Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez mila12 » 31 paź 2012, o 10:56

Dziewczyny musze trochę zacisnąć pasa i szukam sposobów na niższe rachunki w domu. Już wiem, że musze zwracać uwagę na gotowanie pod przykrywką, bo to 30% zaoszczędzonej energii, żarówki energooszczędne czy niepozostawianie sprzętu AGD w trybie stand-by. Macie jeszcze jakieś sposoby? Pleas, pomóżcie.
mila12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 paź 2012, o 10:51

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez berserker » 2 lis 2012, o 13:26

Żarówki to najlepiej LED, a nie te energooszczędne. Jak dobrze wyszukasz to i za nieco powyżej 20 zł kupisz już taką żarówkę na normalny gwint, mój ostatni rachunek za prąd za 2 miesiące to było 170 zł, co moim zdaniem jest na prawdę bardzo mało jak były porównania do reszty rodziny, do tego trzeba dodać że TV chodził po ok 5/6 h na dobę, laptop, terma włączana tylko przed kąpielą, a na dodatek kuchenka elektryczna bo gazowa nam się zepsuła. Gdzie wcześniej były żarówki normalne rachunki przychodziły po 240/250 zł a teraz taki skok, nigdy więcej normalnych żarówek Tylko LED.
berserker
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 kwi 2012, o 12:09

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez pola89 » 7 lis 2012, o 15:02

Polecam zakupienie zmywarki, to świetna sprawa dla moich rąk no i oszczędzam przy tym kase. Jeszcze warto zrezygnować prania wstępnego i prać w 30-40 stopniach jeśli ubrania nie są jakoś strasznie brudne. Przychodzi Wam coś jeszcze do głowy?
pola89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 15:00

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez barburka » 13 lis 2012, o 16:54

Przychodzi i to mnóstwo. Ja oszczędzam na ogrzewaniu co roku. Trzymam się kilku zasad, nie przegrzewam mieszkania, grzeje tyle ile trzeba. Wystarczy spokojnie 20st w dzien a w nocy o 3 stopnie mniej. Jak wychodze z domu to tez zmniejszam. A jak wietrze to na ten czas wogole zakręcam :)No i mam dobrze uszczelnione okna bo to podstawa
barburka
 

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez Kejti » 15 lis 2012, o 10:56

W czajniku gotuj tyle wody, ile potrzebujesz. W mieszkaniu ubieraj się cieplej - wtedy możesz zmniejszyć ogrzewanie. Wyłączaj także listwy , do których masz podłączony sprzęt. Odłączaj ładowarki do telefonów. Wietrz mieszkanie z głową - tylko przy zakręconych kaloryferach. Ogranicz oglądanie tv - może niekoniecznie musi być włączony przez cały dzień. Zmień ]żarówki na co najmniej energooszczędne. Może dowiedz się jak to u Ciebie jest ze zmianą dostawcy prądu, może konkurencja ma taniej? Zamiataj, nie odkurzaj.

Ostatnio edytowano 28 lip 2013, o 11:49 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
Kejti
Miła Kobietka
 
Posty: 72
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 22:55

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez sosia » 23 sty 2013, o 20:16

hej:-) czy przy zakupie zmywarki zauważyliście znaczący spadek kosztów? zastanawiam się, czy to na pewno dobra inwestycja, co radzicie?:-)
sosia
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 sty 2013, o 23:15

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez Kikimora » 24 sty 2013, o 09:51

Zmywarka to mniejsze rachunki za wodę i za prąd oraz oszczędność czasu własnego i ładniejsze dłonie. Zawsze byłam wrogiem zmywarki i nawet lubiłam zmywać tradycyjną metoda naczynia, ale to odeszło w przeszłość. Teraz zmywarka jest moim ulubionym sprzętem w domu.
Czajnik tradycyjny do gotowania wody na gazie bardzo umniejsza rachunki za prąd.Dłużej się czeka na zagotowanie wody, ale po pierwszym rachunku , który przyszedł po zmianie czajnika elektrycznego na zwykły, już wiem, że to była mądra decyzja.
Żarówki energooszczędne są w porządku, ale nie można stale ich gasić i zapalać.
W pralce warto używać funkcji oszczędne pranie dla niezbyt brudnych ubrań. mocniej zabrudzone ciuchy też się dopiorą jeśli dodamy odplamiacza (polecam ten z Biedronki). Silniejsze plamy można wcześniej namoczyć.
Nie szalejcie tez z ilością proszku i płynu do prania. Warto odmierzać dokładnie porcję na dane pranie. To tez spora oszczędność.
Nie lubię prasować i rzadko to robię, Tylko jak muszę. To też jakaś tam oszczędność prądu, ale i moje lenistwo też.
Kikimora
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 14:44

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez Anamarii » 24 sty 2013, o 12:10

Mój mąż chodzi za mną i gasi światła, bo ja akurat do oszczędnych nie należe niestety.
Anamarii
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 7 sty 2013, o 15:21

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez czoker » 24 sty 2013, o 17:31

Jednym ze sprawdzonych przez moją rodzinę sposobów to montaż pisuaru. Jest nas trzech i żona. Przy takim modelu rodziny to się opłaca, duża oszczędność wody. Wiem że pisuar kojarzy się z toaleta publiczną ale są takie fajne z klapą.
czoker
 

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez anita147 » 24 sty 2013, o 23:22

ja oszczędzam na opłatach bankowych

chciałam odpocząć od pracy mam roczniaka
Avatar użytkownika
anita147
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 14:22

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez sosia » 26 sty 2013, o 23:16

a co do tej zmywarki.. to czy muszę zwrócić uwagę na coś szczególnego, żeby wiedzieć że zaoszczędzę? jakieś funkcje?
sosia
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 sty 2013, o 23:15

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez krokusss » 6 mar 2013, o 18:59

Tu poczytaj:http://zycienaszczycie.pl/jak-oszczedzac-prad-na-co-dzien/
co prawda o większości z tych rzeczy juz pisałyście, ale ja jak sobie czytam takie artykuły to jakoś lepiej koduję te informacje :)

U mnie rachunki za prąd i gaz na 2 osoby to katastofa!!!
Najgorzej jest z prądem, nie jestem w stanie mojego narzeczonego nauczyć gaszenia światła, wyłączania tv na noc, nie mówiąc już o oszczędzaniu wody... już nawet sama, mimo alergii na detergenty, myję wszystkie naczynia, żeby się tyle wody nie lało bezsensownie ;]
Avatar użytkownika
krokusss
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 15:09

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez sosia » 13 mar 2013, o 17:24

a co myślicie o zmywarkach z technologią 6-ty zmysł? temperatura i ciśnienie wody dostosowane są automatycznie. poza tym firma whirlpool ma w swojej ofercie zmywarki, które mogą zużyć nawet 6 litrów wody.
sosia
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 sty 2013, o 23:15

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez bettti86 » 15 mar 2013, o 12:20

mój brat, aby zaoszczędzić na wodzie, która potrzebna mu do gospodarstwa, zainstalował sobie biologiczną oczyszczalnię ścieków i teraz może taką oczyszczoną wodą podlewać cały ogród, myć samochód itp. jakby nie było szkoda na takie rzeczy marnować wodę pitną, a dzięki temu nie dosyć, ze oszczędza pieniądze to jeszcze jest eko


Treść moderowana
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez Karmelia » 15 mar 2013, o 12:22

U mnie dużo rzeczy chodzi na czuwaniu, np. monitor, nie moge mojego nauczyć, żeby wyłączał... :/
Karmelia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 11:08

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez sosia » 19 mar 2013, o 11:11

ja też często zapominam czegoś wyłączyć.. a co do tej oczyszczalni to jak ktoś mieszka na wsi to oczywiście bardzo fajne rozwiązanie ale niestety mieszkając w mieście w bloku nie można sobie na coś takiego pozwolić. ja właśnie staram się wybierać do swojego mieszkania odpowiedni sprzęt, żeby był energooszczędny. teraz zainteresowały mnie te zmywarki, bo przy zastosowaniu technologii 6-ty zmysł można zaoszczędzić do 50% wody, energii no i czasu i nie zależnie od tego, ile mamy załadunku.
sosia
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 sty 2013, o 23:15

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez kutzzz » 11 kwi 2013, o 17:39

Ja zauważyłam, jaką różnicę może zrobić wyłączanie urządzeń typu laptop czy telewizor, a nie zostawianie ich na czuwaniu. To jest plaga, bo nam wszystkim się wydaje, ze jak wyłączymy nasz komputer to nam praca odpłynie. Wierzcie lub nie ale mój poprzedni laptop, Lenovo ThinkPad x230, chodził w jakiejś formie praktycznie od momentu, kiedy go kupiłam do czasu, kiedy zorientowałam się, że moje rachunki za prąd są ok 15% większe.
kutzzz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2013, o 17:14

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez sosia » 11 kwi 2013, o 18:59

Ja wyłączam wszystko. Już od jakiegoś czasu to robię. majątku na tym nie zbijemy ale warto.
sosia
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 sty 2013, o 23:15

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez pomcia » 13 kwi 2013, o 11:32

kutzzz napisał(a):Ja zauważyłam, jaką różnicę może zrobić wyłączanie urządzeń typu laptop czy telewizor, a nie zostawianie ich na czuwaniu. To jest plaga, bo nam wszystkim się wydaje, ze jak wyłączymy nasz komputer to nam praca odpłynie. Wierzcie lub nie ale mój poprzedni laptop, Lenovo ThinkPad x230, chodził w jakiejś formie praktycznie od momentu, kiedy go kupiłam do czasu, kiedy zorientowałam się, że moje rachunki za prąd są ok 15% większe.


Żenująca reklama sklepu. :)) Nie wyobrażam sobie by tak znaczny był spadek rahunków, tylko przez wyłączenie laptopa. To nie te czasy, kiedy monitory były tak prądożerne.
Oczywiście wyłączanie Z GNIAZDKA urządzeń po czasie jest widoczne w rachunkach.
pomcia
 

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez sosia » 13 kwi 2013, o 12:31

Ja słyszałam kiedyś, że wyłączanie telewizora z gniazdka na noc to 20 zł oszczędności.. niestety nie pamiętam na jaki czas :lol:
sosia
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 sty 2013, o 23:15

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez MamaAnia » 15 kwi 2013, o 10:09

Dobre ustawienie sprzętów w kuchni to ponoć połowa sukcesu. Lodówka nie powinna grzać sie od innych sprzętów, piekarnik, zamrazarka, czy pralka.. wtedy musi zużyć więcej prądu zeby dobrze chłodzić.
No i zarówki led jak najbardziej, zmieniliśmy parę w grudniu i rachunki są niższe. Teraz przymierzamy się do kolejnej parti bo jednak na cały dom to spory wydatek. Ale po czasie zwróci sie na pewno.
MamaAnia
Miła Kobietka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 11:09

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez Amaretto » 1 lip 2013, o 19:38

Ja zauważyłam, że odkąd zainwestowałam w okna dobrej firmy, wysokiej jakości, drewniane - moje rachunki znacznie się zmniejszyły. Dotyczy to ogrzewania. Moim zdaniem na oknach nie warto oszczędzać. Jeżeli postawimy na jakość będą o wiele lepiej zatrzymywały ciepło, nie będą przepuszczały zimna.

Ostatnio edytowano 3 lip 2013, o 17:36 przez Amaretto, łącznie edytowano 2 razy
Amaretto
 

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez posterka » 1 lip 2013, o 20:18

A pomyślałaś może o tym aby wymienić lampy na inne? ;) Ja zauważyłam, że odkąd zainwestowałam w mieszkaniu w oświetlenie led rachunki za prąd znacznie się zmniejszyły. Poza tym takie taśmy led wyglądają moim zdaniem w mieszkaniu bardzo atrakcyjnie ;) Nadają mu nowoczesnego i stylowego charakteru.
No i ..,. łatwo się je montuje ;) Mój mąż nie jest wielkim majsterkowiczem ale z tym nie miał praktycznie żadnego problemu.

Treść moderowana

Ostatnio edytowano 26 lip 2013, o 20:58 przez 456, łącznie edytowano 2 razy
Powód: SPAM
posterka
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 23 gru 2012, o 15:26

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez Zatori » 12 lip 2013, o 07:58

Polecam energy savery. Są to urządzenia, które podłącza się do wspolnego gniazdka z pralką, lodówką, TV lub innym sprzętem AGD RTV pobierającym dużo prądu. Energy saver reguluje fazy prądu i zmniejsza przepięcia, co sprawia, że urządzenia potrzebują minimum prądu do działania. Tak podaje producent. Co to praktyki, to działa - rachunek naprawdę jest mniejszy ;)
Zatori
 

Re: Co zrobić, żeby oszczędzić na rachunkach?

Postprzez vidis » 30 lip 2013, o 09:24

Po jakim czasie zauważyłaś oszczędność?
vidis
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 26 gru 2012, o 17:03
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]