spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Nosia » 29 kwi 2015, o 23:43

leki nie są bezpieczne dla każdego i w każdej sytuacji, suplementy zdecydowanie mniej mają przeciwskazań
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez kobietka77 » 4 maja 2015, o 10:20

Tak, tylko chodzi mi o to, że często jak jest silne zapalenie pęcherza, to raczej jestem za tym, żeby wyleczyć lekami, a później progfilaktycznie sie suplementować.
Avatar użytkownika
kobietka77
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 15:56

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez irwin201 » 5 maja 2015, o 08:12

Polecam artykuł: "Domowe sposoby na zapalenie pęcherza
Gdy tylko poczujesz nieprzyjemne objawy, zacznij działać, żeby nie dopuścić do rozszerzania się zakażenia.
Wypijaj nie mniej niż 3 litry płynów dziennie, by przyśpieszyć wypłukiwanie bakterii z dróg moczowych. Najlepsza jest niegazowana woda mineralna. Możesz do niej też dodać sok z połówki cytryny albo pić sok z czarnej porzeczki, owocu granatu, jeżyny lub żurawiny amerykańskiej – zawierają witaminę C, która hamuje rozmnażanie się bakterii. Unikaj kawy, czarnej herbaty i alkoholu, bo podrażniają pęcherz.
Wesprzyj się ziołami – mogą to być gotowe mieszanki (np. Urosan fix, Nefrobonisan) albo napary z pokrzywy, mniszka lub bratka. Takie herbatki działają moczopędnie i łagodzą objawy infekcji. W aptece znajdziesz również ziołowe preparaty w tabletkach (np. Urosept, Urosal).
Wygrzej się – najlepiej wskocz pod kołdrę, a do podbrzusza i dolnej części pleców przyłóż poduszkę elektryczną albo termofor. Ciepło poprawia ukrwienie błon śluzowych, a to przyśpiesza leczenie.
Rób nasiadówki – do gorącej wody wlej napar z mieszanki rumianku, ziela nawłoci i krwawnika oraz liści szałwii (weź po łyżce ziół, zalej litrem wrzątku i parz pod przykryciem 15 minut), a potem usiądź w wodzie (sięgającej do talii) na 15 minut. Do nasiadówek możesz też zastosować gotową mieszankę z apteki (np. Vagolavit, Vagosan).
Ogranicz seks – zbliżenia w czasie infekcji wydłużają czas leczenia, nie dają też pełnej przyjemności, bo pożycie jest wówczas bolesne. Zachęć partnera, zwłaszcza w przypadku nawrotów infekcji, do wykonania badania moczu i nasienia (koniecznie z posiewami!)."

Zobacz co warto zobaczyć w Sopocie na fajnym portalu :)
irwin201
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 maja 2015, o 08:03

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez jałowa » 6 maja 2015, o 19:44

kobietka77 napisał(a):Tak, tylko chodzi mi o to, że często jak jest silne zapalenie pęcherza, to raczej jestem za tym, żeby wyleczyć lekami, a później progfilaktycznie sie suplementować.

ale np. w leczeniu można wykorzystać urinal intensiv to jest suplement który leczy infekcję, więc nie ma potrzeby od razu sięgać po antybiotyki.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Nosia » 7 maja 2015, o 13:53

kobietka77 napisał(a):Tak, tylko chodzi mi o to, że często jak jest silne zapalenie pęcherza, to raczej jestem za tym, żeby wyleczyć lekami, a później progfilaktycznie sie suplementować.


tu masz rację, ważne jest aby najpierw wyleczyć infekcję i wyeliminować przyczynę
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez jałowa » 7 maja 2015, o 19:49

to prawda bo niewyleczona do końca infekcja wcześniej czy później da o sobie ponownie znać, więc nie ma co traktować infekcji powierzchownie.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Mamma_mia » 11 maja 2015, o 08:52

To straszne jak bardzo zapalenie pęcherza może wpłynąć na nasze życie, dziewczyny dbajcie o swoje drogi moczowe, ja od zapalenia pęcherza miałam zapalenie nerek
Mamma_mia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 maja 2015, o 08:49

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Nosia » 13 maja 2015, o 08:49

Mamma_mia napisał(a):To straszne jak bardzo zapalenie pęcherza może wpłynąć na nasze życie, dziewczyny dbajcie o swoje drogi moczowe, ja od zapalenia pęcherza miałam zapalenie nerek


widzę, że doświadczyłaś tego boleśnie na swoim przykładzie, bo z zapaleniem pęcherza nie ma żartów, bardzo ci współczuje, a działasz teraz profilaktycznie?
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez jałowa » 13 maja 2015, o 13:10

jeśli już przeszłaś zapalenie pęcherza, które przeniosło się na nerki to tym bardziej trzeba dbać o profilaktykę, nie ma co forsować dodatkowo nerek.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez sara_kolanko » 14 maja 2015, o 13:53

Przy nawracającym zapaleniu pęcherza koniecznie trzeba iść do lekarza i zrobić posiew, bo leczenie po omacku, może przynieść więcej szkód niż pożytku, trzeba sprawdzić co powoduje zapalenie pęcherza. Na pewno ważna jest profilaktyka, ale nie bardzo rozumiem opcje, leczenie domowe, zamiast iść do lekarza i zająć się tym raz a porządnie.
Avatar użytkownika
sara_kolanko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 kwi 2015, o 16:33

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez daria218 » 14 maja 2015, o 17:35

Pigułki z żurawiną nie tylko łagodzą objawy infekcji pęchęrza, ale i zapobiegają nawrotom: Żurawina 5000 Plus Forte, Urinal,
Ziołowe herbatki o właściwościach moczopędnych i oczyszczających: Urovit, Nefrobonisan,rób nasiadówki dodać napar z ziół (wymieszaj po łyżce kwiatu rumianku, ziela nawłoci i krwawnika oraz liści szałwii, zalej litrem wrzątku i parz pod przykryciem 15 minut). Po przecedzeniu wlej do wanny i dolej tyle gorącej wody, by - kiedy usiądziesz - sięgała ci tylko do talii. Taka nasiadówka powinna trwać 15-20 minut. Lecznicze właściwości mają dostępne bez recepty preparaty z wyciągiem z żurawiny (Uretin, Urinal).
daria218
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 19 mar 2015, o 20:36

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Nosia » 18 maja 2015, o 08:42

sara_kolanko napisał(a):Przy nawracającym zapaleniu pęcherza koniecznie trzeba iść do lekarza i zrobić posiew, bo leczenie po omacku, może przynieść więcej szkód niż pożytku, trzeba sprawdzić co powoduje zapalenie pęcherza. Na pewno ważna jest profilaktyka, ale nie bardzo rozumiem opcje, leczenie domowe, zamiast iść do lekarza i zająć się tym raz a porządnie.

masz racje, ale na przykład w moim przypadku lekarz zapisywał co i raz nowy antybiotyk, co wcale nie pomagało na dłuższą metę, dopiero jak sama zainteresowałam się profilaktyką i zaczęłam regularnie przyjmować tabletki to moje problemy ustąpiły
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Hosenka » 18 maja 2015, o 11:19

Powtórzę się, ale na mnie też najlepiej działa żurawina na problemy z pęcherzem.
A jak nie mam żadnej infekcji to i tak jem ją profilaktycznie i tak samo profilaktycznie "leczę" się miodem ;)

Bo w życiu ważne są tylko chwile...
Avatar użytkownika
Hosenka
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 16:26

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez jałowa » 18 maja 2015, o 13:19

bo każdy bagatelizuje taką przypadłość jak zapalenie pęcherza, wszystkim się wydaje że to drobnostka a tak wcale nie jest, niedoleczone zapalenie pęcherza może prowadzić do wielu bardziej poważnych problemów zdrowotnych.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez jałowa » 23 maja 2015, o 09:20

może to wynika stąd że nie każdy poważnie traktuje zapalenie pęcherza, może niektórym kobietom wydaje się, że to nic poważnego, a przecież jest inaczej, niewyleczone infekcje pęcherza potrafią wpędzić nas w jeszcze poważniejsze problemy zdrowotne.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez ruti » 23 maja 2015, o 11:56

to prawda, niewyleczone mogą skutkować w dłuższym czasie większymi problemami, lepiej wyleczyć raz a porządnie:)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez envelop » 23 maja 2015, o 14:40

Na mnie działa zawsze urosept, picie dużej ilości wody i ewentualnie żurawina ;)
Czasami też robię nasiadówki z rumianku.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą!
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,
a potem pokona doświadczeniem..."


Obrazek
Obrazek
envelop
Extra Kobietka
 
Posty: 389
Dołączył(a): 20 maja 2015, o 18:32

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Hadassa » 23 maja 2015, o 21:53

Ostatnio koleżanka w pracy łykała urofuraginum i mówiła że dość szybko jej przeszło ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez kobietka77 » 25 maja 2015, o 09:46

Ale to lekarz jej przepisał ten lek? Nie próbowała suplementacji żurawiną, żeby się uchronić od dalszych infekcji?
Avatar użytkownika
kobietka77
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 15:56

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Hadassa » 25 maja 2015, o 10:01

Lekarz jej polecił, a babeczka w aptece też mówiła że dobry.
A co jej da suplementacja, jak już była chora ?
Potem owszem, może suplementować, ale kiedy już pojawi się zapalenie to z deczka za późno

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Nosia » 26 maja 2015, o 08:54

Hadassa napisał(a):Lekarz jej polecił, a babeczka w aptece też mówiła że dobry.
A co jej da suplementacja, jak już była chora ?
Potem owszem, może suplementować, ale kiedy już pojawi się zapalenie to z deczka za późno


ta, bo najlepszym rozwiązaniem jest chemioterapeutyk, co za bzdura!! niech się cieszy, że w ciąży nie jest bo mogłoby jej to tylko zaszkodzić. Urinal to nie tylko suplement ale używany jest także do leczenia i nie ma takich skutków ubocznych jak chemioterapeutyki czy nie daj boże antybiotyki
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Hadassa » 26 maja 2015, o 09:04

Jeżeli kobieta jest w ciąży to zdecydowanie inaczej się dobiera leki ;) a raczej z nich rezygnuje ;)
Wg mnie najważniejsze że jej pomógł, szybko i skutecznie.
Jednym pomaga apap innym ibuprom ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez jałowa » 26 maja 2015, o 09:09

dobrze jest zachować odpowiednia suplementację po wyleczeniu infekcji bo one niestety lubią powracać co jakiś czas więc lepiej nie przechodzić tego poraz kolejny i nadwyrężać zdrowie.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Theila » 3 cze 2015, o 01:03

A skad w ogóle nagłe wyskoczenie z opcja ciąży? :)
Jak się jest chorym to się bierze leki, a nie suplementy. Suplementami mozna się kurowac zapobiegawczo, a nie leczyć zapalenie pęcherza. Oczywiscie brane podczas choroby nie zaszkodza, ale pytanie tez czy pomoga. Patrzac na to co piszecie to Urafuraginum wydaje mi sie pewniejsze przy zapaleniu pecherza.


Urofuraginum jest bez recepty wiec mozna kupić i bez lekarza. Ogólnie prawda jest taka ze zanim sie dostaniemy do lekarza to warto od razu zaczac działac.

Ostatnio edytowano 3 cze 2015, o 09:27 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: łączenie postów
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Hadassa » 3 cze 2015, o 10:06

Theila dobrze prawisz, jak już się zachoruje to nie ma co szukać suplementów ;)
Choć np zaraz po zakończeniu można...
Choć to i tak podobno powracająca przypadłość.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]