Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez anita147 » 24 sty 2013, o 23:25

przy okazji ile wydajecie na jedzenie na osobę i chemie domową???

chciałam odpocząć od pracy mam roczniaka
Avatar użytkownika
anita147
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 14:22

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez rzabba » 28 sty 2013, o 20:04

Nie przeliczam w ten sposób, bo nie każdego miesiąca, na szczęście, kupuję proszki, płyny itp. I na razie jestem zaopatrzona, więc się cieszę, szczególnie, że styczeń jest ciężki. Nie dość, że budżet nadszarpnięty po świętach, to jeszcze muszę zapłacić ubezpieczenie samochodu i mieszkania :(. Liberty pisze, że jest najtańsze i chyba tam się zwrócę, każdy grosz zaoszczędzony na OC się liczy. Dobrze, że luty krótki...
rzabba
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 13:11

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez bajaderka » 17 lut 2013, o 00:13

Wcześniej dziewczyny wspominały o urządzeniach do napowietrzania wody (tzw. perlatorach), też słyszałam, że pozwalają sporo zaoszczędzić.
Czytałam te artykuły w serwisie czas na finanse, do którego linkowała MagdaLena i tak się zastanawiam, czy faktycznie coś się zmieni jak zdecydujemy się na innego operatora? Któraś z was próbowała porównywać stawki?
Avatar użytkownika
bajaderka
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 20:47

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez kasienka92 » 17 lut 2013, o 00:18

U nas w domu jest perlator i rachunki za wode faktycznie spadly :) ale to pod prysznic dobre bo wanna za dlugo sie napuszcza
kasienka92
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 21:40

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez bajaderka » 19 lut 2013, o 00:36

Ciekawi mnie ile te perlatory dokładnie kosztują, może ktoś się orientuje?
Co do samych kąpieli, to i tak największa oszczędność jest przy szybkich prysznicach, więc chyba nie ma się co zastanawiać ;)
Avatar użytkownika
bajaderka
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 20:47

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez Jamelia » 10 cze 2013, o 13:01

Bo niektórzy jak się idą kąpać to woda leje się i leje. a ja robię tak,odkręcam wodę- polewam siebie i gąbke-zakręcam. Namydlam się-odkręcam zeby sie spłukać i zakręcam :) To jest dosłownie chwilka i wody nie dużo. No chyba że głowę od razu myje to troszke więcej wiadomo ,ale ja na szczęście głowy codziennie nie myje :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez teresa35 » 11 cze 2013, o 20:10

Robienie zakupów to stały wydatek dla nas wszystkich, czemu na tym nie zaoszczędzić i jeszcze dodatkowo zarobić. Dość dawno temu powstał klub Familo, zakupy przez internet, praktycznie to samo co zawsze kupujemy ale sporo taniej. Polecisz te formę zakupów znajomej i juz masz małą prowizję. Tu się płaci tylko za to co zawsze kupujesz, czyli zero ryzyka. Ale oceńcie to same, opis znajdziecie na blogu. Niby prosta rzecz ale jak pomyśleć to się juz nie jednej opłaciło.

praca dodatkowa, zawsze nowości - www.sukceszloupre.pl/Janusz
teresa35
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 09:49

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez Zatori » 18 lip 2013, o 11:58

Najlepiej zacząć od oszczędzania na rachunkach. Rozsądnie korzystając z wody, prądu i gazu można zaoszczędzić kilka stówek miesięcznie. Ja wprowadziłam w życie następujące zmiany: po pierwsze, spuszczanie wody w toalecie - tylko na mniejszym przyciskiem, po drugie zmiana taryfy u dostawcy prądu - można mieć taryfę wieczorną i tylko wieczorami puszczać pralki itp. Ponadto bardzo pomagają urządzenia nazywane energy saverami, które się podłącza do wspólnego gniazdka np. z lodówką, co powoduje, że pobiera ona mniej prądu. Do tego zamiana elektrycznego czajnika na zwykły na gaz (o ile ma się kuchenkę gazową). Jeżeli nie to warto się chociaż postarać o gotowanie w czajniku elektrycznym tylko tyle wody ile się na dany moment potrzebuje, zamiast gotowanie 2 litrów, a zużywanie wody na szklankę. Jest jeszcze wiele sposobów na oszczędzanie, wystarczy trochę poczytać i zacinąć pasa. Powodzenia! :)

Ostatnio edytowano 18 lip 2013, o 11:59 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Zatori
 

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez kies » 30 sie 2013, o 08:08

rzabba napisał(a):Nie przeliczam w ten sposób, bo nie każdego miesiąca, na szczęście, kupuję proszki, płyny itp. I na razie jestem zaopatrzona, więc się cieszę, szczególnie, że styczeń jest ciężki. Nie dość, że budżet nadszarpnięty po świętach, to jeszcze muszę zapłacić ubezpieczenie samochodu i mieszkania :(. Liberty pisze, że jest najtańsze i chyba tam się zwrócę, każdy grosz zaoszczędzony na OC się liczy. Dobrze, że luty krótki...
Mnie się wydaje, że w generali mają dość tanią ofertę na ubezpieczenie na życie, OC, domu i inne. Wejdź i porównaj SPAM

Ostatnio edytowano 30 sie 2013, o 08:45 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę nie SPAMować
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez rzabba » 5 lut 2014, o 12:24

trzeba nieźle kombinować, ale tu kilka rad:)
SPAM

Ostatnio edytowano 5 lut 2014, o 22:57 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
rzabba
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 13:11

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez joasia007 » 11 lut 2014, o 17:57

ja jak straciłam pracę też miałam problem z odnalezieniem się za pieniążki z zasiłku, dopiero po dłuższym czasie nauczyłam się, że najwięcej można zaoszczędzić na jedzeniu, dzisiejsze produkty są bardzo niewydajne bo są sztuczne, zauważyłam, że produkty naturalne, najmniej przetworzone pozwalają lepiej i na dłużej zaspokojić głód, mimo że są droższe, ale starczały na znacznie dłużej
joasia007
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 24 sty 2014, o 18:18

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez kitowiec » 19 lut 2014, o 14:17

Zacznij odkładać pieniądze na konto, z którego nie możesz wybrać pieniędzy - będzie Cię to powstrzymywało od zarządzania tymi środkami ;)

Wiesz już, jaka jest najpopularniejsza i najlepsza polska ksiegarnia internetowa w UK? Dodam tylko, że jest ich niewiele i dobrze wybrać tylko te sprawdzone. Zajrzyj w tym celu tutaj: http://www.taniaksiazka.co.uk
kitowiec
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 lut 2014, o 14:10

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez Karolina_R » 13 kwi 2014, o 17:12

Dużo można zaoszczędzić na prądzie rozważnie stosując urządzenia elektryczne. Na samym komputerze i ładowarkach do telefonu potrafi uzbierać się fajna kwota.
Karolina_R
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 13 kwi 2014, o 12:45

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez janeczka » 23 kwi 2014, o 22:33

polecam żarówki Ledowe, drogie ale na prądzie oszczędność
janeczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2014, o 22:28

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez ence » 6 maja 2014, o 22:42

A oszczędzacie na spożywce?
ence
 

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez vpresto » 13 maja 2014, o 21:45

no spożywce to nie tak łatwo :/

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez paproctaniosc » 10 lis 2014, o 16:21

Moje tipy:
1. korzystam z porownywarek ubezpieczen np. wygodnie.pl i nie przebijam sie przez oferty wszytskich za kazdym razem
2. staram sie ekonomicznie jezdzic samochodem i kupowac paliwa poza miastem lub tam gdzie jest kilka stacji obok (nizsze ceny)
3. kosmetyki kupuje przez internet
4. prysznic zamiast kąpieli
5. posiłki przygotowuje w domu, bardzo rzadko jadamy na miescie
Avatar użytkownika
paproctaniosc
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 14 paź 2014, o 16:18

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez milena526 » 7 lut 2018, o 23:38

Firma Aviko wychodzi do nas z nową promocją. Co trzeba zrobić? Ściągnąć na swój telefon aplikację Aviko Benefits, robić zakupy i pakować do koszyka w sklepie produkty Aviko, później je rejestrować, zbierać punkty do wirtualnego koszyka, a potem wymieniać na fajne nagrody. Tylko spieszcie się! Bo liczba nagród ograniczona.
milena526
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2 sty 2018, o 17:18

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez marzanna » 13 lut 2018, o 13:47

Kurcze kiedyś czytałam takiego bloga, gdzie chłopak opisywał co on robi, żeby jego życie było jeszcze tańsze. Niektóre porady były całkiem ciekawe. Musiałabyś poszukać w sieci. Wydaje mi się, że u nas mimo wszystko oszczędzanie jest mało popularne,a szkoda. Szczególnie dzieci powinny znać wartość niektórych rzeczy.
marzanna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16 sty 2018, o 13:29

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez Jamelia » 1 lip 2018, o 11:53

Najwięcej zaoszczędzić można na jedzeniu

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez monika_lzy » 1 lip 2018, o 14:00

Jamelia napisał(a):Najwięcej zaoszczędzić można na jedzeniu


Moim zdaniem barzdiej na przyjemnościach, które są niepotrzebne.

monika_lzy
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 13:32

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez Jamelia » 1 lip 2018, o 16:22

W moim przypadku przyjemności są zupełnie wykluczone...
Pewnego dnia sprzątając w lodówce i szafkach kuchennych doznałam szoku widząc ile produktów mam do wyrzucenia.. teraz kupuje rozsądniej.Wole mniej i częściej robić spacer do marketu niż jak kiedyś nakupowac z przekonaniem że na pewno zdąze zużyć a wychodziło często tak że niestety nie zawsze się tak dalo

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez Anusia00 » 13 lip 2018, o 14:32

Przede wszystkim trzeba kupować mniej art. spożywczych bo z doświadczenia wiem, że kupuje się za dużo, a potem się je wyrzuca.

Planujecie remont i szukacie sprawdzonego projektanta? Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną.
http://www.projektowaniewnetrz.krakow.pl/projektowanie-wnetrz-krakow/
Anusia00
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 lip 2018, o 14:29

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez Hadassa » 15 lip 2018, o 19:36

Zdecydowanie najłatwiej i najszybciej zaoszczędzić na rozsądnych zakupach.
Na przyjemnościach owszem, też można ale czasem są one potrzebne...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Życie jest dla mnie za drogie - jak oszczędzić?

Postprzez sanderson » 27 lip 2018, o 07:38

Mam podobny problem i zastanawiam się jak ograniczyć wydatki - też próbuje robić bardziej przemyślane zakupy spożywcze - staram się nie wyrzucać jedzenia.

Mój blog z modą damską Dress-Room.pl.
sanderson
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 16 lis 2017, o 22:28
Lokalizacja: Poznań
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]