Dobra wyciskarka do soków

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez apart » 6 maja 2016, o 21:38

rudowlosa napisał(a):tak, 3 sita sa w standardowym zestawie, czwarte sito się dokupuje, to typowo sito do sorbetów, masła orzechowego, takie bardzo drobne

serio? rozdrobni orzeszki??? sorbety jeszcze zrozumiem, mrożone truskawki zmielone na miazge
apart
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 5 maja 2015, o 22:27
Lokalizacja: pod wrocławiem

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez rudowlosa » 8 maja 2016, o 13:05

ten roboczy ślimak, to taki duży świder, ciężki mocno, po prostu wszystko rozgniata, to i z orzeszków wyciśnie olej :) tak samo jak z lodów czy mrożonych owoców (bo wydaje mi sie ze sorbety lepiej robić ze świeżych owoców, i do tego zmielić kostki lodu :) )
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez apart » 15 maja 2016, o 21:52

fajne to ;] przydałby sie jakieś przepisy, ja to kupuje sprzety ale mało mam inwencji twórczej z pomysłami ;]
apart
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 5 maja 2015, o 22:27
Lokalizacja: pod wrocławiem

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez joaska86 » 17 maja 2016, o 16:31

Wiciskarki?... Błagam Was, dziewczęta, przecież lepiej zblendować całe owoce, wtedy nie tracimy w soku/koktajlu żadnych wartości odżywczych! a do tego można dolać jakieś mleko albo kefir - pychota!
Ja ostatnio kupiłam sobie na SPAM blender Zelmera SB1000 i na drugie śniadania i podwieczorki od dwóch tygodni nie ma u mnie nic innego jak koktajle w różnych postaciach :) A jak zdrowo! I można wrzucić co tylko się lubi. :)


NIE WKLEJAMY LINKOW NA FORUM
Avatar użytkownika
joaska86
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 14:26

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez rudowlosa » 17 maja 2016, o 23:45

joaska86 napisał(a):Wiciskarki?... Błagam Was, dziewczęta, przecież lepiej zblendować całe owoce, wtedy nie tracimy w soku/koktajlu żadnych wartości odżywczych! a do tego można dolać jakieś mleko albo kefir - pychota!

tylko ze do blendera musisz wszystko bardzo dokladnie przygotowac, bo juz nie usuniesz z soku niczego, owoce musza byc obrane, wypestkowane, szczegolnie cytrusy, bo przeciez pestek pic nie bedziesz
a w wyciskarkach masz podobny efekt, tzn gesty, niemal przecierowy sok - w zaleznosci od sita, ale bez resztek, skorki sie nie dostaja do soku
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez apart » 22 maja 2016, o 23:29

joaska86 napisał(a):Wiciskarki?... Błagam Was, dziewczęta, przecież lepiej zblendować całe owoce, wtedy nie tracimy w soku/koktajlu żadnych wartości odżywczych! a do tego można dolać jakieś mleko albo kefir - pychota!
na drugie śniadania i podwieczorki od dwóch tygodni nie ma u mnie nic innego jak koktajle w różnych postaciach :) A jak zdrowo! I można wrzucić co tylko się lubi. :)

Niestety ale Twój pomysł jest juz kompletnie nie na czasie, i mało bio ani zdrowy .

rudowlosa napisał(a):
joaska86 napisał(a):Wiciskarki?... Błagam Was, dziewczęta, przecież lepiej zblendować całe owoce, wtedy nie tracimy w soku/koktajlu żadnych wartości odżywczych! a do tego można dolać jakieś mleko albo kefir - pychota!

tylko ze do blendera musisz wszystko bardzo dokladnie przygotowac, bo juz nie usuniesz z soku niczego, owoce musza byc obrane, wypestkowane, szczegolnie cytrusy, bo przeciez pestek pic nie bedziesz
a w wyciskarkach masz podobny efekt, tzn gesty, niemal przecierowy sok - w zaleznosci od sita, ale bez resztek, skorki sie nie dostaja do soku

no i argument z temperaturą pracy , prawda?
apart
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 5 maja 2015, o 22:27
Lokalizacja: pod wrocławiem

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez rudowlosa » 25 maja 2016, o 01:15

badania naukowe mowia ze witamina C ginie w temp powyzej 42 stopni, a wyciskarka nie osiaga takiej temperatury pracy, sokowirowka juz tak, i to znacznei wieksza
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez Gabulec » 26 maja 2016, o 09:01

Mam zwykłą biedronkową za 30zł i w zupełnosci mi wystarcza
Avatar użytkownika
Gabulec
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 08:57

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez apart » 31 maja 2016, o 11:28

Gabulec napisał(a):Mam zwykłą biedronkową za 30zł i w zupełnosci mi wystarcza

młotkiem do kotletów tez rozwalisz owoc i sok wyleci . Ale czy o to chodzi? Mi na pewno nie , chcie mięc czysto, szybko, sprawnie, naturalnie. Za swoje wymagania musze zapłacić,,, ale coś za coś
apart
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 5 maja 2015, o 22:27
Lokalizacja: pod wrocławiem

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez rudowlosa » 8 cze 2016, o 00:48

ona chyba mówi o takiej ręcznej wyciskarce do cytryn, to faktycznie kosztuje grosze, ale soku z marchewki czy buraka już nie zrobisz, a w cytrusach wiele soku zostanie w owocu,
jednak do maszynowych wyciskarek to całkiem inna liga, i inna skuteczność
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez laelia » 8 cze 2016, o 09:36

mnie się marzy robot kuchenny z funkcją wyciskarki soku właśnie, z opcją tarcia ziemniaków i mielenia mięsa... Ale to spory wydatek i ciągle odkładamy..

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez Hadassa » 8 cze 2016, o 10:14

My sie rozgladamy za wyciskarka ale wiecznie inne wydatki sa

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez blondyna96 » 14 cze 2016, o 12:25

ja marzę o takiej wolnoobrotowej, ale są straaasznie drogie :(

Umrę ci kiedyś. Oczy mi zamkniesz. I wtedy — swoje Smutne zdziwione, Bardzo otworzysz
Avatar użytkownika
blondyna96
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 sie 2015, o 16:01

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez Hadassa » 14 cze 2016, o 16:01

Blondyna a w czym sa lepsze?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez rudowlosa » 14 cze 2016, o 22:20

blondyna96 napisał(a):ja marzę o takiej wolnoobrotowej, ale są straaasznie drogie :(

z tą wysoką ceną to pojęcie względne, muke w zeszłym roku kosztowało ok 2,5tys, teraz kosztuje 1700zł, a kurving czy hurom dalej powyżej 2500zł, choć jakościowo to to samo i technologicznie też

Hadassa napisał(a):Blondyna a w czym sa lepsze?

pytasz w czym lepsza wolnoobrotowa wyciskarka ? np od soku z blendera czy z sokowirówki
no przede wszystkim temperatura pracy, slow jouicer działa w niskiej temp przez co więcej witamin jest w soku, po sokowirówce sok jest praktycznie jałowy, a w przypadku blendera to owoce trzeba bardzo dokładnie przygotować, obrać, wypestkować, bo wszystko co w pojemniku trafi do soku, w wolnoobrotowej wyciskarce odpadki - suche - idą na odpadki, a przez sito tylko sok
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez apart » 22 cze 2016, o 13:42

rudowlosa napisał(a):
blondyna96 napisał(a):ja marzę o takiej wolnoobrotowej, ale są straaasznie drogie :(

z tą wysoką ceną to pojęcie względne, muke w zeszłym roku kosztowało ok 2,5tys, teraz kosztuje 1700zł, a kurving czy hurom dalej powyżej 2500zł, choć jakościowo to to samo i technologicznie też
warto poszukać dobrej oferty, bo na mega drogie , a jakośc taka jak inne lub gorsza to zawsze zdąrzysz kupić .

Hadassa napisał(a):Blondyna a w czym sa lepsze?

Wg mnie we wszystkim , jakośc soku, smak , witaminy, odpadki. Wydasz na wyciskarke, ale będziesz oszczędzać na kupnie soków kartonowych
apart
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 5 maja 2015, o 22:27
Lokalizacja: pod wrocławiem

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez Hadassa » 22 cze 2016, o 22:29

Chyba bedziemy kupowac chyba kuvinga... czy jak to sie nazywa...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez apart » 28 cze 2016, o 14:39

Hadassa napisał(a):Chyba bedziemy kupowac chyba kuvinga... czy jak to sie nazywa...

A co Cie przekonuje do kuvingsa?
apart
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 5 maja 2015, o 22:27
Lokalizacja: pod wrocławiem

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez Hadassa » 28 cze 2016, o 15:26

Specjalizuja sie tylko w wyciskarkach i maja wiele pozytywnych opinii

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez rudowlosa » 28 cze 2016, o 22:08

kazda z tych firm specjalizuje sie tylko w wyciskarkach, MUKE, hurom, kurving, i kazda zrobiona jest z tego samego kompozytu plastiku i swider ma z teakiego nowoczesnego metalu co to go nazwy nie powtorze, i kazda ma dobre opinie, kazda jest zagroniczna, i kazda robiona na wschodzie, a cenowo od najtanszej jak wymienilam

apart napisał(a):Wg mnie we wszystkim , jakośc soku, smak , witaminy, odpadki. Wydasz na wyciskarke, ale będziesz oszczędzać na kupnie soków kartonowych

doslownie, licząc soczek zdrowy dla 3 osob dziennie, to jakieś 10zł lekko, po pol roku masz kwote rowno wyciskarce muke, a potem tylko oszczednosci
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez Hadassa » 29 cze 2016, o 11:05

Taaa tylko nie ufam spamowi jaki robicie ;) wiec wole takie recenzje ktore sa wiarygodne

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez rudowlosa » 16 lip 2016, o 21:19

troche wiem o czym mowie

siostrzyczka kupila muke dla siebie miesiac temu

zdjecie bym zamiescila, ale mam jeszcze za malo postow w historii ;\
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez Hadassa » 17 lip 2016, o 02:30

Wystarczy wstawic z zalacznika

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez apart » 17 lip 2016, o 11:27

rudowlosa napisał(a):kazda z tych firm specjalizuje sie tylko w wyciskarkach, MUKE, hurom, kurving, i kazda zrobiona jest z tego samego kompozytu plastiku i swider ma z teakiego nowoczesnego metalu co to go nazwy nie powtorze, i kazda ma dobre opinie, kazda jest zagroniczna, i kazda robiona na wschodzie, a cenowo od najtanszej jak wymienilam
to w takim razie jaka marka będzie się wyróżniać? produkowana na zachodzie , nie z plastiku, tania... ? szukałam i nie znalazłam, więc coś trzeba wybrać z tych...
rudowlosa napisał(a):doslownie, licząc soczek zdrowy dla 3 osob dziennie, to jakieś 10zł lekko, po pol roku masz kwote rowno wyciskarce muke, a potem tylko oszczednosci
a daj spokój, jak kupowałam kartonowe soki to 1l jest za 6 zł , jakiś lepszy nawet droższy , o tańszych nie wspominam ,bo rozpuszczony 1kg cukru mnie nie intersuje. To kupa kasy! Wolę zainwestować...


Hadassa napisał(a):Wystarczy wstawic z zalacznika

rudowłosa,czekamy na foto ;]
standard, człowiek chce coś komuś polecić, sam poczytać opinie i oczywiście spam. ha... ha ...
apart
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 5 maja 2015, o 22:27
Lokalizacja: pod wrocławiem

Re: Dobra wyciskarka do soków

Postprzez Hadassa » 17 lip 2016, o 13:12

Skoro nie spam to czekam na zdjecia zakupionych wyciskarek :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bierler15527, Bing [Bot]