Pomoc w wyborze odkurzacza

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez bajaderka » 12 kwi 2013, o 17:11

Dziewczyny, potrzebuję porady.

Muszę kupić odkurzacz. Mieszkanko jest małe, nie ma dywanów. Myślałam o czymś kompaktowym, znalazłam takie cudo - http://www.agito.pl/odkurzacz-zelmer-el ... 36140.html. Bardzo mi się spodobał, chyba głównie dla tego, że jest bajecznie zielony :D
Widziałam opinie i jest naprawdę dużo pozytywnych. Gadałam o tym ze znajomą i mówiła, że trochę za tani ten odkurzacz i że jakościowo raczej nie może być szału. Fakt, mocy nie ma zbyt wielkiej, ale ja też nie potrzebuję jakiegoś super wielofunkcyjnego odkurzacza.
Co myślicie? Ewentualnie może podrzucicie jakieś alternatywy, tylko nie zbyt drogie (tak do 400 zł). Z góry dzięki za pomoc :)
Avatar użytkownika
bajaderka
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 20:47

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez hazel » 12 kwi 2013, o 19:14

Zależy Ci na np.filtrze wodnym? Dobra marka to Zelmer. Nie psują się, świetnie chodzą! :)

Ktoś wie z Was, ile kosztuje budowa domu? Potrzebuję szacowanych liczb... wszelkie propozycje mile widziane.
hazel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 19:06

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez Hadassa » 12 kwi 2013, o 21:35

Popieram Zelmera, mam już ponad rok i jestem zadowolona, a wcale dużo nie daliśmy... koło 300 zł..

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez Armigor » 12 kwi 2013, o 22:41

Ja mam miele i jestem bardzo zadowolona zwłaszcza z cichego trybu
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez pomcia » 13 kwi 2013, o 10:42

Ja mam zelmera 5letniego i daje radę.
pomcia
 

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez bajaderka » 13 kwi 2013, o 23:48

hazel napisał(a):Zależy Ci na np.filtrze wodnym? Dobra marka to Zelmer. Nie psują się, świetnie chodzą! :)


A co tak naprawdę daje filtr wodny, bo powiem szczerze, że nie do końca się orientuję.
Właśnie głównie myślę o jakimś Zelmerze, bo słyszałam dużo opinii. Zresztą mam już jakieś sprzęty ich firmy i jestem zadowolona.
Jakiej mocy macie te swoje odkurzacze, bo wydaje mi się, że to też jest jedno z dość ważnych kryteriów?
Avatar użytkownika
bajaderka
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 20:47

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez Hadassa » 14 kwi 2013, o 08:30

Ja mam ten http://www.zelmer.pl/odkurzacze/odkurza ... -0-st.html

o samych filtrach wodnych, czy też bezworkowych odkurzaczach, nie słyszałam dobrych opinii

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez Armigor » 14 kwi 2013, o 11:03

Zelmer ogólnie ma dobre sprzęty jednak jak chodzi o odkurzacz ja wybrałam miele może odrobine droższy ale warty ceny a zelmer też do najtańszych nie należy :D
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 14 kwi 2013, o 16:09

Ja mam Philipsa i też nie narzekam. Może troszeczkę za głośno pracuje ale nie odkurzam też w środku nocy. Nie pamiętam ile zapłaciliśmy ale jestem zwolennikiem tego aby nie patrzeć na kasę a mieć spokój na kilka dobrych lat.

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez Armigor » 15 kwi 2013, o 09:59

Ja również nie odkurzam w środku nocy ale wciągu dnia jak dziecko śpi :D
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez kasiak2 » 20 kwi 2013, o 17:54

Niedawno kupiłam odkurzacz Zelmera http://www.megamarket.com.pl/zelmer-odk ... ht,id-8455 mogę polecić wszystkim którzy w krótkim czasie chcą pozbyć się wszelkich zabrudzeń w domu
kasiak2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 sie 2012, o 10:32

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez kobietka77 » 28 lip 2013, o 21:13

Całkiem fajny i cena przystępna. Oglądałam ostatnio odkurzacz LG który dzięki wmontowanym czujnikom podąża za sprzątającym.
Avatar użytkownika
kobietka77
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 15:56

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez Lucja67 » 21 wrz 2016, o 11:35

A co możecie powiedzieć o odkurzaczach karchera? niedawno w sklepie matrixmedia widziałam jakieś obniżki, a że szukam teraz odkurzacza to zastanawiałam się właśnie nad tym, szczególnie, że czytałam, że to jakiś super sprzęt ;)
Avatar użytkownika
Lucja67
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 wrz 2013, o 11:05

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez Boni » 25 wrz 2016, o 10:12

Ja mam Zelmera i jak dla mnie to był najlepszy wybór. Ma sporą moc i mimo wszystko nie jest głośny. Ja kupiłam na W SKLEPIE i z dostawe miałam gratis. Polecam tam zajrzeć bo spory wybór i ceny atrakcyjne.

Ostatnio edytowano 25 wrz 2016, o 18:28 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę nie spamować forum
Boni
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 lut 2016, o 02:22

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez a_gatka » 25 wrz 2016, o 18:28

kobietka77 napisał(a):Całkiem fajny i cena przystępna. Oglądałam ostatnio odkurzacz LG który dzięki wmontowanym czujnikom podąża za sprzątającym.


Wolałabym, żeby odkurzał, a nie łaził... :D
a_gatka
 

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez lovechristmass » 12 gru 2016, o 13:20

pomyśl o odkurzaczu wodnym :P nie wydziela się brzydki zapach kurzu no i jest dobry dla alergików ;)

lovechristmass
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 gru 2016, o 12:52

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez majka34 » 3 sty 2017, o 09:51

Ja polecam jak najbardziej pomyśleć o odkurzaczu na sucho i mokro. Fajne propozycje widziałam w Maltec sklep od producenta. Gwarancja i serwis w cenie jak coś się stanie. A idealnie sprawdza się przy dzieciach małych.
majka34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 gru 2016, o 13:48

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez Dorinka » 3 sty 2017, o 10:18

Hadassa napisał(a):o samych filtrach wodnych, czy też bezworkowych odkurzaczach, nie słyszałam dobrych opinii


Dobre odkurzacze wodne czy bez-workowe kosztują kupę kasy. Te tańsze nie są niestety już wcale takie dobre.

Przy wyborze dobrze sprawdzać klasę energetyczną i dostępność worków oraz filtrów. czasami warto dopłacić 20 czy 100 zł do innego odkurzacze ze względu na cenę worków do niego oraz ich dostępność. Fajnie sprawdzić czy odkurzacz ma worki-zamienniki, które są dużo tańsze od oryginałów.
Avatar użytkownika
Dorinka
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30 gru 2016, o 22:52
Lokalizacja: Polskie morze

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez Hadassa » 26 paź 2017, o 19:22

My od jakiegoś czasu mamy ten i jestem zadowolona z niego.
Super jest bo łatwo się prowadzi.
To tefal tw6843 eaObrazek

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez redorange666 » 26 paź 2017, o 21:07

Rainbow i tylko Rainbow. Jest obrzydliwie drogi ale działa przez naście lat. Nieznam lepszego odkurzacza.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez Hadassa » 29 paź 2017, o 21:20

Co on takiego ma super ?
Bo widzisz, ten tefal, na końcu rury, jest dodatkowo, łatwo wyciągana szczotka, no i wygodna rączka do trzymania.
Łatwy sposób zmiany odkurzanej powierzchni, nie tylko na końcówce ale i na rączce, do tego jeszcze do odkurzania firanek ;)
No i łatwo wchodzi pod łóżka...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez redorange666 » 29 paź 2017, o 23:29

Primo filtr wodnu do którego zbiera się całe badziewie...i nie ma żadnych innych cudów, filtrów etc. Ma ogromną moc. Stawki do dywanów i mebli z elektryczna wirujaca szczotka. A największy plus to jego wykonanie. Jest niezniszczalny. Nie ma w nim nic co mogli by się zepsuć. Pierwszy działał prawie 15 lat i działał by nadal ale przy zakupie nowego starego zabrali ze sobą obniżając cenę. Taki mały bonus.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomoc w wyborze odkurzacza

Postprzez laelia » 19 lis 2017, o 13:23

z Rainbowem dla mnie za dużo zachodu ;)

Ja się napalam na taki Phillipsa:

Obrazek

3w 1 - ma funkcję odkurzania, czyszczenia na mokro, i odczepiany mały odkurzaczyk, np. do okruchów z kanapy itd.

A oprócz tego natknełam sie w gazetkach o mieszkaniach na takie cudo Karchera:

Obrazek


"Mop elektryczny, który jednocześnie myje podłoge i zasysa zanieczyszczenia.
Zbiornik wody czystej wypełniany wodą i środkiem czyszczącym automatycznie zwilża pad walcowy z mikrofibry. Napędzany elektrycznie pad walcowy obraca się w przód usuwając luźne/suche zabrudzenia i wyciera podłogę w jednym przejściu. System odkurzający znajdujący się nad padem zasysa wodę z zabrudzeniami z pada do zbiornika na brudną wodę."



chciaż to wydaje mi się zbyt piękne żeby było prawdziwe, żeby taki mop dokładnie wymył podłogę, ale lubię takie nowinki, lubię sobie usprawniać pracę więc poczekam na jakieś opinie jak już trochę to ustrojstwo pobędzie na rynku

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron