Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Gdzie pojechać na urlop? Co ciekawego zobaczyć? Gdzie miło wypocząć? Takie tematu znajdziemy w tym dziale.

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez a_gatka » 13 sie 2015, o 17:02

No ja się wcale nie dziwię, bo Grecja jest piękna i za każdym razem tak samo fascynująca. :) Planujesz już kolejne wakacje? :D W jakim hotelu byliście?
a_gatka
 

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Martusia » 13 sie 2015, o 19:19

Wybaczcie kobietki, że tak nagle wyjeżdżam z tematem, ale gdzie teraz warto jechać na jakieś wakacje po sezonie? Nie mam tutaj na myśli Polski, bo u nas jest strasznie drogo.
Martusia
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 19:13

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Hadassa » 13 sie 2015, o 21:43

Agatka byliśmy w MedBlue Lardos
na razie nie planujemy, ale na pewno będziemy chcieli wrócić ;)

Martusia, jasne, że się opłaca, tylko musisz sprawdzić pogodę.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Theila » 29 sie 2015, o 17:32

Hadassa napisał(a):Agatka byliśmy w MedBlue Lardos
na razie nie planujemy, ale na pewno będziemy chcieli wrócić ;)

Martusia, jasne, że się opłaca, tylko musisz sprawdzić pogodę.


Hadassa a byliście na samodzielnie zorganizowanym czy jakieś biuro podróży i coś konkretnie mozesz polecic?
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Hadassa » 31 sie 2015, o 13:00

Byliśmy z Grecosem, u nich też wykupywaliśmy wycieczki na wyspie

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez EwellaEwa » 31 sie 2015, o 13:33

Co roku z mężem rezerwujemy wakacje za granicą przynajmniej pogoda gwarantowana
EwellaEwa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 cze 2015, o 18:45

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Alinka » 31 sie 2015, o 14:35

Ja właśnie wyjechałam ostatnio ze znajomymi za granicę, ale niestety nie było tak jak oczekiwałam. Ze wszystkim mieliśmy problem. Myślałam, że znajomi są bardziej ogarnięci, ale było po prostu strasznie.
Alinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 31 sie 2015, o 14:26

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez nergalSzatanie » 31 sie 2015, o 17:22

Alinko co się stało? Ja wręcz przeciwnie zawsze z zagranicznych wakacji mam lepsze wspomnienia.
nergalSzatanie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 sty 2015, o 18:07

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Alinka » 1 wrz 2015, o 10:43

Okazało się, że wśród naszej grupy nikt nie mówił po hiszpańsku...po angielsku też nie za bardzo. Były jakieś problemy z rezerwacją. Musieliśmy tłumaczyć na migi. Strasznie dużo stresu się najadłam.
Alinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 31 sie 2015, o 14:26

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Hadassa » 1 wrz 2015, o 13:09

Ale mieliście wykupione wczasy czy jak ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Alinka » 2 wrz 2015, o 09:53

Wczasy organizowali znajomi...bo tak sporo taniej wychodziło. Myślałam, ze wszystko pójdzie ok. Mieliśmy rezerwację bilety...czego więcej potrzeba. Tymczasem jednak okazało się, że jak coś nie gra to jednak chociaż podstawowa znajomość języka by się przydała.
Alinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 31 sie 2015, o 14:26

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Demeter » 2 wrz 2015, o 18:28

Alinka napisał(a):Wczasy organizowali znajomi...bo tak sporo taniej wychodziło. Myślałam, ze wszystko pójdzie ok. Mieliśmy rezerwację bilety...czego więcej potrzeba. Tymczasem jednak okazało się, że jak coś nie gra to jednak chociaż podstawowa znajomość języka by się przydała.

Z moich doświadczeń wiem, że najlepiej jeździć w sprawdzone miejsca. Mam to szczęście, że moi bliscy znajomi rozjechali się po świecie i jeśli wyjeżdżam to najczęściej do nich. ;-)
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez a_gatka » 2 wrz 2015, o 19:06

A to gdzie Ci się tak porozjeżdżali? Chętnie bym tak pozwiedzała, w gości. :D
a_gatka
 

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Demeter » 2 wrz 2015, o 19:16

Najbliższych znajomych mam w Szkocji, Irlandii, wiadomo Wielkiej Brytanii ale perełką jest moja psiapsióła w Hiszpanii i matka chrzestna we Włoszech :) plan urlopowy mam opracowany na najbliższy czas tylko zawsze musimy umawiać się tak, żeby zgrywały nam się terminy urlopów.
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez a_gatka » 2 wrz 2015, o 19:45

No to zazdroszczę bardzo, zwłaszcza tych Włoch! U mnie to zaledwie siostra w Holandii i tata w północnej Afryce. :D
a_gatka
 

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Demeter » 2 wrz 2015, o 20:05

To też ciekawe miejsca :)
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez nergalSzatanie » 3 wrz 2015, o 12:51

Alinka napisał(a):Wczasy organizowali znajomi...bo tak sporo taniej wychodziło. Myślałam, ze wszystko pójdzie ok. Mieliśmy rezerwację bilety...czego więcej potrzeba. Tymczasem jednak okazało się, że jak coś nie gra to jednak chociaż podstawowa znajomość języka by się przydała.


W takim wypadku może warto przed takim wypadem się przygotować? Chociaż jakiś szybki treściwy kurs przejść samej? Ja podłapałam sporo z kursu metodą Emila Krebsa. 30 minut dziennie każdy może poświęcić. Tym bardziej, że to kurs audio i można go nawet w samochodzie puścić i w ten sposób "przechodzić" zajęcia. Przynajmniej w podstawowych sytuacjach wiedziałabyś co powiedzieć w takim wypadku.

Ja niestety znajomych mam tylko w Polsce, więc jak gdzieś wyjeżdżam to jestem raczej zdana sama na siebie. Niestety :(
nergalSzatanie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 sty 2015, o 18:07

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Maryś44 » 3 wrz 2015, o 15:15

W obecnej chwili wakacje w Polsce cenowo są przybliżone do tych za granicą, nad morzem oskubują trystów ile się tylko da. Nie wpsominając o cenach ryb poprostu porażka .
Maryś44
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 lip 2015, o 17:14

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez BlackWolf » 9 wrz 2015, o 10:57

Jeśli za granicą, to dodałabym jeszcze Szkocję i Irlandię.
Szkocja co prawda bardziej mi się podoba i jest co zwiedzać. No i ten zielony, specyficzny klimat...
Obrazek
Jedynym minusem jest pogoda, ale jeśli komuś to nie przeszkadza, to śmiało polecić mogę Szkocję.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Woli » 10 wrz 2015, o 18:03

Zagranicą, to polecam Wyspy Kanaryjskie. Niby niedaleko od Europy, ale bardzo egzotycznie :)
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez agatakaniar » 11 wrz 2015, o 09:25

za granicą jest duużo do zobaczenia to pewne. Ale jak chce się po prostu odpocząć to polecam polskie morze - jakieś mniejsze miejscowości np. Stegna czy Krynica Morska. Relaks gwarantowany :)
agatakaniar
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 wrz 2015, o 09:20

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez anielica » 16 wrz 2015, o 14:39

W Polsce można polecić miejsca rzadziej odwiedzane, a fajne i ciekawe. Osobiście wolę np. Karkonosze i Sudety niż Tatry, a także Pojezierze Wielkopolskie niż Mazury. Nad morze nie jeżdżę w Polsce, bo ten tłok mnie przeraża. Ale w zeszłym roku byłam na wycieczkę na Warmię i byłam zachwycona - naprawdę cudnie. Zazwyczaj pomijamy ten region w drodze nad morze, a warto zboczyć z utartych szlaków.
Avatar użytkownika
anielica
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 16 wrz 2015, o 14:26

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Jagoda31 » 30 paź 2015, o 12:20

Wiele osób mysli,że wycieczki egzotyczne są bardzo drogie. Jest to bardzo nieprawdziwe myślenie bo powiem Wam,że naprawdę wiele zależy od naszej organizacji. Można sobie taką wycieczkę zaplanować niedrogo oraz bardzo przyjemnie. Nie jesteście rownież uzależnieni od biura podrózy i nie boicie sie,ze Wam upadnie.
Bardzo dobre ceny na loty zagraniczne z Warszawy oferuje na przykład linia lotnicza KLM. W dwie strony lotem liniowym ( czyli jest bardzo wiele terminów, nie jest to żaden last ) można polecieć do Pekinu do Chin. Obecnie jest tam jak widzę promocja na loty za 2069 zł w dwie strony.
Jagoda31
Miła Kobietka
 
Posty: 67
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 08:27

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Czarna » 3 lis 2015, o 12:09

Jagoda31 napisał(a):Wiele osób mysli,że wycieczki egzotyczne są bardzo drogie. Jest to bardzo nieprawdziwe myślenie bo powiem Wam,że naprawdę wiele zależy od naszej organizacji. Można sobie taką wycieczkę zaplanować niedrogo oraz bardzo przyjemnie. Nie jesteście rownież uzależnieni od biura podrózy i nie boicie sie,ze Wam upadnie.
Bardzo dobre ceny na loty zagraniczne z Warszawy oferuje na przykład linia lotnicza KLM. W dwie strony lotem liniowym ( czyli jest bardzo wiele terminów, nie jest to żaden last ) można polecieć do Pekinu do Chin. Obecnie jest tam jak widzę promocja na loty za 2069 zł w dwie strony.

No dobrze, ale to nie oznacza bynajmniej końca wydatków podczas takiego wypadu, żeby wspomnieć choćby tak podstawowe sprawy, jak wikt i opierunek (a to tylko część kosztów).

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Churis » 4 lis 2015, o 23:07

Dokładnie, wiele osób tak myśli, że są one drogie. Wystarczy odłożyć co miesiąc jakieś 100-150 zł i uskłada się ładna sumka na wakacje.
Churis
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 23:03
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]