Mieszkanie z teściową

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez BlackWolf » 17 maja 2015, o 22:37

MarcinJ napisał(a):No wiem, ze moja narzeczona nie dogadała by się z moją mamą, a ja z jej, dlatego też nie wyobrażam sobie opcji mieszkania z rodzicami, ale to chyba zależy od ludzi

MarcinJ -jesteś kobietą czy mężczyzną? Raz piszesz w żeńskiej osobie a raz w męskiej. Ciężko się połapać.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez korneliabaryza » 20 maja 2015, o 12:42

Ja jeszcze teściowej nie mam, ale powiedzmy, że wiem kto nią będzie :P i nie wyobrażam sobie wspólnego mieszkania!

Skup aut - skup samochodów powypadkowych na http://1skupaut.pl/powypadkowych-uzywanych/
korneliabaryza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 maja 2015, o 20:44

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez WszystkozAmeryki_com » 26 maja 2015, o 08:08

A moim zdaniem raz że jest to indywidualna sprawa i kwestia tego czy warunki życiowe,materialne w ogóle pozwalają nam zamieszkać osobno,a dwa kwestia charakterów bo znam całe rodziny które ze sobą mieszkają i chwalą sobie,co prawda dochodzi do małych spięć,ale tego się nigdzie nie uniknie.

WszystkozAmeryki_com
Extra Kobietka
 
Posty: 257
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 11:30

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez efunka » 26 maja 2015, o 13:05

nie nie nie i jeszcze raz nieeeee!!!!! małżeństwo powinno mieszkać oddzielnie od samego początku. Zakładanie rodziny wiąże się z docieraniem obu stron a niepotrzebne wtrącanie się przez teściową lub teścia najczęściej kończy niepotrzebnymi nieporozumieniami i stresem. Ja odradzam.
efunka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 11 maja 2015, o 15:52

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez elizeusz268 » 26 maja 2015, o 14:03

Problemem nie koniecznie muszą być teściowie, im więcej osób mieszka w jednym lokalu tym częściej zdarzają się konflikty. Jak się korzysta z jednej kuchni, łazienki czy telewizora lub komputera, to jest to nieuniknione niestety.

Zobacz najciekawsze atrakcje turystyczne w Krakowie dla całej rodziny.
elizeusz268
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 maja 2015, o 13:50

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez kotek » 27 maja 2015, o 20:17

kasia69 napisał(a):Moje mieszkanie z teściową zakończyłoby się prawie rozwodem........Szkoda pisać,przez 3 lata schudłam tak okropnie ,i słyszałam tyle złego,że zapamiętam to ''doświadczenie'' do końca życia...Ale może nie każda teściowa jest taka...może to ja po prostu na synową się nie nadaję.

współczuję i rozumiem cię ehhh te teściowe :)

Odziez z Anglii, Wloch i Francji
http://www.zeltros.co.uk
kotek
Fajna Kobietka
 
Posty: 109
Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:10

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez iga1980 » 4 cze 2015, o 13:17

Teściowa to nie koniecznie potwór. Wszystko zależy od charakteru tej osoby.

iga1980
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 11:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez zuzanna58 » 16 lis 2015, o 14:55

Na początku też miałam kłopoty żeby się dogadać z moją teściową, ale starałam się być cierpliwa w końcu sama mam synka i pewnie kiedyś podobnie będę reagowała na pojawienie się nowej kobiety w jego życiu… U nas sprawy poukładały się dzięki stopniowym zmianom. Podzieliłyśmy się obowiązkami tak żeby nie wchodzić sobie w drogę. Znalazłam też bardzo sprytny sposób na moja teściową codziennie rano robiłam kawę i śniadanie mężowi i jej. Jej dodatkowo kładłam na talerzyku cukierka od Pszczółki. Pszczółka ma świetną kolekcję mlecznych cukierków z dedykacjami. Wyciągałam te z napisem dla kochanej mamy i wiecie co zawsze uśmiechała się z czułością na ten widok później plotkowałyśmy razem i metodą małych kroczków udało nam się nawiązać świetny kontakt :)
zuzanna58
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 lis 2015, o 14:53

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez mamabeata » 16 lis 2015, o 16:25

Myślę, że warto się zastanowić nad tym, co może być problemem i po prostu to z nią ustalić. Na spokojnie. Obie chcecie dobrze dla swojego ukochanego :)
mamabeata
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 lis 2015, o 09:31

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez Umough » 16 lis 2015, o 17:05

Dokładnie, warto się umówić na spokojne spokanie i może sobie wyjaśnicie ;)

Umough
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 lis 2015, o 16:57

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez wrozka-bajuszka » 16 mar 2016, o 18:58

Uwierzcie mi...
teściowa to największy wróg każdej młodej mężatki!!!
a nie daj Boże jak jeszcze z nią mieszka!!!!!!!
8 miesięcy przeżyłam!
I moja nie dość że mi te 8 miesięcy uprzykrzała życie, to na koniec zmarła a po 2 dniach zabrała mi jeszcze mojego męża!!!!! Zabrała mi mojego ukochanego!! tak mnie nienawidziła że po niego przyszła!!!!
wrozka-bajuszka
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 26 maja 2014, o 21:47

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez RoxanaT10 » 18 mar 2016, o 09:45

o matko!! masakra, ale wydaje mi sie że masze teściowe, czyli matki naszych mężów są gorsze od naszych mam. Nasze są jakieś spokojniejsze Zgodzicie się?
RoxanaT10
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 lut 2016, o 15:16

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez Hadassa » 18 mar 2016, o 10:03

Mi sie po prostu wydaje ze do swojej mamy jestes przyzwyczajona, i umiesz sobie z nia radzic

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez karolina2667 » 22 mar 2016, o 20:27

Wszystko zależy od charakterów.. Jednak moim zdaniem najlepiej jest zrobić wszystko, żeby mieszkać samemu. Wszyscy będą wtedy o wiele zdrowsi.

karolina2667
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22 mar 2016, o 20:03

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez a_gatka » 24 mar 2016, o 17:19

Narazie mieszkamy sami, ale w planach remont pięknego poddasza, które dostaliśmy od teściów i zamieszkanie w tym samym domu. Swoją teściową uwielbiam, dogadujemy się i świetnie czujemy razem, więc nie widzę problemu. :)
a_gatka
 

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez milenka-buziaczek » 1 kwi 2016, o 11:32

jak nie mieszkacie wspólnie na m2 to dacie radę. gdybyście mieszkali na wspólnym mieszkaniu to nawet jeśli masz dobre stosunki z teściową mogłoby się to zmienić. każdy ma swoje nawyki
milenka-buziaczek
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 29 lip 2014, o 21:08

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez Anastazja099 » 7 kwi 2016, o 11:32

Nie potrafiłabym mieszkać z teściami..
Avatar użytkownika
Anastazja099
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 11:19

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez Kasia777 » 10 kwi 2016, o 17:44

Jeśli twoja teściowa jest faktycznie taką miłą osobą jak to opisujesz to wydaje mi się, że mieszkanie w jednym domu nie powinno być problemem. Musi tylko uszanować waszą prywatność i nie narzucać się :)

Reklama Łódź. Szyldy, tablice reklamowe, litery przestrzenne - http://developzone.pl/
Kasia777
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 kwi 2016, o 17:33
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez Adrianeczka89 » 28 kwi 2016, o 12:21

Mieszkanie z teściami jest zdecydowanie złym rozwiązaniem. Rozumiem, że w naszym kraju warunki mieszkaniowe są takie, jakie są. Wielu młodych ludzi po prostu nie stać na mieszkanie w wynajmowanym mieszkaniu czy domu. Ale dla związku mieszkanie z rodzicami jednej czy drugiej strony jest otksyczne. Nawet najmilsi teściowie później zaczynają być drażliwi i drobiazgowi. Po co sobie psuć dobre relacje z nimi. Jak poważnie myślicie o życiu, biorąc ślub, to również poważnie podejdzcie do tematu mieszkania i albo znajdziecie coś taniego do wynajęcia, albo zacznijcie się rozglądać za kredytem lub inną możliwością mieszkania tylko we dwoje.
Adrianeczka89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 08:23

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez Edytka77 » 12 cze 2016, o 19:54

To wszystko zależy od tego, jaki jest twój ukochany ,czy synuś mamusi czy najwazniejsza jesteś ty .Bo jeśli to synuś mamusi to zawsze będziesz gorsza ,jeśli natomiast ty jesteś najwazniejsza to dacie sobie rade .Wszędzie są problemy problemiki ,ale gdy jest miłośc i zgoda wszystko się da:)
Edytka77
Miła Kobietka
 
Posty: 84
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 19:38

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez małaMi » 16 paź 2016, o 11:43

Każda teściowa dobra ale tylko przed ślubem....
małaMi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12 sie 2016, o 20:58

Re: Mieszkanie z teściową

Postprzez henes » 21 lis 2019, o 19:56

Mieszkanie wspólne kilku pokoleń nie jest dobrym rozwiązaniem. Nawet gdyby teściowa była najlepsza to i tak jakiś konflikt się wytworzy.
henes
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 lis 2019, o 19:45
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]