Grzyb na ścianie , Pomocy !

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Grzyb na ścianie , Pomocy !

Postprzez Lena20 » 13 maja 2013, o 19:31

Hej dziewczyny mam pytaniee jestem w 5 msc ciazy i zauwazyłam ze mam grzyba na scianie czy to jest szkodliwe dla mojego nienarodzonego dziudziusia ?? Jak najlepi0ej go usunąć pomóżcie :)

Lenkaaaa ;**
Lena20
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 02:36

Re: Grzyb na ścianie , Pomocy !

Postprzez Adix257 » 13 maja 2013, o 19:45

Lena20 napisał(a):Hej dziewczyny mam pytaniee jestem w 5 msc ciazy i zauwazyłam ze mam grzyba na scianie czy to jest szkodliwe dla mojego nienarodzonego dziudziusia ?? Jak najlepi0ej go usunąć pomóżcie :)

Taki grzyb jest szkodliwy nie tylko dla twojego nie narodzonego dziecka ale również dla ciebie i całego otoczenia.
Walka z grzybem to walka z wiatrakami i żadne środki przeciwgrzybiczne nie dają ci żadnych pozytywnych skutków, puki nie zlikwidujesz w pierwszej kolej przyczyny jego powstawania a w drugiej kolejności samego grzyba.

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: Grzyb na ścianie , Pomocy !

Postprzez Lena20 » 13 maja 2013, o 20:46

jezu ja nie wiem co mam robic bo on jest zaraz koło mojego łózka ... ;/;/

Lenkaaaa ;**
Lena20
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 02:36

Re: Grzyb na ścianie , Pomocy !

Postprzez Adix257 » 14 maja 2013, o 07:10

Ja w dzieciństwie mieszkałem w zagrzybionym mieszkaniu i tam całynczas chorowałem

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: Grzyb na ścianie , Pomocy !

Postprzez Hadassa » 14 maja 2013, o 09:49

sposoby są różne... czasem trzeba skuć tynki itp
Może warto poszukać jakiś firm, albo ogólnie na necie co i jak...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Grzyb na ścianie , Pomocy !

Postprzez chewleciara » 14 maja 2013, o 12:38

w castoramie jest bardzo dobry i tani chlorowy preparat w takiej butelce jak płyn do mycia okien. 2 dni i po problemie
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Grzyb na ścianie , Pomocy !

Postprzez Lena20 » 14 maja 2013, o 13:48

Tylko ja w uk mieszkam , no nic powiem chłopakowi żeby coś wymyślił no bo co innego słyszałam że domestosem jak sie wezmie to wyżre na miesiac ale potem wraca ...

Lenkaaaa ;**
Lena20
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 02:36

Re: Grzyb na ścianie , Pomocy !

Postprzez Hadassa » 14 maja 2013, o 14:23

jak pisał Adix, z reguły jest tak, że to siedzi w środku, dlatego często skuteczne jest zbicie tynku i na gołym murze dezynfekcja itp...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Grzyb na ścianie , Pomocy !

Postprzez Veronyka » 15 mar 2017, o 09:42

Taki grzyb na ścianie jest niezwykle niebezpieczny! Nie tylko dla dziecka, ale też dla pozostałych domowników. Zaniedbując takie wykwity można doprowadzić do naprawdę poważnych powikłań zdrowotnych... Dlatego trzeba się zająć taką ścianą i to jak najszybciej. Oczywiście wszystkie prace podejmowane z pleśnią, grzybem itd. powinny być wykonywane w masce ochronnej. Usunąć pleśń można za pomocą preparatów, które dostępne są w sklepach z chemią budowlaną, ale to nie wszystko. Oprócz tego konieczne będzie też zabezpieczenie powierzchni przed nawrotem. Ja zastosowałam u siebie higieniczną farbę antygrzybiczną Active H i to rozwiązało problem. Grzyb nigdy później nie wrócił i mam spokój z nim już przez wiele lat. Farba dodatkowo jest zmywalna więc jeżeli się zabrudzi to bez problemów można ją przetrzeć nawet na mokro :)
Veronyka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 mar 2017, o 09:39

Re: Grzyb na ścianie , Pomocy !

Postprzez Jaśmin » 15 mar 2017, o 14:26

Ja myję ściany z pleśnią i grzybem tym: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybielacz
W tym roku od grudnia do teraz miałam spokój, zawsze wraca ale jeśli dobrze umyjesz to przez dłuższy czas znika.

No i trzeba się też starać wyeliminować przyczynę, czyli wilgoć...

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Grzyb na ścianie , Pomocy !

Postprzez duzalalaq » 20 mar 2017, o 21:15

szkodliwe jest czeste i dlutrwale wdychanie powietrza gdy jest grzyb

to moze dach Wam przecieka i trzeba to zglosic administarcji - moja koleznka tak miala tylko ona ma dom wiec uszczelnila papa przecieki, dodatkowo pomoglo osuszanie domu - sa takie maszynki zbieajace wode - ale jesli jest przeciek to niedlugo znowu sie pokaze

sa tez specjalne prparaty na grzyba

duzalalaq
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 mar 2017, o 15:37

Re: Grzyb na ścianie , Pomocy !

Postprzez Embur » 24 mar 2017, o 22:51

Pamiętajcie, że grzyb lub pleśń powstają na ścianach wskutek złej wentylacji i nadmiernej wilgotności w pomieszczeniach. Para wodna skrapla się i osadza na ścianach tworząc idealne warunki do rozwoju grzybów i pleśni. najpierw trzeba przyczynę usunąc, by leczyć objawy

Prawo nieruchomości Poznań Łódź budowlane kancelaria porady prawne adwokat prawnik radca prawny
Avatar użytkownika
Embur
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 mar 2017, o 22:37
Lokalizacja: Poznaniu Łodzi

Re: Grzyb na ścianie , Pomocy !

Postprzez Alicja578 » 24 maja 2017, o 19:39

Masz racje z tą wentylacją. Jeśli chodzi o usuwanie, to wszystko zależy od tego jak głęboko siedzi ten grzyb. Moja przyjaciółka zamieszkała w domu po dziadkach, który wymagał remontu. Łazienkę i kuchnię miała w okropnym stanie. Na tego grzyba nie pomagały już preparaty. Sąsiadka dała jej kontakt do specjalistów z Dry-home i dopiero przestała mieć z nim problemu. Zniknął też ten specyficzny zapach w łazience.
Alicja578
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 24 maja 2017, o 14:26

Re: Grzyb na ścianie , Pomocy !

Postprzez AKrol » 18 gru 2020, o 07:00

Jeśli na ścianie masz grzyba, to musisz szybko zadziałać, bo tak jak wyżej pisano - jest on szkodliwy dla zdrowia. Trzeba pamiętać, że grzyb pojawia się tam gdzie jest wilgoć, więc w pierwszej kolejności musisz znaleźć przyczynę gromadzenia sie wilgoci w ścianie - bo mycie ścian nawet najlepszym preparatem tylko maskuje problem, a go nie rozwiązuje. Oczywiście sama tego nie zrobisz, trzeba zlecić wykonanie ekspertyzy budowlano-mykologicznej ekspertom najlepiej z firmy Eko Projekt. Oni zajmą się wszystkim kompleksowo - znajdą przyczynę powstawania grzyba, przedstawią sposób jak ją zlikwidować, wykonają kosztorys prac, a także wskażą najlepszy preparat do usunięcia grzyba.
AKrol
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 19 paź 2017, o 09:53

Re: Grzyb na ścianie , Pomocy !

Postprzez arena » 30 sty 2022, o 19:00

Jak już pozbędziesz się grzyba ze ściany, to koniecznie pomyśl o ozonowaniu pomieszczeń. Wiem, że jest wiele firm specjalizujących się w tym temacie. Ja kiedyś korzystałam z usług Airozone i mogę ich polecić z ręką na sercu.
arena
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 3 gru 2019, o 20:01

Re: Grzyb na ścianie , Pomocy !

Postprzez tlesch » 17 lis 2022, o 15:36

Grzyb na ścianie najczęściej pojawia się ze względu na zbyt dużą wilgoć. Najlepiej będzie jeśli skontaktujesz się z firmą, która zajmuje się osuszaniem budynków. Oni powinni rozwiązać Twój problem.

Avatar użytkownika
tlesch
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 lis 2022, o 15:33
Lokalizacja: Warszawa
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]