Kwas foliowy

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Kwas foliowy

Postprzez Pam_ela » 25 lut 2015, o 18:12

To fajnie, że się zgadzamy :)

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Kwas foliowy

Postprzez Nosia » 25 lut 2015, o 23:48

Co nie zmienia faktu, że lekarz może zalecić branie innych witamin i suplementów podczas ciąży po wykonaniu odpowiednich badań, jednak kwas foliowy jest niezbędny dla zdrowego dzidziusia :baby
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Kwas foliowy

Postprzez Bandzia » 26 lut 2015, o 13:13

mi lekarz zalecił branie tabletek chelaferr tam jest i kwas i zelazo. A poza tym to nic nie biore. A jak sie czujecie? Mnie się nic nie dzieje ale słyszałam ze są rózne jazdy po kwasie
Bandzia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 5 lut 2015, o 16:29

Re: Kwas foliowy

Postprzez Nosia » 26 lut 2015, o 23:39

jazdy po kwasie to są, ale chyba nie po foliwym, ja biorę folik odkąd pamiętam, jeszcze w liceum zaczęłam i jazd żadnych nigdy nie miałam
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Kwas foliowy

Postprzez supełek » 2 mar 2015, o 20:17

To wcześnie zaczęłaś, ale w sumie można go brać non stop bo wpływa korzystnie na nasze zdrowie i nawet jelita.
supełek
 

Re: Kwas foliowy

Postprzez Nosia » 8 mar 2015, o 23:11

zaczęłam wcześnie bo moja ciocia jest ginekologiem i poleciła mi folik razem z tabletkami anty
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Kwas foliowy

Postprzez supełek » 9 mar 2015, o 11:00

W sumie nie zaszkodzi, kwas foliowy dobrze wpływa na nastrój i chroni od wielu ciężkich chorób to wyjdzie z pożytkiem i dla Twojego zdrowia :)
supełek
 

Re: Kwas foliowy

Postprzez Nosia » 25 mar 2015, o 23:50

supełek napisał(a):W sumie nie zaszkodzi, kwas foliowy dobrze wpływa na nastrój i chroni od wielu ciężkich chorób to wyjdzie z pożytkiem i dla Twojego zdrowia :)

masz rację, zresztą dla mnie najważniejsze jest to, że wyrobiłam sobie nawyk przyjmowania kwasu foliowego i jest to już dla mnie rutyna, może dlatego jestem optymistką :)
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Kwas foliowy

Postprzez Astra » 27 mar 2015, o 18:15

Ostatnio wyczytalam , ze znowu kwas foliowy na tapecie GIF-u i zopstal wycofany z aptek / podmiot odpowiedzialny to Richter Gedeon Polska/
GIF nadal temu dzialaniu klauzule natychmiastowej wykonalnosci i wycofania leku z obrotu, ze wzgledu na zanieczyszczenia.
Kobietki ktore zazywaja kwas foliowy powinny baczniej sie temu lekowi przyjrzec czy wszystko jest ok.Obrazek
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Kwas foliowy

Postprzez Nosia » 28 mar 2015, o 00:30

A co zwiastuje, że coś jest nie tak, może to nie chodzi o lek zawierający kwas foliowy, a o suplementy?
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Kwas foliowy

Postprzez Astra » 29 mar 2015, o 01:39

Kochana, 06.02.2015 roku na terenie Polski zostaly wycofane 2 serie kwasu foliowego /leku/ nie suplementu 5 mg , z tego
wzgledu , ze sa w nich niezidentyfikowane zanieczyszczenia i podmiot odpowiedzialny jakim jest RichterGedeon Polska , dal
wniosek do GIF-u o natychmiastowe ich wycofanie.
Serie wycofanego z obrotu kwasu foliowego to: H 43003 A - data waznosci - 03.2016r i H 43004 A - data waznosci - 03.2016 r.
Tak to wyglada. :pisze:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Kwas foliowy

Postprzez mirrandda33 » 30 mar 2015, o 15:34

Oczywiście zbilansowana dieta jest bardzo ważna, ale nie oszukujmy się tryb życia powoduje, że kwasu foliowego brakuje nam w organizmie, zwłaszcza kobiety w ciąży i starające się o dziecko powinny go suplementować.

Najlepsze biuro tłumaczeń z szeroką ofertą usługową - http://www.netlinguist.pl.
mirrandda33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 mar 2015, o 15:28

Re: Kwas foliowy

Postprzez Nosia » 31 mar 2015, o 23:05

tryb życia trybem życia, ale kwas foliowy z pokarmów jest bardzo ciężko przyswajalny, ja przyjmuję dawkę 0,4 mg w tabletce, czyli normalną dla zdrowej kobiety ale jako uzupełnienie zdrowej diety i mam spokojną głowę
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Kwas foliowy

Postprzez Rzesy-Sklep_pl » 2 kwi 2015, o 12:39

Z tym się zgadzam,kwas foliowy jako uzupełnienie,dodatek do diety jest wskazany dla każdej kobiety- oczywiście mowa o normalnej dawce,tak aby też nie przesadzić.
Rzesy-Sklep_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 18 gru 2013, o 10:19

Re: Kwas foliowy

Postprzez supełek » 7 kwi 2015, o 12:29

Dawka 0,4 mg jest wystarczająca aby uchronić dziecko od wad. Oczywiście warzywa bogate w kwas foliowy tez trzeba spożywać. To nic ze kwas foliowy z nich się ulatnia i ginie podczas gotowania, ale zawsze jakaś tam część się wchłonie :)
supełek
 

Re: Kwas foliowy

Postprzez Nosia » 9 kwi 2015, o 08:59

Rzesy-Sklep_pl napisał(a):Z tym się zgadzam,kwas foliowy jako uzupełnienie,dodatek do diety jest wskazany dla każdej kobiety- oczywiście mowa o normalnej dawce,tak aby też nie przesadzić.

czytałam gdzieś, że nie da się go przedawkować, ale ja też biorę 0,4mg i tojest chyba normalna dawka do suplementacji
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Kwas foliowy

Postprzez Pam_ela » 13 kwi 2015, o 07:26

Astra napisał(a):Kochana, 06.02.2015 roku na terenie Polski zostaly wycofane 2 serie kwasu foliowego /leku/ nie suplementu 5 mg , z tego
wzgledu , ze sa w nich niezidentyfikowane zanieczyszczenia i podmiot odpowiedzialny jakim jest RichterGedeon Polska , dal
wniosek do GIF-u o natychmiastowe ich wycofanie.
Serie wycofanego z obrotu kwasu foliowego to: H 43003 A - data waznosci - 03.2016r i H 43004 A - data waznosci - 03.2016 r.
Tak to wyglada. :pisze:


Tak, to prawda - ale to były tabletki 5mg przypisywane na receptę - a nie te ogólnodostępne. Dowodzi to tylko tego, że ta firma caly czas monitoruje swoje preparaty i jesli coś złego sie dzieje od razu trafia do nas informacja - a to dlatego, że ich kwas foliowy jest zarejstrowany jako lek i przechodzi wszystkie wymagane kontrole i badania. Pozostałe dostepne na rynku kwasy foliowe to suplementy, a te takich badań nie przechodzą - więc jaki z tego wniosek? Nigdy nie wiemy co do nas trafia - dlatego mimo tej wpadki ja nadal ufam RG Polska i barzo dobrze, że tak ekspresowo zareagowali. Ja przyjmuję kwas gfoliowy wyprodukowany przez nich, ten dostępny bez recepty 0,4mg - Folik.

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Kwas foliowy

Postprzez tinacleo » 13 kwi 2015, o 20:46

Nosia napisał(a):
Rzesy-Sklep_pl napisał(a):Z tym się zgadzam,kwas foliowy jako uzupełnienie,dodatek do diety jest wskazany dla każdej kobiety- oczywiście mowa o normalnej dawce,tak aby też nie przesadzić.

czytałam gdzieś, że nie da się go przedawkować, ale ja też biorę 0,4mg i tojest chyba normalna dawka do suplementacji


kwasu foliowego nie można przedawkować, bo nie kumuluje się w organizmie, jego nadmiar natychmiast wydala się z moczem. Na pewno są jakieś skrajne sytuacje, ale chyba trzeba by przyjmować największe dawki przez bardzo długi czas ;)
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: Kwas foliowy

Postprzez Mamma_mia » 11 maja 2015, o 08:53

tylko po co przyjmować większą dawkę skoro 0,4mg jest wystarczające dla zdrowej kobiety?
Mamma_mia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 maja 2015, o 08:49

Re: Kwas foliowy

Postprzez supełek » 11 maja 2015, o 11:45

Większe dawki potrzebne są kobietom, które rodziły dziecko w wadą cewy nerwowej lub w rodzinie były takie przypadki. W tej sytuacji lekarz przepisuje folik na receptę. Mniejsze dawki 0,4 mg są sprzedawane bez recepty
supełek
 

Re: Kwas foliowy

Postprzez tinacleo » 14 maja 2015, o 14:33

apo-discounter.pl napisał(a):Kwas foliowy powinno się zacząć zażywać w momencie 3-6 miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę i brać go przez cały okres trwania ciąży. Poza tym okresem, który trwa rok-półtora, kwasu foliowego nie trzeba suplementować, wyjątkiem są oczywiście osoby z jego niedoborem. Można sprawdzić to wykonując proste badanie krwi w laboratorium.


Uważam, że jednak należałoby posuplemenować się jednak od czasu do czasu poza okresem przed/w trakcie ciąży, bo jednak kwas foliowy wpływa na wiele innych procesów w organizmie z ciąż kompletnie nie związanych, a z pożywienia jesteśmy w trakcie wyciągnąć jakieś 50% zapotrzebowania.
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: Kwas foliowy

Postprzez daria218 » 14 maja 2015, o 17:10

Wystarczy że będziesz przyjmować kwas foliowy na 3 miesiące przed zajściem w ciążę, Oraz jeśli ginekolog zadecyduje kobieta może przyjmować przez cały okres ciąży kwas w odpowiedniej dawce. W diecie każdej kobiety powinny się znaleźć takie produkty bogate w kwas foliowy. Szpinak, kapusta, sałata, brokuły, soku z pomarańczy, fasoli, cykorii, groszku, szparagach, rzepie, soczewicy, ryżu, soi, kiełkach pszenicy.
daria218
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 19 mar 2015, o 20:36

Re: Kwas foliowy

Postprzez tinacleo » 25 maja 2015, o 16:55

nie no - 3 miesiące przed poczęciem i 3 pierwsze miesiące ciąży, lekarz może zalecić dalsze przyjmowanie po upływie tego czasu :) może to miałaś na myśli, ale z tego posta jakoś nie do końca to wynikało, więc na wszelki wypadek postanowiłam uściślić ;)
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: Kwas foliowy

Postprzez envelop » 25 maja 2015, o 18:38

Ja bralam miesiąc przed zajściem i przez pierwsze 4 miesiące ciąży ;) Teraz mam inne witaminy przepisane.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą!
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,
a potem pokona doświadczeniem..."


Obrazek
Obrazek
envelop
Extra Kobietka
 
Posty: 389
Dołączył(a): 20 maja 2015, o 18:32

Re: Kwas foliowy

Postprzez tinacleo » 26 maja 2015, o 18:25

tak naprawdę, to chodzi o to, że między 18 a 28 dniem ciąży tworzy się rdzeń kręgowy i mózg dziecka, to wtedy niezbędny jest w organizmie matki odpowiedni poziom kwasu foliowego :)
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]