Samoobrona dla kobiet

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 23 sie 2014, o 22:52

najgorsze że czasem myślimy że mamy 2 metry i nam nie jest potrzebny a w tedy się możemy przeliczyć
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez chewleciara » 29 sie 2014, o 01:57

rudowlosa napisał(a):calkowicie sie zgadzam,
dlatego uwazam ze takie lekcje juz powinny byc w gimnazjum dla kobiet

myslę, że elementy samoobrony są w programie nauczania na lekcjach wychowania fizycznego, nie wiem czy są realizowane.
eDom napisał(a):Samoobrona dla kobiet jest bardzo ważna, jednak gaz pieprzowy może stanowić zagrożenie. W sytuacjach zagrożenie nie ma czasu na poszukiwanie puszki w torebce ani celny strzał w przeciwnika. Tym bardziej, że zdarza się, że broniący się stoi pod wiatr.

odpowiednie umiejętności minimalizują zagrożenie i nie pozwalają by coś co ma Ci pomagać stanowiło w jakikolwiek sposób zagrożenie.

Sieria napisał(a):najgorsze że czasem myślimy że mamy 2 metry i nam nie jest potrzebny a w tedy się możemy przeliczyć

właśnie dlatego cały czas wspominam o samoobronie i kursach. sztuki walki nie uczą tylko walczyć ale także uczą samego siebie
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 31 sie 2014, o 15:29

chewleciara napisał(a):
rudowlosa napisał(a):calkowicie sie zgadzam,
dlatego uwazam ze takie lekcje juz powinny byc w gimnazjum dla kobiet

myslę, że elementy samoobrony są w programie nauczania na lekcjach wychowania fizycznego, nie wiem czy są realizowane.

jak ja byłam w szkole (i wiem że to było kilka ładnych lat temu) to nie było czegoś takiego jak elementy samoobrony a to co było to ile jestem w stanie zrobić brzuszków w minute ile przysiadów i czy zrobie szpagat czy nie - kompletne bzdury! ale taki był program - nie wiem czy coś się zmieniło w tej kwestii


chewleciara napisał(a):
eDom napisał(a):Samoobrona dla kobiet jest bardzo ważna, jednak gaz pieprzowy może stanowić zagrożenie. W sytuacjach zagrożenie nie ma czasu na poszukiwanie puszki w torebce ani celny strzał w przeciwnika. Tym bardziej, że zdarza się, że broniący się stoi pod wiatr.

odpowiednie umiejętności minimalizują zagrożenie i nie pozwalają by coś co ma Ci pomagać stanowiło w jakikolwiek sposób zagrożenie.

to ty decydujesz jak się obronisz, posiadanie gazu daje ci po prostu więcej możliwości. policjanci też mają gaz a przecież są szkoleni też do walki wręcz czy pałką albo strzału z broni palnej mamy możliwości i powinniśmy z nich korzystać

chewleciara napisał(a):
Sieria napisał(a):najgorsze że czasem myślimy że mamy 2 metry i nam nie jest potrzebny a w tedy się możemy przeliczyć

właśnie dlatego cały czas wspominam o samoobronie i kursach. sztuki walki nie uczą tylko walczyć ale także uczą samego siebie

właśnie dlatego cały czas się z tobą zgadzam :O
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez rudowlosa » 16 wrz 2014, o 02:19

chewleciara napisał(a):
rudowlosa napisał(a):calkowicie sie zgadzam,
dlatego uwazam ze takie lekcje juz powinny byc w gimnazjum dla kobiet

myslę, że elementy samoobrony są w programie nauczania na lekcjach wychowania fizycznego, nie wiem czy są realizowane.
e

niestety nie ma, przynajmniej za moich czasow nie bylo
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez chewleciara » 26 wrz 2014, o 13:19

Sieria napisał(a):jak ja byłam w szkole (i wiem że to było kilka ładnych lat temu) to nie było czegoś takiego jak elementy samoobrony a to co było to ile jestem w stanie zrobić brzuszków w minute ile przysiadów i czy zrobie szpagat czy nie - kompletne bzdury! ale taki był program - nie wiem czy coś się zmieniło w tej kwestii


no niestety pewnie tak to wygląda w większości szkół. ale nic nie stoi na przeszkodzie by w szkołach naszych bliskich (np. własnych dzieci) zasugerować nauczycielom by takie kursy przeprowadzili.
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez imloco » 6 paź 2014, o 12:50

Tylko oni sami muszą więdzieć co i jak. Przyjdzie ci ktoś po AWFie uczyć do szkoły i sam nie będzie znał tych elementów samoobrony.

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 7 paź 2014, o 21:30

chewleciara napisał(a):
Sieria napisał(a):jak ja byłam w szkole (i wiem że to było kilka ładnych lat temu) to nie było czegoś takiego jak elementy samoobrony a to co było to ile jestem w stanie zrobić brzuszków w minute ile przysiadów i czy zrobie szpagat czy nie - kompletne bzdury! ale taki był program - nie wiem czy coś się zmieniło w tej kwestii


no niestety pewnie tak to wygląda w większości szkół. ale nic nie stoi na przeszkodzie by w szkołach naszych bliskich (np. własnych dzieci) zasugerować nauczycielom by takie kursy przeprowadzili.

zasugerować :D ? a to dobre :D
do tego trzeba specjalnych trenerów którym trzeba zapłacić. i to pewnie nie mało żeby przychodzili w dni robocze i to wcześnie na zajęcia. a nie każda rodzina ma kasę żeby płacić instruktorom do tego pewnie musiały by się zgodzić trochę wyższe władze niż p. dyrektor. sugestie to chyba troszkę za mało

imloco napisał(a):Tylko oni sami muszą więdzieć co i jak. Przyjdzie ci ktoś po AWFie uczyć do szkoły i sam nie będzie znał tych elementów samoobrony.

i tu się zgodzę, niestety tak jak nas w szkołach nie uczyli samoobrony tak samo i ich na studiach tego nie uczą. więc oni nie powinni tej wiedzy przekazywać dalej
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez rudowlosa » 8 paź 2014, o 19:55

chewleciara napisał(a):no niestety pewnie tak to wygląda w większości szkół. ale nic nie stoi na przeszkodzie by w szkołach naszych bliskich (np. własnych dzieci) zasugerować nauczycielom by takie kursy przeprowadzili.

to troche bardziej zlozona kwestia, zalezna od programu nauczania, ministerstwa,
rodzice i dyrekcja to moze co najwyzej zorganizowac zajecia pozalekcyjne osobno platne

imloco napisał(a):Tylko oni sami muszą więdzieć co i jak. Przyjdzie ci ktoś po AWFie uczyć do szkoły i sam nie będzie znał tych elementów samoobrony.

wystarczy zaprosic policje, albo jakiegos nauczyciela karate
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez ence » 14 paź 2014, o 22:59

chewleciara napisał(a):no niestety pewnie tak to wygląda w większości szkół. ale nic nie stoi na przeszkodzie by w szkołach naszych bliskich (np. własnych dzieci) zasugerować nauczycielom by takie kursy przeprowadzili.

A kto za to zapłaci? Niestety takie rzeczy są kosztowne i wymagają przeszkolonej kadry.
ence
 

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez imloco » 16 paź 2014, o 11:06

rudowlosa napisał(a):wystarczy zaprosic policje, albo jakiegos nauczyciela karate

Jako zachęta do trenowania karate owszem, ale żeby praktyczne zajęcia przeprowadzić, to jedna wizytacja takiego trenera, to będzie zdecydowanie za mało. Tak jak było wspomniane wczęśniej, powinno być to realizowane w ramach programu zajęć WF, regularnie.

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 20 paź 2014, o 23:26

jedne zajęcia które trwają 45min ? ja miałam zajęcia 2 razy w tygodniu po 2 godz a kurs trwał 3 miesiące i to było stanowczo za mało
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez imloco » 23 paź 2014, o 12:38

Za mało aby co? Za mało żeby się czegoś nauczyć?

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez rudowlosa » 23 paź 2014, o 23:31

imloco napisał(a):
rudowlosa napisał(a):wystarczy zaprosic policje, albo jakiegos nauczyciela karate

Jako zachęta do trenowania karate owszem, ale żeby praktyczne zajęcia przeprowadzić, to jedna wizytacja takiego trenera, to będzie zdecydowanie za mało. Tak jak było wspomniane wczęśniej, powinno być to realizowane w ramach programu zajęć WF, regularnie.

z tym trenerem karate to chodzilo mi raczej o to zeby przyszdel, pokazal, a potem to nawet niech sie zbieze grupa chetnych i odplatnie, lepsze to juz niz nic nie robic

Sieria napisał(a):jedne zajęcia które trwają 45min ? ja miałam zajęcia 2 razy w tygodniu po 2 godz a kurs trwał 3 miesiące i to było stanowczo za mało

fajny kurs,
do judo czy karate to malo,
ale w zakresie samooborny to bardzo dobra podstawa
niech tylko dziewczyny w szkole tyle maja to bylo by super
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez imloco » 24 paź 2014, o 20:43

Ostatnio tak się zastanawiałam, czy warto inwestować w pistolet hukowy. Co o tym myślicie?

rudowlosa napisał(a):z tym trenerem karate to chodzilo mi raczej o to zeby przyszdel, pokazal, a potem to nawet niech sie zbieze grupa chetnych i odplatnie, lepsze to juz niz nic nie robic
Na to wpadają czasem same takie kluby karate czy innego sportu walki i same przychodzą do szkół szukając nowych klientów. ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 2 lis 2014, o 00:17

imloco napisał(a):Za mało aby co? Za mało żeby się czegoś nauczyć?

w sumie trafiłaś w sedno. jest to za mało żeby pewne odruchy weszły ci w krew, żebyś miała wyuczoną reakcje

rudowlosa napisał(a):
Sieria napisał(a):jedne zajęcia które trwają 45min ? ja miałam zajęcia 2 razy w tygodniu po 2 godz a kurs trwał 3 miesiące i to było stanowczo za mało

fajny kurs,
do judo czy karate to malo,
ale w zakresie samooborny to bardzo dobra podstawa
niech tylko dziewczyny w szkole tyle maja to bylo by super


z tej strony na to patrzeć to faktycznie, lepszy rydz niż nic, one mogą mieć łatwiej bo będą mogły sobie przypominać na sobie, ja nie miałam koleżanki, bo na taki kurs udałam się sama, więc w wolnym czasie nie miałam na kim trenować
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez imloco » 12 lis 2014, o 15:02

Sieria napisał(a):w sumie trafiłaś w sedno. jest to za mało żeby pewne odruchy weszły ci w krew, żebyś miała wyuczoną reakcje
No to się zapisz jeszcze raz na taki kurs 3 miesięczny. Lub ćwiczyć w domu z koleżankami skoro uważasz, że było to niewystarczające.

Sieria napisał(a):z tej strony na to patrzeć to faktycznie, lepszy rydz niż nic, one mogą mieć łatwiej bo będą mogły sobie przypominać na sobie, ja nie miałam koleżanki, bo na taki kurs udałam się sama, więc w wolnym czasie nie miałam na kim trenować

Ale już umiesz, więc jakąś koleżankę możesz nauczyć. Chyba, że wszystkie są sceptycznie do tego nastawione, to może znajdziesz kogoś na forum. ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez vpresto » 8 gru 2014, o 20:43

ja kupiłam kaburę na gaz pieprzowy i teraz zawsze mam go pod ręką - polecam.

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez imloco » 17 gru 2014, o 21:46

Mocowana do paska, spodni?

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez vpresto » 20 gru 2014, o 02:30

tak, na SPAM Kabura na gaz o pojemności 50-75 ml cena 19,99zł

Ostatnio edytowano 29 gru 2014, o 21:43 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez imloco » 26 gru 2014, o 11:49

No to całkiem ok cena. A facetowi się podoba jak teraz wyglądasz? :D

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Scarlett » 4 sty 2015, o 20:08

Samoobrona bardzo fajna sprawa, w dzisiejszych czasach warto o tym pomyśleć :) Ja niby jeszcze na studiach na wfie miałam jakieś tam elementy samoobrony, ale to tak pobieżnie, człowiek nie miał okazji tego przećwiczyć. Najlepsze efekty przyniesie chyba jednak profesjonalny kurs.
Avatar użytkownika
Scarlett
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 20 lis 2014, o 20:45

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez chewleciara » 4 maja 2015, o 19:14

vpresto napisał(a):tak, na Kabura na gaz o pojemności 50-75 ml cena 19,99zł

oj kabura to nie jest najlepszy pomysł. no ciężko byłoby ją nosić cały czas. naprawdę kieszeń to najlepsze miejsce na tego typu ekwipunek. nie jesteśmy ochroniarzami by nosić gaz przy pasku 24h...

Scarlett napisał(a):Samoobrona bardzo fajna sprawa, w dzisiejszych czasach warto o tym pomyśleć :) Ja niby jeszcze na studiach na wfie miałam jakieś tam elementy samoobrony, ale to tak pobieżnie, człowiek nie miał okazji tego przećwiczyć. Najlepsze efekty przyniesie chyba jednak profesjonalny kurs.

to jest nic. jakaś jedna godzina gadania o tym jak się bronić. tu trzeba mocno wejść w temat i naprawdę pójść na kurs czy poświęcić czas na ćwiczenia z filmami instruktażowymi.
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Róża » 6 maja 2015, o 12:17

chewleciara napisał(a):oj kabura to nie jest najlepszy pomysł. no ciężko byłoby ją nosić cały czas. naprawdę kieszeń to najlepsze miejsce na tego typu ekwipunek. nie jesteśmy ochroniarzami by nosić gaz przy pasku 24h...

Ja często jestem tak ubrana, że kieszeni albo nie mam albo ledwo mi się tam telefon mieści. W takiej sytuacji pozostaje mi torebka ale tam coś znaleźć to wiadomo.

Zastanawiałam się za to nad pistoletem chukowym do torebki, ciekawa jestem czy sam widok czegoś takiego mo że odstraczyć.

chewleciara napisał(a):to jest nic. jakaś jedna godzina gadania o tym jak się bronić. tu trzeba mocno wejść w temat i naprawdę pójść na kurs czy poświęcić czas na ćwiczenia z filmami instruktażowymi.


Chyba jedno i drugie było by idealne, najpierw kurs żeby poćwiczyć a później takie filmy żeby się jeszcze doszkalać, tylko gdzie takich filmów szukać??
Avatar użytkownika
Róża
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 09:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez ence » 6 maja 2015, o 19:36

Róża napisał(a):
chewleciara napisał(a):
Ja często jestem tak ubrana, że kieszeni albo nie mam albo ledwo mi się tam telefon mieści. W takiej sytuacji pozostaje mi torebka ale tam coś znaleźć to wiadomo.

Zastanawiałam się za to nad pistoletem chukowym do torebki, ciekawa jestem czy sam widok czegoś takiego mo że odstraczyć.

To kup torebkę z dodatkową małą przegródką taką jak na telefon. Da się zapanować nad swoim nieładem.
Pistolet hukowy (przez h nie ch!) na pewno ma dodatkowy atut bo wygląda jak straszak, ale zajmuje więcej miejsca i jest cięższy.
chewleciara napisał(a):to jest nic. jakaś jedna godzina gadania o tym jak się bronić. tu trzeba mocno wejść w temat i naprawdę pójść na kurs czy poświęcić czas na ćwiczenia z filmami instruktażowymi.

Same filmy nic nie dadzą, trzeba przejść trening ze specjalistami.
ence
 

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez vpresto » 7 maja 2015, o 09:52

Róża napisał(a):Ja często jestem tak ubrana, że kieszeni albo nie mam albo ledwo mi się tam telefon mieści. W takiej sytuacji pozostaje mi torebka ale tam coś znaleźć to wiadomo.

Róża - dlatego właśnie uważam że kabura jest super rozwiązaniem dla kobiet - my nie mamy takich obszernych kieszeni jak faceci


chewleciara napisał(a):oj kabura to nie jest najlepszy pomysł. no ciężko byłoby ją nosić cały czas. naprawdę kieszeń to najlepsze miejsce na tego typu ekwipunek. nie jesteśmy ochroniarzami by nosić gaz przy pasku 24h...


chewleciara - ale to że masz kaburę to nie znaczy że masz ją nosić non stop, po prostu mocujesz jak wiesz np. że po zmroku idziesz gdzieś sama.

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]