PROBLEMY Z CERĄ

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.
jagoda

Re: PROBLEMY Z CERĄ

Post autor: jagoda »

znam ten ból ale od tylu lat mam problemy że straciłam juz motywacje i nie robie nic oprócz makijażu...
Marishka

Re: PROBLEMY Z CERĄ

Post autor: Marishka »

A spróbuj może avonowej serii Clearskin? Napewno pomoże Ci to trochę zmatowić i odświeżyć skórę, a przy okazji pozbędziesz się wyprysków... :kiss2
jagoda

Re: PROBLEMY Z CERĄ

Post autor: jagoda »

ale mi naprawdę nie pomaga nic ja juz miałam wszystko co możliwe
marta_wiga

Re: PROBLEMY Z CERĄ

Post autor: marta_wiga »

Miałam spore problemy z cerą i ciągle mam zastrzeżenia do niej. Kosmetyczka mi kiedyś poleciła żeby zamiast toniku przemywać twarz kwasem bornym - kupuje się roztwór 3% w aptece gotowy i nie drogi. U mnie się sprawdził.
monia81

Re: PROBLEMY Z CERĄ

Post autor: monia81 »

viki pisze:wydaje mi się, ze kosmetyczka raz w miesiącu to trochę przesada. Oczyszczać skóry nie wolno częściej niż co pół roku, w międzyczasie można chodzić jedynie na inne zabiegi, typu maseczki, masaże twarzy itp z tym ze masaże twarzy nie są wskazane dla cery przetłuszczającej się i problemowej, gdyż może spowodować nasilenie się tych objawów. Ja miałam podobne problemy ze skórą, mam cerę trądzikową i moja kosmetyczka Anna Zajdel zaproponowała mi właśnie oczyszczanie co pół roku po czym nakładała na skórę jakieś maseczki i efekty były widoczne. Teraz zaczynam zabiegi mikro dermabrazji, by pozbyć się śladów po trądziku. Profesjonalne zabiegi naprawdę dają efekty, a każda kosmetyczka mówi też jak dbać o skore na co dzień
Ja u Anny Zajdel robiłam tylko mikro dermabrazję, na początku kilka zabiegów co 2 tygodnie a potem co 2-3 miesiące. efekt super, bo poza tym, że mam czystą skórę, to jest bardzo gładka i odżywiona. wydaje mi się że to o wiele lepsze niż tradycyjne czyszczenie twarzy
superpiekara

Re: PROBLEMY Z CERĄ

Post autor: superpiekara »

wydaje mi się że to o wiele lepsze niż tradycyjne czyszczenie twarzy[/quote]

zgadzam się z tym. kosmetyki działają tylko na powierzchni naszej skóry. choć warto o tym pamiętać i oczyszczać skórę ze wszystkich bakterii jakie się zgromadziły przez cały dzień. warto poddać się zabiegom, które dadzą upragniony efekt. ale należy pamiętać ze jak sie nie będzie odpowiednio o siebie dbać to cała praca i wydane pieniądze na marne. moja kosmetyczka oprócz zabiegów wręcz nakazała mi stosować dietę którą sama mi ułożyła po czym po pewnym czasie trochę ją modyfikowałyśmy. bardzo ważne jest to co jemy bo wpływa to na stan naszego ciała no i przede wszystkim skóry!! treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
Klaris

Re: PROBLEMY Z CERĄ

Post autor: Klaris »

Słyszałam, że zaczyna się odchodzić od tradycyjnego oczyszczania skóry metoda mechaniczną. teraz tylko mikrodermabrazja.

Ja byłam 2 m-ce temu na zabiegu oczyszczania- najpierw mechanicznie a potem dermabrazja. Ale więcej na mechaniczne nie pójdę. Jeśli ktoś ma duży problem z trądzikiem i zaskórnikami to 1 w m-cu to wcale nie jest zbyt dużo- to może zalecać lekarz dermatolog nawet.
certyfikowane_piekno

Re: PROBLEMY Z CERĄ

Post autor: certyfikowane_piekno »

Jeżeli zdecydujecie się już na profesjonalne oczyszczanie twarzy w gabinecie, bardzo ważne jest, aby wybrać sprawdzoną kosmetyczkę, która nie zrobi nam krzywdy, a poprawi stan naszej cery :) Najłatwiejszym i najszybszym sposobem jest zrobić mały rekonesans wśród znajomych lub poszperać w Internecie – na pewno sporo dziewczyn dzieli się swoimi doświadczeniami i poleca konkretne gabinety w waszym mieście, a inne zdecydowanie odradza. Trzeba uważać oczywiście na te, w których jest podejrzanie tanio, nawet jeśli cena wydaje się być kusząca z punktu widzenia naszego portfela ;)
xoxo3

Cera

Post autor: xoxo3 »

Jak dbacie o cere? I jakie najskuteczniejsze metody polecacie na szybkie pozbycie sie pryszcza ?
poziomkaa

Re: Cera

Post autor: poziomkaa »

Ja na poprawę kolorytu skóry i oczyszczenie biorę sobie derminax, to tak od wewnątrz, a jeśli chodzi o kosmetyki "smarujące", to zwykły krem nivea light, jest taki lekki. Na szybkie pozbycie się pryszcza - korektor antybakteryjny, szybko zasusza :D. Ciekawa jestem Waszych opinii o babskich zestawach kosmetyków, które dbają o cerę...
witaminka

Re: Cera

Post autor: witaminka »

Moja koleżanka brała chyba kiedyś Derminax, ona miała spore problemy z trądzikiem dawniej, więc mocno musiała dbać o cerę. To jest na oczyszczenie, mówisz, ale jak konkretnie wpływa na skórę? Dawaj więcej szczegółów, poziomaa ;).
Laalaa

Re: Cera

Post autor: Laalaa »

pryszcza trzeba zostawic w spokoju ;-)
posmarowac np. Acne-Derm lub inna mascia z apteki
ewcio
Jestem tu nowa :)
Posty: 7
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 9:03 pm

Re: Cera

Post autor: ewcio »

hmmm to zależy ile tych pryszczy jest :) ale takie pojedyncze ostatnio przecieram po prostu woda utleniona i jakos w miare sie wysuszaja ;]
pomcia

Re: Cera

Post autor: pomcia »

Szybkie pozbycie się to jedynie korektor wchodzi w grę.
adele

Re: PROBLEMY Z CERĄ

Post autor: adele »

Ja tez proponuję iśc na taki zabieg :)
Muchomor
Jestem tu nowa :)
Posty: 21
Rejestracja: wt paź 18, 2011 3:41 pm

Re: PROBLEMY Z CERĄ

Post autor: Muchomor »

Z moich zabiegow o kosmetyczek wynikalo, ze wlasnie dlatego, ze uzywam ciagle plynow toniko i mydel matujacych do tego jeszcze kremow matujacych moja skora sie wysusza na chwile, a potem wydziele jeszcze wiecej sebum. Zabuzamy sobie tym funkcje skory. Najlepiej jest jedank udac sie do specjalistow, bo kazdy inaczej reaguje na kosmetyki. Jesli zal ci pieniazkow to tu jest rozwiazanie :pisze:
reffina

Re: Cera

Post autor: reffina »

witaminka pisze:Moja koleżanka brała chyba kiedyś Derminax, ona miała spore problemy z trądzikiem dawniej, więc mocno musiała dbać o cerę. To jest na oczyszczenie, mówisz, ale jak konkretnie wpływa na skórę? Dawaj więcej szczegółów, poziomaa ;).
Też to brałam. A oczyszczenie polega na tym, że eliminuje z naszego organizmu toksyny, które powodują stany zapalne skóry, co z kolei widać na naszych twarzach w postaci trądziku...
poziomkaa

Re: Cera

Post autor: poziomkaa »

witaminka pisze:Moja koleżanka brała chyba kiedyś Derminax, ona miała spore problemy z trądzikiem dawniej, więc mocno musiała dbać o cerę. To jest na oczyszczenie, mówisz, ale jak konkretnie wpływa na skórę? Dawaj więcej szczegółów, poziomaa ;).
Wpadłam tu na małą chwilkę, więc podrzucam tylko wątek o tych tabletkach z innego forum: http://www.klientki.pl/p/Czym-oczyscic-skore-6015, poczytaj sobie :)
opelka27
Jestem tu nowa :)
Posty: 14
Rejestracja: pt lis 25, 2011 2:29 pm

Re: PROBLEMY Z CERĄ

Post autor: opelka27 »

Ja miałam ten sam problem. Problem zniknął kiedy zaczęłam robić raz w miesiącu piling kawitacyjny. Wypróbuj !!!
witaminka

Re: Cera

Post autor: witaminka »

poziomkaa pisze:
witaminka pisze:Moja koleżanka brała chyba kiedyś Derminax, ona miała spore problemy z trądzikiem dawniej, więc mocno musiała dbać o cerę. To jest na oczyszczenie, mówisz, ale jak konkretnie wpływa na skórę? Dawaj więcej szczegółów, poziomaa ;).
Wpadłam tu na małą chwilkę, więc podrzucam tylko wątek o tych tabletkach z innego forum: http://www.klientki.pl/p/Czym-oczyscic-skore-6015, poczytaj sobie :)

Dobre i to :) Na tym forum do którego link podałaś, też raczej pozytywne opinie panują na temat Derminaxu :)

opelka27 , a co z tym peelingiem kawitacyjnym, daj jakieś szczegóły? :)
e-kosmetolog

Re: PROBLEMY Z CERĄ

Post autor: e-kosmetolog »

Hej, z reguły jest tak że im więcej kosmetyków do skóry przetłuszczającej się używasz tym bardziej robi się ona tłusta. Dzieje się tak dlatego że pozbawiasz skórę jej naturalnego płaszcza hydrolipidowego i ona ma info : " zabierasz mi to ja muszę wyprodukować więcej" I produkuje tego łoju coraz więcej. Nie możesz więc stosować samych kosmetyków matujących i wysuszających, ale też od czasu do czasu krem półtłusty, nawilżający, jakieś sera itd. nawet jest wskazane stosowanie co jakiś czas oliwki, zatyka ona jednak pory. Proponuję produkt do demakijażu lawendowy miód do demakijażu syis, jest tłusty ale przy zmywaniu wodą zamienia się w mleczko i nie pozostawia tłustej powłoki. Kosmetyków matujących używaj tylko w dzień - na noc kremy nawilżające. powodzenia
oppsboo
Miła Kobietka
Posty: 39
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 4:36 pm

Re: PROBLEMY Z CERĄ

Post autor: oppsboo »

zel myjacy, maska i peeling w jednym Nivea, wystarczy ze bedziesz tym myc buzie i 3 razy w tygodniu robic maseczke, zeby twoja cera stala sie matowa. Tonik ogorkowy tez powinien pomoc :")
majasosna
Jestem tu nowa :)
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 22, 2014 9:50 am

Re: PROBLEMY Z CERĄ

Post autor: majasosna »

Na problemy z cerą polecam algi- stosuje od jakiegoś czasu algi mikroorganiczne- maseczki oczyszczają, redukują zaczerwienienia, ali i pomagają pozbyć się zmian trądzikowych. Poza tym to wyrób w stu procentach naturalny.
Awatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
Posty: 160
Rejestracja: śr lip 23, 2014 11:46 pm

Re: PROBLEMY Z CERĄ

Post autor: Specjalista Aspazji »

Przy cerze mieszanej, przy nawilżaniu należy pamiętać o sferze T (podbródek, nos i czoło), które zdecydowanie wyraźniej się przetłuszczają. Na te okolice stosować krem dla cery tłustej. Policzki, które często są przesuszone powinno nawilżać się za pomocą kremów dla cery suchej.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Alexa [Bot] i 2 gości