Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez Miniczka » 16 lip 2013, o 15:17

Dziewczyny, mam duży, przestrzenny pokój z dużymi oknami, ściany są w kolorze kawy z mlekiem, takie latte. Chcę zmienić kanapę, bo w końcu mnie na to stać:) zastanawiam się nad takim narożnikiem. Zależy mi bardzo zeby byl rozkladany:) Co o nim myslicie?
Obrazek
ewentualnei w ciemniejszym kolorze:
Obrazek

Podobają się wam? który bardziej by pasował do mojego koloru ścian?

Ostatnio edytowano 16 lip 2013, o 15:39 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: [img] nie boli
Miniczka
 

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez tusia25 » 17 lip 2013, o 14:29

No, dokładnie:) używaj [img] :) sama robiłam te błędy:P Ja uważam, że ładniejsza ta ciemniejsza sofa bo praktyczniejsza przede wszystkim!
tusia25
 

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez Kolaboracja » 17 lip 2013, o 20:55

Jak jest skórzana to nie ma wielkiego znaczenia kolor, jasne też się super sprawdzają, jednak wyglądem -fasonem też jestem za ciemną;]
Kolaboracja
 

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez Miniczka » 18 lip 2013, o 13:23

jak to nie ma znaczenia kolor, skoro jest skórzana?:) dla mnie właśnie ma.. a skoro w ciemniejszym rto myslicie ze bardziej braz, ciemny braz czy czern? jak w ogole podoba sie Wam ksztalt tych naroznikow?
Miniczka
 

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez Kejti » 18 lip 2013, o 18:37

Mi nie podobają się narożniki kwadratowe po rozłożeniu, nie wiem, jakoś tak nie wiedziałabym w którą stronę się położyć... ok, to siedzi tylko w mojej głowie ;-)
Ja kupiłam twardą sofę z poduchami i wiem, że to był błąd, bo jednak trzeba wybrać miękką, w której świetnie się siedzi. Taką np. jak w tym serialu rodzinka.pl
Kejti
Miła Kobietka
 
Posty: 72
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 22:55

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez Kolaboracja » 21 lip 2013, o 16:57

Nie ma znaczenie w tym sensie że jasna, biała sofa skórzana wcale nie jest gorsza, czy gorzej się użytkuje niż ciemna, bądź odwrotnie. Oczywiście wybór koloru dla nas, do pomieszczenia ma bardzo duże znaczenie. Jednak przy impregnacji, czyszczeniu niewielkie bo są specjalne środki kolorystyczne do takich kanap.
Kolaboracja
 

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez tusia25 » 23 lip 2013, o 15:34

Moim zdaniem ten jest w Twoim stylu, którego szukasz: http://www.etap-sofa.pl/index.php?optio ... 35&lang=pl

a może okazać się tańszy, warto sprawdzić, bo firma dobra. A styl w jakim szukasz narożnika nie powinien przysporzyć Ci kłopotów :)
tusia25
 

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez Kolaboracja » 23 lip 2013, o 18:52

Polecam sofy skórzane, są to meble na wiele lat, oczywiście ze skóry naturalnej, ta biała sofa bardzo ładna
Kolaboracja
 

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez tusia25 » 24 lip 2013, o 15:46

Nie jestem pewna, czy Bentley jest w skórze naturalnej, ale jest takie prawdopodobieństwo, bo etap sofa na pewno ma w swoich kolekcjach meble obite właśnie naturalną skórą i tu się zgodzę, przepięknie wygląda, łatwa w utrzymaniu no i trwała
tusia25
 

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez Kolaboracja » 24 lip 2013, o 21:22

ta firma 'słynie' z mebli skórzanych więc myślę ze mają ze skóry naturalnej
Kolaboracja
 

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez tusia25 » 25 lip 2013, o 15:59

Kolaboracja, a czym tak na prawdę różni się sofa w skórze naturalnej od sofy w skórze zwykłej, pewnie jest lepsza, ale na czym polega dokładnie ta jej przewaga, interesuje mnie to. Czy ceny w porównaniach są dużo wyższe?
tusia25
 

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez mery » 23 wrz 2013, o 22:10

A co powiecie na taki narożnik> Obrazek podoba Wam się?

Ostatnio edytowano 24 wrz 2013, o 08:35 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: [img]link do zdjecia[/img]

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez malinka 61 » 16 paź 2013, o 13:11

Jeżeli chodzi o kanapy to ja jestem zwolenniczka kanap miękkich , żeby były milutkie , ze skóry może są trwalsze ale to tak jak w gabinetach , chłodne i nie przyjazne dla człowieka wypoczywającego :kwiatek

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez AlinaZP » 17 paź 2013, o 12:37

Uważam, że narożnik nie jest dobrym pomysłem do przestronnego salonu, bo im bliżej rogu tym mniej osób może siedzieć (przeszkadzają nogi innej osoby), mebel ten nie daje zbyt wiele możliwości zmiany aranżacji wnętrza i sprawia wrażenie przesadzistego. Z mojego doświadczenia wynika, że lepszym rozwiązaniem są dwie kanapy (np. 3 i 2 osobowa) ustawione prostopadle.

Od dzieciństwa interesuje się modą, dlatego założyłam sklep http://portfelowo.pl, który oferuje portfele, teczki, torebki i galanterię skórzaną. Zapraszam, na pewno będziesz zadowolona z zakupów
AlinaZP
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 paź 2013, o 23:03
Lokalizacja: Warszawa ul Mrówcza 243

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez Kolaboracja » 10 lis 2013, o 10:42

tusia25 napisał(a):Kolaboracja, a czym tak na prawdę różni się sofa w skórze naturalnej od sofy w skórze zwykłej, pewnie jest lepsza, ale na czym polega dokładnie ta jej przewaga, interesuje mnie to. Czy ceny w porównaniach są dużo wyższe?

skóra naturalna jest po prostu bardziej solidna i wytrzymała, jeśli producent jest uczciwy to nie będzie bardzo na niej zdzierał, zobacz sobie kolekcje etap sofy, co do narożników to dla każdego co innego, nie każdy narożnik jest tak duży jak ten ze zdjęcia, natomiast jest to super rozwiąznie dla osób, które potrzebują w wypoczynku funkcji spania, bo np. nie mają sypialni
Kolaboracja
 

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez 456 » 11 lis 2013, o 19:34

mery napisał(a):A co powiecie na taki narożnik> Obrazek podoba Wam się?

Wizualnie mi się nie podoba. Po wysunięciu lewa strona okropnie wygląda przy siedzeniu... Mało to komfortowe i praktyczne. Jedynie kolor jest ładny.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez mery » 15 lis 2013, o 20:23

Blackfox po wysunięciu czy wsunięciu? ;) Ja tam nie lubię miękkich łóżek, bo mnie kręgosłup od nich boli... Ale czy ja wiem czy skórzane meble są do gabinetów? Dla mnie są raczej do eleganckich aranżacji :)

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez 456 » 15 lis 2013, o 23:11

Narożnik całkiem rozłożony. ;)
Niezbyt komfortowo wygląda dla osoby, która miałaby siedzenia w zasięgu lewej ręki.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez Kolaboracja » 16 gru 2013, o 14:30

Polecam obejrzeć sobie narożniki w etap sofie, na prawdę dobrej jakości a przy tym nie są to takie "kobyły" wielkie, które zajmują mnóstwo miejsca
Kolaboracja
 

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez elajablko » 20 gru 2013, o 12:19

Oba są ciekawe, ale widziałam w nie jednym domu białe narożniki i nie wyglądały za ciekawie, jednak szybko widać brud i trudno utrzymać czystość. Więc ja raczej za ciemna.

elajablko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 14 sie 2013, o 12:30

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez cotton » 20 sty 2014, o 17:31

Moim zdaniem meble skórzane jeśli się o nie dba są fantastyczne! Wystarczy odpowiednia pielęgnacja. Nie masz nad czym się zastanawiać jeśli zależy ci na pełnym komforcie i inwestycje na lata. Zerknij sobie na meble Gala Collezione, które są w Agata Meble. Ja jestem zadowolona. Możesz sobie do własnych potrzeb modyfikować.
cotton
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 17:27

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez Kolaboracja » 10 lut 2014, o 12:05

ja też jestem za skórą w kanapach i wypoczynkach, jest po prostu łatwiejsza w utrzymaniu, szczególnie jak jest dobrej jakości, to wystarczy przetrzeć i raz na czas zaimpregnować jakieś mleczko do skóry
Kolaboracja
 

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez kamiila » 3 mar 2014, o 12:00

ten ciemny narożnik z pierwszego postu jest bardzo ładny :)
Avatar użytkownika
kamiila
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 09:32

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez Kolaboracja » 3 mar 2014, o 15:07

kamila, narożniki w ogóle są bardzo fajne i funkcjonalne, ale niekiedy ktoś nie ma tyle miejsca by sobie pozwolić na narożnik, choć są i większe i mniejsze, jeśli chodzi o ciemne skórzane, to ten narożnik z etap sofy, moim zdaniem nie ma sobie równych
Obrazek

Ostatnio edytowano 3 mar 2014, o 15:08 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: [img]link[/img]
Kolaboracja
 

Re: Pokój gościnny - jaką sofę wybrać?

Postprzez mi_lena » 5 mar 2014, o 17:09

Skórka jest spoko, tylko trzeba nawilżać to raz kiedyś, żeby zachowało swoją elastyczność.
mi_lena
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 lut 2014, o 11:51
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron