Laserowa korekcja wzroku

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Marina » 4 wrz 2013, o 19:37

Przed zabiegiem warto sobie obejrzeć takie 'transmisje' dostępne na youtube. Dużo dają, prawie pełen obraz co i jak. Fakt, oglądając nie odczujecie tego specyficznego zapachu i dziwnego uczucia ale nie co więcej będziecie wiedzieć: youtube

Linki do filmików z youtube są mile widziane jednak proszę aby podany link był prawidłowy.

Ostatnio edytowano 5 wrz 2013, o 12:56 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: nieprawidłowy adres strony
Marina
 

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez gabisweet » 13 wrz 2013, o 13:46

O widzisz, o tym nie pomyślałam. Na pewno coś poszukam, a jak znajdę jakiś dobry to zapodam link. :-)
gabisweet
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 11:42

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez epiglottis » 13 wrz 2013, o 18:15

agika37 napisał(a):Z tego co się orientuję operacja laserowa oczu to zabieg zalecany osobom pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, jest bezbolesny i trwa zaledwie kilkanaście minut, jest to zabieg bezpieczny, przed zabiegiem nie powinno się przez 7 dni nosić miękkich soczewek kontaktowych, a na 21 dni soczewek twardych, nie można też spożywać napojów alkoholowych na 48 godzin przed zabiegiem, planując ten zabieg warto poszukać zaufanej kliniki, żeby mieć pewność że zabieg zostanie wykonany przez najlepszych specjalistów.

!!!! 75% tego co napisałaś to nieprawda. Aż mi gardlo ścisnęło jak to przeczytałam. Mam nadzieję że nikt sie nie zasugerował Twoją wypowiedzią
Po pierwsze nie od 18-55. Laserową korekcję można przeprowadzić w momencie kiedy wada "zatrzyma sie " czyli nie rośnie. a wiec 18 lat jako okres dojrzewania odpada ( ok 25-27 najwcześniej) dodam że przed zabiegiem musisz raz w miesiacu przez rok przeprowadzac badanie wzroku czy wada sie nie zwiększa.
Po drugie to czy jest bolesny czy nie zależy od wady. Dla przykładu moja znajoma po korekcji wady -8 nie mogla przez ponad 2 tyg. wychodzic na światło i ledwo nie umarła z bółu ( przez jakiś czas przychodziła do niej pielegniarka z zastrzykami ) podobno ból niesamowity. Mój znajomy ( wada mniejsza niz -1 ) miał mniej bólu, ale miał !
Po trzecie taka operacja ma dużo skutków ubocznych ( mozesz przez całe życie miec zaburzony obraz). Dużo takich operacji jest nieskutecznych i wada wraca ( czasami jest nawet większa niż poprzednia )
Po czwarte żaden okulista sam nie dałby sobie zrobić tej operacji ( słowa mojej okulistki ). Jeszcze nie jest ona na tyle doskonała żeby nazwać ją bezpieczną. radzę uzbroić się w cierpliwośc i w szkła kontaktowe ( najlepszy wynalazek ever ) myśle ze w przyszłosci sposób prowadzenia tych operacji zostanie udoskonalony :D
epiglottis
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13 wrz 2013, o 16:19

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez meryforce » 23 wrz 2013, o 13:22

W temacie filmików z zabiegu to polecam też ten: http://www.youtube.com/watch?v=4TSbhSDE55o
meryforce
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 cze 2013, o 13:45

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Marina » 23 wrz 2013, o 19:32

Faktycznie coś źle wstawiłam, może teraz:
[videoyoutube=http://www.youtube.com/watch?v=CJjdQEjGuiA][/videoyoutube]
epiglottis tak jak piszesz, zabieg można mieć dopiero kiedy wada się ustabilizuje - może to być w wieku 25 ale niektórzy już mają 20 robią zabieg. Czy trzeba chodzić co miesiąc i sprawdzać wadę - nie trzeba :). Chyba że się tak człowiek niecierpliwi kiedy mu się wada zatrzyma...
Ból - jest, ale nie jest to jakiś straszny ból - u mnie trwał jakieś trzy dni. Czasem ząb potrafi boleć bardziej. Zapewne u każdego inaczej ale też dużo zależy od metody zabiegu, od tego jak duża była ingerencja w oko i jak umiejętnie zabieg został przeprowadzony. Dlatego tak ważny jest wybór lekarza..
Marina
 

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez gabisweet » 24 wrz 2013, o 09:31

Marina - a Ty jaką metodą miałaś wykonywaną operację? ;>
gabisweet
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 11:42

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Marina » 25 wrz 2013, o 20:50

Miałam epi-lasik, bardzo bezpieczna i oszczędna metoda i bardzo dobra dla osób z cienką rogówką (czyli dla mnie :)).
Marina
 

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez babuszka » 12 lis 2013, o 13:40

teraz w sumie bardzo tanio można sobie zrobić taki zabieg... w Lexum mają ofertę na grouponie i naprawdę się opłaca. ja sama chyba się skuszę, bo mam dosyć okularów i serio widzę coraz gorzej :/
babuszka
 

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez MarianAna » 12 lis 2013, o 14:44

Tylko słyszałam, że w niektórych przypadkach taka korekcja wzroku może być niebezpieczna. Prawda to?
MarianAna
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 14:45

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Marina » 18 lis 2013, o 11:40

Kwestia dobrze zrobionych badań przed zabiegiem. Nie każdy może kłaść się pod laser ale badania kwalifikacyjne maja wyłapać takie osoby.
Marina
 

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez ewelina86 » 20 lis 2013, o 22:51

Moim zdaniem ingerencja zewnętrzna zawsze powinna być ostatecznością. Najpierw starajmy się zmienić coś w sobie co może zatrzymać proces psucia wzroku oraz go odwrócić. Jest kilka prostych zasad zapobiegających negatywnym zmianom. Robienie przerw od pracy przy komputerze, ćwiczenie wzroku poprzez patrzenie się na obiekty bliskie i oddalone, wietrzenie pomieszczeń gdzie znajdują się komputery, dieta bogata w przeciwutleniacze. Są ciekawe publikacje na temat ćwiczenia wzroku i należy po nie sięgnąć przed zdecydowaniem się na zabieg. Najpierw sami zadbajmy o nasz wzrok i jeśli to nie pomoże poddajmy się zewnętrznej interwencji. Ja oprócz ćwiczeń wzroku zażywam Vitrum Vision w tabletkach. Pozwala mi to zapomnieć o dostarczaniu antyoksydantów w pożywieniu i mogę skupić się tylko na ćwiczeniach wzroku i to pomaga
Avatar użytkownika
ewelina86
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 15 mar 2012, o 15:41

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez gama01 » 20 lis 2013, o 23:36

ja się trochę boje.
Avatar użytkownika
gama01
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 8 wrz 2013, o 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez gabisweet » 23 lis 2013, o 00:22

Dziewczyny a co myślicie o zabiegu metodą lasek? Jak długo się wraca do zdrowia? Czy któraś z was miała taki zabieg przeprowadzany? Ja się zakwalifikowałam do tej metody podczas wizyty w Centre de la vision, trochę się boję, bo się naczytałam o komplikacjach...
gabisweet
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 11:42

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez meryforce » 25 lis 2013, o 13:22

Wiesz co, skoro lekarz zaleca tą metodę to zdaj się na jego wiedzę. Każdy przypadek jest inny i trudno powiedzieć, czy lepsze będzie to czy tamto. Mój kolega miał we wrześniu np. LASIK w Weiss Klinik i gryzł się, czy aby na pewno, bo przecież teraz to epi-lasik się robi lub EBK. Ale doktor wszystko mu wytłumaczył dlaczego akurat te metoda i poszedł pod laser. Bardzo jest zadowolony, a nawet szybciej wróciło mu dobre widzenie. Więc to sprawa indywidualnych predyspozycji oczu.
meryforce
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 cze 2013, o 13:45

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez 1mpresja » 16 mar 2014, o 21:13

Ja bym chciała, ale wciąż czekam na odpowiedni moment... i kasę :)
1mpresja
Fajna Kobietka
 
Posty: 129
Dołączył(a): 13 lut 2014, o 19:47

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Kornelka00 » 17 mar 2014, o 13:03

miałam wykonywany zabieg w Bielsku-Białej. Generalnie mój przypadek to wada wrodzona na jednym oku, dosyć duża - zabieg pomógł, ale nie widzę perfekcyjnie. Mimo to uważam, że warto było.

Obrazek
Avatar użytkownika
Kornelka00
Fajna Kobietka
 
Posty: 191
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 13:50

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez ladyblues » 27 cze 2014, o 16:20

dziewczyny, jeśli wy albo ktoś z waszych bliskich chce zrobić ten zabieg to w Lexum teraz można zrobić go taniej :) dostałam newsletter z info, że mają o wiele niższe ceny zabiegów :):)
ladyblues
 

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Melula » 25 gru 2014, o 13:20

U nas latem koleżanka w roku (studia) trafiła na fajną obniżkę zabiegów takiej laserowej korekcji w Krzywym Domku, W Sopocie - mieli 5 % zniżki na operację, co przy cenach 2-4 tysiaki na jedno oko wychodziło nawet nieźle. I skorzystała, farciarka.
Ale niestety to była zniżka wakacyjna i już chyba takiej nie mają.
Strasznie droga ta laserowa korekcja wzroku jest, w zasadzie nie rozumiem dlaczego - przecież chyba taka klinika laser kupuje raz, a potem używa go milion razy, więc ceny powinny być niższe. Nie uważacie?
Melula
 

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez oleandra » 27 gru 2014, o 14:06

Warto decydować się na ten zabieg, gdy ma się ma krótkowzroczność -1? Czy tak mała wada wzroku kwalifikuje się w ogóle do takiej korekcji?

http://signum.healthcare/ - prywatna opieka medyczna
Avatar użytkownika
oleandra
Miła Kobietka
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 14:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez viesia » 13 sty 2015, o 10:18

Ja miałam -1, ale do tego astygmatyzm -3. U mnie więc po zabiegu noc i dzień:) jeśli masz samą krótkowzroczność, to może poczekaj, bo z latami wada może ci urosnąć i wtedy byłby większy sens. Zależy ile masz lat i czy możesz czekać:) ja bym poczekała
viesia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 wrz 2014, o 10:36

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez CherylCole » 16 lut 2017, o 20:18

ktoś napisał ,ze laserowa korekcje wzroku można zrobić miedzy 18 a 55 rokiem życia .... no chyba jednak nie do końca ,a przynajmniej nie w przypadku każdego zabiegu . Jest np. zabieg Lentivu - czyli mikrosoczewkowa korekcja wzroku , którą z tego co pamiętam można wykonać jak dany pacjent ma skończone 21 lat . Tak mi się cos kojarzy jak moja siostra chciała się wybrać na coś takiego . Generalnie sam zabieg jest bardzo dobry zwłaszcza dla osób , które prowadza aktywny tryb życia .
CherylCole
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 gru 2015, o 11:13

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Ania22 » 1 mar 2017, o 12:45

Z mojej rodziny już 3 osoby wykonywały ten zabieg. Trwał on godzinę i był bezbolesny. Jednak okres rekonwalescencji trwa ponad 3 miesiące.
Ania22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 lut 2017, o 13:06

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Aleksndra » 2 mar 2017, o 11:28

Sama się szykuje na ten zabieg. Ale dopiero po ciąży. Podobno przed ciążą bez sensu jest to robić. :) Mam już dosyć okularów! :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Piękno kobiety tkwi w szczegółach. Mój blog:
http://www.healthybeauty.pl/blog
Avatar użytkownika
Aleksndra
Miła Kobietka
 
Posty: 93
Dołączył(a): 26 lut 2017, o 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez cate » 25 kwi 2017, o 12:16

Mnie strasznie kusi, ale boję się powikłań, albo że operacja się nie uda :<
Avatar użytkownika
cate
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 gru 2016, o 09:31

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Capri » 27 kwi 2017, o 14:11

Ja również panicznie bym się bała. Póki co decyzja odwleczona w czasie (skupiłam się na wyleczeniu i doprowadzeniu do perfekcji zębów).

W sieci znajdziesz całe mnóstwo opisów zabiegów, rekomendacji, ba nawet znajdziesz propozycje zakupienia zabiegu online czy na grouponie! Serio, teraz takie zabiegi sprzedaje się w internetowych sklepach online, które są prowadzone przez specjalistyczne kliniki. Oczywiście kwalifikacje do zabiegu potem masz na podstawie wizyty u lekarza, niemniej jednak sprzedaje się taka operację jak torebki czy buty :)


TREŚĆ ZMIENIONA PRZEZ MODERATORA
Capri
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 23:32
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]