Związek ze starszym facetem, czy warto zaryzykować?

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Związek ze starszym facetem, czy warto zaryzykować?

Postprzez devalencia » 2 maja 2013, o 02:37

Witam. Potrzebuję porady, bo naprawdę nie wiem co robić... Postaram się opisać mój problem jak najkrócej. A więc:
Jakieś pół roku temu przypadkiem poznałam się z kuzynem mojej przyjaciółki, na początku nie przypadł mi do gustu lecz szybko okazało się, że mamy wiele wspólnych tematów. Wydaje mi się, że był mną "oczarowany", bo uznał, że jestem jego "kobietą marzenie" i poprosił moją mamę o moją rękę. Wszystko oczywiście na żarty.
Jednak złapaliśmy dobry kontakt, mimo 300 km, które dzielą nas na co dzień. W żartach wymyślamy wspólną przyszłość itd. jednak z czasem to się robi coraz poważniejsze, a mi zaczyna naprawdę na nim zależeć.
Cholernie boję się tego związku i czuję, że on też. Jesteśmy dorośli, ale jest między nami przepaść 10 lat. Nie czuję tego, bo on jest takim dorosłym chłopcem, ale nie ukrywam, że to mi przeszkadza.
Czy to miłość? Czy bronić się przed tym uczuciem? Dodam, że moich rodziców dzieli 15 lat i ich związek jest niesamowicie udany, boję się, że mój taki nie będzie jeśli zaryzykuję.
devalencia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 maja 2013, o 02:33

Re: Związek ze starszym facetem, czy warto zaryzykować?

Postprzez elzbieta45 » 2 maja 2013, o 06:26

wiesz na uczucia i na miłosc niema przedziału wiekowego , a to nie jest az taka duza roznica wieku . znam małzenstwa ktorych dziela duze roznice wieku i sa szczesliwe . A jak nie sprobujesz to sama sie nie przekonasz
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Związek ze starszym facetem, czy warto zaryzykować?

Postprzez dzo » 2 maja 2013, o 09:30

10 lat to jest nieduża różnica.
Jeśli między wami zaiskrzyło to idź śmiało do przodu i nie patrz na takie nieistotne sprawy jak różnica wieku :)
dzo
 

Re: Związek ze starszym facetem, czy warto zaryzykować?

Postprzez 456 » 2 maja 2013, o 12:03

Zależy od podejścia dwóch osób. Czy różnicą wiekową są 2 lata czy 10 -to nie ma znaczenia. Jeśli ludzie się kochają to związek będzie udany. To wszystko.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Związek ze starszym facetem, czy warto zaryzykować?

Postprzez Adidasowa » 2 maja 2013, o 12:43

Wiek nie ma znaczenia jeśli w grę wchodzi miłość;-) Nie zwracaj na tą różnicę uwagi, szkoda niepotrzebnie się zamartwiać i bez sensu zastanawiać... Wszystkiego dobrego życzę!;-)

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Związek ze starszym facetem, czy warto zaryzykować?

Postprzez pannaczarna » 7 maja 2013, o 12:17

Boisz się ? a czego niby ?
Stwierdzilaś że jesteście dorośli- a więc porozmawiajcie o tym jak dorośli ludzie.
W żartach planujecie przyszłość - uważam że gdybyście nie chcieli oboje to nie robilibyście tego.
Avatar użytkownika
pannaczarna
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 3 maja 2013, o 23:04

Re: Związek ze starszym facetem, czy warto zaryzykować?

Postprzez Enterka » 7 maja 2013, o 20:55

racja,miłość jak przychodzi nie pyta o wiek,to nie istotne,skoro się kochacie to nie zaprzątajcie sobie głowy takimi bzdurami.
Avatar użytkownika
Enterka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 7 maja 2013, o 20:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Związek ze starszym facetem, czy warto zaryzykować?

Postprzez babeczka » 10 cze 2013, o 15:22

Starszy facet potrafi docenić to, że ma młodszą partnerkę, ale nie ma tej gwarancji, że będą szczęśliwi i że wszystko będzie jak wcześniej. Mówi się, że starszy ma swoje nawyki, przyzwyczajenia czasami dziwne, z którymi partnerce jest się ciężko pogodzić.Ale zawsze można spróbować - fakt miłość o wiek nie pyta, a czasem powinna. Taki związek ma i złe i dobre strony, ale aby się o tym dowiedzieć należy się samemu przekonać i to najlepiej na własnej skórze, oczywiście nie myślę o ślubie,tylko o częstszych spotkaniach,może zamieszkaniu razem.I jeszcze jedna sprawa, każdy się starzeje, wiadomo, co wtedy się stanie z jeszcze starszym partnerem?, może stetryczałym, zrzędliwym?, odejść łatwo, a gdzie wtedy sumienie? I ta niby fascynacja, a może miłość?,o jakiej zawsze marzyliśmy?.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Związek ze starszym facetem, czy warto zaryzykować?

Postprzez escandelle » 10 cze 2013, o 15:37

A co jeżeli właśnie omija Cię coś fantastycznego ? Dziewczyno, jeżeli czujecie to coś" i jest między Wami chemia, a może i coś głębszego to dlaczego chcesz odpuszczać? Tylko dla tych 10 lat? Dobrze, że jest starszy, bo na pewno ma już doświadczenie i jest bardziej dojrzały.
escandelle
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 7 sty 2013, o 21:40
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]