Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Kolaboracja » 17 maja 2013, o 10:46

no takie łóżeczko chyba fajna sprawa, mnie się podobają tylko gorzej jak ktoś ma małe mieszkanko
Kolaboracja
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Basia1994 » 17 maja 2013, o 15:05

Kolaboracja napisał(a):no takie łóżeczko chyba fajna sprawa, mnie się podobają tylko gorzej jak ktoś ma małe mieszkanko



Ja ostatnio oglądałam świetne łóżeczka w IKEA i powiem was ze zaskoczyłam się ceną .... na prawdę była bardzo atrakcyjna :D sprawdźcie same bo warto :)
Basia1994
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Kolaboracja » 21 maja 2013, o 15:55

ja chyba wole solidniejsze meble niż ikea;/ ale jeśli ktoś nie ma zbytnio możliwości kupić droższego łóżeczka to może kupić z ikeii grunt żeby zadbać o wyposażenie łóżeczka, odpowiednia pościel, prześcieradełko, może ochraniacz
Kolaboracja
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Basia1994 » 21 maja 2013, o 22:55

Kolaboracja napisał(a):ja chyba wole solidniejsze meble niż ikea;/ ale jeśli ktoś nie ma zbytnio możliwości kupić droższego łóżeczka to może kupić z ikeii grunt żeby zadbać o wyposażenie łóżeczka, odpowiednia pościel, prześcieradełko, może ochraniacz



Oj tu się nie zgodzę bo co do mebli to w IKEI można dostać jedne z bardziej solidnych.
Basia1994
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Hummer » 23 maja 2013, o 00:18

Hit - leżaczek i mega duża mata - taka xxl
kit - laktator ręczny bo i tak kupiłam elektryczny

Poproszę maszyny do lodów do domu
Avatar użytkownika
Hummer
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 maja 2013, o 23:52

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Kolaboracja » 29 maja 2013, o 13:12

Basiu to zazdroszcze Ci jeśli takie kupiłaś, bo ja mam kilka mebli i są poobdzierane;/ byle co i już obdarte, krzesła się rozwalają, takie ja mam doświadczenia, może trafiłaś na lepsze
Kolaboracja
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez marianna k. » 11 cze 2013, o 13:53

a co myślicie o lóżeczku turystycznym? oglądam teraz na puchatkolandia.pl i się zastanawiam, czy one są naprawdę bezpieczne i nie można ich przewrócić? wiadomo, noworodek ruchliwy nie jest, ale później jak dziecko siada i próbuje stawać? jeśli ono jest lekkie to dziecko go nie przewróci?
marianna k.
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 13 lis 2012, o 14:46

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Mingor » 12 cze 2013, o 22:25

ja mam drewniane i żałuję - bo dziecko jest tak ruchliwe, ze ciągle wali głową o drewno a ochraniacze i inne cuda nie pomagąją
Mingor
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Miniczka » 5 lip 2013, o 18:25

Kolaboracja napisał(a):z ubrankami to cenna uwaga, najlepiej kupić dwa,trzy ubranka malutkie do szpitala, polecam też rożek-moja siostra miała śliczny z feretti,sprawdził się super ma podobno jakieś lepsze właściwości,musisz zwracać uwagę na to co dobre dla dziecka przede wszystkim


Ten rożek feretti to z usztywniaczem miała siostra czy bez? Bo właśnie ja sie zastanawiam czy w ogole kupować..
Miniczka
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Kolaboracja » 8 lip 2013, o 21:33

Wiesz co rożek miała z usztywniaczem, chyba kokosowym. Fajna sprawa nie uwiera dziecka bo nie jest bardzo twardy a na początku pozwala rodzicom nabrać wprawy;]
Kolaboracja
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Kolaboracja » 8 lip 2013, o 21:36

Jeśli chodzi o łóżeczko turystyczne, to gdzieś któraś z dziewczyn wrzucała bardzo fajne http://www.chiccopolska.pl/ProdottiChic ... fault.aspx łatwo się składa i mało miejsca zajmuje no i ma torbę dla malucha:D
Kolaboracja
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Miniczka » 9 lip 2013, o 22:19

Kolaboracja, ok:) bardzo dziekuje Ci za informacje o rożku:) Poszukam sobie może jakiegoś z feretti, jak mówisz:) a co do tych chicco to ja slyszalam tyle, ze oni to w ogole maja dobre te łóżeczka.
Miniczka
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Kolaboracja » 10 lip 2013, o 18:37

no ciekawe czy to jest porządny wyrób czy się nie psuje zaraz, ciężko działa?Czy coś wiadomo?Czy służy tak jak powinno, wszystko jest ok?Bo wygląda bardzo fajnie
Kolaboracja
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez karolineczka » 15 lip 2013, o 13:20

Oprócz podstawowych przedmiotów – wózek, łóżeczko (a do niego materac, podkłady, prześcieradła, kocyk, ochraniacze) i przewijak, przyda się też bujaczek albo fotelik. Ponieważ mieszkamy w piętrowym domu zdecydowaliśmy się też na nianię elektroniczną http://www.philips.pl/c/avent-elektroniczne-nianie/25121/cat/. Do tego kosmetyki dla niemowląt, no i oczywiście wanienka do kąpieli.
Avatar użytkownika
karolineczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 lip 2013, o 12:57

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Kolaboracja » 21 lip 2013, o 14:45

Niania elektryczna jak najbardziej zwłaszcza jeśli ma się większe mieszkanie czy dom, jednak słyszałam ze niania z chicco jest lepsza, ma większy zasięg, ja osobiście nie mam bo nie miałam potrzeby ale takie opinie słyszałam od znajomych, oczywiście musisz także kupić pościel dla maluszka, jakieś pieluszki tetrowe, kocki min dwa cieńszy i grubszy, prześcieradełko fajne mają w feretti takie które nie przemakają, karuzela do łóżeczka też fajna sprawa bo uspokaja dziecko fajną mają w canpol babys
Kolaboracja
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Miniczka » 21 lip 2013, o 18:59

jak ktoś ma dom to owszem ale niekoniecznie tylko wtedy, taka nianie warto miec bez wzgledu na to czy ma sie mieszkanie czy dom bojak np. gdzies wyjezdzamy (biwak, wycieczka zagraniczna itp). :) co do bujaczka to też jestem za, ja dostałam w prezencie takie już, że tak kolokwialnie powiem, wypasione:) : http://babyonline.pl/zakupy_rozmaitosci ... lg_id=2812 Polly Swing Up z chicco.. huśtawka jest po prostu niezastąpiona:) dziecko siedzi w nim naprawdę długo, a ja mam czas zrobić obiad:)
Miniczka
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Basienka » 12 wrz 2013, o 19:25

ostatnio odkryłam butelkę step up, jest to butelka antylkolkowa, kupiłam siostrze i okazała się strzałem w 10, maluszek je i śpi spokojnie, nie ma żadnych kolek, maluszek szczęśliwy a siostra jeszcze bardziej:D
Basienka
Miła Kobietka
 
Posty: 67
Dołączył(a): 30 lip 2013, o 18:34

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Lena20 » 21 wrz 2013, o 17:17

tasiaka napisał(a):
Taranko1 napisał(a):Właśnie z partnerem oczekujemy przyjścia na świat naszej córeczki - jestem w 30 tygodniu ciąży. Fakt - wyprawka nie należy do najtańszych kwestii, ale kto powiedział, że ubranka i sprzęty musisz mieć nowe?


ja jestem teraz w 35 tygodniu ciąży panikuję już bo na dzien dzisiejszy mam kilka body małych i jednego pajaca rozmiar 50 ( ale wydaje mi sie duzy) dostałam rzeczy od znajomej ale one wydajĄ mi sie wielkie dla mojej malutkiej córeńki nie wiem co mam kupić jeszcze mam rajstopy małe śpiworek bo na 1/11 mam termin ciepły koc , nie wiem w co ubierać niunię nie mam się kogo doradzić .. czytam wasze opinie i przydała by się osoba która nakieruje ehh .. a mieszkam za granicą i nie mam sie za bardzo do kogo zwrócić ...

Kocham moją dzidzię <3 :baby ;****

Lenkaaaa ;**
Lena20
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 02:36

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Glayds1939 » 10 paź 2013, o 11:13

Wszystko co będziesz potrzebować dla maluszka. Czyli te najpotrzebniejsze rzeczy to koszt ok 2 tys. W tej kwocie nie liczę oczywiście wózka. Bo to koszt min 1000 zł.
Glayds1939
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 16:38

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Basienka » 13 paź 2013, o 16:25

na pewno potrzebna Ci będzie pościel, ręcznik, kocyk, wanienka, łóżeczko, wózek, ubranka, pieluszki, kosmetyki, butelki...
Basienka
Miła Kobietka
 
Posty: 67
Dołączył(a): 30 lip 2013, o 18:34

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez tusia25 » 14 paź 2013, o 14:12

a ja mam jeszcze pytanie, bo szukałam ostatnio śpiworka, który byłby wiekszy niż 85, znalazlam tylko 100 z feretti. Miał ktoś?
tusia25
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez AlinaZP » 17 paź 2013, o 00:25

Miniczka napisał(a):j :) co do bujaczka to też jestem za, ja dostałam w prezencie takie już, że tak kolokwialnie powiem, wypasione:) : http://babyonline.pl/zakupy_rozmaitosci ... lg_id=2812 Polly Swing Up z chicco.. huśtawka jest po prostu niezastąpiona:) dziecko siedzi w nim naprawdę długo, a ja mam czas zrobić obiad:)

Moje zdanie jest inne: żadnych bujaczków, huśtawek itd. Dziecko ma rozwijać dużą motorykę leżąc na kocyku lub macie edukacyjnej (czyli generalnie na podłodze) a nie być uwięzione w huśtawkach, bujaczkach, leżaczkach i innych takich sprzętach. Jak śpiewamy dziecku lub opowiadamy cokolwiek (koniecznie w sposób teatralny) to wystarczy dorzucić jakąś zabawkę na kocyk i można spokojnie np. zrobić obiad.

Od dzieciństwa interesuje się modą, dlatego założyłam sklep http://portfelowo.pl, który oferuje portfele, teczki, torebki i galanterię skórzaną. Zapraszam, na pewno będziesz zadowolona z zakupów
AlinaZP
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 paź 2013, o 23:03
Lokalizacja: Warszawa ul Mrówcza 243

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez jagadeni » 17 paź 2013, o 08:45

z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że u nas "dziecko" i "kupić" = pieluszki :D schodzą normalnie jak świeże bułeczki ;)

Zostań tutaj - twórz Podkarpacie
jagadeni
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 08:40

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez tusia25 » 17 paź 2013, o 11:11

AlinaZP: matyedukacyjne jak najbardziej, ale na lezaczkach dziecko tez rozwija umiejetnosci motoryczne:) spojrz: Obrazek tutaj dziecko rownie dobrze jak na macie edukacyjnej ma zabawki ktore moze chwytac itp. Moje dziecko mialo i hustawke i mate i zabawki na kocyku i w kojcu. wszystko sie przydalo. ;) i karuzela nad lozkiem tez swietna sprawa:)
tusia25
 

Re: Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez AlinaZP » 17 paź 2013, o 12:46

Napisałam "dużą motorykę", czyli nie przekręca się, nie próbuje siadać, podnosić się, nie dźwiga główki leżąc na brzuszku. Małą motorykę może rozwijać i na leżaczkach i huśtawkach (tak samo jak na kocyku), ale dla niemowlęcia najważniejszy jest rozwój motoryki dużej.

Od dzieciństwa interesuje się modą, dlatego założyłam sklep http://portfelowo.pl, który oferuje portfele, teczki, torebki i galanterię skórzaną. Zapraszam, na pewno będziesz zadowolona z zakupów
AlinaZP
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 paź 2013, o 23:03
Lokalizacja: Warszawa ul Mrówcza 243
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]