Aterima med?

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Aterima med?

Postprzez Lidka » 19 sie 2012, o 11:41

Planuję wyjechać do niemiec do opieki nad starszymi osobami. Po przewertowaniu internetu wydaje mi się, że najlepiej jechać jest z dużą, dobrą firmą. Wahałam się pomiędzy Promedicą i Aterimą, bo to dwie największe agencje opiekunek. Aterima istnieje stosunkowo niedługo ale bardziej ją polecają niż Promedicę i podobno lepiej tam płacą. Jeździ któraś z was do niemiec jako opiekunka z tą firmą? Mąż mi dał zielone światło na wyjazd, bo już jestem długo bez pracy, a pieniądze są potrzebne. Ale nie chce decyzji przed podpisaniem umowy podpisywać "w ciemno". Jeśli macie jakieś informacje, które mogą mi się przydać, to będę wdzięczna.
Avatar użytkownika
Lidka
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 09:45

Re: Aterima med?

Postprzez Baśka1971 » 20 sie 2012, o 10:12

Moje zdanie jest takie, że możesz śmiało jechać. Sama jeżdżę z tą firmą, teraz jestem drugi raz. Jak wyjeżdżałam po raz pierwszy, to miałam pewne obawy, bo wtedy firma nie była jeszcze znana. A ja swoją poprzednią firmę musiałam zmienić, bo psychicznie nie dało się wytrzymać, jak Ci opóźniali wypłatę a koordynatorzy mieli wszystko głęboko gdzieś. Powiedz mi jakich informacji jeszcze potrzebujesz, bo nie wiem, ale skoro to ma być Twój pierwszy wyjazd, to lepiej nie popełniaj moich błędów. Niedługo wszystkie baby w naszym wieku pojada do niemiec opiekować się ich seniorami, bo pracy za normalne pieniądze w naszym kraju już nie będzie dla nikogo.
Baśka1971
Fajna Kobietka
 
Posty: 248
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 12:43

Re: Aterima med?

Postprzez Lidka » 21 sie 2012, o 09:59

Wiesz, jeszcze chcę to wszystko jakoś rozgryźć żeby wiedzieć od strony prawnej jak to wszystko wygląda z ubezpieczeniem, ZUSem, wypłatami i tak dalej. Dzisiaj jeszcze siedzę i szperam po necie i po ustawach, bo nie wiem na jakich zasadach się pracuje w Unii. Jak będę miała pytania praktyczne, to Cię na pewno zapytam.
Avatar użytkownika
Lidka
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 09:45

Re: Aterima med?

Postprzez Baśka1971 » 26 sie 2012, o 12:32

Pamiętaj, ze przed wyjazdem musisz być przez co najmniej 30 dni ubezpieczona (przy mężu, jako bezrobotna itp.). Śmiało pytaj, jak coś będziesz potrzebowała.
Baśka1971
Fajna Kobietka
 
Posty: 248
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 12:43

Re: Aterima med?

Postprzez Lidka » 30 sie 2012, o 09:47

Basiu dziękuję Ci. Wczoraj dotarłam. Jak widzisz jestem już podłączona do internetu nawet. Tak, byłam ubezpieczona już długo, więc to nie był problem. Pojechałam z "Sindbadem". Wyprawa życia - można powiedzieć. Wczoraj byłam tak wypompowana, że jak rodzina mnie przywiozła z dworca, to ledwo co do mnie docierało. Podopieczna wydaje się być w porządku. Ma lekką demencję, ale chyba jej nie odbija. Koleżanka, którą zmieniłam jest bardzo fajna i dodała mi sporo otuchy rozmową. Bo szczerze mówiąc po kilkunastogodzinnej podróży nie byłam w najlepszej formie. Jak będę czegoś potrzebować to na pewno Cię pomęczę pytaniami.
:pisze:
Avatar użytkownika
Lidka
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 09:45

Re: Aterima med?

Postprzez Baśka1971 » 7 wrz 2012, o 09:58

Lidka i jak Ci się wiedzie? Wszystko dobrze?
Baśka1971
Fajna Kobietka
 
Posty: 248
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 12:43

Re: Aterima med?

Postprzez Lidka » 25 wrz 2012, o 10:57

Tak. U mnie wszystko dobrze. Miałam problemy z internetem i nie byłam długo. teraz nadrabiam. Pozdrawiam Cię Basiu! A Ty jesteś w tej chwili w Polsce?
Avatar użytkownika
Lidka
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 09:45

Re: Aterima med?

Postprzez Baśka1971 » 1 paź 2012, o 13:41

A ja mam kolejny kontrakt w Niemczech. Trzeba robić żeby była emeryturka, o ile znowu wieku emerytalnego nie przesuną.
Baśka1971
Fajna Kobietka
 
Posty: 248
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 12:43

Re: Aterima med?

Postprzez Lidka » 10 paź 2012, o 12:20

Tak, ale jak dożyję starości, to może będę miała pieniążki na to by ktoś się mną zaopiekował. A zawsze ten ZUS płacony jest i zarobione pieniądze na konto się odłoży. Boli mnie że żeby zarobić godziwe pieniążki, to musimy wyjeżdżać za granicę, bo u nas pracy nie ma, a jak się coś znajdzie, to za psie pieniądze.
Avatar użytkownika
Lidka
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 09:45

Re: Aterima med?

Postprzez Baśka1971 » 24 paź 2012, o 12:14

Ja zostaję do początku stycznia w Niemczech. Za święta lepsza kasa jest. Lidzia a Ty gdzie teraz? I jak ze świętami u Ciebie będzie?
Baśka1971
Fajna Kobietka
 
Posty: 248
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 12:43

Re: Aterima med?

Postprzez Lidka » 5 lis 2012, o 13:50

Ja do połowy stycznia siedzę w Niemczech. Już się tutaj zadomowiłam. W święta wpadnie do mnie moja rodzinka na jeden dzień i noc. Nie wiem jeszcze kto dokładnie przyjedzie, ale cieszę się bardzo. Moja pacjentka sama wyszła z propozycją odwiedzin moich bliskich. Zadomowiłam się tutaj muszę przyznać, bo i babcia i jej rodzina są dla mnie jak sami swoi. Bardzo ciepli ludzie. A Ty Basiu jak?
Avatar użytkownika
Lidka
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 09:45

Re: Aterima med?

Postprzez Baśka1971 » 9 lis 2012, o 16:21

Mi przedwczoraj zmarła podopieczna. Zostaję tu jeszcze dwa tygodnie i wracam do Polski. Więc chociaż święta z rodziną spędzę.
Baśka1971
Fajna Kobietka
 
Posty: 248
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 12:43

Re: Aterima med?

Postprzez Lidka » 26 lis 2012, o 14:02

Strasznie ci współczuję Basieńko. Wróć do Polski do bliskich i odpocznij. Nie przyjemna sprawa.
Avatar użytkownika
Lidka
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 09:45

Re: Aterima med?

Postprzez Baśka1971 » 19 gru 2012, o 13:26

Lidziu wszystkiego dobrego w święta. sama nieraz miałam takie Boże narodzenie albo Wielkanoc. Do mnie dzwonili czy bym nie chciała wyjechać jeszcze na święta za lepsze pieniądze, ale w tym roku sobie odpuszczę. Niektórych rzeczy nie wolno przeliczać na żadną walutę.
Baśka1971
Fajna Kobietka
 
Posty: 248
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 12:43

Re: Aterima med?

Postprzez Lidka » 11 lut 2013, o 13:19

Dziękuję. Jakoś przetrwałam. Jestem teraz na nowym miejscu. wytrzymałam dwa tygodnie w Polsce i nuda mnie zjadła. Dobrze że znaleźli mi kolejne zlecenie.
Avatar użytkownika
Lidka
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 09:45

Re: Aterima med?

Postprzez ewelina8484 » 26 maja 2013, o 20:57

Witam Was wszystkie,
jestem nowa forum :) więc może najpierw się przywitam, jestem Ewelina mam 29 lat i mieszkam w Kielcach, tak sobie czytam co piszecie o aterimie i zaczynam coraz poważniej myśleć aby wyjechać do niemiec. Chciałam Was zapytać jak dobrze znacie język niemiecki i czy wystarczy komunikatywny żeby móc się porozumiewać z podopiecznym? ja znam niemiecki właśnie w stopniu komunikatywnym ale gramatykę też trochę znam, kiedyś wyjedżałam do niemiec ale to było 10 lat temu....
trochę się obawiam wyjazdu i tu byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie porady, na co trzeba uważać na początku, czy w umowie z aterimą są jakieś haczyki itp.
ja mieszkam w kielcach a tu niestety nie ma oddziału tej firmy:(( więc najbliższy z tego co wiem mam w Krakowie??
i jak sprawa wygląda tam z opieką lekarską czy np. jak zachoruje w niemczech albo jakbym potrzebowała recepty to czy mogę tam bez problemu udać się do lekarza?
Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek info na ten temat.
Pozdrawiam
Ewelina
ewelina8484
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 maja 2013, o 20:47

Re: Aterima med?

Postprzez Arashi » 17 cze 2014, o 08:42

ja jednak wolę pracować w polsce bo po pracy mogę wrócić do własnych dzieci wiem że zarobki są marne ale zawsze coś za coś

Ostatnio edytowano 17 cze 2014, o 08:54 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Arashi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 cze 2014, o 08:39
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]