ubezpieczenie ochrony prawnej

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

ubezpieczenie ochrony prawnej

Postprzez agutek » 19 sie 2016, o 14:02

myślałam o tym, żeby ubezpieczyć dodatkowo rodzinę. Czytałam ostatnio artykuł, że ubezpieczenie ochrony prawnej to dobra opcja. Korzystałyście może kiedyś? Szukam jakichś opinii w sieci. Na razie znalazłam kilka artykułów, ale chciałam się dowiedzieć czegoś wiecej. Dzięki z góry.
agutek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 sie 2016, o 14:01

Re: ubezpieczenie ochrony prawnej

Postprzez Maliska » 4 wrz 2016, o 18:30

Moja rodzina ubezpiecza się od kilku dobyrhch lat w pzu, stawki nie są duże, więc nie masz wrażenia, że wyrzucasz pieniądze w błoto, tyle, że nie mieliśmy jeszcze okazji z niego skorzystać. Mamuśka za to młodszemu przypisała jakąś ofertę w pzu, gdzie jak wkroczy w wiek dorosły to otrzyma pewną sumę pienieżną na start.
Maliska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 sie 2016, o 13:25

Re: ubezpieczenie ochrony prawnej

Postprzez agutek » 7 wrz 2016, o 10:59

dzięki za informację. Z oferty PZU też kiedyś korzystaliśmy i było ok. Tylko to ubezpieczenie ochrony prawnej to dodatkowa opcja. Płacisz jakiś pakiet i w ramach tego masz dodatkowe zabezpieczenie adwokata albo radcy prawnego (coś w rodzaju wsparcia) i na wypadek sytuacji, nieszczęśliwego zdarzenia, to on reprezentuje Twoje interesy. W jakimś artykule albo bodaj opinii czytałam, że wystarczy telefon i adwokat mówi ci krok po kroku co masz zrobić. Dlatego to rozwiązanie wydaje mi się bardzo pomysłowe i pytałam:) Z góry wielkie dzięki, jeśli ktoś ma taki pakiet wykupiony czy miał jakieś doświadczenia z tego typu polisami.
agutek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 sie 2016, o 14:01

Re: ubezpieczenie ochrony prawnej

Postprzez Toname » 24 mar 2017, o 23:02

Tak, ale jak dobrze wiemy, gdy przychodzi co do czego to ubezpieczyciele nie wypłacają odszkodowania dobrowolnie, gdy się pójdzie do sądu. Tak jak moja przyjaciółka, która miała błąd medyczny i dopiero adwokat jej pomógł wygrać sprawę

Prawo medyczne Poznań Łódź farmaceutyczne adwokat prawnik radca prawny kancelaria porady prawne
Avatar użytkownika
Toname
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 mar 2017, o 22:56
Lokalizacja: Poznaniu Łodzi

Re: ubezpieczenie ochrony prawnej

Postprzez davina » 30 mar 2017, o 08:12

No ja jestem sceptycznie nastawiona, bo tak jak przedmówca napisał - ubezpieczyciele bardzo często zaniżają stawkę wypłacanego ubezpieczenia, często w ogóle odmawiają jego wypłaty i wtedy człowiek i tak musi na własną rękę szukać kancelarii, która odzyskuje odszkodowania. A w dobie takich właśnie kancelarii czy darmowych porad prawnych wydaje mi się, że nie ma sensu płacić komuś dodatkowo. Oznaczałoby to, że muszą mieć, albo jednego adwokata od wszystkiego, albo ich bardzo dużo, ja jednak wolę sprawdzić wcześniej z kim mam do czynienia, bo co innego reprezentowanie, a co innego skuteczne reprezentowanie. Z Twojego opisu wynika, że to jakiś pic na wodę - nie znam dokładnie tej oferty, bazuję tylko na tym, co piszesz, ale zastanów się, czy jest sens płacić co miesiąc na coś, co możesz mieć za darmo, albo za niewielką opłatą u prawdziwego specjalisty, którego sama wybierasz. Tu nie wiesz z kim będziesz mieć do czynienia. Ja bym się nie zdecydowała. Już wolałabym wykupić jakieś ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór czy coś w tym stylu.

A co do adwokatów od odszkodowań, polecam Aegera - wygrali już bardzo dużo spraw i pieniędzy dla swoich klientów.

davina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 mar 2017, o 07:59
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]