pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez verenna » 2 lis 2012, o 22:48

Pytanie do dziewczyn które ciągle szukają pracy... Co robicie i jak radzicie sobie z brakiem zajęcia. Ja powoli zaczynam wpadać w dołek z powodu braku zajęcia. Mieszkam jedynie z narzeczonym, całe dnie spędzam w domu szukając jakiś drobnych zajęć żeby tylko zleciał dzień, bo pracy jak nie było tak nie ma :( jestem bezrobotna pierwszy miesiąc a już nie wyrabiam :(

.. Follow My Dream ..
verenna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 09:27

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez palilej » 3 lis 2012, o 13:05

A może byś spróbowała prac przez internet? Pełno jest takich właśnie ofert.
Pozdrawiam

Ekskluzywny portal z randkami dla dorosłych: http://www.igraszka.pl - Zapraszam!
palilej
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lis 2012, o 12:40

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez verenna » 3 lis 2012, o 15:19

palilej napisał(a):A może byś spróbowała prac przez internet? Pełno jest takich właśnie ofert.
Pozdrawiam

dużo się naczytałam odnośnie prac chałupniczych, ludzie wysyłają zaliczki a pieniędzy za prace nikt nie widział :(

.. Follow My Dream ..
verenna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 09:27

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez asia.avon1 » 7 lis 2012, o 19:08

A myślałaś o tym żeby zostać konsultantka avon? Zawsze to jakieś zajęcie, całkiem łatwe i przyjemne i do tego jakieś pieniądze wpadną.
asia.avon1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 lis 2012, o 19:01

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez qiqolina » 7 lis 2012, o 19:28

Oł noł, jak to, ludzie nie płacą za wykonaną pracę? Od razu do inspekcji pracy z takimi, do jakiegoś sądu pracy, przecież to jest przestępstwo... A co do braku zajęcia: to mam pytanie, skąd jesteś, varenna, w sensie z dużego czy mniejszego miasta, czy ze wsi? Miesiąc bez pracy to nie jest aż tak strasznie długo,ale szukaj szukaj, może coś tymczasowego udałoby CI się chociaż podłapać? Nie wiem, pełno jest ofert z call center chociażby, wiem, że to kaszana, ale lepsze to niż siedzenie w domu...

"Nie macie pojęcia, jak kiepskie mam o sobie zdanie i jak mało na nie zasługuję" W.S. Gilbert
Avatar użytkownika
qiqolina
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 14:20

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez dobroslawa » 7 lis 2012, o 19:58

pocieszę Cię-szukam stałej pracy od 3 lat i nic, tylko tymczasowe zajęcia od czasu do czasu,więc nie narzekaj,miesiąc bez pracy to tak, jakbyś była na dłuższym urlopie
dobroslawa
 

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez Ania07 » 10 lis 2012, o 17:18

Tak w internecie jest duzo ofert pracy. Sama pracuję dorywczo.

Ania07
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 maja 2012, o 11:55

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez katimati89 » 10 gru 2012, o 16:27

mozna sie zajac malowaniem mieszkania, lub poszukac pracy tymczasowej. Jesli nic nie mozesz znalezc idz do agencji pracy, albo zapytaj w urzedzie o płatny staż
katimati89
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 15:18

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez trufel » 10 gru 2012, o 22:24

Teraz rozdawać ulotki na takim mrozie to współczuję...

trufel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 22:03

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez adikk1 » 11 gru 2012, o 13:28

Zawsze jest jakieś wyjście. Jak się nie ma pracy to warto się zająć szukaniem pracy:)

adikk1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 13:25

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez bettti86 » 20 gru 2012, o 10:42

może udaj się do PUP w Twoim mieście i tam poszukaj ogłoszeń, z tego co wiem nie trzeba przyjmowac pierwszej lepszej oferty pracy, jesli Ci cos nie odpowiada to możesz odrzucić, a coraz więcej osób poszukuje pracowników właśnie poprzez urząd
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez Babeczkowa_ewa » 21 gru 2012, o 13:22

Wiem, co czujesz...Ja szukałam pracy dwa miesiące, na początku mi się podobało, bo miałam taki dłuższy urlop :D Robiłam co chciałam, spałam do południa, miałam czas na gotowanie fajnych obiadków itd. :D Ale po miesiącu mi się znudziło i coraz bardziej drażnił mnie fakt, że nikt do mnie nie dzwoni w sprawie pracy, a powysyłałam całe mnóstwo CV, gdzie tylko się dało! Z każdym kolejnym dniem łapałam coraz większego doła :( Ale byłam uparta, nadal przeglądałam oferty i wmawiałam sobie, że musi być kiedyś lepiej! No i po kolejnym miesiącu zadzwonili! :D Teraz mam pracę i dla odmiany zdarza mi się marzyć o wolnym dniu, bo człowiek to taka przewrotna istota, która zawsze tęskni za tym, co było wcześniej :P Ale jest fajnie, mam fajne zajęcie, niezłe wynagrodzenie, w biurze jest super atmosfera, a za niedługo będziemy się integrować z pomocą firmy organizującej wyjazdy integracyjne :D Nie mogę się doczekać :D Czuję, że będzie super!

Piszę Ci to wszystko, żebyś uwierzyła, że po tych trudnych tygodniach, w których człowiek tak często traci wiarę we własne możliwości i nadzieję na lepsze jutro, naprawdę przychodzą piękniejsze dni. Pomyśl sobie, że skoro chcesz pracować, to nie ma opcji, żebyś całe życie siedziała na bezrobociu, na pewno znajdziesz coś fajnego, trzymam kciuki, aby nastąpiło to jak najszybciej! I koniecznie daj znać :))
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez verenna » 21 gru 2012, o 14:19

Dziękuje za słowa otuchy. Wierzę że od Nowego Roku skończy się siedzenie w domu :) Pozdrawiam serdecznie i gratuluję dobrej pracy :)

.. Follow My Dream ..
verenna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 09:27

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez Babeczkowa_ewa » 16 sty 2013, o 12:04

Nie ma za co, jak najdą Cię chwile zwątpienia, to wróć do tego posta i przeczytaj go jeszcze raz, i jeszcze raz ;-) i szukaj usilnie pracy, wysyłając nawet dziesiątki CV jednego dnia. Popatrz dookoła - ludzie pracują, jakoś tę pracę przecież znaleźli, więc skoro bardzo chcesz pracować, to i Ty znajdziesz jakąś fajną pracę! :)
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez agi2002 » 17 sty 2013, o 22:22

Ja też już dostaję do głowy siedząc w domu,szukam pracy ale jak się okazuje bezskutecznie.Mam dwójkę dzieci 8 i 10 lat,chciałabym bardzo pracowac,ale jest tragedia na rynku pracy ,mój mąż pracuje ale ta jedna pensyjka to tylko na opłaty starcza,a ogólnie to chciałabym zrobić cos dla siebie wreszcie...
agi2002
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 sty 2013, o 17:40

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez dzo » 17 sty 2013, o 22:34

agi2002 napisał(a):Ja też już dostaję do głowy siedząc w domu,szukam pracy ale jak się okazuje bezskutecznie.Mam dwójkę dzieci 8 i 10 lat,chciałabym bardzo pracowac,ale jest tragedia na rynku pracy ,mój mąż pracuje ale ta jedna pensyjka to tylko na opłaty starcza,a ogólnie to chciałabym zrobić cos dla siebie wreszcie...


w jakim mieście szukasz pracy ?
dzo
 

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez Buterfly » 22 sty 2013, o 16:56

Ja skończyłam szkołę w kwietniu... matura i czerwcowe egzaminy zawodowe zajmowały mi wolny czas.. Potem nie mogłam znaleźć swojego miejsca... Ciągłe sprzątanie i chodzenie z kąta w kąt były już nudne.. Dostałam potem staż a gdy pod koniec listopada mi się skończył początkowo chciałam nadrobić zaległości w moim ulubionym zajęciu- czytaniu książek... Teraz dalej szukam pracy i nic... mam już dość :( i to ciągłe gadanie mojej mamy, żebym znalazła pracę.. Codzienni sprzątam, czytam, sprzątam i patrzę na tv.. Czasami spotykam się z moją koleżanką, która jest dłużej bezrobotna ode mnie i gadamy sobie... Mam tylko nadzieję, że stan mojej bezrobotności potrwa krótko... <marzenie> :(

.:W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca:.
Avatar użytkownika
Buterfly
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 13:07

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez minejra » 23 sty 2013, o 10:18

No cóż. Jak ja nie mogłam znaleźć pracy to z nudów potrafiłam sprzątać kilka razy dziennie cały dom tak, że aż cały lśnił. Oczywiście codziennie przeglądałam strony z ofertami pracy, wysyłałam CV i liczyłam, że w końcu ktoś odpowie.

minejra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 10:15

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez dobroslawa » 26 sty 2013, o 01:33

dzięki interetnowi można znaleźć taką pracę, która nie wymaga wychodzenia z domu i to nie koniecznie musi być chałupnictwo, np. księgowość. Jeszcze niedawno byłam bezrobotna bez szans na jakąkolwiek pracę, wysyłałam setki cv do różnych firm poszukujących nauczycieli, wychowawców, nawet osób sprzątających, bez odzewu. W końcu znalazłam zajęcie zgodne z posiadanymi kwalifikacjami,choć tylko na umowę o dzieło, ale dobrze płatne. Piszę teksty w domu, wysyłam pracodawcy i nie muszę zostawiać dziecka teściowej na głowie na całe dnie.
dobroslawa
 

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez Babeczkowa_ewa » 13 mar 2013, o 12:37

Tylko, że praca na umowę o dzieło daje kasę, ale...co robisz w kwestii składek na ubezpieczenie zdrowotne, odprowadzasz sama? Bo jeśli nie to jak zachorujesz to tylko prywatnie będziesz mogła się leczyć. Druga kwestia - emerytura. Ja wiem, że teraz się wszyscy nabijają, że nasze pokolenie nie dożyje wieku emerytalnego, a nawet jeśli to emerytura będzie skromna, ale lepsza skromna niż żadna...

Mój facet jak nie mógł długo znaleźć pracy, to z nudy chodził do UP i ciągle łowił nowe kursy, robił je za darmo, a to zaprocentowało też na przyszłość, bo np. zrobił kurs na prawo jazdy kat. C plus jakieś tam dodatkowe uprawnienia na przewóz towarów i później załapał się do pracy w firmie transportowej, choć wcześniej nie miał w ogóle takich planów ;-) Także ten czas siedzenia w domu na bezrobociu też warto jakoś wykorzystać, bo nigdy nie wiemy, co nam się w przyszłości przyda :)
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez kinga81 » 6 maja 2013, o 21:23

Też uważam, że warto ten czas przeznaczyć na szkolenia czy to z PUP czy z UE, albo naukę języka, nawet poprzez internet (o ile ktoś jest systematyczny). Warto też rozwijać swoje zainteresowania - ogródek, robótki, malowanie, fotografia, pisanie, prowadzenie ciekawej strony na FB, aktywność fizyczna itp. Wszystko to pozwala w jakiś sposób się rozwijać, czasem nawiązać znajomości które nie wiadomo kiedy zaprocentują.
kinga81
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 6 kwi 2013, o 12:24

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez calaveras » 27 maja 2013, o 12:49

Popieram. ;) Bierz się intensywnie za szukanie pracy. Wysyłaj CV, gdzie tylko się da. I spraw, żeby Twoje CV była zauważalne, bo teraz na dane stanowisko przychodzą setki CV. Zainwestuj w wygląd swojego CV, np. jakieś elementy graficzne, odrobina koloru. Jak się będzie wyróżniało, zwiększy się szansa, że CV zostanie przeczytane, bo szczerze wątpię, że pracodawcy czytają wszystko. Polecam stronę http://cvwzor.com/
calaveras
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 maja 2013, o 11:58

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez GhostRider » 27 maja 2013, o 23:16

dzięki za CV
GhostRider
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 maja 2013, o 23:14

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez Alabastrowa » 30 maja 2013, o 15:55

Osobiście polecam wolontariat, samorealizację lub szukanie stażu lub praktyk : )
Avatar użytkownika
Alabastrowa
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 14:58

Re: pytanie do bezrobotnych dziewczyn

Postprzez kosa1986 » 1 cze 2013, o 09:25

Cześc dziewczyny nazywam się Paulina Karp jestem mamą trójki dzieci i też jestem bezrobotna. Od jakiegos czasu zaczełam prace w domu przy komputerze . Jestem Partnerem albo inaczej mówiac reklamodawcą . Co ja robie promuje- polecam konta bankowe za które mam prowizje od 30 do 60 zł za kazde polecone konto. fajna sprawa poniewaz moge dorobic pareset złotych do budzetu domowego. a kasa przy dzieciach jak wiadomo jest potrzebna. Jezeli któras by chciala tak dorabiac prosze na mojego emaila napisac. paulina.karp@onet.com.pl
kosa1986
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 cze 2013, o 09:17
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]