświadczył pod lekko osuwającym się klifem - ale miałam stracha, że coś runie na nas hah : ) .

Oczywiście fotograf na weselu, zastanawiam się nad kamerzystą czy na pewno jego potrzebujemy. Wolałabym DJ niż orkiestrę.

Mam nadzieję, ze mój ukochany nie przytyje to chociaż garniaka nie będzie musiał kupować ;D.

Obrączki złote bez żadnych diamentów, cyrkonii czy innych wynalazków - wydaję mi się, że zwykłe są najlepsze. Chociaż nie będę się bała, że mój przyszły mąż swoją zniszczy w pracy - mechanik.


Ach... trochę się rozmarzyłam :).
karla_gda
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 17:50

Re: Ile Was wyszło własne wesele?

Postprzez paula » 23 lut 2013, o 12:45

mój swojej w urzędzie za bardzo nie zniszczy siedząc przy dokumentach i przed kompem haha :happy
mnie się marzył zawsze dość skromny ślub, rodzice, świadkowie, najbliższa rodzina. Tyle tylko że teraz tak licząc to nasze najbliższe rodziny to 70 osób :D także z kamerzystą, kierowcami, zespołem - nasze wesele będzie liczyło min. te 80 os. Więc jest to już duże wesele (niestety..)!
nie bardzo chciałabym płacić tylko za swoją część gości. Chcę podzielić się po połowie kosztami mimo że z jego strony jest więcej osób. Wydaje mi się że zamknęlibyśmy się w 20-25tyś. (nie liczę oczywiście sukni i dodatków oraz jego ubrań). Także mam 1,5 roku by zaoszczędzić min. 10 tysiaczków :D choć zapewne wyjdzie nas to o wiele drożej ale on jest finansistą więc niech kombinuje co zrobić by wyszło najtaniej :P
paula
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]