Przydatne gadżety do kuchni

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez happylady » 11 wrz 2015, o 13:34

Ja uwielbiam mojego thermomixa, który praktycznie za mnie gotuje i nic się nie przypala. Z mniejszych gadżetów mam np ściereczkę na której można wyrabiać i kroić ciasto

Avatar użytkownika
happylady
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 16:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez nnoim87 » 14 wrz 2015, o 11:35

Z przydatnych gadżetów do kuchni polecam pęsetę do ości, nożyk do pizzy, szatkownicę do ziół, spieniacz do mleka, oraz zatyczkę do wina. Moje ulubione gadżety to jednak ogrzewacz do pieczywa, pochłaniacz zapachów do lodówki i szatkownica do jajek.

panele podłogi – sklep internetowy
nnoim87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 10:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Theila » 28 wrz 2015, o 11:50

Ostatnio fascynuje sie moja nowa zmywarką a co za tym idzie znalazłam preparat do odtłuszczania i odkamianiania jej. To jednak w mojej kuchni sie przydaje chociaz moze nie jest w pełnym znaczeniu gadzetem :) Niedawno polecała go któraś z was i faktycznie sprawdził się tez u mnie.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Hadassa » 30 wrz 2015, o 10:07

Theila to jeden produkt ? Czy dwa??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Theila » 30 wrz 2015, o 23:52

Dwa, niedawno chyba sama pokazywałas taki do odkamieniania, albo może nie Ty. W każdym razie jest do odtłuszczania i dokamieniania. Takie srebrne butelki z zielonym korkiem. Electrolux ma cała serie takich preparatów.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez kies » 1 paź 2015, o 00:16

Theila a to by się nadawało do wyszorowania tych gum w pralce ładowanej od góry?? Bo takie środki co wlewasz do pralki i włączasz to nie bardzo się nadają bo tych gum to nie za bardzo zalewa, a są brudne obślizgłe i wyglądają tragicznie, a chciałabym żeby stara pralka jeszcze poprała ciuchy robocze mężowi, na nową to mu nawet patrzeć nie pozwalam z tymi jego zasmarowanymi łachami :)
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Theila » 1 paź 2015, o 13:30

Electrolux ma kilka róznych tych produktów, niektóre sa do pralek bezpośrednio. Zobacz na ich stronie może wpadnie ci w oko cos akurat do tego.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Czarna » 7 paź 2015, o 09:36

kies napisał(a):Theila a to by się nadawało do wyszorowania tych gum w pralce ładowanej od góry?? Bo takie środki co wlewasz do pralki i włączasz to nie bardzo się nadają bo tych gum to nie za bardzo zalewa, a są brudne obślizgłe i wyglądają tragicznie, a chciałabym żeby stara pralka jeszcze poprała ciuchy robocze mężowi, na nową to mu nawet patrzeć nie pozwalam z tymi jego zasmarowanymi łachami :)

Też mam ten problem. Trochę pomógł pewien niemiecki środek, który jakiś czas temu kupiłam przez net (nazwy nie pamiętam, musiałabym poszukać w historii zakupów). Idealnie nie doczyścił, gum, ale pozostałe elementy pralki już tak. A gumy przestały być obślizgłe. Tlko torchę ciągle mają takie czarne kropki (fe).

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Hadassa » 8 paź 2015, o 10:43

Theila napisał(a):Electrolux ma kilka róznych tych produktów, niektóre sa do pralek bezpośrednio. Zobacz na ich stronie może wpadnie ci w oko cos akurat do tego.

Ja od nich miałam uniwersalny.
Ale fakt musiała bym popatrzeć na stronę

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez luizah » 19 paź 2015, o 17:46

Ja do mycia zmywarki używam tylko sody oczyszczonej. Z kamieniem radzi sobie znakomicie :D

luizah
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 19 paź 2015, o 17:30

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez milka-hel » 1 lis 2015, o 16:19

vileda.jpg
U mnie od paru dni rządzi w domu niepodzielnie mała, niepozorna ściereczka. Oblatuję nią cały dom, nie patrząc czy to kuchnia, czy łazienka, czy kran, czy zlew, czy szyba... Jeśli jeszcze nie próbowałyście ściereczki z mikrofibry Actifibre od Viledy to polecam. Naprawdę nie sądziłam, że można wymyśleć coś innowacyjnego w ścierkach do sprzątania, a jednak.... Jest bardzo chłonna, czyści praktycznie od pierwszego pociągnięcia, na dodatek spokojnie można odstawić wszelką chemię do czyszczenia. Nie mechaci się, a na czyszczonych powierzchniach nie zostawia żadnych kłaczków. Co jeszcze mnie zaintrygowało, to fakt że ta ściereczka nie jest wykonana w Chinach, jak wszystko co nas otacza, tylko w Holandii...
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
milka-hel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 lis 2015, o 16:07

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Hadassa » 27 lis 2015, o 21:27

W zeszłym roku chyba tu ktoś wspominał o papierze do pieczenia wielokrotnego użytku.
Kupiłam w tym roku, do pieczenia jak znalazł :D

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Atlantic Polska » 29 gru 2015, o 14:45

Polecam suszarki, które posiadają element grzewczy z dyfuzorem aluminiowym, a także wbudowany wentylator. Powinny być wyposażone również w 2-ramienny uchwyt, na którym powiesić i wysuszyć można ręczniki i szmatki kuchenne.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Atlantic Polska
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 16 sty 2014, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Theila » 31 gru 2015, o 16:50

Hadassa napisał(a):W zeszłym roku chyba tu ktoś wspominał o papierze do pieczenia wielokrotnego użytku.
Kupiłam w tym roku, do pieczenia jak znalazł :D


Też mam i genialnie sie sprawdził przy ciasteczkach w Święta. Ja ogólnie dużo piekę. Jakieś firmy masz papier?
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Panna_Mysia » 3 sty 2016, o 16:43

Czarna napisał(a):
kies napisał(a):Theila a to by się nadawało do wyszorowania tych gum w pralce ładowanej od góry?? Bo takie środki co wlewasz do pralki i włączasz to nie bardzo się nadają bo tych gum to nie za bardzo zalewa, a są brudne obślizgłe i wyglądają tragicznie, a chciałabym żeby stara pralka jeszcze poprała ciuchy robocze mężowi, na nową to mu nawet patrzeć nie pozwalam z tymi jego zasmarowanymi łachami :)

Też mam ten problem. Trochę pomógł pewien niemiecki środek, który jakiś czas temu kupiłam przez net (nazwy nie pamiętam, musiałabym poszukać w historii zakupów). Idealnie nie doczyścił, gum, ale pozostałe elementy pralki już tak. A gumy przestały być obślizgłe. Tlko torchę ciągle mają takie czarne kropki (fe).


Dziewczyny, ja czyszczę te gumy zwykłą ściereczką i mydłem, ale wycieram je po każdym praniu. Działa :)

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez kamilaa » 16 lut 2016, o 10:13

A ja ostatnio zainwestowałam w taką rękawicę gumową do wyciągania gorących rzeczy z piekarnika :D
Bo niestety, wyjmowanie za pomocą zwykłej ścierki kuchennej kosztowało mnie zawsze jakieś mniejsze lub większe poparzenie palców :P
kamilaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Jolanta » 13 maja 2016, o 07:07

Wyciskarka, Od czasu kiedy mam codziennie robię świeże soki dla sibeie i rodziny na śniadanie. Trzeba spróbować bo w smaku są zupełnie innne i jest to zupelnie inna jakość niż w sklepie.

Polecam wybrać wyciskarkę zmaiast sokowirówki bo soki z niej są zdrowsze i bardziej mętne, gęstsze. Mialam dwa sprzęty i lepiej sprawdza się wyciskarka. Można je znaleźć również w dobrej cenie. Na przykład w sklepie rtv Euro agd jest kilka wyciskarek w dość korzystnych cenach. Kupowałam tam wyciskarkę Jewel w cenie niecałych 700 zł....
Avatar użytkownika
Jolanta
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 15:01

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez mańka » 20 maja 2016, o 13:06

Zgadzam się, wyciskarka super sprawa. Zwłaszcza, jeśli macie dzieci :) na pewno takie soki są zdrowsze niż z kartonu.

mańka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 maja 2016, o 12:43

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez magdaakos » 6 cze 2016, o 17:02

Widziałam super miskę do ciasta z Tupperware. Jest na mojej liście życzeń i na pewno sobie w końcu kupię :D

magdaakos
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 cze 2016, o 16:46

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez laelia » 17 sie 2016, o 11:46

kupiłam takie dwie rzeczy za granicą, ale widzę że w Polsce też są:

mata do suszenia naczyń - dodatkowa powierzchnia do suszenia naczyń gdy na suszarce nie ma miejsca

Obrazek

i jeszcze obierak do czosnku - re-we-la-cja! Wsadza się ząbek czosnku, roluje, i łupinki same odchodzą :)

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Hadassa » 17 sie 2016, o 16:02

To do czosnku pomyslowe :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez princesssssQa » 19 sie 2016, o 13:17

i to bardzo. ja się rozglądam za dobrą temperówką do warzyw :)
Avatar użytkownika
princesssssQa
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 11:55

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez laelia » 21 wrz 2016, o 08:28

skrobak silikonowy do garnków i patelni


Obrazek


i uchwyt na ściereczkę do naczyń - bardzo pomysłowe, łatwo się wsadza i wyjmuje

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez boamrtix12 » 19 paź 2016, o 20:34

Gadżety kuchenne do krojenia

Czasem krojenie zwykłym (nawet najostrzejszym) nożem bywa naprawdę żmudne, dlatego polecamy również specjalny nożyk do pizzy, szatkownicę i nożyczki do ziół, a także szatkownicę do jajek.
Bardzo pomocna w kuchni może okazać się specjalna pęseta do ości oraz szczypce do szypułkowania truskawek.

boamrtix12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 paź 2016, o 19:55

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Bestia » 26 lis 2016, o 00:59

Ja ostatnio znalazłam w necie misę z durszlakiem i chyba się o to pokuszę dla siebie i mamy na święta. Dobra opcja do owoców typu truskawki, winogrona, śliwki albo do sałaty. Ceny widzę, że są różne, na allegro niby najtaniej, ale jak zwykle w takich sytuacjach doliczają dużą opłatę za przesyłkę. Tą ze zdjęcia znalazłam na homlando, ale szukam jakiejś tańszej, no bo to w końcu miska;p Może gdzieś się natknęłyście na coś podobnego? Może u chińczyków powinnam poszukać?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Bestia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16 lis 2016, o 00:37
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Zjawkowo