Oddaj laptop!

Wydarzenia z Polski i ze świata. Kontrowersje wokół nas. Ciekawe artykuły. Polityka

Oddaj laptop!

Postprzez Jamelia » 20 cze 2014, o 19:25

Bez wstepu. Nie wierze że ktos mógłby nie słyszec o tej aferze...
Co o tym myślicie?

dla mnie to wstyd na cały świat... polska demokracja...
www.żal.pl :D

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Oddaj laptop!

Postprzez Snajper » 20 cze 2014, o 21:11

Politycy PO spuścili ze smyczy wszystkie swoje "psy", aby zastraszyć dziennikarzy. Problem "afery" sprowadzono do poziomu w którym nie dyskutuje się na temat tego co zawierały taśmy, tylko na temat tego kto je nagrał.
Po pierwsze - złamano prawo prasy do wolności słowa. Jeśli sąd miał ochotę ustalać kto i gdzie nagrał te taśmy zamiast nasyłać ABW powinien zwyczajnie przesłuchać " z wolnej stopy" dziennikarzy. Podzielam tutaj zdanie pana Ikonowicza. Nikt nie jest tak naiwny (a szczególnie prokuratura) aby myśleć, że tego typu materiały przechowuje się na jednym komputerze w redakcji , więc akcja ABW była sygnałem dla dziennikarzy: jak podskoczycie, pojawimy się również u was. Chodziło o zwykłe zastraszenia. Teraz, kiedy telewizja nagłośniła okoliczności oraz to jak przekroczono prawo (kwestia kopiowania materiałów i zażądanie ich przekazania do wglądu) nagle nie ma odpowiedzialnego za tę akcję.

Zatrzymano w areszcie śledczym menagera restauracji w której podobno dokonano nagrania i on podał nazwiska. Nie wiem czy ktoś wie, że Polska jest jednym z niewielu krajów Europy w których areszt śledczy to tak naprawdę areszt wydobywczy, który może trwać trzy lata w postępowaniu wyjaśniającym i trzy w sądowym, czyli łącznie sześć lat można więzić człowieka, a potem powiedzieć mu, że padł ofiarą pomyłki prokuratora. Rekordzista spędził bodaj dwanaście lat w więzieniu, a potem dowiedział się , że jest niewinny. Ja osobiście wiedząc o możliwościach prokuratora podpisałbym nawet oświadczenie, że jestem wielbłądem ;-) , byle tylko wyjść z takiego aresztu.

Rzecznicy prokuratury i ABW tłumaczą, że działają zgodnie z literą prawa. Po raz kolejny widać wyraźnie komu i czemu owa litera prawa służy i na pewno nie są to obywatele, bo przecież nie oni owo prawo tworzą.
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: Oddaj laptop!

Postprzez johnnorton » 4 lip 2014, o 18:19

Myślę, że zabieranie komuś laptopa jest nie fair. Ktoś mógł mieć tam swoje prywatne rzeczy. Jeśli już to powinien być nakaz, bo inaczej to odbywa się nielegalnie.

Zwykły ból nóg może zmienić się w coś gorszego.
johnnorton
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 18:05

Re: Oddaj laptop!

Postprzez Jamelia » 5 sie 2014, o 21:53

Jak zakończyła sie ta sprawa?... bo chyba przeszlo bez echa jak wszystkie inne polskie-polityczne afery i skandale...

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Oddaj laptop!

Postprzez Astra » 5 sie 2014, o 22:44

Powiem tylko , ze nasze panstwo zaczyna coraz bardziej przypominac panstwo bezprawia i to
w doslownym znaczeniu.
Przy takich aferach graniczacych ze skandalami trudno o inne porownanie.
Ostatnio slyszalam , ze Polska to kraj ktorego wymiar sprawiedliwosci okupowany jest przez skorumpowanych sedziow , prokuratorow i inne sluzby.
Kazda opcja swoja rzepke skrobie.
A tak jak kazda glosna ,,sprawka,, w wiekszosci przypadkow jest cichcem zamiatana pod polityczno-prawny dywan, ktorego nikt chyba nie jest wladny odkurzyc z tych politycznych szumowin i brudow.
I jak tu zyc, skoro sprawiedliwosc niewiele juz dla ludzi znaczy? :pisze:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]