Tawnik

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Tawnik

Postprzez matag » 29 gru 2016, o 07:33

W przyszłym roku będę miała więcej czasu i bardziej chciałabym zadbać o trawnik przed domem. Zależałoby mi na stworzeniu takiego zielonego azylu pod zabawy dla dzieci. Wprawdzie trawa teraz rośnie, ale jest rzadka i marnie wygląda. Jak poprawić ten stan rzeczy?
matag
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 07:29

Re: Tawnik

Postprzez Hadassa » 29 gru 2016, o 20:03

Jedni polecaja odzywki inni... wykopac to co jest i zasiac nowa

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tawnik

Postprzez Zosia35 » 10 sty 2017, o 12:55

Trawnik przede wszystkim musi być regularnie koszony. Wtedy chwasty tak łatwo się nie rozwijają. Poza tym warto regularnie nawozić i podlewać Możesz zrobić też aerację i wertykulację.

Zosia35
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 sty 2017, o 12:44

Re: Tawnik

Postprzez Jolanta » 11 sty 2017, o 15:20

Można to zrobić na kilka sposobów. Jeżeli zależy Ci na szybkim efekcie, to możesz zamówić trawę z rolki. Pamiętam też ogrodnika, który wycinał kawałki trawy z łąki. Takie o powierzchni 50 na 50 cm, i układał w docelowym miejscu jak kostkę brukową. Efekt był całkiem udany. Gleba pod trawę powinna zostać ubita i wyrównana, aby nie było żadnych wybrzuszeń (to jeżeli zaczynamy od zera). Można zastosować jakieś herbicydy, aby pozbyć się chwastów które mogą zaburzyć poprawny wzrost. Dobrze z tym powinien poradzić sobie NICORN 040 SC bądź GALA 334 SL oba od Generiks, które powstrzymują wzrost chwastów. Trawnik trzeba regularnie podlewać. Rodzaj trawy - wg mnie najlepsze trawy to FN Granum.
Avatar użytkownika
Jolanta
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 15:01
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]