Bakłażan

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Bakłażan

Postprzez Owocowa » 10 lis 2011, o 16:20

Bardzo smakuje mi bakłażan, tyle, że zawsze go jadłam w jakiejś restauracji, a chciałabym przyrządzić sama. Z niecierpliwością czekam na Wasze sprawdzone przepisy :)
Owocowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 31 paź 2011, o 15:09

Re: Bakłażan

Postprzez pomcia » 21 lis 2011, o 12:30

Przepis jest banalny: bakłażana kroisz na plasterki, solisz a po chwili smarujesz oliwą z dodatkiem czosnku. Następnie na rozgrzaną patelnię kładziesz plasterki i grillujesz z obu stron. Na ciepły platerek bakłażanu dajesz plasterek mozarelli + pomidor + świeża bazylia. Pieprzysz, solisz, zajadasz np. z grzankami.
pomcia
 

Re: Bakłażan

Postprzez katarzynka » 27 lip 2012, o 09:03

taki bakłażan z patelni grillowej jest pyszny na pizzy lub jako dodatek do makaronu z sosem z pomidorów.
Ja robię również pastę bakłażanową. Myję bakłażana, 2 ząbki czosnku obieram kroję na pół, nacinam w 4 miejscach skórkę bakłażana i wtykam głęboko kawałki czosnku tak by całkiem schował się w bakłażanie.Piekę takiego bakłażana 30-40 minut w temp. 200 stopni. Wyciągam i jak ostygnie obieram ze skóry i razem z tym czosnkiem i 2 łyżkami oliwy bądź oleju miksuję blenderem na gładką masę, doprawiam solą i świeżo mielonym czarnym pieprzem. Super na kanapki lub jako dodatek do makaronu lub kaszy gryczanej, fajnie posypać jeszcze z wierzchu parmezanem.
katarzynka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 9 maja 2012, o 21:25

Re: Bakłażan

Postprzez Agnieszka301 » 14 sie 2012, o 20:15

Polecam zapiekanke po grcku w skład wchodzi między innymi pomidor, cukinia, baklazan, papryka, ser cebulka... znalazlam przpeis w necie, pyszotka
Agnieszka301
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 sie 2012, o 19:42

Re: Bakłażan

Postprzez stoszka89 » 29 sie 2012, o 15:05

omatko, KOCHAM bakłażany i cukinie, ale tego przepisu na pastę nie znałam!!! Świetne katarzynka, koniecznie muszę wypróbować :)
stoszka89
 

Re: Bakłażan

Postprzez kukilka » 2 wrz 2012, o 17:54

pomcia napisał(a):Przepis jest banalny: bakłażana kroisz na plasterki, solisz a po chwili smarujesz oliwą z dodatkiem czosnku. Następnie na rozgrzaną patelnię kładziesz plasterki i grillujesz z obu stron. Na ciepły platerek bakłażanu dajesz plasterek mozarelli + pomidor + świeża bazylia. Pieprzysz, solisz, zajadasz np. z grzankami.

Robię podobnie, z tą różnicą, że nie solę, tylko posypuję ziołami, a zamiast oliwy używam oleju rzepakowego, bo się nie przypala tak szybko jak oliwa i generalnie jest zdrowszy.
kukilka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 17:34

Re: Bakłażan

Postprzez eiger » 20 wrz 2012, o 14:28

a ja jakoś nie mogę pozbyć się goryczki z niego. a szkoda...
eiger
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 17:39

Re: Bakłażan

Postprzez kukilka » 1 paź 2012, o 14:23

Na gorycz bakłażana jest kilka patentów: można wybierać po prostu te młodsze sztuki, można pokroić, posolić i odstawić na parę minut a potem wytrzeć sok który puszczą papierowym ręcznikiem, można skropić cytryną... no i co ważne potem nie należy używać do niego oliwy z oliwek, która też jest gorzka tylko bezsmakowych olejów jak np. rzepakowy.
kukilka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 17:34

Re: Bakłażan

Postprzez vicky0019 » 12 paź 2012, o 16:55

Ja uwielbiam smażony bakłażan w panierce z bułki tartej. Smażę go jak kotlety i wychodzi przepyszny :)

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: Bakłażan

Postprzez kukilka » 5 lis 2012, o 09:47

Panierowanego jeszcze nie jadłam, ale niedawno próbowałam bakłażana z pastą miso - coś wspaniałego :)
kukilka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 17:34

Re: Bakłażan

Postprzez bajaderka » 15 lis 2012, o 01:49

Bakłażana kiedyś jadłam w knajpie w bardzo oryginalnej aranżacji ;). Tzn. baklażan marynowany z dodatkiem cebuli i czegoś tam, już nie pamiętam czego. Naprawdę bardzo dziwny smak. Sama próbowałam kiedyś zrobić musakę, ale trochę mi się przypaliła i ogólny trochę to zepsuło smak całej potrawy.
Słyszałam, że bakłażana jest smaczny jeśli się go grilluje.
Avatar użytkownika
bajaderka
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 20:47

Re: Bakłażan

Postprzez Jaśmin » 12 maja 2017, o 00:29

Grillowanego chyba jeszcze nie próbowałam ale bakłażana jem bardzo często bo mamy go w ogródku... Dodaję go na przykład do makaronu z mięsem, takiego tradycyjnego spaghetti bolognese, pokrojonego w malutkie kosteczki, do zup kremów, do jakichkolwiek potraw warzywnych z pomidorem. Często robię biała fasolę z warzywami (cebula, bakłażan, cukinia, czosnek... i co tam mam w lodówce) i do tego mięso pokrojone w kostkę lub mięso mielone albo nawet parówki w plastry jeśli nie mam innego mięsa.

Robiłam tez bakłażany nadziewane - sos pomidorowy z mięsem mielonym jak do spaghetti bolognese. Bakłażany wydrążam, zasypuję solą i odstawiam, w tym czasie przygotowuję sos, dodaję bakłażana pokrojonego w drobną kostkę do sosu. "Skórkę" z bakłażana wypłukuję z soli w chłodnej wodzie, nadziewam sosem, posypuję mozzarellą i wsadzam do piekarnika.

Natomiast bardzo popularny przepis w południowej Hiszpanii to bakłażan pokrojony w grube plastry, obtoczony w mące, wrzucamy go na gorący, głęboki olej i smażymy do zarumienienia. Podaje się go z miodem. Boskie połączenie smakowe.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]