Ile posiłków dziennie

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Ile posiłków dziennie

Postprzez beata1980 » 10 sty 2011, o 12:08

Ile spożywacie posiłków dziennie?
Śniadanie, obiad, kolacja czy jeszcze jakieś?
beata1980
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez Kingusiaczek » 12 sty 2011, o 18:24

hmm, to zależy, ale przeważnie małe śniadanie rano przed wyjściem tzn ( jogurt, serek, platki) potem drugie śniadanko a popołudniu obiad obfity typu miesko i cos i na tym przeważnie koniec, no może wieczorem jakaś przekąska:)
Kingusiaczek
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez koperkowa » 16 sty 2011, o 13:43

staram się jeść przynajmniej 3 razy dziennie. śniadanie, obiad,kolacja.
koperkowa
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez beata1980 » 16 sty 2011, o 17:52

Śniadanie obiad kolacja i tak cały czas?
Ja śniadania nie jem...
obiad, kolacja i wieczorem jeszcze jakaś przekąska.
beata1980
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez koperkowa » 18 sty 2011, o 10:43

no ja też mam problem ze śniadaniem, bo nie lubię rano jeść.a śniadanie jest najważniejsze!
koperkowa
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez kostek1988 » 18 sty 2011, o 12:01

Wszyscy tak mówią śniadanie najważniejsze a dlaczego to już nikt nie napisze... ?
kostek1988
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez Dżana » 20 sty 2011, o 23:33

ja jem trzy posiłki dziennie:) czyli norma.......ale przed menstruacją jadam znacznie mniej.
Sama nie wiem nawet dlaczego. Tak już mam.
Dżana
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez gosya » 22 sty 2011, o 17:45

trzy posiłki to normy przestarzałe teraz ponoć 5 małych się jada, ale kto ma czas na zasiadanie 5 razy do stołu
gosya
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez kaska8787 » 9 lut 2011, o 13:56

Standardowo 3 posiłki, czasem 4 - jak mam ochotę na coś słodkiego... Ale bez śniadania dnia nie zaczynam, traktuje je jak podstawę!
kaska8787
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez Cukiereczek19 » 10 lut 2011, o 15:38

Dlaczego śniadanie jest najważniejsze ? to proste! Po całej nocnej przerwie (wtedy śpimy i nie dostarczamy organizmowi żadnych składników odżywczych) musimy mieć takiego rannego dopalacza w postacie pełnowartościowego śniadania bez tego czujemy się senni zmęczeni i częściej chorujemy i mamy mało siły aby cokolwiek zrobić..

A co do posiłków najlepiej 5 dziennie ;)) Śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolacja i jemy nie później niż dwie godziny przed snem ;)
Cukiereczek19
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez babyisback » 24 mar 2011, o 11:45

śniadanie i obiad zawsze, a potem bywa różnie, albo nic więcej albo coś jeszcze... zależy od dnia i apetytu, wiem, brzydkie nawyki :oops:
babyisback
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez dzo » 24 mar 2011, o 13:18

ja w domu śniadania nie jem, dopiero w pracy koło 10 lub 11. Najpierw zawsze kawusia o 8 rano 8-) i standardowo obiad po pracy koło 17 a kolację czasem jem a czasem nie.
dzo
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez malgoska267 » 29 mar 2011, o 15:14

Takie ładne powiedzenie jest: "Śniadanie zjedz sam,obiadem się podziel się z a kolację oddaj nieznajomemu" Sama staram się jeść 4 razy dziennie.Trzy posiłki w pracy, ostatni w domu.
malgoska267
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez Alabama » 13 maja 2011, o 19:56

Staram się jeść 5 posiłków dziennie bo w ten sposób jest zdrowo i waga w normie.. Mam czasami problem ze zjedzeniem śniadania bo źle się czuję rano. Wtedy biorę do pracy rumianek albo miętę, chleb i ser biały z warzywami, np z pomidorem. Ostatnio testowałam serki Hochland- takie nowe, z warzywami w dużych kawałkach. Jest to dla mnie dobre rozwiązanie bo to delikatne i smaczne śniadanie i oszczędzam czas. Rumianek natomiast świetnie likwiduje takie uczucie napięcia które pojawia się u mnie rano i uniemożliwia jedzenie. Później drugie śniadanie, obiad, kolacja a gdzieś tam pomiędzy jakaś przekąska:)
Alabama
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez gosik » 18 cze 2011, o 19:00

Jem 5 posilkow...kiedys 2-3.Rano 5.30-6.00 pierwsze snaiadanie(obfite...platki na mleku(nieprzetworzone),kromka z wedlina serem,jakis pomidorek,do tego cos do picia np.sok lub herbata,rano tez pije filizanke kawy z mlekiem.
Drugie sniadanie jem na przerwie w pracy z reguly jest to kanapka lub maly pojemnik salatki z ryzem badz z makaronem.jest to o 10.00.
Potem ok.13.00 mala przerwa na kawe do kawy jem np.male ciastko typu herbatnik lub jablko albo jakis inny owoc.
Obiad ok 15.30 w domu zupa,drugie danie w pracy albo jedno albo drugie-zupy pol talerza,ziemniakow,ryzu lub kaszy tyle ile zmiesci jedna dlon,mieska,ryby tyle ile rozmiar piesci a surowki tyle ile obie rozlozone dlonie(to sa podobno prawidlowe porcje dla kazdego czlowieka).Ok.18-19 zalezy czy pracuje czy jestem w domu...kolacja...cos na cieplo np.nalesnik,leniwe,placek lub salatka jakas z pieczywem badz ryzem,makaronem,zapiekanka,zdrowy hamburger domowy.
gosik
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez Adell » 21 lip 2011, o 11:58

Ja jem systematycznie trzy - śniadanie o 9, obiad 13/14 i kolacje przed 18. Najważniejsza kolacja, żeby zbyt późno nie jeść.
Adell
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez lavender » 25 lip 2011, o 14:54

przynajmniej 6 dziennie:)
lavender
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez Meduza » 2 sie 2011, o 19:34

najlepiej jest od 4 do 5 posiłków dziennie ale za to mniejszych niż zazwyczja - wtedy żołądek cały czas pracuje bo trawi jedzenie a nie jak to bywa przy duzej ilości jedzeni odkłada "na bok" przez co później powstają tzw. boczki. Jestem maniakiem komputerowym więc, przy okazji bawienia się komiksem internetowym znalazłam taki klub miłośników dobrej herbaty tam, też jest napisane, że nie wolno pić jakichkolwiek płynów 30min przed i po jedzeniu po rozrzedza się soki trawienne co sprzyja tyciu i problemom trawiennym :) wiec jedzenie to nie taka prosta rzecz :D mimo, że pyszna ;)
Meduza
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez eveline » 9 sie 2011, o 14:33

Z tym piciem to absolutnie prawda. Niewskazane jest spożywanie płynów w trakcie jedzenia, tuż przed i po jedzeniu też raczej nie. Może 30 minut to przesada, ale w każdym razie najlepiej zjeść i nie popijać od razu, tylko po kilku-kilkunastu minutach.
Jeżeli chodzi o ilość posiłków, to najlepsza opcja to 4-5 posiłków, najlepiej o w miarę równej objętości.
eveline
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez dione » 1 wrz 2011, o 17:41

Podobno najzdrowiej jest jeść 5 małych posiłków dziennie. Niestety ja znam to tylko w teorii, bo za bardzo nie ma czasu na rozplanowanie sobie czasu na takie jedzenie, także często kończy się na szybkim śniadaniu w pracy i obiedzie po 17.
dione
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez Hakiruono » 10 paź 2011, o 11:02

Śniadanie, obiad, i podwieczorek i owoce pomiędzy posiłkami.
Hakiruono
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez kasiaWEB » 11 paź 2011, o 09:55

Śniadanie u mnie nie istnieje - może to mój błąd...
Obiad i kolacja owszem :)
Ewentualnie coś między posiłkami na przegryskę.

kasiaWEB
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 09:39

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez Melisa » 9 sty 2012, o 11:57

Śniadanie zawsze jem około 10.30 w pracy, potem jezeli koncze o 15 obiad 15.30 i potem kolacja, jeżeli koncze o 18.00 często obiad jest połączony z kolacją

A jak mam wolne to cały dzień podjadam :/
Melisa
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez mika537 » 18 sty 2012, o 17:35

najlepiej jeść 5 posiłkow dziennie z 2-3 godzinnymi przerwami, wtedy jest najlepsza przemiana i mozemy jesc wszystko i nie tyc :) jedzenie regularne jest najwazniejsze:)
mika537
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez Melisa » 18 sty 2012, o 22:21

Ale mało kto może sobie na to pozwolić, chyba, ze ktoś na bezrobociu :P
Melisa
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Abram, Google [Bot]