Szczurki

Masz jakiegoś pupila? Chcesz się nim pochwalić? Nie wiesz jak go pielęgnować, czym karmić, kiedy zabrać do weterynarza? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Szczurki

Postprzez BlackWolf » 29 gru 2015, o 20:07

Więc chwalę się.
Zostałam mamą dwóch british dumbo blue. Mają ponad 3miesiące. Dostaliśmy dwie klatki z całym osprzętowaniem i karmą i ze wszystkimi dodatkami. Jedna klatka zajmuje pół pokoju, więc jej nie rozkładamy. Ściółka, przysmaki, transporterek, palet, łopatka itp.
Na zdjęciu już są większe, urosły błyskawicznie a były znacznie mniejsze niż teraz. Strasznie bojaźliwe. Trochę czasu minęły zanim przekonały się do nowego miejsca. Ale, żem uparta :roll: to szybko uznali mnie za swoją i teraz, gdy coś ich przestraszy -uciekają do mnie. Klatka otwarta 24/h prawie, więc biegają po pokoju. Jeszcze nieufne do Y, ale dają się mu pogłaskać. Obydwaj są różni charakterami. I uwielbiają wspinaczki po ''nowej mamie''. Zwłaszcza obwąchiwanie twarzy, włosów i włażenie mi do rękawa a nawet do nogawki (to drugie doprowadza do szału) ;)


Załącznik usunięty

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Szczurki

Postprzez laelia » 1 sty 2016, o 18:45

słodkie,bardzo ładne umaszczenie

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Szczurki

Postprzez Hadassa » 2 sty 2016, o 21:00

Rewelacyjne maluchy :D

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Szczurki

Postprzez BlackWolf » 30 sty 2016, o 01:55

Dziękuję. ;)
Teraz już są o wiele większe niż na zdj. Strasznie szybko rosną te ratatouille.

Ja mam szczurzyczke, od jakiegoś czasu i niestety nie dała sie tez do końca oswoić. Jest bardzo strachliwa i cięzko czasem ją wyciągnąć z klatki na jakiś spacerek po mieszkaniu :(. Ale to nie znaczy, że jej nie uwielbiam :)

Wszystko się da. Powiem Ci, że moje szczury to straszne boidupki. Mieliśmy kłopot z nimi przez pierwsze tyg., bo tak panicznie bały się wszystkiego i wszystkich. Dzikusy były nawet u poprzednich właścicieli. Ale zawzięłam się. Dałam im 2-3 dni na oswojenie z zapachami i nowym miejscem a potem byłam tak upierdliwa i męcząca, że teraz gdy wracam z pracy, to one już pchają ryjki do drzwiczek żeby się przywitać. Biegają po pokoju gdzie chcą, przychodzą nawet reagują na swoje imiona. Zero problemu. Czasem miewają dni żeby ich nie dotykać, wiercą się. Ale są i takie dni, że się same pchają lub chwycą za palce, poliżą i podłożą się lub ułożą do spania i głaskania.
Teraz to inna bajka.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Szczurki

Postprzez Aleksndra » 28 mar 2017, o 06:55

Znajoma ma dwojeczke. Bardzo inteligentne zwierzęta. Przytulasy. :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Piękno kobiety tkwi w szczegółach. Mój blog:
http://www.healthybeauty.pl/blog
Avatar użytkownika
Aleksndra
Miła Kobietka
 
Posty: 93
Dołączył(a): 26 lut 2017, o 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurki

Postprzez KalinkaMaja » 14 gru 2021, o 15:05

miałam dużo, trzeba często sprzątać, bo trochę smierdzą ;p i niestety, bardzo często mają guzy na starość. Ale są wspaniałe ;)
KalinkaMaja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 gru 2021, o 13:59
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Faubo715, Google [Bot]