Śledzenie dziecka - czy to ma sens?

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Śledzenie dziecka - czy to ma sens?

Postprzez karetia » 10 maja 2016, o 14:46

Nie tylko sens - czy Waszym zdaniem to jest etyczne?
Przyznam, że nasze dziecko zaczyna sprawiać tyle problemów, że wymaga ograniczeń, tym bardziej w szkole.
Telefon niestety musi mieć i to nas najbardziej martwi, bo w nim ma dostęp do wszystkiego.
Jak to załatwiacie?
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Śledzenie dziecka - czy to ma sens?

Postprzez Małgorzata80 » 11 maja 2016, o 12:08

Są blokady rodzicielskie.
Gdzie po prostu pewne strony się nie włączą.
Małgorzata80
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12 paź 2014, o 11:15

Re: Śledzenie dziecka - czy to ma sens?

Postprzez karetia » 11 maja 2016, o 14:38

Ale pytanie czy wtedy dziecko nie jest w stanie sobie tego samodzielnie odblokować?
W zasadzie w sieci idzie teraz znaleźć gotowca na wszystko, a zakładam, że jeśli jedno dziecko z klasy potrafi to zrobić, to już wszystkie dzieci mają te zabezpieczenia pozdejmowane. Mylę się?
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Śledzenie dziecka - czy to ma sens?

Postprzez trans » 12 maja 2016, o 09:37

Witam dokładnie sa blokady zarówno na internet jak i tv

trans
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 maja 2016, o 09:34

Re: Śledzenie dziecka - czy to ma sens?

Postprzez Haska » 12 maja 2016, o 20:55

Dziewczyny - proszę konkretnie. Co gdzie jak. Jakie blokady i przede wszystkim która z Was z tego faktycznie korzysta? Czy jest to precyzyjne? Będę wdzięczna za wszelką pomoc i podpowiedzi. Nie wierzę, że jestem jedyną z tych, które mają taki problem - w necie jest mnóstwo podobnych wpisów, tylko brakuje konkretów, nazw sensownych aplikacji. Podpowiecie?
Haska
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 19 lis 2013, o 16:27

Re: Śledzenie dziecka - czy to ma sens?

Postprzez karetia » 13 maja 2016, o 14:34

No jedyną nie jesteś...jeśli nie pojawi się żadna konkretna propozycja, to będę musiała testować na chybił trafił jakieś apki, które pokaże mi komórka, a przyznam, że średnio chce mi się to robić. Chociaż żebym miała ze dwa polecane do porównania, to byłoby już mi łatwiej. No chyba ktokolwiek przynajmniej przez jakiś czas coś podobnego testował?
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Śledzenie dziecka - czy to ma sens?

Postprzez kokoszanel » 17 maja 2016, o 17:01

karetia napisał(a):No jedyną nie jesteś...jeśli nie pojawi się żadna konkretna propozycja, to będę musiała testować na chybił trafił jakieś apki, które pokaże mi komórka, a przyznam, że średnio chce mi się to robić. Chociaż żebym miała ze dwa polecane do porównania, to byłoby już mi łatwiej. No chyba ktokolwiek przynajmniej przez jakiś czas coś podobnego testował?


wystarczy trochę poszperać w internecie, poczytać również opinię ludzi innych - widocznie na naszym forum nie ma osób które testowały takie usługi jak blokady rodzicielskie ... ale wystarczy wygooglować "blokada rodzicielska telefon" i wyskoczy mnóstwo stron jak np takie:

1. http://www.download.net.pl/kontrola-rod ... ka/n/4108/
2. http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html (jeżeli masz nr telefonu w orange)
3. http://www.spidersweb.pl/2013/04/kyteph ... oidem.html

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Śledzenie dziecka - czy to ma sens?

Postprzez Haska » 17 maja 2016, o 20:31

Ściągnęłam sobie z Google Play Parental Control Calmean. Na razie trudno oceniać, po prostu na kilku stronach widziałam polecenia. Wygląda przyjaźnie, ale cokolwiek więcej będę mogła Ci napisać dopiero za jakiś czas.Jak chcesz to sama sobie to odpal.
Haska
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 19 lis 2013, o 16:27

Re: Śledzenie dziecka - czy to ma sens?

Postprzez karetia » 18 maja 2016, o 14:48

Ja wiem, że wszystko jest w G, ale zależało mi na świeżych opiniach, bo nowe apki pojawiają się co trochę.
Sprawdzę sobie ze trzy pozycje z tych wymienionych - zakładając, że wszędzie mają jakiś darmowy okres testowy, chociaż tygodniowy.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Śledzenie dziecka - czy to ma sens?

Postprzez kokoszanel » 20 maja 2016, o 11:10

karetia - sprawdź przede wszystkim opinie na stronach tych co ci napisałam wyżej, ludzie często opisują działanie tych aplikacji nie powinno więc być problemu ze znalezieniem czegoś dobrego.

pozdrawiam.

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Śledzenie dziecka - czy to ma sens?

Postprzez karetia » 20 maja 2016, o 14:50

Coś tam jest, ale bardzo mało konkretów. Będę musiała sobie opinię wyrobić sama, zero recenzji w sieci, zero sensownych info - raczej teoria, jakieś opisy. Dziewczyny testują i później znikają, ale po prostu piszą że korzystają. Chyba po prostu nikomu nie chce się tworzyć cudownych opisów tematu.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Śledzenie dziecka - czy to ma sens?

Postprzez kokoszanel » 22 maja 2016, o 07:38

albo po prostu tak naprawdę większość ludzi nie potrzebuje takich rzeczy bo nie uważa to za coś sensownego. ja rozumiem że ktoś sprawia problemy ale uważasz że podczas śledzenia będzie mniej rozbrykany? nie wierze! podejrzewam że tylko tym faktem doleje się oliwy do ognia i będzie jeszcze gorzej - no ale nie mi to oceniać... każdy rodzic wie co robić z własnym dzieckiem i ich wychowaniem...

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Śledzenie dziecka - czy to ma sens?

Postprzez karetia » 23 maja 2016, o 14:47

Uważam, że będzie łatwiej zareagować w sytuacji która tego będzie wymagała. Dochodzą jeszcze sytuacje nieprzewidziane. Nie uważam, że to załatwi sprawę, tylko po prostu da możliwość realnej kontroli. Wiem, że dla wielu wydaje się to dziwne, ja też nie sądziłam, że kiedykolwiek będę musiała po coś takiego sięgać.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Śledzenie dziecka - czy to ma sens?

Postprzez Haska » 24 maja 2016, o 20:23

Bezpieczne strefy wiele dają - dziecko wychodzi poza strefę i masz alert od razu. Przed wszystkim to nie uchroni, ale przynajmniej będziecie wiedzieli, że coś się dzieje, a przede wszystkim, że dziecko jest w miejscu, w którym nie powinno być. To też pokazuje czy do przesady temu dziecku nie zaufaliśmy.
Haska
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 19 lis 2013, o 16:27

Re: Śledzenie dziecka - czy to ma sens?

Postprzez Silesiana » 25 maja 2016, o 13:13

Zdecydowanie można zrobić blokady rodzicielskie, a poza tym, gdyby miało się śledzić cały czas dziecko, to w pewnym momencie mogłoby to wywołać wiele nieprzyjemności. A poza tym nie da się wiecznie pilnować pociechy, choćby się dwoiło i troiło.
Silesiana
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 mar 2016, o 15:28

Re: Śledzenie dziecka - czy to ma sens?

Postprzez karetia » 25 maja 2016, o 14:42

O tym mowa. I nie chodzi o śledzenie tylko kontrolowanie czy dziecko nie znajduje się w miejscu, w którym znajdować się nie powinno. Nie mam zamiar wchodzić w jakiś system i sprawdzać czy jest tam i tam. Po prostu ma nie wychodzić poza lokalizacje, która w mojej opinii jest bezpieczna.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników