Starania o dzidziusia ;)

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Starania o dzidziusia ;)

Postprzez G**** » 25 lut 2014, o 12:41

Witam :)

Zapraszam wszystkie dziewczyny starające się o bobaska ;) A także te które mogą nam coś doradzić w tych sprawach i ogólnie wszystkich zainteresowanych tematem :)

Dziewczyny co robicie żeby ułatwić sobie te starania?
G****
 

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Tygrys » 25 lut 2014, o 12:49

własnie jak ułatwić...
Chciałam na spokojnie, bez spinania się, bez stresów, badań itd - tak "na żywca" ;P i po pół roku nic...
i teraz się zacznie - lekarze, badania itd...
Ponoć trzeba właśnie odpuścić, wyluzować, żeby się udało - przynjamniej tak mi podpowiada cały czas moja przyjaciółka
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Hadassa » 25 lut 2014, o 12:50

a Ty się w ogóle w końcu umówiłaś do lekarza ?? bo miałaś dwonic :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Tygrys » 25 lut 2014, o 12:54

czekam na termin, chciałam załatwić przez ta kartę ubezpieczeniową, którą opłacamy. Jak ta lekarka nie będzie przyjmować w tej przychodni... to prywatnie do niej, na przyszły tydzien ma wolny termin.
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Hadassa » 25 lut 2014, o 12:59

Aha ;) no ok ;) to zaciskamy kciuki dalej <tuli>

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez G**** » 25 lut 2014, o 15:40

Tygrys tak właśnie innym łatwo powiedzieć żeby odpuścić ale weź sobie wmów że nie chcesz jak chcesz :)

Ja już próbowałam tak i nic mi to nie dało :)

My już od roku się staramy o dzidziusia ale u mnie wyszły małe komplikacje i póki co muszę się wyleczyć...

Słyszałam że dobre są tabletki ziołowe bez recepty Castagnus, dużo dziewczyn brało i są zadowolone :) podobno wiesiołek dobrze też działa na śluz co ułatwia troszkę te starania i oczywiście kwas foliowy.
G****
 

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Tygrys » 25 lut 2014, o 17:21

Właśnie...łatwo mówić - trudniej zrobić. ja miałam nadzieje, że przez te pół roku się uda, bez stresu. ale trudno. W przyszłym tygodniu lekarz i zobaczymy co dalej. i czas już trochę mi ucieka

ale w sumie jak czytałam trochę po innych forach to coś z tym jest - jak się odpuści to się udaję
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez G**** » 26 lut 2014, o 10:14

W sumie to coś w tym jest ale umiała byś się tak wyłączyć i wmówić sobie że nie chcesz? :) nawet jak Ci się uda to sobie wmówić to psychika wie swoje..

A co do wizyty to jeśli staracie się o dziecko to radziła bym wizytę prywatną. Ja już na swojej skórze nie przyjemni się przekonałam co to znaczy wizyta na NFZ a co prywatna.
G****
 

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Tygrys » 26 lut 2014, o 10:34

oczywiście, że prywatnie. Na nfz nawet nie próbuje...

coś w tym jest...ta ludzka psychika. Kiedyś nie sądziłam, że to aż taki wpływ może miec...albo, że aż tyle czynników wpływa na zaście w ciąże - nawet by sie pozornie wydawało nie mających żadnego związku.
Ale trzymam kciuki za powodzenie nas wszytskich :)

a czy jakąś diete specjalną stosujesz? jakies ograniczenia (po za sprawami oczywistymi oczywiście ;)) w kwestii hebraty np?

Ostatnio edytowano 26 lut 2014, o 10:47 przez Hadassa, łącznie edytowano 2 razy
Powód: łączenie postów
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez G**** » 26 lut 2014, o 10:46

To dobrze, że prywatnie :) Ja byłam na NFZ to mi powiedziała że wszystko w porządku i że tylko brać i robić dzieci a okazało się zupełnie co innego...

Sama nie sądziłam że psychika tyle robi, ale za kilka dni jak coś się sprawdzi to Wam opowiem :) i jak się to okaże prawdą to mi kopara opadnie ;)

Tygrys ja trzymam kciuki za Ciebie :) nie to że coś chamskiego ale ja jeszcze mam czas na zajście a u Ciebie ten zegar tyka niestety... Ale jak badania wyjdą dobre to powinno wszystko się udać kochana ;)

Ja w sumie to na razie jeszcze nic takiego nie robię bo chce się najpierw wyleczyć a później zacznę "wspomagacze" :) a to herbata coś źle działa? A Ty coś stosujesz?
G****
 

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Tygrys » 26 lut 2014, o 11:55

ja niestety mam tą świadomośc, że mi już tyka - ale tak mi się ułożyło i wyszło że dopiero teraz (z różnych względów).
A i mam tez jedną taką przypadłośc, która utrudnia zajście ale nie jest powiedziane, że się ni euda.
czytałam,że powinno się zreygnować z czerwonej, ograniczyć zielona i białą (lub nawet wogóle nie pić - w zalezności od opinii) bo powoduję, że żelazo się gorzej wchłania. Jedna opinię czytałam, że nawet ok. 6miesięcy przed zajsicem powinno się całkiem zielona wykluczyć z diety. A ja w sumie czarnej praktyczni enie piję tylko zieloną, czerwoną i takie rózne ziołowe czy owocowe.
A ja tylko łykam żelazo.
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez G**** » 26 lut 2014, o 12:05

A tego to akurat nie słyszałam ale w sumie ja i tak piję tylko czarną :) Ale właśnie slyszałam i nawet czytałam o tych tabletkach ziołowych Castagnus i ten wiesiołek że naprawdę pomagają ale ile w tym prawdy to też nie wiadomo :)

Ja będę brać Castagnus ale jak skonczę leczenie bo teraz to się trochę mija z celem...

A wcześniej jak robilaś jakieś badania to wszystko było ok? Żadnych problemów nie było?
G****
 

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Tygrys » 26 lut 2014, o 13:05

te podstawowe, to tak... po za moją endo
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez G**** » 26 lut 2014, o 13:12

endometrioza? czy endometrium coś nie tak?
G****
 

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Tygrys » 26 lut 2014, o 13:52

dokładnie... niestety mi się przyplątało...
Prowadzi do niepłodności, ale nie wyklucza posiadania maluszka. znam osoby, którym sie udało mimo endo
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez G**** » 26 lut 2014, o 15:06

Ale endo można leczyć i nie ma co się sugerować, że inna ma i nie może mieć dziecka bo każdy organizm jest inny...

Ja i tak wierzę w Ciebie że Ci się uda ;) a kiedy masz tego lekarza?
G****
 

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Hadassa » 26 lut 2014, o 15:11

Zanna ja też wierzę że im się uda ;)
ciotka musi miec co bawić :D

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez G**** » 26 lut 2014, o 15:24

Dokładnie tak i żeby miał kto ciotce w soboty pobudkę robic o 6 rano :lol:
G****
 

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Culagula » 26 lut 2014, o 19:24

To i ja się do Was dołączę, chociaż dzidziusia sobie już odpuściłam.
Co dziwniejsze, jedno dziecko już mamy więc wiem że oboje z mężem jesteśmy płodni a drugie nie wychodziło i do tek pory nie wyszło.
Niby wszystko jest ok ale co mnie zastanawia, to po pierwszym porodzie musiało być coś nie tak bo krwawiłam dokładnie miesiąc a to dużo za długo.
Na prywatną wizytę kasy nie mam a na nfz to aż do Gdyni muszę jechać bo tam moja karta jest a tu u nas nie podpisali kontraktu i nie ma lekarza.
No a zapisy na miesiąc wcześniej to skąd mam wiedzieć czy akurat wtedy będę mogła jechać do tej Gdyni. No i tak czas leci a ja nie mogę dojechać... ani się zebrać...
Avatar użytkownika
Culagula
Kobietka Expert
 
Posty: 2642
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:56
Lokalizacja: Pomorze

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez G**** » 26 lut 2014, o 20:35

Cula a płodność akurat nie jest na całe życie, jest coś takiego jak niepłodność wtórna i tu nie ma nic do tego, że już jedno dziecko macie...
Kiedy ostatnio byłaś u gina?
G****
 

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Tygrys » 27 lut 2014, o 08:54

a warto do lekarza. Choćby dla kontroli czy dla spokoju, że jest wszystko ok. Ew. jakiegoś leczenia.
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Tygrys » 27 lut 2014, o 10:51

Termin u lekarza zaklepany - trochę odległy bo dopiero 20 marzec. może do tego czasu będzie potrzebny dla potwierdzenia tego upragnionego
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Hadassa » 27 lut 2014, o 10:58

Oj mam nadzieje, że tak będzie ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez G**** » 27 lut 2014, o 12:10

Tygrysie trzymam kciuki żeby tak było ;)
G****
 

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Karolina93 » 27 lut 2014, o 19:12

Hejj Dziewczyny mam do was pytanie .. ! Bylam u Gin w zeszly czwartek ,chodzi o to ,ze planuje dziecko ! Kazal mi uprawiac sex heh w niedziele :P Od jakis 3 dni mam opuchniete piersi ..Co wy o tym sadzicie ? Acha miesiaczka przewidywana 16 marca ,wiec to raczej nie przez miesiaczke
Karolina93
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 23:36
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]