Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Gdzie pojechać na urlop? Co ciekawego zobaczyć? Gdzie miło wypocząć? Takie tematu znajdziemy w tym dziale.

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez a_gatka » 29 mar 2015, o 20:17

Nie no, nikt Cię na siłę w hotelu nie trzyma, a lokalni są zwykle bardzo przyjaźni. Tyle, że ostatnie wydarzenia mocno nadszarpnęły zaufaniem publicznym, co zadziała przede wszystkim na niekorzyść kierunków, które utrzymują się z turystyki. Póki co skupiłabym się na pięknych kierunkach w Europie. Taka Chorwacja na przykład - widziałam ostatnio w Itace za niewiele ponad tysiąc złotych - zawsze marzyłam, żeby zobaczyć na żywo coś takiego...

Obrazek


:)
a_gatka
 

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Hadassa » 29 mar 2015, o 21:14

My się zastanawiamy teraz nad polskimi górami z plecakiem ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Tusia » 29 mar 2015, o 22:57

a_gatka - ja widzialam oferte na kwiecien do Chrwacji za 1135 zl. Niewatpliwie to bedzie kierunek ktorym podaze, poki co odkrywam nowe mozliwosci lotow. Zadziwiajace jest teraz to jak latwo mozna dostac sie na drugi koniec swiata.
Tusia
 

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Theila » 2 kwi 2015, o 15:12

A ja stoje obecnie przed dylematem, bo wiem juz ze chce na wycieczkę z aktywnym spedzaniem czasu, ale nie moge sie zdecydowac która. Najciekawsza dla mojego dziecka wydala sie rowerowa wyprawa do Rumunii "Wampiry na rowerach" :)
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez eDom » 3 kwi 2015, o 00:09

A w takim razie, jaki kraj urzekł Was najbardziej? ;)
eDom
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 3 gru 2014, o 11:14

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez a_gatka » 12 kwi 2015, o 14:36

Każdy urzeka inaczej, bo w każdym znajdziemy coś pięknego, ujmującego, jedynego. W Holandii zakochałam się w rowerach, kanałach i niespiesznym ruchu, w Anglii pokochałam klify i New Forrest, wszystkie te "stare" miejsca, które uczynili miejscem kultu, w Norwegii oczywiście surowość natury, do zakochania... Teraz czekam na Chorwację i Toskanię. Nie odpuszczę. :D
a_gatka
 

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez ZielonoOka » 12 kwi 2015, o 15:44

a_gatka Toskanię polecam z całego serca! Jestem pewna, że jeszcze nie raz odwiedzę tamte rejony. Ja w tym roku mam w planach zwiedzić cała Irlandię Północną. Oby tylko pogoda dopisała ;)
Avatar użytkownika
ZielonoOka
Fajna Kobietka
 
Posty: 180
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 21:35
Lokalizacja: UK

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez a_gatka » 31 maja 2015, o 11:50

Irlandia jest piękna, sama bym chciała kiedyś zobaczyć. My się zastanawiamy nad przesunięciem podróży poślubnej, bo Itaka wypuściła niezłą Egzotykę na ten rok. :)
a_gatka
 

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Miszonka » 1 cze 2015, o 19:53

Widzę, że debatujecie o kierunkach wakacji. Dla mnie to bardzo aktualny temat ponieważ tydzień temu wróciłam z miesięcznego urlopu na Karaibach. Dość daleki kierunek ale bardzo fajny, pogoda gwarantowana. Jest wiele tanich lotów np z Paryża, Amsterdamu czasem z Londynu właśnie na niektóre wyspy karaibskie. Na St. Maarten, Arubę, Martynikę czy Turks and Caicos. Czasem się trafi też niezły lot na Barbados ale Barbados jest dwa razy droższy niż inne wyspy choć moim zdaniem wart uwagi i zobaczenia.

Z europejskich kierunków polecam Portugalię, Hiszpanię, Lazurowe Wybrzeże no i oczywiście Grecję i Chorwację.
Ja osobiście marzę o zwiedzeniu Albanii, Czarnogóry i ogólnie byłej Jugosławii ale niestety jest tam dość niebezpiecznie znowu, jest dużo pól minowych więc ryzyko spore ale kierunek wart zobaczenia.
Miszonka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 1 cze 2015, o 16:13

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez BlackWolf » 2 cze 2015, o 18:40

Ryzyko bardzo spore...
A mi marzą się takie beztroskie wakacje w naszej Polsce.
Gdzieś nad jeziorem, gdzie jest pełno zieleni i pięknych widoków... A przede wszystkim spokojnie i cicho.

Alton Towers w UK jest świetny, choć to park rozrywki, to będąc w Wielkiej Brytanii można sobie urozmaicić czas. Tym bardziej, że są tam Hotele. I wcale nie tak drogo.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Miszonka » 2 cze 2015, o 18:58

BlackWolf jedź na Mazury, jeziora, zielone okolice, piękne widoki, cisza spokój, ekstra mikroklimat. :)
Miszonka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 1 cze 2015, o 16:13

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez CzarnoBiała » 8 cze 2015, o 10:11

Wszystko zależy od tego jaki wypoczynek wolisz...Jeśli jesteś osobą, która odpoczywa poprzez błogie lenistwo, opalając się na plaży, mocząc stopy od czasu do czasu w nieskazitelnie czystej i ciepłej wodzie oraz lubisz hotele, zwiedzanie zabytków czy upał i nietuzinkową florę to zdecydowanie powiinaś wybrać sie na zagraniczne wakacje. Jeśli jednak masz osobowość podobną do mojej czyli wolisz aktywny wypoczynek Polska jest idealnym wyborem. Ja w tamtym roku byłam z moją rodziną na Mazurach, zrobiliśmy 7dniowy spływ kajakami Czarną Hańczą. Nieopisana przygoda i dla dorosłych i dla dzieci. Spanie pod namiotami, obcowanie z przyrodą, ogniska, woda, słońce, niopisana zieleń, łąki i błoga cisza. Zapominasz, że żyjesz. Coś innego? Może polskie góry? Zakopane latem nie traci ani 1% swojej magii a Kasprowy czy Morskie Oko to tylko nieliczne z atrakcji. Agroturystyki w doskonałym stanie, natura, sport, wypoczynek, ruch, zaciśnianie więzi z rodziną czy przyjaciółmi a wieczorem prawdziwa impreza taka jaka tylko może być wśród górali :D Polska to piękny kraj i czasami nie doceniamy tego co mamy bo wolimy wygodę:) pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłam
Avatar użytkownika
CzarnoBiała
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 cze 2015, o 16:17

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez kobietka77 » 11 cze 2015, o 16:35

Ja to sobie lubię czasem tak na jakiś weekend wyjechać, wsiaść do pociągu, oczywiście nie byle jakiego, bo jak zarezerwuję sobie kilka tygodni wcześniej to mam taniej, nawet za 1 zł można kupić, a pociągiem teraz praktycznie wszędzie można tanio dojechać. Noclegi też idzie ogarnąć taniej, no i bardziej mi odpowiada aktywne spędzanie czasu.
Avatar użytkownika
kobietka77
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 15:56

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez BlackWolf » 21 cze 2015, o 16:44

Miszonka napisał(a):BlackWolf jedź na Mazury, jeziora, zielone okolice, piękne widoki, cisza spokój, ekstra mikroklimat. :)

O tak, Mazury są piękne...!

Zakochałam się tym miejscu, choć jeszcze w nim nie byłam:
https://www.youtube.com/watch?t=257&v=E ... pp=desktop

To się właśnie marzy... Cisza, spokój, zieleń, natura i przede wszystkim Polska. I podawana cytrynówka haha. :roll:
W dodatku klimat... Klimat chyba nie tylko dla dzieci? ;)
Czy któraś z was była może w Bajkowym Zakątku?
Słyszałam, że ponoć jedynym minusem są komary. Plaga komarów...

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez kartka » 21 cze 2015, o 17:42

Tak jak wyżej już parę osób odpowiedziało - to zależy :-)
Ja przykładowo morze mam na co dzień i kompletnie mnie nie kręci :-) po górach też się już nałaziłam i teraz często wybieram opcję wyjazdu nad jeziora (np. j.wdzydzkie). Albo spływy kajakowe.

Jeśli chcesz po prostu wypocząć przez parę dni, "wyłączyć się", to myślę, że nasz kraj spełnia te oczekiwania bardzo dobrze. Jest dużo pięknych i ciekawych miejsc. Jeśli natomiast chcesz mieć pewną pogodę i planujesz dłuższy wyjazd, to tylko zagranica.
I też zwróć uwagę na koszta, bo niestety często okazuje się, że wyjazdy w obrębie Europy wychodzą taniej niż u nas + warunki są nieporównywalnie lepsze, to moje zdanie. Ja np. co roku wakacje robię sobie zimą i wyjeżdżam na narty za granicę i absolutnie nigdy w życiu nie zamienię tego na jakikolwiek kurort w Polsce. Jeśli mam do wyboru kilkaset kilometrów przygotowanych tras (i generalnie duuuuużo lepsze warunki) i za taką samą jak nie niższą cenę niż w Polsce - to dla mnie nie ma tematu.
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez bn888 » 25 cze 2015, o 11:55

Jeśli ktoś nie może pozwolić sobie na wyjazd za granicę, to polecam Beskidy

bn888
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 cze 2015, o 11:51

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez kobietka77 » 30 cze 2015, o 19:49

Góry są piękne o każdej porze roku, ja chyba nawet wolę je latem, bo zdecydowana większość ciągnie nad morze, jest tłoczno, ale jeszcze znośnie, a widoki niezapomniane. Fajnie właśnie pociągiem sobie w góry pojechać, bo można podziwiać widoki.
Avatar użytkownika
kobietka77
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 15:56

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez annam22 » 6 lip 2015, o 15:34

Ja raz do roku lubię pojechać za granicę. Chociażby dlatego, żeby mieć gwarantowaną pogodę! Ale w Polsce też jest wiele uroczych zakątków :)

annam22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 6 lip 2015, o 15:27

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez eDom » 8 lip 2015, o 18:15

W Polsce czy za granicą, wybierzcie tylko miejsce i wyruszajcie!
eDom
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 3 gru 2014, o 11:14

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez paulinaa89 » 28 lip 2015, o 10:39

Kiedyś największą zaletą wakacji w Polsce były niższe ceny - dzisiaj w wielu zagranicznych krajach (w tym egzotycznych) jest taniej niż w Polsce. Zaletą wakacji w Polsce jest jednak ich bliskość - nie musimy lecieć, czy jechać wiele tysięcy kilometrów. Atrakcji w Polsce także nie brakuje - piękne góry, malownicze krajobrazy, liczne zabytki.

paulinaa89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 lip 2015, o 10:07
Lokalizacja: Józefosław

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Hadassa » 30 lip 2015, o 08:24

Ale jednak wybierając polskę nie mamy pewności co do pogody

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Florka » 4 sie 2015, o 23:46

paulinaa89 napisał(a):Kiedyś największą zaletą wakacji w Polsce były niższe ceny - dzisiaj w wielu zagranicznych krajach (w tym egzotycznych) jest taniej niż w Polsce. Zaletą wakacji w Polsce jest jednak ich bliskość - nie musimy lecieć, czy jechać wiele tysięcy kilometrów. Atrakcji w Polsce także nie brakuje - piękne góry, malownicze krajobrazy, liczne zabytki.



Zgadzam się z tym, że teraz często można trafić oferty egzotycznych wakacji, które są tańsze niż te nad polskim morzem. Myślę, że dużo robią też firmy, które nie są biurami podróży a pośrednikami, takie jak np SPAM, i oferują naprawdę fajne opcje w przyjaznych cenach. Wiadomo, że teraz to w ogóle warto poszperać w Internecie, zawsze się coś znajdzie :)

Ostatnio edytowano 12 sie 2015, o 21:50 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Florka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 23:38

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez falusi » 5 sie 2015, o 16:11

Zależy od zasobności portfela

falusi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 5 sie 2015, o 16:03

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez lilka3 » 12 sie 2015, o 10:21

ja w tym roku postawiłam na Polskę i nasze morze:)
lilka3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 sie 2015, o 09:35

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Hadassa » 12 sie 2015, o 21:50

My wrociliśmy z grecji i jestem zachwycona

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]