Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Znasz jakąś dietę cud? Schudłaś i chcesz się pochwalić i pomóc innym kobietkom? Wszystko na temat odchudzania i zdrowych diet piszemy tutaj.

Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez JolaR » 11 cze 2013, o 19:39

Witam,
Rozpoczęłam swoją 30 dniową misję zdrowego odżywiania, chcę schudną trochę, ale przede wszystkim zmienić swoje złe nawyki żywieniowe. Wszędzie są porady jak szybko schudnąć, ale to już jest praktycznie oklepane. Chciałam wesprzeć się czymś skuteczniejszym. Nie myślę o żadnych suplementach odchudzających, ale bardziej o wirtualnym trenerze. Znacie może jakieś kursy internetowe zdrowego odżywiania albo strony, gdzie można zapisać się np. do jakiegoś trenera?
Będę wdzięczna za pomoc.
JolaR
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 19:32

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez AlicjaT » 19 cze 2013, o 14:40

Witaj. Dużo ostatnio czytam w sieci na temat zdrowego odżywiania, mam bzika ostatnio na tym punkcie. Trafiłam na Twój post i postanowiłam podzielić się swoimi radami, z czego właśnie ja korzystam. Też mam problem z słomianym zapałem. Podchodziłam w zeszłym sezonie do biegania, ale po tygodniu zrezygnowałam. Teraz jest całkowicie inaczej, zaczyna mnie to wciągać. Stosuję się uważnie do planu 10 tygodniowego. Natomiast super opcją, którą odkryłam jest program slank. Możesz się tam zarejestrować i wykonywać przygotowane dla Ciebie ćwiczenia, będziesz miała również porady dietetyka. Na prawdę super sprawa, dziewczyny wzajemnie się tam wspierają. Możesz zakładać się z nimi lub założyć własną grupę. Jeżeli to Ci nie pomoże, polecam Ci kurs zdrowego odżywiania, coś na zasadzie wirtualnego trenera. Bardzo przystępna, atrakcyjna forma i cena też super. Trzymam za Ciebie kciuki i daj znać na co się zdecydowałaś. Pozdrawiam
AlicjaT
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 cze 2013, o 14:31

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez allison » 19 cze 2013, o 17:51

Musisz sama nad sobą czuwać, bo jak się nie "przestawisz" to żaden trener Ci nie pomoże. Równie dobrze możemy się wspierać tutaj, na forum bo ja też staram się przejść na zdrowy tryb i odżywiania i życia. Także trzymam kciuki! Możemy się powymieniać przepisami na jakieś fajne dania, albo wrzucać taki całodniowy jadłospis. Co Ty/Wy na to?
allison
Fajna Kobietka
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 14:37

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez Stópka » 20 cze 2013, o 16:04

Proponuję też kontakt z dietetykiem, osobiście polecam dietetyka z SPAM Zawsze jesteś pod okiem eksperta. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że tracisz kg w pełnym zdrowiu.

Ostatnio edytowano 29 wrz 2014, o 09:37 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Stópka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 10:25

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez JolaR » 24 cze 2013, o 14:07

Stópka napisał(a):Proponuję też kontakt z dietetykiem, osobiście polecam dietetyka z SPAM Zawsze jesteś pod okiem eksperta. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że tracisz kg w pełnym zdrowiu.


Dziekuję Stópka, bardzo fajny ten portal, rzeczywiście można tam znaleźć mnóstwo porad. Właśnie najważniejsze wyjść od zdrowego odżywiania. Teraz staram się o to dbać, ale wcześniej, lepiej nie pisać: odżywianie w pośpiechu, głównie na mieście. Teraz podstawą jest dla mnie dobre, zbilansowane śniadanie.
JolaR
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 19:32

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez JolaR » 24 cze 2013, o 14:10

allison napisał(a):Musisz sama nad sobą czuwać, bo jak się nie "przestawisz" to żaden trener Ci nie pomoże. Równie dobrze możemy się wspierać tutaj, na forum bo ja też staram się przejść na zdrowy tryb i odżywiania i życia. Także trzymam kciuki! Możemy się powymieniać przepisami na jakieś fajne dania, albo wrzucać taki całodniowy jadłospis. Co Ty/Wy na to?


Bardzo podoba mi się Twoja propozycja allison. Będę się starała regularnie wrzucać przepisy na zdrowe posiłki. Dziś na śniadanie u mnie: jajko na miękko, chlebek razowy z sałatą i pomidorem.
JolaR
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 19:32

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez JolaR » 24 cze 2013, o 14:16

AlicjaT napisał(a):Witaj. Dużo ostatnio czytam w sieci na temat zdrowego odżywiania, mam bzika ostatnio na tym punkcie. Trafiłam na Twój post i postanowiłam podzielić się swoimi radami, z czego właśnie ja korzystam. Też mam problem z słomianym zapałem. Podchodziłam w zeszłym sezonie do biegania, ale po tygodniu zrezygnowałam. Teraz jest całkowicie inaczej, zaczyna mnie to wciągać. Stosuję się uważnie do planu 10 tygodniowego. Natomiast super opcją, którą odkryłam jest program slank. Możesz się tam zarejestrować i wykonywać przygotowane dla Ciebie ćwiczenia, będziesz miała również porady dietetyka. Na prawdę super sprawa, dziewczyny wzajemnie się tam wspierają. Możesz zakładać się z nimi lub założyć własną grupę. Jeżeli to Ci nie pomoże, polecam Ci kurs zdrowego odżywiania, coś na zasadzie wirtualnego trenera. Bardzo przystępna, atrakcyjna forma i cena też super. Trzymam za Ciebie kciuki i daj znać na co się zdecydowałaś. Pozdrawiam


Zarejestrowałam się w tym programie slank, no jestem ciekawa czy mnie tak wciągnie. Jutro pierwszy dzień misji, już się nie mogę doczekać. Może w końcu mnie to zmotywuje. Poważnie się zastanawiam nad zakupem tego kursu: Odżywianie kobiet 30+. Napisz proszę czy ten kurs zdrowego odżywiania zawiera rzeczywiście praktyczne porady? I zaczęłam czytać ten blog o zdrowym odżywianiu. Dużo tych zmian ostatnio u mnie, ale myślę, że na plus mi wyjdzie.
JolaR
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 19:32

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez JolaR » 18 lip 2013, o 12:35

Witam,
Nie pisałam ostatnio, ponieważ byłam na urlopie i nie miałam dostępu do Internetu, ale już wróciłam. Jestem na siebie zła, ponieważ na urlopie nie miałam tak silnej woli i trochę zaniedbałam moje postanowienie zdrowego odżywiania. Przez to też nie ukończyłam misji w slank, teraz od sierpnia chcę ponownie rozpocząć trening z dziewczynami, sama idea jest świetna, muszę mieć więcej samozaparcia i nie usprawiedliwiać się urlopem. Jak z odżywianiem u Was? Macie jakieś fajne przepisy, mieliśmy je zamieszczać. Zakupiłam ostatnio soczewicę i będę robić jutro sałatkę z soczewicy.
JolaR
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 19:32

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez JolaR » 18 lip 2013, o 12:49

Odnośnie tego kursu odżywiania w Netakademia, to nie zdecydowałam się jeszcze na zakup. Widziałam teraz na tym ich blogu o zdrowym odżywianiu Efigura, że mają nowy kurs: Jak szybko schudnąć. Czytałam opinie na temat tego kursu, ten kurs jest pisany przez psychologów, bardziej pokazuje zmianę naszego podejścia do odchudzania, że nasza zmiana zaczyna się w głowie. Teraz już sama nie wiem, na który kurs się zdecydować. W sumie mają dobrą cenę, więc może obydwa. Jakbym kupiła 3 kursy to otrzymam 2 kolejne gratis, może więc zaszaleję: PROMOCJA: przy 3. kupionych kursach - kod aktywujący 2 kursy GRATIS!
AlicjaT- napisz proszę szczerze, co Ci dał ten kurs o odżywianiu w Netakademia, bo mi go polecałaś?
Co myślicie o takich kursach?
Teraz przez moją przerwę, chciałabym intensywniej zacząć moją przemianę.
JolaR
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 19:32

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez AlicjaT » 19 lip 2013, o 13:37

Hej,
Jeżeli chodzi o ten kurs SPAM Odżywianie kobiet 30+ >JolaR co Ci polecałam, mi dużo dał. Wcześniej kompletnie się nie zastanawiałam nad tym co jem. Teraz moja wiedza na temat diety się usystematyzowała. Na pewno dowiesz się dużo na temat metabolizmu i jak go można przyspieszyć. Co mi się bardzo podobało, są tam fajne przepsiy z menu. Szczerze, nie żałuję że go kupiłam, a wręcz jestem z kursu bardzo zadowolona.
AlicjaT
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 cze 2013, o 14:31

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez AlicjaT » 19 lip 2013, o 13:56

Fajnie >JolaR, że wrzuciłaś info o nowym kursie, nie śledziłam strony Netakademia i nawet nie wiedziałam, że mają taki kurs. Napisz czy zdecydowałaś się na ten kurs. Opinie brzmią zachęcająco.
AlicjaT
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 cze 2013, o 14:31

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez a_gatka » 20 lip 2013, o 18:00

Dziewczyny, ale sam kurs na niewiele się zda, jak nie zmienicie nawyków żywieniowych, a tego za was kurs nie zrobi, nawet najlepszy. Poza tym każda dieta ma opisane założenia i zasady, które są takim "kursem" właśnie. Po co dodatkowo płacić za kurs, skoro te rzeczy są podane na przysłowiowej tacy? Dla przykładu - kiedy zdecydowałam się na Dietę Cambridge, oprócz produktów i wytycznych dla osób walczących z nadwagą, dostałam naprawdę merytoryczny pakiet materiałów dotyczących zdrowego żywienia, bilansowania posiłków i nawet udostępniono mi przepisy na takie jedzenie. Korzystam z nich teraz, podczas stabilizowania wagi. Trochę rozsądku, konsekwencji i zamiast wydawać na kurs, można dołożyć do fajnych wakacji :)
a_gatka
 

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez JolaR » 23 lip 2013, o 11:37

a_gatka napisał(a):Dziewczyny, ale sam kurs na niewiele się zda, jak nie zmienicie nawyków żywieniowych, a tego za was kurs nie zrobi, nawet najlepszy. Poza tym każda dieta ma opisane założenia i zasady, które są takim "kursem" właśnie. Po co dodatkowo płacić za kurs, skoro te rzeczy są podane na przysłowiowej tacy? Dla przykładu - kiedy zdecydowałam się na Dietę Cambridge, oprócz produktów i wytycznych dla osób walczących z nadwagą, dostałam naprawdę merytoryczny pakiet materiałów dotyczących zdrowego żywienia, bilansowania posiłków i nawet udostępniono mi przepisy na takie jedzenie. Korzystam z nich teraz, podczas stabilizowania wagi. Trochę rozsądku, konsekwencji i zamiast wydawać na kurs, można dołożyć do fajnych wakacji :)

Witam, W zupełności się z Tobą zgadzam. Wiadomo, że zmiana nawyków żywieniowych to podstawa, dlatego rozłożyłam swoją przemianę w czasie i od tego zaczynam. U mnie jest problem z motywacją i dlatego chciałam się zdecydować na kurs, bo wiem, że jak już za coś zapłaciłam, to nie chcę tego zmarnować, ale w pełni to wykorzystać. Dodatkowo kurs usystematyzuje moją wiedzę na temat odżywiania. Poza tym jest tak w atrakcyjnej cenie, że na pewno nie stracę na jego zakupie. Napisz mi proszę czy Dietę Cambrige otrzymałaś bezpłatnie z tymi materiałami czy za darmo? Ja już się zdecydowałam i zakupiłam te dwa kursy: SPAM Odżywianie kobiet 30+SPAM oraz Jak szybko schudnąć SPAM Na razie mam zbyt słabe łącze, ale jak zrealizuję kursy, napiszę czy było warto.
JolaR
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 19:32

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez a_gatka » 28 lip 2013, o 18:26

W przypadku DC nie płacisz za materiały, a za produkty. Materiały oczywiście dostałam bezpłatnie. :)
a_gatka
 

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez gryzella » 31 lip 2013, o 09:35

Żeby wytrwać w zdrowym odżywianiu, musisz mieć urozmaicone menu. Wiem z własego przypadku, że nie jest czasem łatwo przy pracy w biurze do 17 i opieką nad dziećmi, zdobyć się jeszcz na pomysłowość w kuchni.. fajnymi źródłami lekkich potraw dietetycznych jest: mojanowafigura.pl/przepisy i książka z przepisami do diety Ducana "jak jeść, żeby schudnąć"
gryzella
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 08:18

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez JolaR » 31 lip 2013, o 12:30

a_gatka napisał(a):W przypadku DC nie płacisz za materiały, a za produkty. Materiały oczywiście dostałam bezpłatnie. :)


Dziękuję za informacje. A możesz coś więcej napisać o tej diecie? Jak czytałam jest to dieta niskokaloryczna, dla kobiet limit dzienny np. 400kc? Osobiście nie wiem czy ta dieta nie zagraża zdrowiu? Jeżeli obecnie jestem aktywna, to powinnam dostarczać do mojej wagi ok. 1200 kc, a 400kc to bardzo mało, poza tym nie przemawia do mnie jedzenie chemicznych produktów. Wolę dostarczać organizmowi odpowiednią, ale zdrową ilość kalorii i eliminować niezdrowe kalorie, a nie głodzić się. Napisz jak u Ciebie jest z tą dietą? Nie jestem w niej ekspertem, więc nie chciałabym pisać nieprawdy.
JolaR
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 19:32

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez JolaR » 31 lip 2013, o 12:34

gryzella napisał(a):Żeby wytrwać w zdrowym odżywianiu, musisz mieć urozmaicone menu. Wiem z własego przypadku, że nie jest czasem łatwo przy pracy w biurze do 17 i opieką nad dziećmi, zdobyć się jeszcz na pomysłowość w kuchni.. fajnymi źródłami lekkich potraw dietetycznych jest: mojanowafigura.pl/przepisy i książka z przepisami do diety Ducana "jak jeść, żeby schudnąć"


Dziękuję "gryzella". Dieta Ducana już bardziej do mnie przemawia, wiem, że odpowiednia ilość białka wpływa dobrze na odchudzanie. Nawiązanie do tej diety jest właśnie w misji z dziewczynami: Martą i Kasią na slanku.

Bardzo fajna ta stronka: mojanowafigura.pl/przepisy, dzięki, dodałam ją do ulubionych. Będzie moją inspiracją w szukaniu nowych przepisów.
JolaR
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 19:32

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez JolaR » 31 lip 2013, o 12:45

Miałam napisać swoje spostrzeżenia odnośnie kursu. Zrealizowałam kurs: SPAM
Podobał mi się ten kurs. Dużo było zagadnień właśnie z punktu psychologicznego, po tym kursie jestem jakoś bardziej zmotywowana, tak jak było powiedziane w kursie, musimy wziąć odpowiedzialność za postanowione zmiany. Jeżeli zdecydowałam się na zmianę nawyków żywieniowych, muszę wziąć za to odpowiedzialność, jeżeli zdecydowałam się schudnąć, też biorę za to odpowiedzialność. Najbardziej podobała mi się część dotycząca motywacji, zaczęłam się zastanawiać, dlaczego tak na prawdę chcę zmienić swoje odżywianie, wygląd? Z odpowiedzią nie miałam problemu, bo chcę to zrobić dla siebie, aby lepiej się czuć. Fajne też były zagadnienia dotyczące wyznaczania celu. Na pewno nie uważam, że były to wyrzucone pieniądze. Teraz jak go zrealizowałam, mogę polecić ten kurs z czystym sumieniem.

Ostatnio edytowano 29 wrz 2014, o 09:42 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
JolaR
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 19:32

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez modnisia » 6 sie 2013, o 16:04

wszystki siedzi w głowie :) należy ułożyć sobie realne cele, pomyslec po co to robie i co chce osiągnąć, oraz czy naprawde dobrze mi żyć takim trybem? jeżeli uda sie opanowac stan umyslu wszystko idzie z górki ;)
modnisia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 12:56

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez JolaR » 6 sie 2013, o 18:23

modnisia napisał(a):wszystki siedzi w głowie :) należy ułożyć sobie realne cele, pomyslec po co to robie i co chce osiągnąć, oraz czy naprawde dobrze mi żyć takim trybem? jeżeli uda sie opanowac stan umyslu wszystko idzie z górki ;)

Pięknie to ujęłaś. Wszystko jest do osiągnięcia, jeżeli tylko nie będziemy się oszukiwać, że chcemy do tego dążyć i będziemy rzeczywiście do tego dążyć.
JolaR
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 19:32

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez maskarr » 19 gru 2013, o 14:54

ja jakos nie mialam z tym problemow. zamawialam sobie pyszniutkie sushi z OC (orient corner), do tego hektolitry wody, bieganie, czasem silka, no i oczywiscie codziennie cwiczenia na brzuszek:) warto bylo, bo schudlam az 11kg :)
:cooking
maskarr
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 gru 2013, o 14:36

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez Madzior » 19 gru 2013, o 15:58

uuu ciężki temat i jednocześnie temat rzeka, aby zdrowo się odchudzać trzeba jednocześnie mieć multum samozaparcia.
Madzior
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19 gru 2013, o 15:56

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez jałowa » 11 cze 2014, o 16:13

aby zdrowo się odżywiać trzeba odżucić wszystkie produkty z substancjami oznaczonymi "E" sa to bardzo szkodliwe substancje któe nalezy unikać, dlateo robiac zakupy warto na to uważać, a nie łapać z półek sklepowych co popadnie, dla tych którzy maja problem z wyborem dobrych produktów polecam przydatną aplikację która ostatnio odkryłam, jest to aplikacja e Food, która umożliwia weryfikowanie składu produktów spożywczych, abyśmy wiedzieli jakie niekorzystne składniki znajdują się w danym produkcie.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez redorange666 » 11 cze 2014, o 16:45

Ciekawe tylko jak sprawdzasz co jest w warzywach, owocach, bułce czy wędlinie???
Wszystko ma konserwanty, sól, wodę, a owoce np denaturat...
Zdrowa żywność to ściema ale ludzie płacą więcej za to samo z tej samej fabryki...
Zdrowa będzie tylko wtedy jak zaszyjemy się w głuszy, sami będziemy miec krówki, świnki, kurki, własne owoce warzywa... i będziem tylko srać po grządkach...

Zdrowa dieta: jem to na co mam ochotę (organizm najczęściej sam domaga sie tego czego mu brakuje) ale jem a się nie obżeram... to najważniejsza zasada.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak wytrwać w zdrowym odżywianiu?

Postprzez Theila » 15 cze 2014, o 14:38

A mnie się ta aplikacja spodobała. Faktycznie mo da się sprawdzić pieczywa czy wędliny, ale do nich nie dodaje się, aż takiej chemii i dodatków E jak do rzeczy pakowanych. Ściągnęłam na tel, bo mam androida i powiem wam, że ciekawie się jej używa i z kilku rzeczy wziętych ze sklepowej pólki już zrezygnowałam.

Red niektórzy nie mają dobrej przemiany materii i jedzenie tego na co ma się ochotę niestety u nich odpada. A jak już coś kupować to chyba lepiej przyjżeć się temu od środka czyli od jego składu. Lepiej mieć takie eFOOD niż go nie mieć.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron