Kwas foliowy

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Kwas foliowy

Postprzez Sharlot » 31 maja 2015, o 22:29

mi lekarz powiedzial, zeby stosowac kwas foliowy z magnezem, w razie niedoborow. Oczywiscie do tego zdrowa dieta, duzo warzyw i owocow.
Sharlot
 

Re: Kwas foliowy

Postprzez supełek » 1 cze 2015, o 15:11

To jakiś zestaw witamin czy oddzielnie brałaś magnez? Magnez jest bardzo potrzebnym pierwiastkiem w czasie ciąży i w porównaniu z innymi pierwiastkami zapotrzebowanie na magnez jest dość wysokie.
supełek
 

Re: Kwas foliowy

Postprzez tinacleo » 2 cze 2015, o 19:54

pewnie, że magnez jest potrzebny, ale chyba trzeba kontrolować jego poziom poprzez badania krwi i wtedy w razie potrzeby go przyjmować :)
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: Kwas foliowy

Postprzez supełek » 8 cze 2015, o 10:57

Organizm musi już być wtedy nasycony folianami, dlatego lekarze zalecają suplementację na długo przed poczęciem, a nawet podczas antykoncepcji hormonalnej
supełek
 

Re: Kwas foliowy

Postprzez aanka91 » 16 cze 2015, o 12:10

O odpowiedni poziom kwas foliowego w organizmie powinny dbać przede wszystkim kobiety w ciąży, jako, że reguluje on rozwój komórek nerwowych w okresie płodowym - jego poziom jest niezwykle istotny dla przyszłych matek, oraz ich nienarodzonych dzieci (kwas foliowy zapobiega m.in. występowaniu wad cewy nerwowej u płodu). Kwas foliowy można znaleźć m.in. w zielonych warzywach (jarmuż, szpinak) i roślinach strączkowych, oraz w suplementach diety.

www.kuzniazdrowia.pl – apteka internetowa
aanka91
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 cze 2015, o 12:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwas foliowy

Postprzez supełek » 3 lip 2015, o 09:06

Suplementy diety nie są przebadane klinicznie więc jednak bezpieczniej jest brać kwas foliowy w formie leku
supełek
 

Re: Kwas foliowy

Postprzez tinacleo » 3 lip 2015, o 19:28

no to akurat jasna sprawa, nigdy nie przyjmuję żadnych witamin w formie suplementów, i zachęcam do tego wszystkich - różnica jest ogromna :)
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: Kwas foliowy

Postprzez supełek » 10 lip 2015, o 09:24

Rożnica jest taka, że lek działa skuteczniej niż suplement i w przypadku kwasu foliowego bardziej przyczynia się do poprawnego zamknięcia się cewy nerwowej u płodu.
supełek
 

Re: Kwas foliowy

Postprzez Nosia » 29 wrz 2015, o 21:49

supełek napisał(a):Rożnica jest taka, że lek działa skuteczniej niż suplement i w przypadku kwasu foliowego bardziej przyczynia się do poprawnego zamknięcia się cewy nerwowej u płodu.


bardzo ważna informacja, sama niedawno się o tym dowiedziałam i cieszę się, że biorę właśnie lek, a nie jakiś suplement
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Kwas foliowy

Postprzez Hadassa » 30 wrz 2015, o 09:32

Nosia, Wy się dalej staracie ??
Długo, może pora na klinikę leczenia niepłodności

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kwas foliowy

Postprzez Sharlot » 25 paź 2015, o 15:12

supełek napisał(a):To jakiś zestaw witamin czy oddzielnie brałaś magnez? Magnez jest bardzo potrzebnym pierwiastkiem w czasie ciąży i w porównaniu z innymi pierwiastkami zapotrzebowanie na magnez jest dość wysokie.


stosowalam magnez-fol, gdyby suplementy diety dla kobiet w ciazy nie byly badane, to by nie bylo dopuszczone do sprzedazy m.in w aptekach.
Sharlot
 

Re: Kwas foliowy

Postprzez michalina90 » 7 wrz 2016, o 15:21

Zgadzam się co do folika, kwas foliowy potrzebny jest kobiecie całe życie ale najważniejszy jest w czasie planowania ciąży aby zapobiec wadom cewy nerwowej

grywalizacja na http://sanitera.pl
michalina90
Fajna Kobietka
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 14:18

Re: Kwas foliowy

Postprzez redorange666 » 2 lut 2017, o 23:25

Małe ale... Nadmiar kwasu foliowego może doprowadzić u dziecka astmę...wiec nie należy przesadzać.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kwas foliowy

Postprzez Hadassa » 3 lut 2017, o 18:06

Kwas foliowy łyka sie tylko przed zajściem i w 1 trymestrze..

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kwas foliowy

Postprzez Jaśmin » 4 lut 2017, o 02:46

Ja brałam go kiedy leczyłam się na depresję.

Co prawda nie piję kawy ani alkoholu, nie palę, nie mam żadnych stresów w życiu i jem masę owoców i warzyw prosto z ogródka ale jeśli zaleca się brać też przez zajściem w ciążę, hmm... chyba do niego wrócę.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Kwas foliowy

Postprzez Hadassa » 4 lut 2017, o 19:31

Jaśmin na 3 miesiące przed zajściem powinno się zacząć go łykać.
Wpływa jak dobrze pamiętam na rozwój mózgu dziecka

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kwas foliowy

Postprzez Depresanum » 16 lut 2017, o 00:48

Kwas foliowy, który kojarzy się głównie z ciążą, ma wpływ na nasz stan psychiczny i nastrój. Jego niedobór przyczynia się do zaburzeń pracy mózgu, czego skutkiem może być pogorszenie pamięci i uwagi. Poza tym zbyt mała jego ilość w organizmie, objawiać się może stanami depresyjnymi, zaburzeniami lękowymi, agresją i nadpobudliwością.
Avatar użytkownika
Depresanum
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 lut 2017, o 00:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwas foliowy

Postprzez malami86 » 16 lut 2017, o 12:15

Depresanum napisał(a):Kwas foliowy, który kojarzy się głównie z ciążą, ma wpływ na nasz stan psychiczny i nastrój. Jego niedobór przyczynia się do zaburzeń pracy mózgu, czego skutkiem może być pogorszenie pamięci i uwagi. Poza tym zbyt mała jego ilość w organizmie, objawiać się może stanami depresyjnymi, zaburzeniami lękowymi, agresją i nadpobudliwością.


potwierdzam ;) to tak jak z wit D. Mówią tylko o suplementacji u dzieci a tu się okazuje że sporo dorosłych ma niedobory
Avatar użytkownika
malami86
Fajna Kobietka
 
Posty: 173
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 14:59

Re: Kwas foliowy

Postprzez KasiaKatarzyna91 » 16 lut 2017, o 14:18

Kwas foliowy jest istotny nie tylko w okresie ciązy ale również przy jej planowaniu. To prawda, że Folik jest najlepszy.

KasiaKatarzyna91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 lut 2017, o 14:03

Re: Kwas foliowy

Postprzez Hadassa » 23 lut 2017, o 23:42

A niby czemu jest najlepszy?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kwas foliowy

Postprzez babeczka84 » 28 lut 2017, o 16:44

Hadassa napisał(a):Kwas foliowy łyka sie tylko przed zajściem i w 1 trymestrze..


Ja Folik Mama brałam przez całą ciąże a nawet po porodzie, kiedy karmiłam dziecko.

Hadassa napisał(a):A niby czemu jest najlepszy?


Chyba chodzi o to, że jest najczęściej polecany przez ginekologów. Teraz moja przyjaciółka jest w ciąży i jej lekarz też polecił ten kwas foliowy.

Ostatnio edytowano 28 lut 2017, o 19:46 przez BlackWolf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Jeszcze jeden post o tym produkcie a konto zostanie zbanowane. Dwa ostrzeżenia dostałaś.
babeczka84
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2 lut 2017, o 23:09

Re: Kwas foliowy

Postprzez Hadassa » 28 lut 2017, o 18:17

A myślałam że po prostu Ci płacą za reklamę...
Koleżanko leci upomnienie. A za następne posty o foliku poleci ban.
Tak taniego spamu nie potrzebujemy

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kwas foliowy

Postprzez Jaśmin » 1 mar 2017, o 02:10

Wiecie co... Ja kupiłam ostatnio mleko w markecie z serii + wapń i patrzę na opakowanie a tam kwas foliowy w składzie. Cuda na kiju.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Kwas foliowy

Postprzez kies » 21 mar 2017, o 16:39

Ja jak zaczęłam się przygotowywać do ciąży to zrobiłam badania krwi, badania ginekologiczne oczywiście, mam delikatną anemie, ale mój gin stwierdził, że jeśli chcę zajść za kilka miesięcy to mogę brać mama dha premium i to wystarczy, a jak się już uda to ciągnąć dalej. Co do samego kwasu foliowego to nic nie mówił żeby dodatkowo brać, więc chyba nie ma takiej konieczności.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Kwas foliowy

Postprzez Hadassa » 14 kwi 2017, o 21:25

Szybko kazał Ci łykać tabletki dla kobiet w ciąży, z tego co wiem zalecenia są raczej by je łykać dopiero od drugiego trymestru, wcześniej tylko kwas foliowy

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]