brak silnej woli :(

Znasz jakąś dietę cud? Schudłaś i chcesz się pochwalić i pomóc innym kobietkom? Wszystko na temat odchudzania i zdrowych diet piszemy tutaj.

Re: brak silnej woli :(

Postprzez Mariolkaboz » 23 sty 2014, o 14:13

Lenistwo, lenistwem same suplementy nic nie dadzą. Ruch jest ważny, choć to prawda, że suplementacja jest dobrym rozwiązaniem.
Mariolkaboz
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 14:13

Re: brak silnej woli :(

Postprzez adaka » 23 sty 2014, o 19:01

Trudno jest utrzymać silną wole, ale ważne, żeby pamiętać, że robimy to dla siebie. W pewnym sensie to powinno być przyjemnością, że o siebie dbamy, nie? :) Ja w ten sposób wyrobiłam sobie nawyk chodzenia na siłownie - czuję, że robię coś dla swojego ciała!
adaka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 sty 2014, o 18:28

Re: brak silnej woli :(

Postprzez mery » 24 sty 2014, o 18:21

U mnie to nie głód jest problemem a to że lubię jeść... Więc ten suplement raczej mi nie pomoże... Chyba muszę po prostu wyskoczyć z kocyka i zacząć ćwiczyć.

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: brak silnej woli :(

Postprzez Mariolkaboz » 4 lut 2014, o 14:04

E suplementy hamujące przed łaknieniem, np. takie, które zawierają gorzką pomarańczę, sprawiają, że nawet jeśli naprawdę lubimy jeść, czy podjadać to najzwyczajniej w świecie nam się tego nie chce.
Mariolkaboz
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 14:13

Re: brak silnej woli :(

Postprzez redorange666 » 4 lut 2014, o 14:37

Ja na problem ze słodyczami mam swój wypracowany sposób. Owoce, dużo owoców.
Do pracy biorę sobie paprykę, 2-3 kanapki, dwa banany, pomarańcz, mandarynki i lub winogrona.
Pochłaniam to w ciągu całego dnia. Można przede mną położyć tabliczkę mojej ulubionej czekolady i ani kawałeczka z niej nie zjem. Przestałem słodzić herbatę bo cukru mam taką ilość w organizmie że o matko i córko.
Słodzę już tylko kawę i tylko 1 łyżeczkę a nie 3 jak kiedyś.

Zrezygnowałem z piwa (jeszcze niedawno wypijałem 1-3 dziennie znaczy wieczorem jak nie musiałem nigdzie jechać) teraz jak wypiję 1 w miesiącu to jest sukces.

Moja waga zaraz po świętach wynosiła 90kg. Dzisiaj mam już tylko 83 i ją chce utrzymać. Idealnie było by 80 (186cm wzrostu) ale nie zamierzam się katować. Lubię dobrze zjeść, wypić i nie zamierzam sobie odbierać tej przyjemności ale również chce dobrze czuć się w mojej własnej skórze. 83kg muszą mi wystarczyć.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: brak silnej woli :(

Postprzez Mysienkaaa » 5 lut 2014, o 14:05

Spróbuj silną wolę odbudowywać stopniowo, nie na hurra, tylko spokojnie, powolutku. Najważniejsze przy słabej woli są drobne a systematyczne działania.
Mysienkaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 lut 2014, o 13:59

Re: brak silnej woli :(

Postprzez Mariolkaboz » 11 kwi 2014, o 11:03

Brak silnej woli? Nie zazdroszczę.
Mariolkaboz
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 14:13

Re: brak silnej woli :(

Postprzez apollo » 15 kwi 2014, o 10:45

Siłę woli budować stopniowo? No może i tak - ale wiem jak to jest - ciężki temat, szczególnie jeśli człowiek się uzależnił od czegoś. Kiedy wprowadziłam foreverslim szybko rzuciłam słodycze. Wiecie ile razy próbowałam to robić wcześniej? No właśnie... Później przyszedł ruch i okazało się, że bieganie może być nałogiem. Wszystko się da...
apollo
 

Re: brak silnej woli :(

Postprzez Mariolkaboz » 15 kwi 2014, o 12:40

Tak, ale z każdym uzależnieniem da się przezwyciężyć. Można np. walczyć skutecznie przez stopniowe eliminowanie negatywnych elementów. Zmniejszanie, a nie ostateczne odseparowanie danego elementu.
Mariolkaboz
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 14:13

Re: brak silnej woli :(

Postprzez Mała_Kaśka » 16 maja 2014, o 20:54

Ja mam też problem z silną wola i pokusami, które kuszą strasznie. Jak sobie ją wypracować? Jak znaleźć motywację? Mi jest bardzo ciężko
Mała_Kaśka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 19:48

Re: brak silnej woli :(

Postprzez cotton » 13 lip 2014, o 12:29

a może trzeba jakoś radykalnie podejść do zadbania o siebie, zrzucić na maxa kilogramy i postarać sie to utrzymać, wtedy na pewno będzie nam szkoda niszczyć uzyskany efekt i zjeść pokuse.
cotton
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 17:27

Re: brak silnej woli :(

Postprzez Katarzyna28 » 14 lip 2014, o 15:41

Ja też nigdy nie mogłam się do niczego zmobilizować :/ Zawsze obiecywałam sobie, że od jutra przez miesiąc blablabla i potem po tygodniu już rezygnowałam :/ Teraz chcę przejść na dietę bezglutenową, no ale jak już jestem w sklepie to a to chleb, a to musli a to makaraon... no ciężko jest :(
Katarzyna28
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 14 lip 2014, o 15:39

Re: brak silnej woli :(

Postprzez Katarzyna28 » 15 lip 2014, o 13:03

Zależy do czego mamy się zmobilizować. Mnie najbardziej mobilizują koleżanki które coś robią. Jak one mogą to ja nie? Ja też mogę, pokażę im.

A już w ogóle najlepiej motywują faceci :D
Katarzyna28
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 14 lip 2014, o 15:39

Re: brak silnej woli :(

Postprzez DominikaGar » 19 lip 2014, o 13:23

Jak ja to dobrze znam,.. Tak naprawdę brak silnej woli jest związany z bbrakiem energii. Sama bym chyba sobie nie poradziła. Długo szukałam w internecie jak to zmienić. Trafiłam na ten artykuł SPAM wyczytałam co tak naprawdę jest mi potrzebne i teraz już bez problemu się odchudzam , mogę sie pochwalić ,że schudłam już 9 kg :)

Ostatnio edytowano 21 lip 2014, o 13:21 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
DominikaGar
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 lip 2014, o 11:20

Re: brak silnej woli :(

Postprzez allison » 20 lip 2014, o 16:36

W takich sytuacjach pomaga wsparcie innych. Czasami warto udać się do specjalisty - wtedy łatwiej się zmobilizować wiedząc, że ktoś nad nami czuwa no i głupio się wtedy przyznać do grzeszków :). Poza tym samo przebywanie wśród osób, które dążą do tego samego celu może być bardzo motywujące, więc może jakieś zajęcia w grupie?
allison
Fajna Kobietka
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 14:37

Re: brak silnej woli :(

Postprzez martawegan » 11 gru 2015, o 13:47

Lepiej że to była gorzka czekolada niż mleczna, nadziewana albo jakieś batoniki. Z tych wszystkich produktów, których nie możemy jeść wybrałaś najmniejsze zło. Więc uszy do góry, nie jest najgorzej. Następnym razem spróbuj zjeść jej mniej albo wcale. Mi na ataki chęci na coś słodkiego pomaga zjedzenie jakiegoś owocu (najczęściej połówka grapefruita, dla mnie jest najbardziej skuteczny), zajęcie się czymś ważnym lub wyjście z mieszkania na spacer. Zajmuję wtedy swoje myśli czymś innym i ochota na słodycze przemija.
martawegan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 15:05

Re: brak silnej woli :(

Postprzez RoxanaT10 » 5 lut 2016, o 14:39

czasem organizm sam domaga się pewnych rzeczy, nie jest dobrze odrzucić wszystko z diety. Lepiej zastąpić jak przypadku czekolady z mecznej na gorzką
RoxanaT10
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 lut 2016, o 15:16

Re: brak silnej woli :(

Postprzez metfach » 9 lut 2016, o 15:06

Wiesz, takie tłumaczenie do niczego dobrego nie prowadzi. Wymówki i usprawiedliwienia są odwiecznym wrogiem diety. Kilka kostek czekolady to 200 kcal, więc zamiast diety 1500 kcal mamy 1700 a to już praktycznie normalne zapotrzebowanie człowieka, który ma pracę siedzącą.

metfach
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9 lut 2016, o 14:58

Re: brak silnej woli :(

Postprzez Karolinka89 » 12 wrz 2016, o 11:54

Brak silnej woli wiem coś o tym ale na szczęście mam już to za sobą i teraz cieszę się swoim osiągnięciami;) a mam czym bo już 8kg w miesiąc ale nie nie nie katuję się dietą i nie spędzam całego dnia na siłowni ! Mam rodzinę i pracę. Po prostu jem regularnie przyjmuję suplementację chodzę biegać z mężem 3 x w tygodniu po 5 km a w weekend basen czy też rowery z dziećmi!

Miłośniczka zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej bloguje: http://szczupla-kobieta.pl
Karolinka89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12 wrz 2016, o 10:38

Re: brak silnej woli :(

Postprzez Raszpla » 31 paź 2016, o 18:37

U mnie brak silnej woli. Nie umiem odmówić sobie czekoladki do porannej kawy. Na dodatek zaczęłam ćwiczyć. I nie ma sie czym chwalić, bo ćwiczyłam wczoraj, a dzisiaj juz mi sie nie chciało. Zmęczona jestem tym wczorajszym. I co dalej?
Raszpla
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 paź 2016, o 22:58

Re: brak silnej woli :(

Postprzez pollyanna » 1 lis 2016, o 13:51

Raszpla napisał(a):U mnie brak silnej woli. Nie umiem odmówić sobie czekoladki do porannej kawy. Na dodatek zaczęłam ćwiczyć. I nie ma sie czym chwalić, bo ćwiczyłam wczoraj, a dzisiaj juz mi sie nie chciało. Zmęczona jestem tym wczorajszym. I co dalej?


Najgorsze jest pierwsze 2 tygodnie odzwyczajania się od słodyczy. Ja niestety po prostu traktuję to jako karę i do niejedzenia jako do kary podchodzę... :/ Wiem, że to głupie, ale inaczej faktycznie podjadam. A gdy mówię sobie w głowie: to kara za twoje wcześniejsze obżarstwo, to jakoś tak mi łatwiej. Po tych 2 tyg. ochota na słodycze odchodzi i mówię im zdroworozsądkowo: nie :)

Odette or Odile?
Avatar użytkownika
pollyanna
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 23:05

Re: brak silnej woli :(

Postprzez Żabka0921 » 13 lis 2016, o 16:31

Koleżanka ostatnio korzysta z diety Herbalife i sobie chwali. Oparta jest ona na koktajlach. Pełnowartościowa i niskokaloryczna. Na sklepdiety.pl możesz znaleźć propozycję różnych smaków i poczytać więcej na ten temat.
Żabka0921
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 paź 2016, o 23:06

Re: brak silnej woli :(

Postprzez Laura89 » 14 lis 2016, o 14:59

Ja silną wolę mam ale nie taką by powstrzymać się od podjadanie między posiłkami to mój najgorszy problem,ale odkąd przyjmuję SPAM ten problem powoli znika;) mój apetyt się zmniejszył i ja mogę trwać na diecie bez przerywania jej;) dużo się ruszam, biegam chodzę na aqa aerobik:)

Ostatnio edytowano 15 lis 2016, o 13:20 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
Laura89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 14:55

Re: brak silnej woli :(

Postprzez Aleksndra » 1 mar 2017, o 07:24

Myślę że zmiany należy wprowadzać powoli. Pojedynczo eliminować zle nawyki. Zbyt dużo jem na kolacje? Z redukuje ostatni posiłek. I tak przez tydzień. A potem kolejne rzeczy. :) Krok po kroku. Jeden cel na tydzień. :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Piękno kobiety tkwi w szczegółach. Mój blog:
http://www.healthybeauty.pl/blog
Avatar użytkownika
Aleksndra
Miła Kobietka
 
Posty: 93
Dołączył(a): 26 lut 2017, o 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: brak silnej woli :(

Postprzez magdalenakramarz » 8 mar 2017, o 10:19

Ja schudłam 15 kg. Mogę Wam powiedzieć, że diety nic nie dają. Trzeba całkowicie zmienić nawyki żywieniowe. Co do podjadania - ja też podjadałam jak się odchudzałam. Kwestia tego, żeby mieć umiar. Jak zjesz jedno ciasto na tydzień, to nic się nie stanie. Ważne, żeby na tym jednym ciastku skończyć.

Zmysłowe historie do poczytania :)
http://cennawiedza.getleads.pl/zmyslowe-historie/
magdalenakramarz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 lis 2016, o 19:56
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]