lepsza bieżnia, czy orbitrek?

Wszystko o naszej aktywności fizycznej oraz różnych dziedzinach sportu.

lepsza bieżnia, czy orbitrek?

Postprzez danuta25 » 20 sie 2014, o 16:17

Cześć dziewczyny! Zaczęłam niedawno biegać i muszę stwierdzić, że idzie mi całkiem nie najgorzej :) Moim celem jest zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Tylko, że zbliża się koniec sierpnia, a przed nami zimne jesienne, a potem zimowe wieczory... Zastanawiam się nad zakupem bieżni albo orbitreku żeby nie zmarnować tego, co osiągnęłam do tej pory. Jak uważacie, który sprzęt lepiej się sprawdzi w długie zimowe wieczory?
danuta25
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 sie 2014, o 16:15

Re: lepsza bieżnia, czy orbitrek?

Postprzez Fas_Olka24 » 20 sie 2014, o 20:47

Orbitrek czy dobra bieżnia to spory wydatek. Ja na Twoim miejscu poszłabym do fitness klubu. Tam popracujesz nad całym ciałem i oderwiesz się na trochę od "szarej rzeczywistości" Jeśli jednak nie masz możliwości ani ochoty iść do takiego klubu to proponuję ćwiczenia przed telewizorem z Ewką Chodakowską czy tam Mel B.

Ze sprzętami do ćwiczeń w domu zazwyczaj bywa tak, że napalisz się, ćwiczysz chwilę a potem robisz z tego wieszak na ubrania :)
Avatar użytkownika
Fas_Olka24
Fajna Kobietka
 
Posty: 234
Dołączył(a): 10 sie 2014, o 16:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: lepsza bieżnia, czy orbitrek?

Postprzez mag95 » 3 wrz 2014, o 18:25

Zgadzam się, że taki sprzęt to często radość paru miesięcy korzystania. Lepiej wybrać różne ćwiczenia, mniej się nudzą. Chyba, że jesteś przekonana co do swojej wytrwałości to na Twoim miejscu wybrałabym bieżnie, ale myślę, że przy zrzucaniu zbędnych kalorii nie ma znaczenia co wybierzesz. Ważne żebyś w ciągu dnia dostarczała odpowiednią liczbę kalorii, a każde ćwiczenie cardio Ci to ułatwi.

mag95
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 wrz 2014, o 17:54

Re: lepsza bieżnia, czy orbitrek?

Postprzez Ania_ABCfitness » 22 wrz 2014, o 09:27

Przy odrobinie samozaparcia domowy sprzęt nie powinien się zmienić w drugą szafę:)

Nie wiem jakie fundusze planujesz przeznaczyć na zakup, jeśli kilkaset złotych to bez problemu kupisz w tej cenie przyzwoity orbitrek, z odpowiednio ciężkim kołem zamachowym. Bieżnia to już niestety większy wydatek, ale fajne modele znajdziesz już za niecałe 2 tysiące. Rozejrzyj się najlepiej po sklepach internetowych.

Ostatnio edytowano 21 paź 2015, o 21:59 przez BlackWolf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Reklama

Ekspert sklepu ABCfitness
http://www.abcfitness.pl/
Ania_ABCfitness
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 13:58

Re: lepsza bieżnia, czy orbitrek?

Postprzez Natasza » 23 wrz 2014, o 20:07

Ja mam w domu orbitrek konkretnie coś w tym stylu SPAM i jak na razie jestem zadowolona. Nie płaciłam dużo za niego, ale daje radę. Ja mam ten problem, że najbliższa siłownia to godzinna wycieczka w jedną stronę, więc tak było prościej i taniej. Nie wiem jak z bieżniami, bo nie mam doświadczenia, ale orbitrek mi się wydawał najbardziej wielofunkcyjny - w sensie trenujesz całe ciało. Mnie by bieżnia nudziła :)

Ostatnio edytowano 24 wrz 2014, o 08:12 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Natasza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21 maja 2013, o 14:13

Re: lepsza bieżnia, czy orbitrek?

Postprzez Adidasowa » 25 wrz 2014, o 00:47

Fas_Olka24 moja mama kupiła orbitrek i rzeczywiście ćwiczyła 2 miesiące, a potem wieszak na ubrania :lol: :lol: jak wróciłam ze studiów to ja tylko na nim ćwiczyłam, a obecnie stoi sobie bebużytecznie ;]

danuta25 jesli lubisz biegać to myślę, ze bieżnia jest lepszym pomysłem.

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: lepsza bieżnia, czy orbitrek?

Postprzez Hadassa » 25 wrz 2014, o 10:13

Czy ja wiem czy orbitrek to duży wydatek. Dałam 500 , patrząc na ceny fitnsu zwraca się po roku.
Tylko, trzeba ćwiczyć, ja mam mój rok i jest używany ;) aż ostatnio X musiał go ponownie nasmarować :D

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: lepsza bieżnia, czy orbitrek?

Postprzez Ania86 » 25 wrz 2014, o 15:48

Ja właśnie kolekcjonuje sprzęt do domowej siłowni i dużo porad na temat sprzętu do ćwiczeń znalazłam na
SPAM Może będzie tam jakiś artykuł na ten temat.

Ostatnio edytowano 25 wrz 2014, o 16:13 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Ania86
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 wrz 2014, o 14:37

Re: lepsza bieżnia, czy orbitrek?

Postprzez WszystkozAmeryki_com » 22 paź 2014, o 15:42

Bieżnia magnetyczna będzie moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem,ponieważ nie zajmuje wiele miejsca a dzięki niem możemy szlifować swoją kondycję na co dzień.

WszystkozAmeryki_com
Extra Kobietka
 
Posty: 257
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 11:30

Re: lepsza bieżnia, czy orbitrek?

Postprzez dradziszewska » 15 kwi 2016, o 13:26

Orbitek angażuje więcej partii mięśni no i odpada obciążenie stawów typowe dla biegania. Poza tym bieżnia łatwiej ulegnie awarii a arbitek ma o wiele prostszą budowę więc ryzyko awarii też mniejsze. Bez względu co wybierzesz ważne aby nie stało jedynie w pokoju i się kurzyło :)

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: lepsza bieżnia, czy orbitrek?

Postprzez llukasz » 8 cze 2016, o 11:22

Jeżeli masz miejsce na takie sprzęty w domu/mieszkaniu to ok, ja bym był za orbitrekiem, bo jak już biegać to na świeżym powietrzu :) Złota rada jeżeli już jesteś zdecydowana na zakup czegoś, to staraj się nie brać najtańszych modeli, bo szybko może okazać się że będą skrzypieć, albo będą niestabilne. Skrzypienie może Ci się wydawać niewielkim problemem, ale po jakiś czasie staje się to strasznie irytujące. No i o ile skrzypienie można jeszcze doraźnie naprawić, to niepewnej konstrukcji już nie bardzo.
llukasz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 cze 2016, o 11:01
Lokalizacja: Braniewo

Re: lepsza bieżnia, czy orbitrek?

Postprzez kubalis » 25 lip 2016, o 16:23

Ja bym polecał orbitrek, tam ruszasz całym ciałem a na bieżni to głównie nogi pracują.

kubalis
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 14:55

Re: lepsza bieżnia, czy orbitrek?

Postprzez ketma » 8 lis 2021, o 11:42

Spróbujcie - hop-sport.pl/orbitreki/
Róbcie to systematycznie, codziennie, wtedy powinno być lepiej.
Od razu cudów nie będzie, natomiast przy codziennym treningu zmiany na pewno nadejdą.
Wiem po sobie, ile udało się zrobić, a te sprzęty wcale nie są drogie.
ketma
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 8 lut 2018, o 12:57

Re: lepsza bieżnia, czy orbitrek?

Postprzez sylwiaank » 8 mar 2022, o 12:33

Orbitrek! Ewentualnie spacer na bieżni, bieganie naprawdę nie jest dla każdego :/
sylwiaank
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 8 mar 2022, o 12:12

Re: lepsza bieżnia, czy orbitrek?

Postprzez OlaMola » 28 mar 2022, o 16:47

Moim zdaniem orbitrek jest bardzo fajnym i praktycznym rozwiązaniem, niemniej jednak warto pomyśleć o tym, aby sobie kupić różnorodny sprzęt, zarówno do treningu siłowego, jak również do treningu fitness. Polecam sklep Pesport. Organizują różne akcje promocyjne, dzięki czemu można kupić funkcjonalny sprzęt w dobrej cenie.
OlaMola
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 11:00

Re: lepsza bieżnia, czy orbitrek?

Postprzez rogatka » 5 cze 2022, o 12:00

Szczerze, to ani to ani to. Optymalny trening całego ciala zapewni np. platforma cyfrowa Icaros Cloud.
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30

Re: lepsza bieżnia, czy orbitrek?

Postprzez ketma » 8 cze 2022, o 10:49

Raczej bardziej na zasadzie co kto lubi. Znam ten temat, miałam oba sprzęty i po prostu z czasem się nudzą. Aktualnie działam na orbitreku, ale nie jakimś drogim. To sprzęt Hop-sport, 7 stówek, fajne parametry, wystarczające funkcje, niczego mi w nim nie brakuje. To był zdecydowanie trafiony wybór.
ketma
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 8 lut 2018, o 12:57
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]