manicure, pedicure

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

manicure, pedicure

Postprzez Hadassa » 14 paź 2015, o 20:37

Robicie same, czy chodzicie do kosmetyczki?
Jakiś kosmetyków do tego używacie ?
Jakie pilniki? A może warto zainwestować w mechaniczne, albo frezarki?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: manicure, pedicure

Postprzez angelato » 18 paź 2015, o 22:36

ja robię sama w domu manicure hybrydowy :) wkręciłam się w temat i coraz bardziej lubię to robić :D
mam zestaw lakierów hybrydowych i lampę z NeoNail, poleciła mi je koleżanka studiująca kosmetologie i jestem bardzo zadowolona z tego wyboru!
jakby co to mogę coś doradzić w tej kwestii :)
a pilników używam papierowych (ale takich twardszych) zazwyczaj o gradacji 180/240, ponieważ są one przeznaczone do natrualnych paznokci :)
angelato
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 wrz 2015, o 14:33

Re: manicure, pedicure

Postprzez Hadassa » 21 paź 2015, o 17:27

No tak, ale mi raczej chodzi o ogólne dbanie o paznokcie.
niekoniecznie o hybrydy ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: manicure, pedicure

Postprzez angelato » 22 paź 2015, o 23:06

W takim razie jeśli chodzi o ogólne dbanie to u mnie standardem jest wymoczenie dłoni, odsunięcie skórek (nigdy nie wycinam), oczywiście spiłowanie - tak jak wspominałam pilnikiem o gradacji 180/240, a przede wszystkim olejowanie i smarowanie! Codziennie wieczorem wcieram w skórki jakiś olejek, rycynowy albo kokosowy i smaruję dłonie kremem (zresztą,robię to po każdym myciu rąk :D)
angelato
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 wrz 2015, o 14:33

Re: manicure, pedicure

Postprzez kartka » 23 paź 2015, o 11:42

Dłońmi zajmuję się sama, paznokcie maluję zwykłymi lakierami i później tylko nakładam utwardzacz z Catrice. W którymś poście w innym wątku o nim pisałam. Wcześniej usuwam skórki, używam pilnika szklanego. Na koniec wcieram olejki (polecam z Inglot), kremy itp.
A na co dzień praktycznie po każdym myciu rąk smaruję dłonie kremem.

A stopy... z moich stóp nie jestem zadowolona, jak tylko mogę, to je zasłaniam. Więc ograniczam się do moczenia ich, usuwania zbędnego naskórka i smarowania różnymi specyfikami. Ale malowanie paznokci pomijam ;-)
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: manicure, pedicure

Postprzez Theila » 27 paź 2015, o 22:30

Moje paznokcie to temat rzeka. Lubie jak moje dłonie są niemalże pedantycznie zadbane. staram się uzywać odżywek, dobrej jakości lakierów i często kupuję różne nowości, żeby znaleźć perełki produktów które będą dla mnie idealne. Zazwyczaj używałam pilników szklanych do piłowania, a papierowych do polerowania płytki. Teraz zamówiłam sobie ten nowy pilnik Scholla i czekam aż przyślą. Jestem pełna optymizmu i ciekawości jak się sprawdzi.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: manicure, pedicure

Postprzez Hadassa » 29 paź 2015, o 22:56

Theila, ten co reklamują ?
Ale on chyba tylko do pięt. Albo mówisz o czymś innym.
Gdzie zamawiałaś?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: manicure, pedicure

Postprzez conscious » 29 paź 2015, o 23:12

zaczęłam sama ogarniać paznokcie od A do Z. trochę mi się budżet zmienił i niestety na paznokcie w salonie już sobie nie mogę pozwolić :) manicure-najpierw trochę moczę dłonie :) najlepiej nazbierać sobie trochę zmywania :D później nakładam sobie żel do usuwania skórek, akurat instant cuticle remover mam i na moje działa perfekto. w tym czasie sobie piłuje paznokcie do odpowiedniego kształtu. zdejmuję skórki patyczkiem, a potem już świeży lakier + dobry top coat i jak wszystko mi powysycha to jeszcze olejek rycynowy, naprzemiennie z olwiką do skórek i paznokci z witaminą E. u mnie nie ma żadnych fajerwerków, ale wg mnie dłonie wyglądają ok :)
Avatar użytkownika
conscious
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 12:52

Re: manicure, pedicure

Postprzez Theila » 30 paź 2015, o 10:07

Hadassa napisał(a):Theila, ten co reklamują ?
Ale on chyba tylko do pięt. Albo mówisz o czymś innym.
Gdzie zamawiałaś?


Miałam na myśli ten nowy do paznokci :) Koleżanka mi pokazała, że coś takiego dostała od męża i powiem ci że zaciekawił mnie. Nie tylko do samego piłowania, ale do wyrównywania płytki i do polerowania. Zazwyczaj używałam kilku róznych pilniczków, ale nie miałam jeszcze elektrycznego. Zamówiłam w swojej aptece, a wygląda to tak

Obrazek
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: manicure, pedicure

Postprzez dradziszewska » 2 lis 2015, o 12:49

Jeśli nie miało sie z tym styczności to warto udać się pierwsze kilka razy do kosmetyczki, podpatrzeć jak ona to robi, podpytać dlaczego wykonuje to w ten a nie inny sposób i po góra 3 takich wizytach część czynności będziemy mogli zrobić same w domu, a z czasem same będziecie potrafiły profesjonalnie zadbać o swoje paznokcie :D

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: manicure, pedicure

Postprzez Theila » 6 lis 2015, o 18:19

No i mam! Dopadłam w Rossmannie :)

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: manicure, pedicure

Postprzez zielonookanatalia » 9 lis 2015, o 17:04

Theila napisał(a):Moje paznokcie to temat rzeka. Lubie jak moje dłonie są niemalże pedantycznie zadbane. staram się uzywać odżywek, dobrej jakości lakierów i często kupuję różne nowości, żeby znaleźć perełki produktów które będą dla mnie idealne. Zazwyczaj używałam pilników szklanych do piłowania, a papierowych do polerowania płytki. Teraz zamówiłam sobie ten nowy pilnik Scholla i czekam aż przyślą. Jestem pełna optymizmu i ciekawości jak się sprawdzi.



a czy uzywasz moze z Mistero Milano lakierów? bo mowisz, ze dobrej jakosci a slyszalam, ze z tej firmy sa dobre. moze cos podpowiesz?
zielonookanatalia
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 27 lip 2015, o 16:52

Re: manicure, pedicure

Postprzez Hadassa » 9 lis 2015, o 21:14

Theila, a testowałaś już ? Widziałam dziś ten pilnik w rossmannie.
I chyba sobie go kupię i tak i tak.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: manicure, pedicure

Postprzez Stella » 11 lis 2015, o 17:58

oj dziewczyny kusicie kusicie - ja tam przeważnie poddawałam się zabiegom u mojej kosmetyczki - ale to jest niebanalne podejście do sprawy - leniwie w domu przy braku czasu - oj przemawia to do mnie
Dziewczyny dajcie może jeszcze znać jak się sprawuje - bo różnie to z nowościami bywa
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: manicure, pedicure

Postprzez angelato » 15 lis 2015, o 15:32

oo jestem ciekawa tego pilniczka z scholla! dajcie proszę znać, bo chętnie kupiłabym mamie coś w tym stylu na święta :)
angelato
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 wrz 2015, o 14:33

Re: manicure, pedicure

Postprzez Hadassa » 16 lis 2015, o 11:56

A ja namówiłam męża i kupiłam ten pilnik :) przekupiłam go informacją, że za jakiś czas będzie się sam męczył piłując mi paznokcie u stóp :D hehe..

Obrazek
I powiem Wam, że super jest.
Przede wszystkim szybko i sprawnie można wyrównać paznokcie i je spiłować.
3 końcówki, i 2 stopnie prędkości, wg mnie bardzo wygodne rozwiązanie.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: manicure, pedicure

Postprzez conscious » 16 lis 2015, o 20:50

rzeczywiście jakieś duże ułatwienie w codziennej pielęgnacji paznokci? bo scholl do pięt jeszcze rozumiem :P sama mam chrapkę, no ale taki sprzęcior do paznokci?
Avatar użytkownika
conscious
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 12:52

Re: manicure, pedicure

Postprzez Hadassa » 16 gru 2015, o 19:03

Sorry, nie zauważyłam tematu, ostatnio zabiegana jestem.
Conscious, zdecydowanie ułatwienie, a przede wszystkim przyśpieszenie.
Do tego wygoda. Łatwo trzyma się w ręku. 2 stopnie prędkości, więc można dostosować do swoich potrzeb
Powiem Ci, że nawet mojemu mężowi przypadł do gustu i używa ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: manicure, pedicure

Postprzez Theila » 20 gru 2015, o 23:53

zielonookanatalia napisał(a):a czy uzywasz moze z Mistero Milano lakierów? bo mowisz, ze dobrej jakosci a slyszalam, ze z tej firmy sa dobre. moze cos podpowiesz?


Nie pisałam nigdzie że ich używam, więc nie wiem czy są dobre.

Hadassa napisał(a):Powiem Ci, że nawet mojemu mężowi przypadł do gustu i używa ;)


Mój też podbiera. Nie sądziłam, że ten pilnik się dla niego nada, bo ma mocne i twarde paznokcie jak większość facetów, ale faktycznie ten pilnik sobie daje radę :)
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: manicure, pedicure

Postprzez Hadassa » 21 gru 2015, o 13:54

No to tak jak mój, tez ma twarde paznokcie. I sie sprawdza.
Fajnie, bo w końcu ma jakąś motywację do zadbania o paznokcie, czy tam to co panowie lubią czyli gadżet :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: manicure, pedicure

Postprzez Stella » 23 gru 2015, o 19:12

przez "przypadek" natrafiłam na mój jutrzejszy prezent - a myślałam, że moje delikatne sugestie, że marzy mi się elektroniczny pilnik pozostały bez echa - dam Wam znać po świętach jak się sprawuje
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: manicure, pedicure

Postprzez Hadassa » 27 gru 2015, o 15:50

Stella, czekamy na relację ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: manicure, pedicure

Postprzez Theila » 29 gru 2015, o 13:34

Hadassa napisał(a):No to tak jak mój, tez ma twarde paznokcie. I sie sprawdza.
Fajnie, bo w końcu ma jakąś motywację do zadbania o paznokcie, czy tam to co panowie lubią czyli gadżet :)


Nie wiem czy może już nie masz, ale jeśli nie kupiłas jeszcze to dokup też scholla olejek do pielęgnacji. U mnie zarówno ja jak i mąż chętnie uzywamy. Nie tylko na płytkę, ale też do skórek. Może i wam podpasuje. Chociaż ostrzegam, że mój wystawia rączkę i czeka czy mu nałożę i wsmaruję :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: manicure, pedicure

Postprzez Hadassa » 7 sty 2016, o 22:59

W ten olejek się też zaopatrzyłam... jest rewelacyjny :)
I obłędnie pachnie. A co najważniejsze, jest dobry, i odżywia paznokcie

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: manicure, pedicure

Postprzez Theila » 29 lut 2016, o 16:27

W polaczeniu z pilnikiem zdziałał z moimi paznokciami cuda. Przyznam ze to był w jednym i drugim wypadku świetny zakup. Nie wiem czy też używacie hybrydowych lakierów ale pilnik scholla tez swietnie sprawdził mi sie w przygotowaniu pod nie paznokci. Same plusy
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google Adsense [Bot]

cron