Wypadnie włosów!

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Wypadnie włosów!

Postprzez marta97 » 16 maja 2017, o 10:26

Hej dziewczyny, mam problem z wypadającymi włosami. Nie pisze tu o paru wypadających włoskach, tylko o naprawdę wielkim problemie. Są dosłownie wszędzie, kiedy je rozczesze. W staniku, majtkach...Najgorzej jest, kiedy je umyje, kiedy wstaje rano to pościel jest po prostu cała we włosach. Nie jestem wstanie stwierdzić od kiedy tak się dzieje, ale mama mi mówiła, ze odkąd pamięta to te włosy mi wypadały. Ale nie tak jak teraz. Po prostu wychodzą garściami, mogę sobie je dosłownie wyciągać z głowy. Zaznaczam, ze odżywiam się zdrowo, nie prostuje ich ani nie susze, bo jest jeszcze gorzej. Do lekarza oczywiście pójdę, ale mam do Was pytanie, czy miałyście podobny problem? Ale wiecie, nie mam na myśli "zgubienia" dwóch włosów na krzyż, tylko takiego naprawdę hardcorowego wypadania. Oczywiście nie jest tak, ze jestem łysa , wręcz przeciwnie, mam grube i gęste włosy. Z góry dziękuję za pomoc. Ps. brałam skrzypowite i inne tego typu rzeczy. Nie pomagały.
marta97
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 maja 2017, o 11:51

Re: Wypadnie włosów!

Postprzez karoliina » 17 maja 2017, o 11:39

A może coś z biotyną? Mi wypadały włosy w dość dużych ilościach i nie wiedziałam jak sobie z tym poradzić. Próbowałam pić skrzyp ale moja niesystematyczność mnie zgubiła. Ostatnio trafiłam na preparat w rossmanie jakiś mega tani i on zawierał skrzyp, pokrzywę i biotynę i powiem Ci szczerze, że zauważyłam poprawę.Tylko dziwnie się czułam bo miałam mdłości codziennie rano przez to. Jak odstawiłam to wszystko wróciło do normy. Ale włosy jakby mniej wypadają już. Jakieś tam wypadają ale już nie w takich ilosciach.
karoliina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 maja 2017, o 11:32

Re: Wypadnie włosów!

Postprzez kartka » 17 maja 2017, o 12:32

Zrób badanie krwi, podstawową morfologię + hormony tarczycy. Najpierw szuka się przyczyny, a za wypadające hurtowo włosy odpowiada bardzo często tarczyca.
Sprawdziłam na sobie, że suplementy najczęściej nie pomagają i są tylko stratą pieniędzy. Mi pomogły najzwyklejsze napary z liści pokrzywy, to naturalny sposób i pomaga nie tylko na włosy. I kosztuje jakieś 1/10 ceny jakiegoś gównianego suplementu. Lub nic, jeśli sama nazbierasz ;-)
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Wypadnie włosów!

Postprzez marta97 » 17 maja 2017, o 21:11

tez podejrzewałam, ze to właśnie coś z tarczyca, pójdę na wyniki i się dowiem :)
marta97
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 maja 2017, o 11:51

Re: Wypadnie włosów!

Postprzez Brabella » 20 maja 2017, o 22:12

Zdecydowanie badania do zrobienia, bo taki ubytek włosów to raczej objaw chorobowy niż czysto kosmetyczny, z którym można sobie poradzić suplementami.
Brabella
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14 kwi 2017, o 14:32

Re: Wypadnie włosów!

Postprzez dradziszewska » 22 maja 2017, o 09:36

Aby poznać dokładnie przyczynę wypadania włosów dobrze iść do trychologa. On zleci dodatkowe badania konsultację z innymi specjalistami itd. często za wypadanie włósów złaszcza tak intensywnie jak opisujesz odpowiedzialne jest kilka czynników i wyeliminowanie jednego nie załatwi sprawy a jedynie spowolni proces wypadania. Póki co masz gęste grube włosy ale jeśli w porę nie zajmiesz się problemem to z czasem może zacząć Ci ich brakować.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: Wypadnie włosów!

Postprzez karoprz » 23 maja 2017, o 13:26

Tarczyca, zdecydowanie. Nawet moja fryzjerka niemal "skierowała" mnie na bdania :)
karoprz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 maja 2017, o 13:22

Re: Wypadnie włosów!

Postprzez shella » 25 maja 2017, o 10:53

Do wzmożonego problemu wypadania włosów należy podejść kompleksowo - badania, zmiana pielęgnacji, może zmiana diety? Koniecznie zbadaj poziom żelaza we krwi.

Ocena bezpieczeństwa kosmetyku: http://www.cosmetosafe.pl/
shella
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 26 lip 2016, o 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wypadnie włosów!

Postprzez Hadassa » 29 maja 2017, o 12:26

A ja bym proponowała zanim od razu zakladać nowy temat popatrzeć czy już czegoś nie ma

viewtopic.php?t=1774

Zamykam

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]