mój mąż jest bardzo samolubny

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.
ODPOWIEDZ
beAta koValskA
Jestem tu nowa :)
Posty: 3
Rejestracja: sob cze 08, 2013 2:09 pm

mój mąż jest bardzo samolubny

Post autor: beAta koValskA »

Błagam dziewczyny doradzcie mi coś. Mam 22 lata a mój mąż 37.ostatnio stał sie on bardzo samolubą osobą, w ogóle nie zwraca uwagi na moje potrzeby. Ja chciałabym móc wychodzic czasem na jakieś imprezy, do kina lub do znajomych, a on uwarza że powinnam cały cas siedzie w domu i zajmowac sie domowymi pracami i dzieckiem.Podkreślam że jego życie praktycznie wogóle nie zmieniło sie po ślubie, a u mnie wbrew mojej woli nastąpiła zmiana o 180stopni. Doradzcie mi co moge zrobic żeby on dostrzegł że ja też mam prawo do normalnego życia.
ladybug
Miła Kobietka
Posty: 88
Rejestracja: wt lut 12, 2013 4:39 pm

Re: mój mąż jest bardzo samolubny

Post autor: ladybug »

Doskonale Cię rozumiem z drobną różnicą, że ja nie jestem po ślubie,nie ma dzieci, a mimo to mam zakaz wychodzenia. Mój partner uważa, że przyjaciółki nie są mi do szczęścia potrzebne ponieważ to on powinien być w centrum mojej uwagi dobre 24/h na dobe. On powinien być moim jedynym przyjacielem,przy czym nawet nie potrafi ze mną usiąść i spokojnie porozmawiać. Także jestem tylko ja, on i nasza przestrzeń. Walczę o swoje prawa ponieważ nie chcę być zamknięta w czterech ścianach i odciąć się od całego świata jednak ciężko mi to idzie ponieważ zawsze konczy się to awanturą. On nie ma potrzeby kontaktowania się ze swoją matką, a co dopiero ze znajomymi. Jeśli Cię to pocieszy to nie jesteś sama.
Awatar użytkownika
briserlecoeur
Miła Kobietka
Posty: 66
Rejestracja: pn cze 11, 2012 5:13 pm

Re: mój mąż jest bardzo samolubny

Post autor: briserlecoeur »

Cóż... On jest starszy i uważa, że może Tobą "rządzić" takie jest moje zdanie... Bo mu jak napisałaś wolno wszystko...a Ty musiałaś zostać w domu.
Jakoś nie twierdze, że urodzenie dziecka sprawia, ze musisz zamknąć się w domu i tylko pieluchy, mleko, gotowanie i sprzątanie !

Jeśli macie babcie (Twoja mama lub jego) blisko siebie lub kogoś kto mógłby z dzidziusiem na kilka godzin zostać to proponowałabym, wybadać kiedy Twój mąż będzie miał wolniejszy wieczór, wtedy ogarnąć kogoś do opieki,sama się wystroić i wyjść z nim gdzieś :) Własnie do kina, potem na jakiś spacerek ;) Jak za czasów kiedy jeszcze małżeństwem nie byliście ;d Myślę, ze sam będzie chciał więcej takich wypadów ;)

Potem bym z nim pogadała na spokojnie, ze potrzeba Wam takich wyjść, ze Tobie też czasami przydałoby się spędzić 2 czy 3 godz z koleżankami .
Daj mu jasno, ale spokojnie znać, ze tego potrzebujesz :)
Krzykiem nie wygrasz... sama próbowałam, bo był czas w moim związku, ze M. chciał mnie mieć tylko dla siebie..był zazdrosny o czas jaki im poświęcam, ale małymi kroczkami, i spokojnymi rozmowami daliśmy rade ;)
Więc zobaczysz ten stan nie utrzyma się długo :)
Briserlecoeur - Jestem ar­tys­tką ulot­nej chwili.
Awatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
Posty: 3270
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 2:47 pm

Re: mój mąż jest bardzo samolubny

Post autor: Jamelia »

z dzieckiem tez możesz się wybrać do koleżanki a on wcale nie musi wiedzieć. Musimy sie nauczyć że facetowi się wszystkiego nie mówi. A my lecimy do nich ze wszystkim i się spowiadamy jak by to grzech był że się do koleżanki poszło. :witch
Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Awatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
Posty: 4637
Rejestracja: wt kwie 02, 2013 6:31 pm

Re: mój mąż jest bardzo samolubny

Post autor: Adidasowa »

Faceci postępują tak, bo myślą, że ktoś zaraz za rogiem im je zabierze, że one zaraz zdradzą. To jest myślenie facetów, jeśli mają kobietę, chcą ją mieć tylko i wyłącznie dla siebie. Szczerze mówiąc mam podobną sytuację, facet odizolował mnie od wszystkich koleżanek, z tą różnicą, że rzeczywiście jakoś nie są mi potrzebne, przekonałam się, że dziewczyny to fałszywe zdziry :D o wyjściu gdzieś nie ma mowy, musi wszystko wiedzieć, sama nie mogę iść na miasto sobie zrobić zakupy. Nawet po podpaski ze mną chodzi :D Ja się już do tego przyzwyczaiłam, ale jeśli Tobie to przeszkadza, to musisz z nim poważnie pogadać, nie ma innej rady. Albo postaw mu ultimatum - jeśli ja nie mogę to Ty też nie możesz.
`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Awatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
Posty: 3270
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 2:47 pm

Re: mój mąż jest bardzo samolubny

Post autor: Jamelia »

Adidasowa no co ty?? Aż tak? :shock: Ja co prawda tez słyszę że się szwędacz mi załączył jak na miasto idę ale ja i tak idę, nie dam się zamknąć :)
Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Awatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
Posty: 362
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 12:47 pm

Re: mój mąż jest bardzo samolubny

Post autor: babeczka »

beAta koValskA pisze:Błagam dziewczyny doradzcie mi coś. Mam 22 lata a mój mąż 37.ostatnio stał sie on bardzo samolubą osobą, w ogóle nie zwraca uwagi na moje potrzeby. Ja chciałabym móc wychodzic czasem na jakieś imprezy, do kina lub do znajomych, a on uwarza że powinnam cały cas siedzie w domu i zajmowac sie domowymi pracami i dzieckiem.Podkreślam że jego życie praktycznie wogóle nie zmieniło sie po ślubie, a u mnie wbrew mojej woli nastąpiła zmiana o 180stopni. Doradzcie mi co moge zrobic żeby on dostrzegł że ja też mam prawo do normalnego życia.

Moja kochana, Twoje normalne życie to właśnie to,w którym w tej chwili żyjesz. Wszystko się zmienia z chwilą zmiany stanu cywilnego. Niestety masz męża, dziecko i to jest teraz Twój obowiązek, dawne czasy dawno minęły i to se już ne wrati.W dodatku nieco starszy małżonek myśli inaczej niż jego młodsza żona. Jeśli nie będziecie nadawali na tych samych falach, może się zmienić niekorzystnie dla Ciebie. Przemyśl to i niestety zapomnij o dawniejszej swobodzie.
beAta koValskA
Jestem tu nowa :)
Posty: 3
Rejestracja: sob cze 08, 2013 2:09 pm

Re: mój mąż jest bardzo samolubny

Post autor: beAta koValskA »

to że jestem żoną i matką nie oznacza chyba że przestałam byc kobietą majaca swoje potrzeby
Awatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
Posty: 3270
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 2:47 pm

Re: mój mąż jest bardzo samolubny

Post autor: Jamelia »

No pewnie że ci się też coś od życia należy. Może Ty zacznij go karcić za to że sobie wychodzi i lajtowo do wszystkiego podchodzi. Jak skupisz uwage na nim, co mu wolno a co nie, to Ty zejdziesz na drugi plan i będziesz w takiej samej komfortowej sytuacji jak on teraz :)
Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość