Jak motywować pracowników?

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez Life_is » 24 cze 2014, o 22:16

pieniędzmi?
Life_is
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 21:41

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez AiShA » 26 cze 2014, o 16:31

nagroda dla pracownika miesiąca lub premie dla pracowników za dobrze wykonaną prace

[i]Na ciele rozmaże z mych łez tatuaże, dwa metry ma strach nie wolno się bać.
A szyfry pułapki w słowach zostawię, pokonać chcesz nas nie zostanę.
Nie chce ciebie na zawsze, nie schowasz nas na dnie Tak mało mnie we mnie jest.
I nie zobaczysz że patrzę na Ciebie inaczej, nie chciałeś mnie takiej mieć.
Jutro znowu gonić, biec, latać ponad, ile sił mam krzyczę to Ja.
Kiedy miga świat w twoich oczach, naucz mnie od nowa.
Nie chciałeś mnie takiej więc naucz mnie sobą być...
[/i]
Avatar użytkownika
AiShA
Extra Kobietka
 
Posty: 434
Dołączył(a): 17 cze 2014, o 21:09
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez rudaśna » 26 cze 2014, o 16:42

aurinko napisał(a):Nie tylko wynagrodzenie i premia ma znaczenie, choć często to największy motywator. Oczywiście wszystko zależy od charakteru pracy (fizyczna czy umysłowa) i od pracownika. Ważna jest też inwestycja w pracownika, relacje pracodawca-pracownik i pracownik-współpracownicy, atmosfera pracy, poziom stresu, nastawienie do pracy. Jak we wszystkim , nie tylko czarno-białe. :)

zgadzam się w 100% :)

Jakie jest dobrej jakości szambo na działkę?
rudaśna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 cze 2014, o 14:33

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez redorange666 » 26 cze 2014, o 17:23

Jak jak bardzo proste jak... trzeba się po nim drzeć... często i gęsto.. odpowiednia dawka stresu spowoduje że będzie bardzo wydajny... system kar przede wszystkim finansowych również doskonale motywuje...
szkoda że kary chłosty nie można stosować... :P

Teoretycznie kasa, możliwość awansu i uznanie w oczach szefostwa. :) A najlepszą podzięką jest uścisk dłoni prezesa. :)
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez mróweczka » 7 lip 2014, o 14:48

generalnie do pewnego momentu motywacją są premie i podwyżki, ale to też nie jest 100% skuteczność. Bo są osoby które będą lepiej zmotywowane po pochwale grupowej niż po kilku złotych podwyżki. W mojej firmie stosuje się system wyjazdów motywacyjnych. Organizuje nam je agencja. I co roku dla najlepszych jako nagroda jest organizowany wyjazd zagraniczny. W ramach nagrody. Cały rok zbieramy "punkty" i najlepsi mają szansę wyjechać. I taki system świetnie działa :)
mróweczka
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 13:39

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez gruszka33 » 9 lip 2014, o 12:54

mróweczka napisał(a):I co roku dla najlepszych jako nagroda jest organizowany wyjazd zagraniczny. W ramach nagrody. Cały rok zbieramy "punkty" i najlepsi mają szansę wyjechać. I taki system świetnie działa :)
punkty? a czy to nie powoduje niezdrowej rywalizacji? dla mnie najważniejsze jest dobre słowo, pochwała, a jak idzie za tym jakaś nagroda pieniężna to fajnie :)

Czy zwyrodnienie stawów można wyleczyć?
gruszka33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 lip 2014, o 12:29

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez mróweczka » 1 sie 2014, o 13:26

nie powoduje :) bo każdy wie jakie są zasady :) generalnie jak juz pisalam, ciężko zmotywować ludzi pieniędzmi, którzy dość dobrze zarabiają. Dlatego szefostwo znalazło inną metodę i u nas się sprawdza :) może w innej grupie ludzi by się nie sprawdzało ale u nas świetnie działa :)
mróweczka
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 13:39

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez gagatka » 1 sie 2014, o 13:46

Moim zdaniem najlepszą motywacją są pieniądze, ewentualnie właśnie jakieś wyjazdy. Najpopularniejsze są chyba karty zniżkowe do klubów fitness i darmowe bilety do kina i teatru.
gagatka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 11:58

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez Life_is » 2 sie 2014, o 23:07

najbardziej motywujące są zawsze pieniądze.
Life_is
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 21:41

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez Hanzel01 » 11 lis 2015, o 00:02

Może tak standardowo jakaś premia od czasu do czasu :)
Hanzel01
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 paź 2015, o 11:07

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez michalik » 21 mar 2016, o 14:40

Przede wszystkim nie jest prawdą, że najlepiej motywują pieniądze - tak jest tylko na niskich szczeblach, i to do pewnego pułapu wynagrodzeń. Pamiętaj natomiast, że motywacja pozytywna (za pomocą nagród) jest zawsze skuteczniejsza niż ta negatywna (za pomocą kar).

michalik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 21 mar 2016, o 14:20

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez Silesiana » 24 mar 2016, o 22:02

Najbardziej motywują pieniądze, ale nie tylko, ważne jest również, żeby pracownik był dostrzegany i wiedział, że jego praca jest doceniania, bo wtedy wie, że to, co robi, jest ważne.
Silesiana
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 mar 2016, o 15:28

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez mariola.m » 19 sie 2016, o 21:43

u mnie w pracy szef zaczoł wprowadzac ogomne zmiany od momentu jak zatrudnił nowa panią biurowa ktora wczesniej pracowała w zus-ie wielka pani...!! wymaga od nas dodatkowych kontroli jakości,nie dostajac nic wzamian za to nawed zwykłe dziekuje,wymaga wiecej zrobionej pracy ale w krotrzym czasie, i ciagle mowi ze mało, ze za wolni jestesmy itd.zadnych szkolen, pochwał, tylko jechac, jechac.. powtarza, bo terminy nas gonią.Owszem inwestuje w firmę,kupuje nowe sprzety itd. ale na premie i podwyzki nie ma bo jest cieżko-tak twierdzi,to jest chore jak dla mnie.taka jest to własnie motywacja u mnie, dlatego jestem w trakcie szukania nowej pracy!!!!
:angrywife
mariola.m
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 15 sie 2016, o 21:47

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez Bounty » 1 wrz 2016, o 10:20

Jak się okazuje z badań to nie premia motywuje najbardziej pracowników, a wszelkiego rodzaju benefity. Np karnety do siłowni, upominki na święta. Motywacją mogą być także dobre słowa, rozmowy podsumowujące lub tak zwane stay interview. Polecam także artykuł na stronie LINK tam jest więcej opisane o motywacji pracowników


POLECAM NIE SPAMOWAC

“Never let the fear of striking out keep you from playing the game”

Zobacz czym się zajmuję >> http://hrownia.pl/
Bounty
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 18 lip 2016, o 14:06

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez maxa40 » 29 wrz 2016, o 15:42

Polecam zapoznać się z japońską praktyką zarządzania – kaizen. Sama wykorzystuje ją każdego dnia w swojej firmie. W dużej mierze polega ona na małych zmianach robionych w celu ciągłego doskonalenia organizacji. Warto dodać, że to właśnie do pracowników należy wdrożenie tych niewielkich zmian, które prowadzić mają do sukcesu firmy.

maxa40
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 wrz 2016, o 15:32

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez Anka2211 » 1 paź 2016, o 11:00

Nie no moim zdaniem w zupełności premie pieniężne wystarczą. To motywuje pracowników.
Anka2211
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 28 wrz 2016, o 11:46

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez Daria4411 » 5 paź 2016, o 11:34

Premia pieniężna to największa motywacja jaką pracownik może dostać. Wtedy będzie zmotywowany do pracy i będzie starał się jeszcze bardziej.

Daria4411
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 4 paź 2016, o 15:32

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez ag_biel » 25 sty 2017, o 13:59

Myślę, że dobra motywacją są wyjazdy firmowe. Mówię tu o wyjazdach zagranicznych, gdzie będzie możliwość poznania obcej kultury. Nasza firma organizuje takie wyjazdy, często są to wypady zimowe na narty lub letnie na jakieś wyścigi. W tym roku planowany jest letni wyjazd do jakiegoś egzotycznego kraju więc zapowiada się ciekawie. Zwykle organizuje nam to firma przez biuro volare. Większośc z nas jeździ i ejst zadowolona. Nie wiem , czy indywidualnie byłoby nas stac na takie wyjazdy a tu większośc opłaca szefostwo, a my coś dopłącamy
ag_biel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 sty 2017, o 19:02

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez WalutowyInwestor » 25 sty 2017, o 22:53

Też uważam, że premie są najbardziej efektywne, jakieś różne dodatki. Chociaż według mnie atmosfera też jest ważna.
WalutowyInwestor
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 sty 2017, o 21:12

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez Justyna1994 » 14 lut 2017, o 15:45

W mojej firmie szef zamówił dzisiaj walentynkową pizzę. Widać, że wie jak zmotywować babski zespół ;)

Justyna1994
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 lut 2017, o 15:43

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez 8Amelia0 » 15 lut 2017, o 17:12

Mnie się bardzo podoba wypowiedź Skarbek.2. Trafia w sedno.
Sama prowadzę małą firmę i zatrudniam obecnie sześciu pracowników. Wszyscy pracujemy zdalnie, dlatego o motywacje jest jeszcze trudniej, niż w normalnym biurze. Premie finansowe to fajny czynnik, ale nie możemy bazować tylko na nim. Trzeba rozmawiać, budować atmosferę. Takie spotkania, wyjścia, relaks i rozrywka, to świetne i banalne idee.
Avatar użytkownika
8Amelia0
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 8 lut 2017, o 16:44

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez malami86 » 16 lut 2017, o 12:35

Kasa jest motywacją ale wiecie czego brakuje? Chwalenia! Cudownie jest usłyszeć"słuchajcie zeszły miesiac był naprawdę dobry, trzymajcie tak dalej"
Avatar użytkownika
malami86
Fajna Kobietka
 
Posty: 173
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 14:59

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez anka989 » 16 lut 2017, o 12:40

Chwalenie to jedno, ale najważniejszy jest bezpośredni kontakt pracownik-pracodawca. Zainteresowanie drugiej osoby zawsze motywuje;)

anka989
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 lut 2017, o 12:36

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez Wiolado » 18 lut 2017, o 22:44

Pieniądze zawsze najlepiej motywują a pochwałę czasami też jest dobrze usłyszeć.

Wiolado
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 lut 2017, o 22:42

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez Aleksndra » 6 mar 2017, o 10:30

Motywacja finansowa jest super. O ile są na nią pieniądze. Pracownik musi zarabiać na firmę również a nie pochlaniac cały dochód który generuje.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Piękno kobiety tkwi w szczegółach. Mój blog:
http://www.healthybeauty.pl/blog
Avatar użytkownika
Aleksndra
Miła Kobietka
 
Posty: 93
Dołączył(a): 26 lut 2017, o 14:23
Lokalizacja: Warszawa
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Caldrgggra, Google [Bot], Google Adsense [Bot]