lody na diecie?

Znasz jakąś dietę cud? Schudłaś i chcesz się pochwalić i pomóc innym kobietkom? Wszystko na temat odchudzania i zdrowych diet piszemy tutaj.

Re: lody na diecie?

Postprzez Woli » 10 wrz 2015, o 18:30

Wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Nawet na diecie raz na jakiś czas lody z pewnością nie zaszkodzą. A przecież zawsze po takiej przekąsce można trochę pobiegać i to spalić :)
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: lody na diecie?

Postprzez Melania » 13 wrz 2015, o 10:35

Szkoda, że ja również lubię lody czekoladowe. Chociaż truskawkowymi też bym nie pogardziła. Co do kurczenia się żołądka, to nie słyszałam nic na ten temat. Wiem natomiast, że lody w diecie w małych ilościach nie powinny nikomu zaszkodzić. Dobre są też sorbety, bo są mniej kaloryczne, niestety nie wszystkim one podchodzą. Ponadto to co się zje, to zawsze można spalić.
Melania
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9 wrz 2015, o 21:48

Re: lody na diecie?

Postprzez karaszka » 27 paź 2015, o 12:18

Sorbety w niewielkich ilościach są ok
karaszka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 paź 2015, o 12:11

Re: lody na diecie?

Postprzez martawegan » 8 gru 2015, o 23:00

Niestety nie powinniśmy jeść lodów w czasie diety. Jest to produkt zawierający głównie cukier i tłuszcz, czyli składniki których powinniśmy unikać będąc na diecie. Zawierają wiele „pustych kalorii”, czyli poza energią mają w sobie niewiele wartościowych składników takich jak witaminy lub minerały. Jeśli już musimy się skusić na lody bo nie daje nam to spokoju to lepiej wybrać sorbety. Ponieważ maja nieco mniej kalorii niż inne lody. Niestety nie wymyślono jeszcze dietetycznych lodów. Ale kto wie, wszystko przed nami.
martawegan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 15:05

Re: lody na diecie?

Postprzez pomaranczka » 12 gru 2015, o 14:36

sorbety na pewno pomagają w chudnięciu, bo nie mają śmietany tak jak lody. Słyszałam, że to bardziej chodzi o to, że organizm żeby je strawić musi najpierw ogrzać, a na to potrzeba sporo energii. Idealnie byłoby robić sobie sorbety samej, żeby przy okazji nie jeść tej szczypiącej w język chemii. No ale wiadomo, jak to jest

pomaranczka
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 21 lut 2014, o 13:31

Re: lody na diecie?

Postprzez Modna26 » 15 gru 2015, o 11:23

słyszałam, że ogólnie lody waniliowe są najlepsze na diecie. Mają kalorie ale organizm je szybko spala. Zwykłe lody waniliowe...
Modna26
Miła Kobietka
 
Posty: 71
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 21:01

Re: lody na diecie?

Postprzez nwaclaw » 16 gru 2015, o 11:35

Lody nie są bardzo kaloryczne, ale jak ze wszystkim nie należy przesadzać.
nwaclaw
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 gru 2015, o 22:51

Re: lody na diecie?

Postprzez KasiaMar » 19 gru 2015, o 18:16

Zwykłe na patyku bez żadnej polewy czy sosów, lub lody wodne to fajna opcja, oczywiście w rozsądnych ilościach, ale to mój patent na dobry humor przy odchudzaniu :)

Obrazek
Avatar użytkownika
KasiaMar
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 19 gru 2015, o 17:44
Lokalizacja: Toruń

Re: lody na diecie?

Postprzez Ilonka444 » 24 gru 2015, o 00:07

Każdy ma czasem ochotę na coś słodkiego. Jeśli już mamy wybierać między czymś złym, a gorszym to wybierzmy lody. Lody są najmniej kalorycznym deserem. Nieduża liczba kalorii w lodach wynika stąd, że w lodach znajduję się dużo powietrza wtłoczonego podczas produkcji. Lody są dobrze trawione przez nasz organizm i nie zalegają długo w przewodzie pokarmowym. Najmniej kalorii zawierają sorbety i lody z owocami. Najwięcej kalorii mają lody czekoladowe i lody z dodatkami takimi jak migdały, orzechy i słodkie polewy.
Ilonka444
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 12:50

Re: lody na diecie?

Postprzez Jamelia » 27 gru 2015, o 13:45

A ostatnio słyszałam nawet że lody jedzone zimą odchudzają ;-)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: lody na diecie?

Postprzez darka83 » 25 sty 2016, o 14:52

Lody mogą odchudzać, ale nie każde - sam mechanizm, że jemy coś zimnego i organizm spala energię, żeby się ogrzać wpływa jakoś niby na odchudzanie - ale jeśli te lody to kilogram cukru i syropu glukozowo-fruktozowego to na pewno nie pomoże. Ja radzę zrobić domowy sorbet, z owoców, bez cukru - i takie "lody" na pewno nie zaszkodzą sylwetce :)

darka83
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 11:40

Re: lody na diecie?

Postprzez Oliwia_H » 10 lut 2016, o 11:09

Na pewno nie zaszkodzą, ale radzę robić samemu - zblendować owoce - bez innych dodatków. Ja kupiłam w ikei takie pojemniczki do robienia lodów na patyku i są super :)
Oliwia_H
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 paź 2015, o 16:41

Re: lody na diecie?

Postprzez Karolinka89 » 12 wrz 2016, o 11:52

Jasne że można jeść lody;) ja jestem na diecie już 2 miesiące i jem lody kiedy mam ochotę a uwielbiam arbuzowe;) nie można sobie wszystkiego tak odmawiać przecież odchudzanie to nie męczarnia tylko przyjemność że gubimy te kilogramy!

Miłośniczka zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej bloguje: http://szczupla-kobieta.pl
Karolinka89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12 wrz 2016, o 10:38

Re: lody na diecie?

Postprzez Davidev88 » 12 wrz 2016, o 12:13

Sorbety mają małą kalorii,i na pewno są zdrowsze niż na przykład lody czekoladowe które mają niektóre po 300kcal czy też toffi.

Davidev88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 wrz 2016, o 11:57
Lokalizacja: Poznań, Polska

Re: lody na diecie?

Postprzez Hadassa » 12 wrz 2016, o 14:03

A robila ktoras z Was sama sorbety?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: lody na diecie?

Postprzez kamiila » 6 paź 2016, o 11:03

myślę, że lepsze będą mrożone sorbety ;)
Avatar użytkownika
kamiila
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 09:32

Re: lody na diecie?

Postprzez martynaaa89 » 20 paź 2016, o 11:40

Temat może nie na czasie, bo pogoda jednak nie sprzyja jedzeniu zimnych przysmaków, ale co myślicie o lodach z bananów? W lecie często sobie je robiłam - blendowałam mrożone kawałki banan z łyżką kakao i mlekiem i słodziłam stewią albo daktylami. Pyszne to było i chyba dobre na dietę? Ogólnie jestem wielką fanką lodów, a właśnie sorbetów nie lubię tylko najbardziej takie na śmietance, zwłaszcza czekoladowe, kawowe albo orzechowe, więc niestety te bardziej kaloryczne ;) A jak w lidlu jest tydzień amerykański i dają lody o smaku masła orzechowego to po prostu przepadam

"Także wśród ludzi jest więcej kopii niż oryginałów." – Pablo Picasso
Avatar użytkownika
martynaaa89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 20 paź 2016, o 11:06

Re: lody na diecie?

Postprzez basialem » 30 paź 2016, o 16:57

ojej dziewczyny odpuśćcie sobie lody jeśli chcecie schudnąć.. przecież to tylko odrobina samokontroli :)

Sklepik z miniaturowymi domkami DIY https://tycichatka.pl. Serdecznie polecam :)
Avatar użytkownika
basialem
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 paź 2016, o 16:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: lody na diecie?

Postprzez pollyanna » 1 lis 2016, o 13:52

Dokładnie, a teraz w okresie zimowo-jesiennym powinno być łatwiej :)

Odette or Odile?
Avatar użytkownika
pollyanna
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 23:05

Re: lody na diecie?

Postprzez Hadassa » 2 lis 2016, o 11:53

Czy ja wiem. Z tego co zawsze czytalam to wlasnie jesien zima jest najgorszym okresem na diety. Bo organizm odklada tluszcz itp na zime

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: lody na diecie?

Postprzez Babcia Zosia » 7 lis 2016, o 18:09

Jak ktoś szuka usprawiedliwienia , jakie maja mało kalorii to raczej nie schudnie.

piekarnia bydgoszcz - najlepsza piekarnia w mieście
Babcia Zosia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 lis 2016, o 18:05

Re: lody na diecie?

Postprzez Laura89 » 14 lis 2016, o 15:05

Ja nie powiem bo robię sobie sama sorbety pychotka naprawdę;) a jestem na diecie i wcale nie widzę przeciw wskazań by je jeść;) waga spada mi ładnie a jak zjem małą miseczkę to się nic nie stanie zrzucę to na treningach ;) chodzę na aqa aerobik i biegam;) dodatkowo przyjmuje suplementacje SPAMi to jest cała prawda jak zrzucam kilogramy jedząc lody;)

Ostatnio edytowano 15 lis 2016, o 13:20 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
Laura89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 14:55

Re: lody na diecie?

Postprzez Adelka » 18 lis 2016, o 13:43

Sorbety Grycana nie są ani najmniej kaloryczne, ani też najtańsze. Lepiej rozejrzyj się za niemarkowym odpowiednikiem, bo kierunek myślenia jest dobry :)
Adelka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11 paź 2016, o 10:51

Re: lody na diecie?

Postprzez ewelinaaa92 » 21 lis 2016, o 12:05

Lepiej samemu sobie zrobić lody fit :) przepisów pełno na necie. Chociaż nie ma co popadać w skrajność. Jak trzymamy ciągle diete. To sobie można pozwolić dziennie na coś słodkiego w żeby się zmieścić w przedziale 200 kcl :)

Ciekawe informacje o Ventolin oraz moim blogu.
ewelinaaa92
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 14:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: lody na diecie?

Postprzez ninakijewska » 15 sty 2017, o 13:43

Gotowe, sklepowe na pewno nie. Są nie tylko wysokokaloryczne, ale i po prostu niezdrowe. Ja robię albo własne lody, najczęściej wspomniane już sorbety albo zamrażam jogurt owocowy. Czekolady nie lubię na szczęście. Kiedyś owszem. Spróbujcie, na początek "na siłę" zmienić źródło cukru, poprawy nastroju. Warto.
ninakijewska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 sty 2017, o 12:15
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]