Lepsza kuchnia gazowa czy indukcyjna?

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Lepsza kuchnia gazowa czy indukcyjna?

Postprzez Claudia27 » 15 lis 2012, o 12:28

Dziewczyny mam dylemat. Czy kupic do nowego mieszkania kuchnie indukcyjna czy przenieść ze starego gazowa? Czy ta indukcyjna to nie jest zbędny wydatek tylko dlatego ze jest w modzie?
Claudia27
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 12:02

Re: Lepsza kuchnia gazowa czy indukcyjna?

Postprzez MatkaPolka » 15 lis 2012, o 14:00

Moim zdaniem warto zainwestować w kuchnie indukcyjna. Ten koszt zwroci się z czasem, a przeciez jest to urzadzenie na cale zycie. Grzanie polem magnetycznym skupia energie tylko w miejscu garnkowi, ptelni, dzieki czemu nie tracisz energii i pieniędzy. A jakie szybkie i przyjemne gotowanie :)
MatkaPolka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 13:44

Re: Lepsza kuchnia gazowa czy indukcyjna?

Postprzez Izydka » 16 lis 2012, o 16:05

Zdecydowanie indukcja - mam taką SPAM
Baaaaaaaaardzo wygodne :girlactive ;)

Ostatnio edytowano 24 mar 2019, o 09:14 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Izydka
 

Re: Lepsza kuchnia gazowa czy indukcyjna?

Postprzez wyga » 27 lis 2012, o 18:37

Też zdecydowanie polecam indukcję, o tej płycie aven nie słyszałam, ale nie brakuje teraz takich urządzeń :)
wyga
 

Re: Lepsza kuchnia gazowa czy indukcyjna?

Postprzez aniag1 » 29 lis 2012, o 14:48

Dokładnie. Gaz będzie droższy z roku na rok.

aniag1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 14:36

Re: Lepsza kuchnia gazowa czy indukcyjna?

Postprzez jowitka.b » 25 mar 2013, o 18:18

również polecam indukcję- ma na pewno największą wydajność przy najmniejszej stracie energii. Poza tym jest bezpieczna w użytkowaniu.To ważne zwłaszcza jeśli w domu mamy małe dzieci.
jowitka.b
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 12:23

Re: Lepsza kuchnia gazowa czy indukcyjna?

Postprzez czarująca » 10 kwi 2013, o 09:36

Moim zdaniem to zależy też od tego, jak często korzystasz, ile osób będzie jej używało itd. Ja na przykład mieszkam sama i zdecydowałam się na zakup kuchenki na gaz LINK Nie gotuję bardzo dużo, dlatego nie mam zupełnie problemu z rachunkami za gaz, czego akurat nie mogę niestety powiedzieć o prądzie. Poza tym mam w kamienicy dosyć starą instalację elektryczną i często wyskakują mi korki, więc staram się jej dodatkowo nie obciążać ;)

ZA LINK PODZIEKUJEMY
Avatar użytkownika
czarująca
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 11:55

Re: Lepsza kuchnia gazowa czy indukcyjna?

Postprzez monikk » 29 lis 2016, o 09:01

Mieszkając w wynajmowanym mieszkaniu w kuchni miałam płytę gazową, a teraz "na swoim" mam płytę indukcyjną i w tym porównaniu zdecydowanie wygrywa indukcja. Teraz jest o tyle lepiej, bo możemy ją kupić w bardzo przystępnych cenach, ja swoją kupiłam za niecałe 1400 złotych i jakościowo jest b. dobra, to model KIH 6412-4B. Ma 4 pola grzejne o 10 poziomach mocy, poza tym ma specjalną powłokę Anti Touch chroniącą przed zostawianiem na jej powierzchni odcisków palców. Oprócz tego indukcja ma energooszczędną funkcję uśpienia stand-by, czy funkcję bridge, która łączy dwa sąsiednie pola w jedno - przydatne gdy mamy duże naczynie. Przy indukcjach jest jedna mała może nie wada, ale mały minus - trzeba kupić specjalne garnki i patelnie, ale w końcu to inwestycja na lata :)
Avatar użytkownika
monikk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 lis 2016, o 08:56

Re: Lepsza kuchnia gazowa czy indukcyjna?

Postprzez kaja111 » 1 gru 2016, o 16:52

Zdecydowanie indukcja.

Ciekawe i pomysłowe urządzanie wnętrz ze http://www.studiodeco.pl/
kaja111
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 gru 2016, o 13:13

Re: Lepsza kuchnia gazowa czy indukcyjna?

Postprzez Joanna2208 » 6 gru 2016, o 09:23

A ja dowiedziałam się od koleżanki o sprzęcie, który łączy ze sobą obie rzeczy. Zrobiłam dokładny zwiad i kupiłam: kuchenkę gazową pod szkłem firmy Solgaz. Powiem wam, że jestem z niej bardzo zadowolona. Łatwo się czyści i nie brudzi wszystkiego wokół jak zwykła gazówka. Dla mnie to największy plus. Super też wygląda. Elegancko pasuje do mojej eleganckiej kuchni:) poczytajcie sobie o nich, może też się skusicie. :cooking
Joanna2208
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 gru 2016, o 09:16

Re: Lepsza kuchnia gazowa czy indukcyjna?

Postprzez Pinka » 8 gru 2016, o 22:28

Różnice w cenie są spore, dlatego ja też rozglądam się za kuchnią gazową. Kuchnia nie jest moim ulubionym miejscem, więc wystarczy mi gazowa. Myślę od jakiegoś czasu o wymianie mojej na nowszy model. Nawet oglądałam na stronie EURO RTV AGD. Mają kuchenki, więc pozostaje wybrać się do sklepu i kupić. Mam nadzieję, że podobnie jak poprzednim razem, gdy kupowałam lodówkę, sprzedawca fachowo mi doradzi i pomoże wybrać odpowiedni model.
Pinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 lis 2016, o 17:54

Re: Lepsza kuchnia gazowa czy indukcyjna?

Postprzez Kasiak » 1 mar 2019, o 17:14

Ja osobiście wolę kuchnię gazową, bo używam notorycznie woka i lubię wysokie temperatury. Choć kuchnia indukcyjna jest wygodna i łatwo się czyści, a garnki do kuchni indykcyjnej kupisz bezproblemu, czy patelnie do pieczenia, grillowania, smażenia. Z resztą renomowane marki takie jak Ballarini, Staub, Zwilling, czy nawet Miyabi mają wszystkie potrzebne akcesoria kuchenne na każdy typ kuchenki
Kasiak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 27 wrz 2018, o 06:45

Re: Lepsza kuchnia gazowa czy indukcyjna?

Postprzez Aza » 2 lip 2019, o 20:40

A nie myślałyście o wybraniu takiej, która jest jak gdyby połączeniem obu. Kuchenka wyglądająca jak indukcja, a jednak będąca płytą gazową to innowacyjna technologia Solgaz. Kuchenka nie wymaga stosowania specjalnych garnków, łatwo się czyści i jest łatwa w obsłudze. Powoduje też znaczne oszczędności w zużyciu gazu co mnie bardzo cieszy.
Aza
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 19:16

Re: Lepsza kuchnia gazowa czy indukcyjna?

Postprzez Idźka89 » 18 sie 2019, o 18:02

Dla mnie zdecydowanie indukcyjna, sama wybrałam płytę 900 SENSE SensePro z Electroluxa, płyta ma taki bajer, że daje znak jak potrwa jest gotowa, więc nic nie wyjdzie suche, surowe, czy niedobre.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: Lepsza kuchnia gazowa czy indukcyjna?

Postprzez alicja.m » 28 sie 2019, o 13:24

O wiele bardziej lubię gotować na kuchni gazowej - znacznie łatwiej można kontrolować gotowanie. Na indukcyjnej zawsze coś mi wykipi, przypali, albo się nie dosmaży. Wiadomo, że kuchnia gazowa jest trudniejsza do umycia, jednak przyjemniejsze gotowanie jest dla mnie ważniejsze :)

Czysty Zysk - blog nie tylko o sprzątaniu
Avatar użytkownika
alicja.m
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 29 lis 2018, o 10:52
Lokalizacja: Poznań
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]