przeziębienie

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

przeziębienie

Postprzez cyklonKatrina » 25 wrz 2012, o 09:42

czy uważacie, że takie leki jak drosetux czy oscillococcinum.pl faktycznie działają? Moja znajoma mi to strasznie poleca, twierdząc że syrop drosetux jest bezpieczny nawet dla bardzo małych dzieci
cyklonKatrina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 09:14

Re: przeziębienie

Postprzez czarna40 » 25 wrz 2012, o 10:41

Brałam kiedyś oscillococcinum raz pomagał a innym razem nie.Najlepiej brać go jak coś zaczyna nas łapać, przed rozłożeniem całkowitym.

Polecam mój serwis - tłumacz niemiecki.
czarna40
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 wrz 2012, o 10:23

Re: przeziębienie

Postprzez karmalina » 25 wrz 2012, o 12:02

Oscillococcinum jeszcze nie próbowałam, ale słyszałam dobre opinie. Drosetux rzeczywiście na mnie działał i pamiętam go z dzieciństwa, więc koleżanka miała rację mówiąc, że można go podawać małym dzieciom.

Ko­bieta łat­wiej przyz­na, że nie ma rac­ji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.
Avatar użytkownika
karmalina
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 09:14
Lokalizacja: Gdynia

Re: przeziębienie

Postprzez MamaAnia » 1 paź 2012, o 11:18

zamiast leczyć lepiej zapobiegać żeby się później dzieci nie musiały męczyć... Ja w okresie grypy i przeziębień podaje syrop z cebuli, miodu i czosnku, do tego dzieci chodzą na dwór w każdą pogodę wiec się hartują, nie przegrzewam ich. Dodatkowo dochodzi odpowiednia higiena, mycie rąk mydłem antybakteryjnym żeby się pozbyć zarazków przynoszonych z zewnątrz...
MamaAnia
Miła Kobietka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 11:09

Re: przeziębienie

Postprzez RougeBloo » 1 paź 2012, o 14:34

Boże, czy tego żaden moderator nie widzi?

To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące.

KOCHAM!
♥♥♥
Obrazek
Avatar użytkownika
RougeBloo
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 28 wrz 2012, o 17:05

Re: przeziębienie

Postprzez dzo » 1 paź 2012, o 18:05

RougeBloo napisał(a):Boże, czy tego żaden moderator nie widzi?


widzi ale nie siezi na forum 24h/na dobę żeby od razu reagować
dzo
 

Re: przeziębienie

Postprzez RougeBloo » 1 paź 2012, o 20:16

dzo napisał(a):
RougeBloo napisał(a):Boże, czy tego żaden moderator nie widzi?


widzi ale nie siezi na forum 24h/na dobę żeby od razu reagować



Wiem, wiem, ale już wcześniej TEN KTOŚ takie rzeczy wypisywał i wklejał :) Od razu milej bez owego użytkownika

To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące.

KOCHAM!
♥♥♥
Obrazek
Avatar użytkownika
RougeBloo
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 28 wrz 2012, o 17:05

Re: przeziębienie

Postprzez Tusia » 4 paź 2012, o 14:39

MamaAnia napisał(a): Ja w okresie grypy i przeziębień podaje syrop z cebuli, miodu i czosnku, do tego dzieci chodzą na dwór w każdą pogodę wiec się hartują, nie przegrzewam ich.

Wyciskasz wszystkie te składniki do jednego naczynka i podajesz ? Zawzięte stworzenie :) Ja ziębienie które robię sama ograniczam się do mleka z miodem :)
Tusia
 

Re: przeziębienie

Postprzez anastazjaleszcz » 5 paź 2012, o 14:06

Samo mleko z miodem nie wiele pomoże, najlepszy jest czosnek ponieważ posiada naturalny antybiotyk ;)

Majątek psuje ludzi, a kto żyje z pieniądza, sam robi się zimny i twardy jak pieniądz. (Maria Dąbrowska) ziołolecznictwo.
Avatar użytkownika
anastazjaleszcz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 14:03

Re: przeziębienie

Postprzez Tusia » 9 paź 2012, o 16:29

Tak tylko jak człowieka łapie to człowiek jest leniwy nawet jeśli chodzi o zrobienie herbaty nie mówiąc już nic o bardziej skomplikowane czynności przygotowania paru składników :)
Tusia
 

Re: przeziębienie

Postprzez szymonfan » 11 paź 2012, o 01:26

Podobno na zaziębienie jest dobra witamina c

szymonfan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 paź 2012, o 01:22

Re: przeziębienie

Postprzez pomcia » 14 paź 2012, o 21:48

Nie tylko na za ale i na prze. :) Duuuużo witaminy C.
pomcia
 

Re: przeziębienie

Postprzez jalola » 15 paź 2012, o 10:26

Albo herbatka z miodem i cytryną. Tylko cytrynę trzeba dodać dopiero jak herbata przestygnie, bo wrzątek zabija witaminę C.
jalola
 

Re: przeziębienie

Postprzez Oczarovana_pl » 16 paź 2012, o 18:55

Polecam domowe sposoby na przeziębienie. Gorąca herbata z malinami. Moczenie nóg w gorącej wodzie z solą do tego kubek gorącego mleka z miodem i czosnkiem i pod kołderkę, wygrzać się porządnie:)A jak to nie pomoże wtedy należało by udać się do lekarza.
Oczarovana_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 43
Dołączył(a): 26 lip 2012, o 15:57

Re: przeziębienie

Postprzez MamaAnia » 17 paź 2012, o 12:28

Tusia napisał(a):
MamaAnia napisał(a): Ja w okresie grypy i przeziębień podaje syrop z cebuli, miodu i czosnku, do tego dzieci chodzą na dwór w każdą pogodę wiec się hartują, nie przegrzewam ich.

Wyciskasz wszystkie te składniki do jednego naczynka i podajesz ? Zawzięte stworzenie :) Ja ziębienie które robię sama ograniczam się do mleka z miodem :)


Zawzięte, zawzięte ;) Ale ważne ze działa i dzieci nie chorują ;) Ważne też dbanie o higienę szczególnie rąk, wiec mycie mydłem antybakteryjnym obowiązkowo po przyjściu do domu, po zabawie ze zwierzętami, po WC, pół minuty i pozbywamy się bakterii i wirusów odpowiednich za wywoływanie właśnie tych chorób.
Zdrówka dla chorych, domowy syrop i do łóżka sie kurować :)
MamaAnia
Miła Kobietka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 11:09

Re: przeziębienie

Postprzez franula » 17 paź 2012, o 22:36

Wypróbuj syropek pneumolan (po skończeniu 2 lat już można). Ja moją córcię leczę tym syropkiem, raz dziennie rano jej daję jak jest przeziębiona, jak ma katar i kaszel, po kilku dniach przechodzi. Ma ziołowy smak ale jest słodki.
franula
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 sty 2012, o 16:58

Re: przeziębienie

Postprzez Klara » 24 paź 2012, o 00:39

cześć, ja polecam popijac mały lyk dziennie srebra koloidalnego. Jestem bardziej narazona na przeziebienia bo mam astmę, ale ten preparat naprawde zdziałał cuda, bo bywało ze przez rok nie miałam nawet kataru, Poczytaj sobie o własciwosciach srebra koloidalnego, mozna je kupić w aptece. Poza tym wierze w moc tranu, tez piję przez 6 miesiecy w roku regularnie po małym łyku dziennie. Nie przesadzam ale nie wiem co to przeziebienie od dawna podczas gdy wokól wszyscy pociągający:-D
Klara
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 9 paź 2012, o 15:41

Re: przeziębienie

Postprzez babka_na_medal » 24 paź 2012, o 13:42

Możesz spróbować, ja osobiście teraz jestem w ciąży więc u mnie narazie inna kategoria leków ale warto też poczytać co tam piszą na ulotce.
babka_na_medal
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 paź 2012, o 13:04

Re: przeziębienie

Postprzez gracja_87 » 25 paź 2012, o 15:16

No i sie rozłożyłam.. trwa to już dwa dni. Moja mama zawsze powtarzała, że jak samo weszło to i wyjdzie..:p.. ale męczyc się też nie ma sensu. Pomóżcie mi moi mili. Doradźcie co brac? Na razie uzbrojona jestem w aspiryne, paracetamol i modafen. Generalnie mam już dosc..jeszcze ta pogoda.

Obrazek
gracja_87
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 16:29

Re: przeziębienie

Postprzez dżoana » 27 paź 2012, o 01:47

Spać, pić herbate z cytryną i sokiem malinowym, duzo owocow i warzyw.
W międzyczasie poczytaj artykuły na pogromcach mitów medycznych jak zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości, bo pamietaj ze od przeziebienia bardzo łatwo o grypę :((
Avatar użytkownika
dżoana
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 01:37

Re: przeziębienie

Postprzez melinda » 27 paź 2012, o 09:58

Poleżeć, odpocząć tak jak piszą pić herbatę z sokiem malinowym lub miodem oraz cytryną. Jeżeli Ci nie przeszkadza to warto też czosnek naturalnie lub w kapsułkach do tego paracetamol i będzie dobrze :)

Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn.
melinda
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 15 paź 2012, o 20:44
Lokalizacja: Sopot

Re: przeziębienie

Postprzez rkrecona13rkrecona13 » 27 paź 2012, o 22:24

Ja odkryłam bardzo skuteczne tabletki. Sinulan stawia na nogi w kilka dni. Biorę raz dziennie, do tego okropne mleko z masłem i czosnkiem i od razu jet lepiej. Tabletki oczyszczają zatoki i likwidują katar, przeziębienie. Jak dla mnie rewelka :D
rkrecona13rkrecona13
 

Re: przeziębienie

Postprzez OlkaPy » 25 lis 2012, o 23:37

Każdy radzi sobie inaczej i każdemu co innego pomaga. Dla mnie ratunkiem jest ciepłe mleko z czosnkiem, Gripex i raz dziennie Sinulan :) Szybko stawia na nogi , łagodzi kaszel i oczyszcza zatoki :) Skuteczna kuracja dla całej rodziny :)) Polecam
OlkaPy
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lis 2012, o 23:12

Re: przeziębienie

Postprzez x-ruda » 26 lis 2012, o 00:12

Mi pomagają tabletki sinulan. Biorę je raz dziennie zawsze jak jestem chora. Szybko odtykają nos i zatoki. Spróbujcie sobie :)
x-ruda
 

Re: przeziębienie

Postprzez piper » 26 lis 2012, o 21:38

Jej znów się jedynkowcy zlecieli.Z tabletek bez recepty na zatoki dobry jest sinupred, tylko trzeba go brać całe opakowanie. Przy przeziębieniu - polopiryna + miód, i czosnek. Dobrze mieć też propolis. Poza tym przekoanałam się do manuki, przydaje się jesienią i zimą.
Avatar użytkownika
piper
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 12:33
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]