Skuteczne leki na katar

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez tumisa » 23 wrz 2014, o 22:48

Ja uważam, że leki na katar to wyrzucanie pieniędzy. Inhalacje i domowe sposoby powinny wystarczyć. Może herbaty z miodem i imbirem? Rozumiem, ze czasami katar przeszkadza i jest nie do zniesienia, ale chyba trzeba go po prostu znieść do końca.
Avatar użytkownika
tumisa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 17:32

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez Fas_Olka24 » 25 wrz 2014, o 09:21

No, nie do końca...Jeśli masz możliwość siedzenia z katarem w domu to może i nie trzeba żadnych specyfików stosować. Ale jeśli musisz iśc do pracy i siedzisz nad papierami a nosa leci Ci jak z kranu to sorry ale krople czy nawet tabletki na katar są wskazane. Tak samo, jeśli masz kontakt z klientem i co chwile pociągasz nosem... nie dość,że to niehigieniczne to jeszcze obrzydliwe. Leki są po to, żeby sobie ułatwiać życie. Oczywiście, nie wszystkie działają jak powinny ale myślę,że każdy ma jakieś które mu pasują.
Avatar użytkownika
Fas_Olka24
Fajna Kobietka
 
Posty: 234
Dołączył(a): 10 sie 2014, o 16:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez bissonia » 25 wrz 2014, o 10:29

Katar leczony trwa tydzien a nieleczony 7 dni ;) Zawsze ;)
bissonia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 cze 2014, o 16:47

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez iwciaa » 13 gru 2015, o 23:50

no własnie nie darady siedziec w pracy i normalnie funkcjonowac jak ma sie mega katar. i nie zawsze można zostać w domu bo pracodawcy są rózni. Ja z katarem zawsze idę do pracy ale musze własnie miec krople która mi ulza.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez jowitka.b » 17 gru 2015, o 18:35

Może i prawda, że leczony i nieleczony katar trwa tyle samo ale warto sobie ulżyć w cierpieniu prawda? Osobiście używam kropli z substancją czynną, którą jest chlorowodorek oksymetazoliny bardzo szybko odtykają nos, a efekt utrzymuje się przez parę dobrych godzin.
jowitka.b
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 12:23

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez KasiaMar » 19 gru 2015, o 18:04

Od małego używam Xylometazolinu i zawsze pomaga, oczywiście tylko w ostateczności i nie dłużej niż 3 - 4 dni, ale skuteczniejszego leku nie znam :)

Obrazek
Avatar użytkownika
KasiaMar
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 19 gru 2015, o 17:44
Lokalizacja: Toruń

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez kobietka77 » 27 gru 2015, o 17:52

Brałam ostatnio acatar w aerozolu, bo mnie na same święta złapało i pomogło. Szybko pozbyłam się problemu. Inhalacje też są dobre, ale nie wiem co tam się powinno wlewać do tego inhalatora, chyba wodę morską.
Avatar użytkownika
kobietka77
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 15:56

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez milla77 » 29 gru 2015, o 13:42

Mi na zatkany nos pomaga nasodren, niestety trochę kosztuje ale jak ma się mocno zatkany nos i przez to nie można w nocy spać to nie szkoda kasy ;)
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez jowitka.b » 7 sty 2016, o 20:38

wiadomo, że nie ma nic gorszego niż zatkany nos w nocy... wtedy najzwyczajniej nie da się spać. ja u siebie i dzieci stosuję acatar, bo bardzo szybko przynosi ulgę
jowitka.b
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 12:23

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez iwciaa » 8 sty 2016, o 00:46

A u dzieci też mozna stosować ten acatar? Fajnie by było bo moj 12-letni syn niestety wszedł teraz w faze infekcji i katar to główna przypadłosc, a nie chce młodemu śluzówki niszczyć.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez milla77 » 8 sty 2016, o 12:20

Spróbuj tego sprayu o którym mówiłam, można od 5 r.ż. stosować a skład ma bardzo naturalny :)
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez jowitka.b » 9 sty 2016, o 14:09

a tak acatar można już stosować od 5 roku życia także spokojnie można go aplikować tym trochę większym maluchom-szybko poczuje ulgę
jowitka.b
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 12:23

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez Profarm » 25 sty 2016, o 10:55

Polecam kompozycje olejków eterycznych do inhalacji, które stosuje się w nieżytach oskrzeli i górnych dróg oddechowych, a także do dezynfekcji i odświeżania powietrza. Preparaty takie zalecane są dla osób cierpiących na przeziębienia, katar, zapalenie oskrzeli, bóle gardła, kaszel, chrypkę czy zaflegmienie.
Avatar użytkownika
Profarm
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 10:45
Lokalizacja: Lębork

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez fadacel » 3 mar 2016, o 22:33

A Nasivin jest skuteczny?
fadacel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 mar 2016, o 22:32

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez dud » 31 mar 2016, o 16:41

Nigdy nie stosowałam Nasivinu. Zazwyczaj kupuję sobie tabletki sudafed, na mnie wpływają najlepiej.

dud
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 31 mar 2016, o 16:38

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez milla77 » 8 kwi 2016, o 10:28

Sinufas też jest dobry na katar, testuję go ostatnio, bo niestety zatoki co jakiś czas mi doskwierają, dużo nie kosztuje i wolę mieć go pod ręką w razie problemów, najgorszy ten katar
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez inka28 » 8 kwi 2016, o 12:18

zdecydowanie polecam tabletki sudafed, bardzo szybko mi zawsze pomagają
inka28
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 lut 2016, o 11:19

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez joaska86 » 19 kwi 2016, o 14:30

Neosine to chyba jedyny lek, który mi pomaga.
Avatar użytkownika
joaska86
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 14:26

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez calydlamamy » 24 kwi 2016, o 10:55

Najlepszym sposobem według mnie jest inhalacja na nos mojemu synowi przeważnie pomaga, stosuję również różne krople do nosa typu Otrivin.
calydlamamy
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 kwi 2016, o 10:48

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez blackitty » 24 kwi 2016, o 16:14

Może to zatokowy katar? W takim przypadku warto robić inhalacje z siana. To sama natura a pomaga znakomicie! Ja sama stosuję na moje odwieczne problemy z zatokami i to naprawdę działa!

A może synek jest uczulony? Moja siostra dostaje okropnego kataru, kiedy coś kwitnie i łapie jakieś takie przeziębienia...

“A girl should be two things: classy and fabulous.” ― Coco Chanel

Anna Pikura - biokosmetyki, salony kosmetyczne!
Avatar użytkownika
blackitty
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 kwi 2016, o 15:40
Lokalizacja: Wocław

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez btalifax » 26 kwi 2016, o 20:30

Katar: jak leczyć katar

Gdy wrócisz do domu przemarznięta, nie czekaj, aż choroba zacznie się rozwijać. Weź gorącą kąpiel z dodatkiem olejku (sosnowego, eukaliptusowego, miętowego) lub wymocz stopy w gorącej wodzie z dodatkiem soli. Potem natrzyj stopy maścią kamforową, włóż grube skarpety, owiń się kocem i odpocznij w cieple.
Rób inhalacje z olejków aromatycznych (np. eukaliptusowego) lub naparu rumianku. Pozwalają odblokować zatkany nos i pozbyć się nagromadzonej wydzieliny.
Skrzydełka nosa smaruj maścią witaminową (Linomag, maść majerankowa) lub kremem ochronnym, aby złagodzić podrażnienie skóry.
Jeśli katar jest bardzo dokuczliwy, kaszlesz i masz temperaturę stosuj przez 3-4 dni dostępne w aptece leki na przeziębienie.
Pij bardzo dużo płynów. Dzięki temu wydzielina się rozrzedza i nos łatwiej się oczyszcza. Jadaj gorące, parujące potrawy (np. rosół), pij dużo herbaty z malinami lub sokiem z czarnego bzu. Do kanapek dodawaj czosnek, bo ma silne działanie antybakteryjne. Na kolację zrób sobie kanapkę z drobno posiekaną natką pietruszki (zawiera dużo witaminy C), masłem oraz rozgniecionym ząbkiem czosnku. Pamiętaj też o częstym myciu rąk, przede wszystkim po każdym oczyszczeniu nosa jednorazową chusteczką.

btalifax
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 kwi 2016, o 19:41

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez milla77 » 29 kwi 2016, o 09:09

blackitty napisał(a):Może to zatokowy katar? W takim przypadku warto robić inhalacje z siana. To sama natura a pomaga znakomicie! Ja sama stosuję na moje odwieczne problemy z zatokami i to naprawdę działa!

A może synek jest uczulony? Moja siostra dostaje okropnego kataru, kiedy coś kwitnie i łapie jakieś takie przeziębienia...

Inhalacje z siana??? Pierwszy raz o czymś takim slysze, chodzi o takie zwykłe siano?? Na zatokowy katar dobry jest też sinufast, kupilam go sobie ostatnio, nie jest drogi a pomaga :)
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez MagdaXA » 30 cze 2016, o 20:15

U nas bardzo fajnie się sprawdził aerozol aquamer przy okazji zapalenia zatok męża okazał się świetny na katar mimo że na początku nie byłam zbyt ufna.
MagdaXA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 16 cze 2016, o 11:39

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez michalina90 » 7 wrz 2016, o 15:16

Kiedyś zastosowałam acatar i rzeczywiści pomógł ale na mnie źle działają środki na bazie efedryny

grywalizacja na http://sanitera.pl
michalina90
Fajna Kobietka
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 14:18

Re: Skuteczne leki na katar

Postprzez milla77 » 21 sty 2017, o 20:48

takie mocne sprayje są uzależniające i długo ich nie można stosować, ostatnio kupiłam sobie nozitix i też jest fajny na katar, ma ciekawą konsystencję bo nie jest taki rzadki tylko bardziej jak mleczko do ciała itp. i też ma przyjemny zapach, delikatnie mentolowy, bo chyba jest na bazie olejków i też mentolu
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]